aA
Kiek mums dar daug reikia išmokti iš šiaurės ir vakarų tolerancijos, pagarbos ne tik vyresniems, bet ir jaunesniems. Didžiojoje Britanijoje įlipus į autobusą su vaikišku vežimėliu žmonės „duoda“ kelią tau, kad patogiai ir kuo greičiau atsistotum vežimėliams ir neįgaliems skirtoje vietoje ir visi paiso ženklų, kurie yra autobuse, o mūsų, tokioje išdidžioje Lietuvoje, viskas vyksta priešingai.
© DELFI / Tomas Vinickas

Ir po šiandienos įvykio supratau, kodėl šios žemės mamytės niekur nevažiuoja su vaikais viešuoju transportu (na, arba važiuoja retai ir kai labai reikia)? Ogi todėl, kad pusėje autobuso susėdusios „pletkų bobos“, kita pusė – „davatkos“, ir trupinėlis tų jau vakarietiškų pažiūrų žmonių, kurie tyli, nes bijo gauti moralų laviną.

Įlipau su vaiku į autobusą, žinoma, jis buvo sausakimšas, nes taip išėjo, kad teko važiuoti piko metu, kito pasirinkimo nelabai ir turėjau, važiuoju viešuoju transportu itin retai, į metus porą kartų, tad pasirinkti tinkamą maršrutą bei laiką man sunku.

Jau praleidus vieną pilnutėlį autobusą, ilgiau laukti tuščio neturėjau laiko. Ką gi, įlipu su verkiančiu 1,5 m. vaiku, nes jam čia neįprastai daug žmonių, toliau nei durų slenkstis man nepavyko prasibrauti. Bandau vaikelį raminti, kad čia mes važiuojame autobusu, kaip mašina ir panašiai. Atsiranda „auklių“, kurioms atrodo, kad vaikui, pirmą kartą išvydusiam kažkokią moterį, kuri tiesia rankas jam prie veido, bus ramiau, jis ims ir nurims. Paprašiau, kad nekalbintų vaiko, nes jis bijo ir dar nesusipažino su aplinka. Moteris man nusišypsojo ir viskas gerai.

Pravažiavome vieną stotelę su stresu, nes vaikas verkė. Išleidome nemažai autobuso žmonių, pagaliau atėjau į vežimėliams skirtą vietą, bet ir ten turėjau prašyti žmonių, kad užleistų man vietą stovėti patogiau. Kol mes ten darome rokiruotę, jau girdžiu iš priekio skrieja moralai „vaikui saulė į akis šviečia, jis dėl to ir verkia, taigi reikia atsigerti duoti, nes jam karšta, kaip jūs mama tokia ir nesuprantate, reikia jį nusukti nuo saulės, jis verkia ir visiems trukdo“. Nesvarbu, kad vaikas jau mano rankose, jis buvo paimtas iškart, kai tik pastačiau saugiai vežimėlį ir užfiksavau stabdį, o paėmus jį ant rankų bandžiau raminti. Pirmiausia maloniai atsakiau, kad aš nuspręsiu pati, kas mano vaikui yra, bet ji man atšovė, kad „va kokios dabar motinos, net nesupranta, kad vaikui saulė šviečia, taigi vietoj to saldainio, kurį vaikas turi rankoj, geriau jį nuramintumėt, atsigert duokit, jis ištroško, va tris vaikus užauginau, o čia jūs visai nežinot, kaip elgtis su vaiku“! Jau griežtesniu tonu pasakiau, kad man nesvarbi jos nuomonė ir tegul žiūri savo reikalų. Tuomet „davatka“ kaipmat įniršo „vat iš tokių ir reikia atimti vaikus, jokios pagarbos vyresniems, tik moka žaliai blakstienas pasidažyti, tokioms net į dantis nereikia žiūrėt ir atimti vaikus“. Tiesą pasakius, nesupratau, kaip mano tos žalios blakstienos susijusios su vaiko verksmu autobuse, o dar tie dantys, kodėl į juos reikia žiūrėt?

Kol aš vis kartojau, kad man neįdomi jos nuomonė ir turėtų savo reikalų žiūrėt, prisijungė dar kelios „davatkos“ bendramintės, kad mane visiškai sužlugdytų: „mes nufilmuosime, kaip jūs vaiko neprižiūrite, iš jūsų vaiką atims, duokit atsigert jam, vaikui saulė šviečia, vaikui karšta ir t. t.“. Moteriškėms, žinoma, moralą irgi ėmiau skaityti, tegul atstoja, nes iškviesiu policiją ir aš, o vietoj to, kad padėtų, palaikytų, jos smerkia ir pamokslauja, kaip jauniems reikia auginti vaikus, nes juk jos taip viską žino. Aš netyliu, vis atgal atkertu.

Visą kelionę lydėjo beprasmė diskusija ir didžiulis stresas, kurį sukėlė „pavyzdinės“ mamos, kurios jau užaugino vaikus, tik į mano klausimą, ar jų auklėjimas buvo toks, kad dabar dažnai pas jas atvažiuoja vaikai, atsakymo negavau, o tik pamačiau nerimastingą žvilgsnį. Tai ir jų pamokslų, žinoma, toliau nenorėjau klausyti ir gyniau savo teritoriją. Nebuvo nei vieno žmogaus, kuris palaikytų mane, tik vienas jaunas vaikinukas, jau išlipant moteriškėms pasakė, kad vietoj to, kad pasiūlytų man atsisėsti kur pavėsis, jos kaip „pletkų bobos“ sėdi ir graužia, ir ne joks čia vandenukas kaltas. Suprato šis vaikinas mano padėtį, kuris tikriausiai net neturi dar vaikų, o labiau suprato mano vaiko verksmą, nei tos, kurios gyrėsi apie užaugintus pulkus vaikų. Tai moteriškės ir aną pamokė.

Jau seniau buvau uždavusi sau retorinį klausimą, kodėl jau vaikus užauginusios mamos nepalaiko jaunų mamų? Kodėl visad sako, jog visos turime per tą pereiti ir todėl nesugeba duoti moralinės paramos, kodėl jokios pagarbos jaunoms mamoms, jokios tolerancijos verkiančiam vaikui? Kodėl nėra jokio supratimo, o tik pamokslai, kurie likę iš to sovietinio auklėjimo supratimo?

Grįžau namo ir dar porą valandų negalėjau atsigauti po patirto streso važiuojant autobusu. Tikiu, kad anos šio teksto neskaitys, nors aš į jas ir netaikau, bet linkiu visoms jaunoms mamytėms nenusileisti ir neleisti kelti stresą nei jums, nei jūsų vaikams. Jūs vienintelės žinot, kas jūsų vaikui geriausia ir kas jam yra kai verkia. Ir neturi jis visada sėdėti ir klausyt komandų, kur galima verkti, kur ne „Ša, neverk, nes kažkam trukdai!“. O jeigu kam ir trukdo vaiko verksmas, tai supraskite, kad tai to žmogaus reikalas, bet ne jūsų!

Su visa pagarba mamytė iš 5G autobuso.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui? Arba išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė iš pirmo žvilgsnio: atsiliepk, gražuole, raudona suknele (103)

Idėja apie romantiškai susiklostančią meilę iš pirmo žvilgsnio bent kartą gyvenime, matyt, yra...

Šeimos pajamos – 2000 eurų: papasakojo, kaip išgyvena ir kam daugiausiai išleidžia (134)

Keli straipsniai pasirodė, kaip išgyvena iš 650 eurų , kaip sutaupo 400 eurų, uždirbdamas 466...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (1103)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Meilės trikampis: nenoriu būti meiluže, bet jei paskambinsi, atsiliepsiu (38)

Esu trikampyje. Kaip jaučiuosi? Lyg kampe. Patarti, kaip meilės ir pasitikėjimo neįsprausti į...

Vokietijos pilietis Lietuvoje pasijuto diskriminuojamas (69)

Esu Vokietijos pilietis ir turiu 2009 metais Lietuvos migracijos tarnybos išduotą nuolatinio...

Top naujienos

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (35)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...

„Hadsono stebuklas“: kaip išvengta tragedijos (2)

Sausio 15 d. sukako lygiai dešimt metų nuo vadinamojo Hadsono upės stebuklo, kai „ US Airways “...

Sugadintas Adomaičio gimtadienis: „Lietkabelis“ sutriuškino Vilniuje nušvilptą „Rytą“ (209)

Panevėžio „Lietkabelis“ (11-8) įspūdingai nutraukė keturių pralaimėjimų seriją...

Stilistas rėžė nuomonę apie „Žmonių“ įvaizdžius: jei nepasiruošei, sėdėk tyliai ir apeik raudoną kilimą ratu (189)

Kiekviename renginyje laukiamiausia smalsuolių dalis – raudonas kilimas ir, žinoma, akį...

Kai kuriose Lietuvos įmonėse uždirbti milijonams pakanka vieno darbuotojo: kaip joms tai pavyksta? (101)

Lietuvoje yra ne viena kompanija, vienam darbuotojui sugeneruojanti daugiau kaip 10 milijonų eurų...

„Vaistas“ nuo odos ligų, sifilio ir skrandžio bėdų sukelia haliucinacijas ir mirtį (6)

Turbūt visi žino, kad gyvsidabris – itin nuodingas metalas, tad, pavyzdžiui, sudužus senam...

Lietuvių vis dar egzotika laikoma specialybė: žmonės visame pasaulyje susikalba viena kalba

Vargu, ar be priekaištų surimuotas lietuviškas eilėraštis pasaulyje būtų taip gerai suvoktas,...

Verslininkas Saulius Karosas amžinojo poilsio atgulė Menininkų kalnelyje: atsisveikinimo kalbą tarė ir 18-metis sūnus (473)

Šią savaitę verslo pasaulį ištiko netektis – naktį iš antradienio į trečiadienį mirė...

Vaikai, kurie uždirba daugiau nei suaugusieji: kaip pavyko susikrauti tokius turtus?

Internetinėse platformose išpopuliarėjusių vaikų atvaizdai – ne tik tėvų pasididžiavimas,...

7 daržovės, kurios vertingesnės termiškai apdorotos (5)

Žalios daržovės laikomos naudingesnėmis maistiniu požiūriu. Tiesa, yra daržovių, kurios...