aA
Ne kas dieną juk pamatysi Kazlą Kauno teatre. Taigi bilietai jau nupirkti ir mes su žmona po darbų susitinkame Laisvės alėjoje prie Kauno Valstybinio akademinio dramos teatro. Iš karto atsiprašau teatro gerbėjų, kad nerašysiu čia apie spektaklio turinį ir kokias emocijas man jis sukėlė. Šis straipsnis apie tai, kas vyko šalia spektaklio.
Rolandas Kazlas
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Vaidinimas Ilgojoje teatro salėje, tad mes pasukame į artimiausią skersgatvį ir vingiuojame vidiniais kiemeliais, sekdami nuorodomis. Mažoji, Ilgoji, Tavernos... Rodyklės kreipia kairėn, dešinėn,
vingiuojam po senamiesčio kiemus ir galvojam: kaip jaustųsi užsienietis, eidamas tokiu keliu į akademinį teatrą...

Įeiname į vidinį kiemelį, ten jau būriuojasi teatro gerbėjai. Mes pagalvojame, kad nėra čia ko stypsoti su visais ir einame vidun. Prie durų stovi du teatro darbuotojai. Moteris pasiūlo įsigyti spektaklio programėlę, o vyriškis pareiškia, kad į vidų dar neleidžia. „Mes pakviesime kai bus galima“ sako jis. „Tai gal uždarykite duris ir neklaidinkite čia mūsų“, - pagalvoju aš. Juk ne kasdien einu į šį teatrą. Nežinojau, kad reikia laukti pakvietimo.

Kai pakviečia į salę, žengiame pro duris. Ten mūsų laukia dar viena labirinto dalis. Dešinėn, aukštyn, dešinėn... Salėje keturios kėdžių eilės. Viena prie kitos sumontuotos praktiškai be jokių tarpų. Žmonės, neturintys antsvorio, telpa, bet man pasirodo, kad erdvės trūksta. Tarpas tarp eilių atrodo toks mažas, kad prasilenkti, nesiliečiant vienam į kitą, neįmanoma. Kol mano eilė užsipildo, esu apčiupinėjamas nepažįstamų žmonių. Tiesa, pirmoje ir paskutinėje eilėse erdvės daugiau. Jei kada teks ten apsilankyti, tik šias eiles ir rekomenduoju.

Kol salė užsipildo žiūrovais, turiu laiko stebėti žmones. Prie pirmos eilės ateina labai stambi moteris ir sako: „O, štai dvi vietos“. Va, galvoju, kokia rūpestinga moteris. Dvi vietas išsipirko, nes ant vienos kėdės jau netelpa. Klydau. Šalia jos pamatau antrą, dar stambesnę jos draugę. Jos šiaip taip atsisėda ir po jomis dingsta nežinia kelios sėdimos vietos... Šalia jų atsisėdo dar viena kaimynė, tada vyriškis ir visa eilė užsipildė. Spektakliui jau laikas prasidėti, bet žmonės nesibodi vėluoti. Vis renkasi, blaškosi po salę, ieško savo vietų, išveja iš savo vietų pusę eilės, nes kitaip į vidurį nepateksi...

Žiūriu, laksto tokia nerami mergina palei pirmą eilę pirmyn atgal ir ieško savo vietos. Prieina prie apkūniųjų anksčiau minėtų žiūrovių ir sako joms su neviltimi balse: „čia kažkur dar ir mano vieta turi būti“. Rubenso formų moterys nepasislenka, neatlaisvina užsėstos vietos. Jos jau neturi kur slinktis. Pasislenka greta sėdinti moteris ir mergina sėdasi į savo vietą. Tilpo. Bet sėdėti taip dvi valandas – nelengva užduotis. Dar viena moteris paprašo teatro darbuotojo luktelėti, mat jos „draugė vėluoja“... Galiausiai šviesos užgęsta ir vaidinimas prasideda.

Vaidinimas – tikras stebuklas. Pasijunti lyg kitame pasaulyje. Tik į realybę iš tokios būsenos priverčia grįžti vienur kitur suskambantis mobilusis telefonas. Nors prieš spektaklį visi buvo maloniai paprašyti šiuos prietaisus išjungti. Kai telefono melodija suskamba dukart, jo savininkė suvokia, kad savaime telefonas nenutils. Tada ima kuistis po rankinę ir, kai nepavyksta iš pirmo karto nutildyti šio prietaiso, iš jos lūpų pasigirsta grynai lietuviškas ištiktukas „b...“.

Žmonės vis dar mato Kazlą kaip humoristą. Juokiasi ir juokiasi. Skaičiau aš neseniai vieną kūrinį, pagal kurį buvo pastatytas spektaklis. Nepasirodė man tas tekstas juokingas. Jūs irgi nebūtumėt juokęsi, jei būtumėt skaitę.

Pasimėgavus dvi valandas teatro stebuklu, aktoriai nusilenkia, o žiūrovai ploja. Ploja atsisėdę, po to ploja atsistoję. Šiais laikais dažnai skubama atsistoti. Aktoriai grįžta į sceną antram nusilenkimui. Bet jie dar nespėja visi palikti scenos, o plojimai nutyla. Ei, žiūrove, gal nesuvienodink visų vaidinimų ir neplok visada atsistojęs (kaip tuomet išreikši susižavėjimą reginiu, nuo kurio patirsi tikrą katarsį..?), bet turėk pagarbos aktoriui ir plok tol, kol jis nenulips nuo scenos!

Amžiną atilsį Šapras jautėsi blogai, kad į teatrą neinama kaip Smetonos laikais. Kad dabar karaliauja suplyšę džinsai. Aš į teatrą nuėjau vilkėdamas geriausią savo kostiumą. Buvau ten toks vienintelis arba vienas iš nedaugelio . Bet sėdėti susispaudus su svetimais žmonėmis dvi valandas kostiumuotam, nėra patogu.

Šįvakar vėl eisiu į teatrą. Ir rytoj. Bet jau nežinau ko tikėtis, ką rengtis. Tikriausiai šįkart ir aš pasirinksiu džinsus bei plosiu su visais atsistojęs. Atleisk mums, Kazlai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Emigranto požiūris: Lietuvai reikia ne baltarusiškų kainų, o europietiškų atlyginimų (35)

Nupirkite kas nors Lietuvos premjerui bilietą į Angliją, Daniją, Švediją, ar į bet kurią...

Aktyvi mokinė palaiko streiką: mokytojai, jokiais būdais nenusileiskite! (20)

Šiuo metu šalyje vyrauja didžiulė problema švietimo ir mokslo pasaulyje, į kurią numojama...

Suirzęs moksleivio tėvas: streikas – smagu, o tėvams teks „atidirbti“ su dvigubai namų darbų? (245)

Jau visą savaitę skalambijama apie mokyklų ir mokytojų streikus. Vieni politikai kaltina kitus,...

Ekstremali situacija kelyje: greitosios pagalbos dispečerių konsultacija priminė siaubą (79)

Noriu pasidalinti nutikimu, įvykusiu pirmadienį kelyje Kaunas – Vilnius . Sakyčiau, liūdni dėl...

Tėvą pribloškė gydytojo skambutis – nebežino, kur kreiptis (4)

Neapsikentęs laukimo pas gydytoją nusprendžiau ir aš pasidalinti savo istorija. Nieko rimta,...

Top naujienos

Didžiųjų miestų merams palikus Liberalų sąjūdį Gentvilas žada keisti partijos pavadinimą ir lyderį (54)

Vilniaus, Klaipėdos ir ne tik šių miestų merai liberalai į rinkimus eis be partijos pramos. Kad...

Mama gavo rekomendaciją per streiką vaiko nevesti į darželį: klausimas, ar dar nereikės ir susimokėti (51)

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo neterminuotas švietimo darbuotojų streikas. Prie jo kasdien...

Nepažinta pagrindinės Vilniaus gatvės pusė: Florencijos renesanso rūmai ir kiti didingi pastatai, išdygę vietoj kopūstų lysvių (2)

Pasivaikščiojimo po Gedimino prospektą metu praiename pro Lietuvos banko, Lietuvos pašto, prekybos...

Slaugytojas tarsi iš siaubo filmo įtariamas sąmoningai numarinęs virtinę pacientų kai nebeturėjo, ko vogti, ieškojo naujų aukų

Ne vienerius metus slaugos namuose Vokietijoje dirbęs lenkų tautybės slaugytojas pražudė...

Grįžus namo vilnietis negalėjo pastatyti automobilio: aikštelę savivaldybė atidavė kaimynams (61)

Įsivaizduokite, grįžtate automobiliu namo, įvažiuojate į automobilių stovėjimo aikštelę ir...

Sausainiai „Oreo“ pakliuvo į „Greenpeace“ akiratį dėl pavojaus orangutanams (4)

Sausainių „ Oreo “ gamintoja tapo naujausiu „ Greenpeace “ taikiniu kampanijoje, kuria...

Elito pamėgtuose „Stikliuose“ įsidarbinęs naujas šefas nepasikuklino: su vidutinybėmis nedirbu (60)

„Relais & Châteaux Stikliai Hotel“ restoranuose vyksta pokyčiai – šį rudenį į...

Baisias ligas ir įvairias vėžio formas sukelia tik vienas įprotis (14)

Lietuvoje rūko apie 30 proc. vyrų, tai yra labai daug palyginus su Skandinavijos šalimis arba JAV,...

Pranckietis mano, kad Seimo nariai turėtų atostogauti kaip mokytojai (260)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis yra įsitikinęs, kad parlamentarų atostogos trukme...

Nuotakos poelgis jaunikį privertė gėdingai sprukti iš ceremonijos (4)

Būsimos nuotakos paskutinės valandos prieš vestuves dažniausiai būna kupinos džiaugsmo ir...