aA
Gimtas kraštas tampa mylimas tuomet, kai jo netenki - pamatai viską kitomis akimis, atkreipi dėmesį į tai, pro ką praeidavai kasdien nekreipdamas nė menkiausio dėmesio.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Ilgesnį laiką gyvenant užsienyje pradedi galvoti apie savą kraštą kaip apie pasakose nupasakotą karalystę, su pieno upėmis ir meduolių namais, šokoladiniais žibintais, kitaip tariant- nostalgija.

Taip nutiko ne kartą ir man. Jau nuo 2000 metų teko laikas nuo laiko ilgesniam laikui išvykti gyventi į Angliją. Sunkumai nemokant kalbos ir pašėlęs būdas visuomet verčia susimąstyti ir anksčiau ar vėliau pradedi keistis. Tuomet pasiilgsti ir savo krašto, apie kurį nori manyti geriau, o buvusios nuoskaudos ir prastas gyvenimo būdas, sunkumai, nublunka praeities šešėlyje.

Perskaityti straipsniai ir matytos nuotraukos vis giliau sminga į širdį, sukeldamos iki tol neatrastus pojūčius - tiesiog sklandai kažkur tarp tų vietų, kuriomis kažkada vaikščiojai lyg būtum aklas, skraidai matydamas viską kaip bekūnė dvasia pilna euforijos ir laimės, girdėdamas savo gimtą kalbą kaip niekada iki tol, nes pradedi klausytis ne ausimis, o viską girdi širdimi. Paradoksalu suvokti, kiek nedaug tereikia norint būti laimingam!

Kaip ir daugelis žmonių, taip ir aš nesu išimtis. Nors blaivus protas diktuoja savo griežtas taisykles, bet svajonės ir naivios vaikiškos viltys užgožia viską, leisdamos eilinį kartą nusivilti realybe. Iškankintas nostalgijos ir susikaupusių darbų Lietuvoje pradėjau planuoti kelionę. Pinigų buvo nedaug, bet lietuviškos kainos tikrai nekėlė baimės jausmo. Draugo patariamas nusprendžiau neišlaidauti nuomojantis automobilį. Viešasis transportas - visiems žinomas greitas būdas nuvykti iš taško A į tašką B už juokingą kainą, taip pat tai lyg puikus atrakcionas pamatyti senas vis dar riedančias transporto priemones ir įvairaus plauko žmones.

Tik išlipęs iš lėktuvo buvau pagerbtas „laimingo“ pasienio kontrolės departamento darbuotojo, iš kurio šypsenos sulaukti - tas pats kaip iš jaučio pieno... Nors vienu ir kitu atveju galima sulaukti panašių dalykų, bet nuo originalų skirsis. Supratęs, kad ne aš kaltas dėl „parduotų pareigūno žemių“, žygiavau toliau, kol pasiekiau pasitikimo salę, kurioje žmonės buvo džiaugsmingi ir linksmi – kaip miela ir gera!

Štai ir žingsnis į lauką, kur tuomet stovėjo krūva taksistų su „prabangiais kostiumais“, „išpuoselėtomis mašinomis“, „kultūringomis manieromis“ kviesdami naudotis tik jų paslaugomis. Tikrai labai gaila jų, bet aš planavau pigų atrakcioną – naudotis viešuoju transportu. Beje, kiek žinau, šiuo metu oro uosto taksistai šiek tiek išmokyti kultūros.

Širdis džiaugėsi, spurdėjo iš laimės, visi nesuprantami įvykiai greitai likdavo gerų įspūdžių nušluoti į atminties užkampius... Aš jau stotelėje... Sulaukiau autobuso po kelių minučių, su kartu laukiančiais „Naujininkų gidais“. Kvepalai taip įsigėrė per odą, kad iškvepiant pakvimpa oras trijų metrų spinduliu. O pastabumas ir koncentracija prilygsta Jamesui Bondui 007- kol nematau nieko pats, tol nemato ir manęs.

Belaukiant mielieji Naujininkų gidai tuoj pat pradėjo skambinti mobiliuoju telefonu, vis kažko jaudindamiesi, drebėdami ir tuo pačiu džiaugdamiesi puikiu planu greitai praturtėti. Kitoje stotelėje sulaukiau dar kelių kompetentingų darbuotojų, kurie taip rūpestingai glaudėsi prie manęs tausodami mano energija, kuria reikėjo naudotis laikantis už turėklo. Bandymas išvalyti nuo šiukšlių mano kišenes nepavyko. Ten nebuvo nieko, ko norėčiau atsikratyti...

Mano lagaminas taip pat buvo ypatingas, nuo jo neatitraukė akių – matyt, kalti feromonai sklindantys nuo asmeninių daiktų ir drabužių. „Naujininkų gidų“ žinios baigiasi ties Naujininkų sustojimu – nieko nepešę, pusė autobuso išlipo su kur kas prastesne nuotaika nei įlipo. Nuostabių žmonių būrelio kvapas sklaidėsi pro atidarytus autobuso langus, kol galop visai išnyko (...).

Iškart namo. Susidėjau daiktus ir bėgte į lietuviško maisto restoraną valgyti: cepelinų, vėdarų, žemaičių blynų, plokštainio ir kito „sveiko“ maisto. Restorane pasitiko su šypsenomis – matomai pardavė žemes sėkmingiau nei muitinės darbuotojai... Puiku! Kainos įspūdingos, kuo daugiau valgai, tuo pigiau – stebuklas, už ką mylių Vilnių ir Lietuvą. Paslaugos „nunešti namo“ neužsakiau. Dar sąmoningas grįžau namo, suprasdamas kaip jaučiasi nėščios moterys. Tuomet gailėjausi tik vieno – kodėl skrandis toks mažas?!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Svetur gyvenantis lietuvis pasidalino savo įspūdžiais. O mes kviečiame visus skaitytojus iki liepos 27 d. dalyvauti rašinių konkurse ir papasakoti, kodėl didžiuojatės gyvendami Lietuvoje? Galbūt užsienyje sutikote sunkioje situacijoje padėjusį tautietį, dar sykį priminusį, kokia vieninga ir broliška mūsų tauta? O gal prisimenate nemalonius laikus, kai tekdavo stovėti eilėje prie pieno, bananai atrodė kaip svajonė ir dėl to vertinate, tai ką turite dabar?

Nepabijokite prisipažinti, kodėl džiaugiatės būdami Lietuvoje, ir pretenduokite į skaityklę – ji bus padovanota vienam įdomiausio rašinio autoriui. Laimėtojas paaiškės liepos 28 d. Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt arba DELFI Piliečio sistemoje.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atviras laiškas prekybos tinklų vadovams: net ir mužikai turėjo teisę į laisvą sekmadienį (127)

Grįžkime į 1957 kada Romoje susitiko šešių šalių atstovai ir aptarė svarbiausius naujai...

Popiežiaus vizito metu policijos darbas stebino – palygino su stebuklu (92)

Prieš popiežiaus vizitą girdėjau tokį pasakymą, kad miesto centras bus uždarytas kaip...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (93)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

„Sodros“ laiškas pensininką sutrikdė: kaip suprasti pensijų perskaičiavimo sistemą? (61)

„Sodros“ Kauno skyrius siunčia laiškus pensininkams, dėl pensijų perskaičiavimo į vienetus,...

Gerais norais ir pragaras grįstas: „sveikas“ maistas mokyklose virto „jokio“ maisto? (183)

Jau praėjo trys mokslo metų savaitės. Trys savaitės, kai mokiniai mokyklose turi būti maitinami...

Top naujienos

Didžiausi atlyginimai rugpjūtį: kelios įmonės darbuotojams mokėjo daugiau nei 20 tūkst. eurų (56)

Trys daugiausia mokančios įmonės rugpjūčio mėnesį vidutiniškai mokėjo virš 20 tūkst. eurų....

Ušackas prieš Šimonytę: stipriosios ir silpnosios jų pusės skiriasi kaip diena ir naktis (157)

Kovoje dėl konservatorių paramos susikausiantys Vygaudas Ušackas ir Ingrida Šimonytė turi ir...

Taline viešintis popiežius perspėjo Estiją atnaujinta 11.28 (35)

Popiežius Pranciškus antradienį atvyko vizito į Estiją, jo vizitui Baltijos šalyse ateinant į...

Vaidas Čeponis. Kuris „Žalgiris“ pajėgesnis – praėjusio ar šio sezono? (8)

Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda baigė komplektavimą. Paskutinis taškas sudėties...

Opozicija parodė nagus: blokuoja valdančiųjų bandymą paskirti pinigų socialdarbiečiams (28)

Seimo opozicija antradienį blokavo socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką,...

Po 10 metų Stano antrą kartą vedė savo mylimąją Indrę: atrodė, kad išsiskyrėme jau visam laikui (29)

Atlikėjas Stanislovas Stavickis - Stano antradienį dar kartą amžiną meilę prisiekė savo trijų...

Seimas tirs buvusių valdžių politinę korupciją: iš 12 narių septyni valstiečiai (14)

Seimas imasi naujo parlamentinio tyrimo dėl politinės korupcijos buvusių vyriausybių valdymo...

Meksikietiškos virtuvės žvaigždė – gvakamolė: patarė, kaip išsirinkti tinkamus avokadus (1)

Lengvas, skanus, organizmui naudingas ir maistingas avokadų pagardas – gvakamolė (guacamole) –...

Širinskienė nerimsta: prašo etikos sargų ištirti, ar Landsbergio veikla yra suderinama su jo statusu (791)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo etikos ir...

Darželinukų mamos pyksta: vaikai grįžta alkani, o kainos šoktelėjo be jokio įspėjimo (771)

Kone pusantro šimto eurų – tokią sumą marijampolietė mama pamatė atėjusi pasiimti įmokos...