aA
Vieni emigraciją giria ir teigia, jog į mūsų šalį nieku gyvu negrįš, kiti ją peikia. Pati šiuo metu gyvenu ne gimtoje Lietuvoje, o kažkur už jūrų marių. Tokį gyvenimo būdą pasirinkau, nes man tai pasirodė lengviau. Nesu kvaila, ką jau kažkas galbūt spėjo pagalvoti, pradėję skaityti šį straipsnį.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kaip ir daugelis lietuvių esu baigusi studijas. Turiu net porą diplomų. Ką jie man suteikė? Tikriausiai žinojimą, kad pabandžiau ir nepavyko. Mat pagal specialybę dirbau porą metų viename didžiųjų Lietuvos miestų. Deja, gaudavau minimumą ir vienišai merginai mokėti už nuomą ir mokesčius buvo gana sunku. O dar jei nori kur išlėkti su draugais... O juk visi to norime. Kažkada neištvėrusi dar vienos sąskaitos, susiradau kontaktą (pažįstamą, svetimais nepasitikiu dėl prisiklausytų istorijų), susikroviau lagaminus ir viską metusi išvažiavau.

Manau, kad emigracija turi savų privalumų ir trūkumų. Koks privalumas man? Aišku, pinigai. Net dirbdami už minimumą čia gyvenantys žmonės gali ne tik susimokėti visus mokesčius bei nusipirkti pavalgyti, bet dar kažkur išeiti ir susitaupyti. Bent taip šiuo metu gyvenu aš. Toks geras jausmas, kai sugalvojusi, kad nori trumpam nukeliaut į šiltus kraštus, jau kitą sekundę su drauge vartai internetinius puslapius, ieškodama bilietų. Nes tu gali. Lietuvoje to, dirbdama už minimalią algą, sau leisti negalėjau. Kitas privalumas – kalbos tobulinimas. Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame nebeliko sienų, tai itin svarbu. Bent tuo tikiu aš. Pagrindinis trūkumas – šeima ir draugai palikti kažkur toli. Kita vertus, toks gyvenimas. Juk nebūsime visi amžinai kartu, kuriasi naujos šeimos, atsiranda nauji gyvenimai. O dėka šiuolaikinių technologijų, visada gali čia ir dabar susisiekti su tau brangiais žmonėmis, norėdama sužinoti, kaip jiems sekasi. Taip pat svarbu nepamiršti, kad lėktuvai skraido. Jei ne tu į Lietuvą, tai Lietuva pas tave gali atskristi. Nors dalelė jos.

Norėčiau paminėti, kad dirbu tarptautinėje aplinkoje ir manau, kad dėl to man labai pasisekė. Mane supa rumunai, vengrai, lenkai, latviai, žinoma, lietuviai ir dar keli skirtingų tautų piliečiai. Įdomu bendrauti su skirtingas tradicijas ir patirtis turinčiais žmonėmis, kurie galiausiai atsidūrė ten pat, kur tu. Ir kai kurie iš jų yra tokie protingi žmonės, kad negali atsidžiaugt, semdamasi patirties ir idėjų. Ir tada susimąstau. Tai gal ir nėra pats geriausias darbas pasaulyje, bet jei tokie žmonės čia dirba, gal čia geriau nei galvoju. Esu naujokė šiame darbe. Neseniai sužinojau, kad čia turime ir teisininką, kuris savo šalyje negalėjo verstis iš šios profesijos. Pasidaro liūdna. Suvoki, kad Lietuvoje nėra blogiau nei daugelyje šalių. Juk labiausiai žmonės palieka sau pažįstamą aplinką, savo namus, ieškodami geresnio gyvenimo.

Kiekvienas turime skirtingas patirtis. Negali vienareikšmiškai teigti, kad tai gerai ar blogai. Kažkam nepasisekė ir jie prisiekė niekada nekelti kojos iš Lietuvos, kažkas būtent svetur atrado laimę. Tik man vis dar sukelia šypseną tokie pasisakymai, kad „galiu čia, galiu ir Lietuvoje“. Nes čia rinka perkrauta ir pan. O va Lietuvoje tai jau bus. Valio už optimistines idėjas, linkiu eiti ir daryti. Tik kiek aš esu pastebėjusi (esu gyvenusi ilgesnį laikotarpį keliose šalyse), būtent Lietuvoje konkurencija yra labai didelė ir būtent todėl reikalavimai beprotiškai aukšti. Mes esame maža tauta su tikrai daug talentingų ir gabių žmonių, tad pasiekti aukštumas nėra taip paprasta.

Galvojantiems apie emigraciją siūlyčiau tai pamėginti. Nauja aplinka, nauja kalba, naujas supratimas apie pasaulį. Manau verta vien tam, kad praplėstum akiratį, geriau pažintum bei atrastum naujoves. Kartais tam gali užtekti ir kelių mėnesių. Svarbiausia, susidraugauti su vietiniais, nes būdamas tik su lietuviais to niekada nepatirsi. Ir grįžęs suprasi, kad pasikeitei. Bent taip nutiko man.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kalėdinis stalas – jau nukraustytas, o danguje seniausiai nebelikę fejerverkų pėdsakų – visi spėjo sugrįžti į įprastą ritmą, prie darbų. Skirtumas tik tas, kad vieniems pakako užverti namų duris ar sėsti į automobilį, o kitiems – lipti į lėktuvą, ir po švenčių vėl skristi namo. Svetur.

Esate tie, kuriems taip pat teko palikti artimus žmones, susikrauti lagaminą ir vėl keliauti į kitą šalį ar net žemyną? Norite pasidalinti savo istorija ir duoti atkirtį visiems, kurie išvykusius vadina išdavikais? Galite papasakoti, koks iš tiesų yra tas gyvenimas svetur, ir patarti dvejojantiems, ar verta bent trumpam išvažiuoti?

Prašome Jūsų – pasidalinkite patirtimi, patarimais ir požiūriu.

Jūsų minčių laukiame iki vasario 2 d. el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Istorija“.

Konkurse galite dalyvauti trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Istorija“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia:

Taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo sausio 13 d. iki vasario 2 d.

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a 2015 m. vasario 3 d. burtų keliu iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.

4. Konkurso prizas – M. Anušauskaitės ir G. Jord knyga „10 litų“.

5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Draugės pokštas prieš vestuves apvertė gyvenimą (22)

Niekada negalvojau, kad draugų pokštas apvers mano gyvenimą aukštyn kojomis. Bet apie viską nuo...

Valstybė virsta pikta pamote: ar tikrai pinigai svarbiau už gamtos įvairovę? (35)

Kai mokiausi ekonomikos dėstytojas sakė – Valstybė kaip motina – ji mus ruošia, moko, ugdo,...

Užsakytas tortas valgytojams sugadino vestuvinę nuotaiką (145)

Laukėme sugrįžtančio sūnaus ir jo žmonos . Jie susituokė Anglijoje, ta proga jų prašymu...

Atviras vyro laiškas buvusiajai: deja, visos jūs vienodos (36)

Nebetrukdysiu aš jūsų šeimai daugiau. Kaip sakei, mane praradai 2016 m. liepos 25 d. Aš tave...

Grįžusi emigrantė medikės išpuoliui nebuvo pasiruošusi – pasijuto kvailelės vietoje (159)

Ar jums pažįstamas jausmas, kada gydytojas ima nei iš šio, nei iš to rėkti, o jūs pasijaučiate...

Top naujienos

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Baltijos šalims teks rinktis (86)

Šių valstybių padėtis bus nepavydėtina: ekonomika stagnuos, gyvenimo lygis smuks, pramonė...

Po antstolių prabilo matininkai: norėtų didinti įkainius (10)

Po antstolių, mėginusių įrodyti, kad jų atlygis niekuo neišsiskiriantis, eilėje – žemės...

Žydų bendruomenė ir intelektualai lieka neišgirsti: Vilniaus meras nesiryžta priimti sprendimo (282)

Po kelių dienų bus minimos Vilniaus geto sunaikinimo 75-osios metinės. Kaip Lietuva turi elgtis su...

Bedarbiui buvusiam Seimo nariui šyptelėjo netikėta sėkmė (164)

Raseinių rajono savivaldybės taryboje neseniai susiformavusi naujoji valdančioji dauguma...

Sugadintas debiutas: kuriozinį sprendimą priėmęs teisėjas išvarė iš aikštės Ronaldo „Bayern“, „Real“, „Man United“ pergalės (46)

UEFA Čempionų lygos trečiadienio rungtynėse tarp „Valencia“ ir Turino „Juventus“...

Reda Bžeskienė - atvirai apie tikrąją skyrybų su Egmontu Bžesku priežastį ir tai, kas buvo nutylėta

Tarptautinių projektų vadovės pareigas prestižinėje įmonėje ėjusi Reda Bžeskienė neslepia,...

Po šilumos rekordo Lietuvoje – staigūs pokyčiai: šalį skalaus lietus, siautės vėjas (8)

Trečiadienį Lietuvoje daugelyje rajonų pasiekti šilumos rekordai, kai termometro stulpelis dieną...

Kiemą iškniso ir dingo: neįmanoma net išeiti iš laiptinės (41)

Socialiniame tinkle „Facebook“ tauragiškiai įvedė naują madą – apie problemas praneša...

Pabaisos nekaltais veidais: žinomas JAV gydytojas su mergina įtariamas slapta apsvaiginęs ir išniekinęs tūkstančius moterų (49)

Chirurgui iš Kalifornijos ir jo merginai įtariami dviem seksualiniais nusikaltimais . Tyrėjai...

Dizaineris Robertas Kalinkinas sulaukė šeimos pagausėjimo: mano žmona yra turbo moteris (15)

Žinomas dizaineris Robertas Kalinkinas vėlų trečiadienio vakarą pasidalijo džiugia žinia. Jo...