aA
Įsivaizduokime: kito gyventojų surašymo 2021 m. metu atsiranda galimybė pasirinkti savo mėgstamiausią muzikos atlikėją. Stebuklas ar ne, bet didžioji dalis gyventojų pasirenka, kad jiems labai labai patinka ta Beyonce. Geras ritmas, suprantami žodžiai, nedainuoja ten apie seksus ir pragarus, žodžiu visiems patinka. Jos atliekamos dainos Lietuvos gyventojams yra beveik kaip antroji religija - 90 proc. teigia, kad tai yra nr. 1 atlikėja.
Jaunas vilnietis pašiepė popiežiaus vizitą: kas būtų, jei atvyktų Beyonce?
© DELFI / Lukas Bartkus

Kas tuomet būtų?

Lietuvos premjerai, prezidentai, iš esmės visi aukščiausi šalies pareigūnai metai iš metų, vienas po kito kviestų Beyoncę į Lietuvą... Kol vieną dieną TAI galiausiai nutinka! Beyonce 3:00 val. Lietuvos laiku skelbia savo pasaulinių gastrolių kryptis. Vilnius įtraukiamas į būsimų krypčių sąrašą. Visi akimirksniu supranta – tai tikriausiai vieną kartą gyvenime pasitaikantis reiškinys – antros progos gali ir nepasitaikyti. Valstybės vadovai nieko nelaukdami šaukia skubų pasitarimą, o ankstyvą rytą Lietuvos piliečius pasiekia žinia apie planuojamą vienos daugiausiai uždirbančios atlikėjos pasirodymą mūsų šalyje.

Tą rytą šalyje atšaukiamas planuotas televizijų tinklelis. Besididžiuodamas Seimo pirmininkas eterio metu patvirtina gandus bei sunkiai tvardydamas šypseną taria, kad Lietuva yra pasirengusi užtikrinti būsimo koncerto sėkmę ir pinigai čia nėra rodiklis. Taip pat priduria, kad Beyoncę B-Ū-T-I-N-A pasitikti karališkai.

Koncertas dar tik už poros mėnesių, bet Vilniaus savivaldybė jau nuo pat ankstyvo ryto daro VISKĄ, kad būsima renginio vieta, Vingio parkas, būtų kaip įmanoma gražesnis – metamos didžiulės pajėgos suoliukų, pėsčiųjų bei dviračių takų atnaujinimui. Medžiai, apkerpami, reikalui esant perdažomi, kiek senstelėję iš karto kertami ir iš atogrąžų kraštų vežami importiniai medžiai statomi vietoje iškirstų.

Vingio estrada renovuojama su didžiuliu kiekiu trotilo – vietoje jos statoma nauja, 16 aukštų daugiabučiui prilygstanti scena. Taip pat ruošiamas planas B – jeigu prireiks, Lietuvos kariuomenė ketina sraigtasparniais atskraidinti Žalgirio Areną, perpjauti pusiau ir štai, turėsime kur pakviesti pasaulinio lygio žvaigždę.

Kelyje tarp VNO ir Vilniaus senamiesčio yra pastatomas butaforinis tunelis, neduokdie, ką dar pagalvos užsieniečiai, pamatę Naujininkus?

Apsukriausieji kiekviename mieste ir miestelyje pradeda steigti Beyonce paramos stovyklas –sekmadieniais susirinkę fanai klauso geriausių atlikėjos hitų, komentuoja jos santykius su Jay-Z, bei renka aukas atlikėjos gerovei užtikrinti.

MAXIMA ir visi didieji tinklai dar mėnesį prieš pasirūpina Beyonce fanų rinkiniais – lipdukais, ženkliukais, stiklainiukais, blanknočiukais, tušinukais, ausinukais, marškinėliais, pampersais, ir kt. šlamštu. Logotipai su Beyonce yra, vadinasi, važiuos. Smulkieji prekybininkai taip pat nesnaudžia – dizaineris Juozas pristato kolekciją „If I were a boy“, „Žemaitijos pienas“ išleidžia proginę „Beyoncės grietinę“, o parduotuvė „Aistra“ siūlo naują prekių liniją „All the single ladies“. Lažybų bendrovės taip pat pasirengusios krautis turtus: „Ar Beyonce padainuos „Crazy in love“?“ Koeficientas 1.5.

Lietuvos policijos pajėgos savaitę prieš koncertą pradeda ruošti apsaugines tvoras aplink Žvėryną, Naujamiestį, Gerosios Vilties žiedą, „Krasnūchą“, tvoromis padaromas koridorius iki pat oro uosto. Gyventojai įspėjami, kad į koncertą visi norintys tikrai nepateks, neštis paspirtukus bei vaikų vežimėlius yra draudžiama, jei bandysite – net nebūsite išleisti į savo buto vidinį kiemą. Ir dėl Dievo meilės, palikite namie tas kopėčias. Policija taip pat perspėja, kad Lietuvos valstybės, NATO bei ES vėliavos koncerto savaitgaliui tampa DRAUDŽIAMOS. Kiekvienas namas privalo pasikabinti vėliavą su Beyonce dainų žodžiais, kitaip grės šimtatūkstantinės baudos, o tų piktadarių vaikai ir vaikaičiai 50 metų negaus vietų valstybiniuose darželiuose.

Didžiausi sirgaliai dvi savaites iki renginio įkuria palapinių miestelį šalia Vingio parko. Renginiui artėjant eilė nusidriekia iki pat Trakų Vokės.

Ir pagaliau įvyksta ta lemtinga diena. Lėktuvas nusileidžia, tuometinis šalies prezidentas Valentinas Mazuronis pasitinka visų mylimą dainininkę ir nors oro uosto grindinio ji gal ir nebučiuoja, jai iš karto ant kaklo kabinamas ąžuolo vainikas, duodamas krepšinio kamuolys ir porcija „šaltekų“. Visą ceremoniją už tvoros stebinčios nepilnametės Beyonce gerbėjos oro uosto prieigose klykauja bei alpsta iš džiaugsmo.

Didžiosios žiniasklaidos priemonės sukuria specialias rubrikas „Beyonce Lietuvoje – pamatyk pirmas. Nuolat transliuojama, atnaujinama“, žodžiu, „spaminama“. Lietuvių telefonai kaista nuo siunčiamų push pranešimų apie kiekvieną daininkės judėsį, o 100 val. trukmės gyvos transliacijos nušviečia viską nuo pat atlikėjos nusileidimo oro uoste, prieš koncertinės vakarienės, ir, žinoma, to vienintelio – koncerto. Interviu metu kalbinama atlikėja, jos komanda, giminaičiai, kaimynai bei mokyklos suolo draugai. Visi vieningai sutinka, kokia tai didžiulė garbė mūsų mažai, agrarinei valstybei.

Koncertas, kaip niekada geras ir įspūdingas, praūžia. Visi, išskyrus garsui jautrius Karoliniškių gyventojus, yra uber laimingi, o Lietuvos piliečių gyvenimai po truputį grįžta į normalias vėžes. Pailsėkime. Kitą surašymą planuosime atsakingiau.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui? Arba išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Po baisios avarijos vaikinas liko neįgaliu – gydytojos žodžiai pakreipė jo gyvenimą ypatinga linkme (28)

Mano vardas – Artūras Tūrė Žilis. Norėčiau pasidalinti savo istorija ir tikiuosi, kad ji...

2 kartą ištekėjusi moteris: santykiuose svarbiausia ne meilė – įsitikinau (200)

Santuoka – dviejų žmonių susiėjimas, tikėtina, ilgam. Kai kurie išsiskiria po 2 mėnesių, o...

Kalbos apie antstolių nurašytas baudas įpykdė: čia toks tipinis mūsų bruožas (55)

Visi verkia apie viską. Kada lietuviai pagaliau išmoks laikytis įstatymų, o ne jais skųstis?...

Vidutinio amžiaus vyras prieš savo valią tampa blogiuku: net išsiskirti nėra kaip (195)

Koks nuostabus gyvenimas ir kaip gera gyventi. Gražūs tai žodžiai, bet dažnai neatitinkantys...

Klausiau Aurelijaus Verygos – naktimis nemiegodama dėl skausmo kai ką supratau (159)

Noriu pasidalinti mintimis su visa Lietuvos populiacija, gal skausmas, kuris prikėlė naktį, bus...

Top naujienos

Po Estijos nusikalstamo pasaulio „krikštatėvio“ nužudymo – chaosas: nieko panašaus dar nebuvo (75)

Kodėl po Estijos nusikalstamo pasaulio „krikštatėviu“ vadinamo Nikolajaus Tarankovo mirties...

Tokios krizės automobilių prekeiviai dar nematė: pirkėjų nė kvapo (78)

Dėl koronaviruso paskelbtas karantinas paralyžiavo visą Lietuvos verslą, bet automobilių prekyba...

Orai: per Lietuvą keliaus audros debesys (5)

Sekmadienį virš Rytų Žemaitija nusidrieks kontrastingas atmosferos frontas. Vakariniuose rajonuose...

Priversta saviizoliuotis iš Norvegijos grįžusi lietuvė: man aiškiai parodė, kad esu emigrantė ir antrarūšė budulė (714)

Karantinas Lietuvoje šiuo metu yra labai sušvelnintas, o nuo birželio 1 d. buvo ir išplėstas...

COVID-19 sirgęs vyras apibūdino ligos pradžią: net nejuto, kad smarkiai karščiuoja (135)

„Įprastai, kai turi temperatūros, jauti šaltkrėtį, nuovargį, o šįkart to nebuvo“, –...

Statė namą sau, bet neliko nepastebėtas didelio koncerno: lietuvio būsto idėja sulaukė pasisekimo (205)

Tomui Petrauskui – 26-eri, tačiau jis šiandien savomis rankomis stato modulinius ekologiškus...

Tragedija, pakeitusi fechtavimosi sportą: olimpinis čempionas mirė nuo lūžusios rapyros dūrio į akį (45)

Šiuolaikiniame fechtavimosi sporte traumos – didelė retenybė: kostiumai ir kaukės patikimai...

Bedarbio statusas: kaip mokėti PSD ir kokių naujų išmokų tikėtis jau netrukus (101)

Vienuoliktą karantino savaitę Užimtumo tarnyba „suskaičiavo viščiukus“. Karantininės...

Kruvinas vakaras Kroatijoje: Golubickui lūžo žandikaulis – reikalinga operacija (2)

Atnaujintas Kroatijos futbolo čempionatas itin prastai prasidėjo 20-mečiui saugui iš Lietuvos...

Paulius Jurkevičius. Kava su sviestu ir kiti klausimai daktarui (115)

Vieni jį dievina. Kiti keiksnoja. Vieni giria jo profesijos išmanymą. Kiti be gailesčio...

|Maža didelių žinių kaina