Vieni emigraciją giria ir teigia, jog į mūsų šalį nieku gyvu negrįš, kiti ją peikia. Pati šiuo metu gyvenu ne gimtoje Lietuvoje, o kažkur už jūrų marių. Tokį gyvenimo būdą pasirinkau, nes man tai pasirodė lengviau. Nesu kvaila, ką jau kažkas galbūt spėjo pagalvoti, pradėję skaityti šį straipsnį.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kaip ir daugelis lietuvių esu baigusi studijas. Turiu net porą diplomų. Ką jie man suteikė? Tikriausiai žinojimą, kad pabandžiau ir nepavyko. Mat pagal specialybę dirbau porą metų viename didžiųjų Lietuvos miestų. Deja, gaudavau minimumą ir vienišai merginai mokėti už nuomą ir mokesčius buvo gana sunku. O dar jei nori kur išlėkti su draugais... O juk visi to norime. Kažkada neištvėrusi dar vienos sąskaitos, susiradau kontaktą (pažįstamą, svetimais nepasitikiu dėl prisiklausytų istorijų), susikroviau lagaminus ir viską metusi išvažiavau.

Manau, kad emigracija turi savų privalumų ir trūkumų. Koks privalumas man? Aišku, pinigai. Net dirbdami už minimumą čia gyvenantys žmonės gali ne tik susimokėti visus mokesčius bei nusipirkti pavalgyti, bet dar kažkur išeiti ir susitaupyti. Bent taip šiuo metu gyvenu aš. Toks geras jausmas, kai sugalvojusi, kad nori trumpam nukeliaut į šiltus kraštus, jau kitą sekundę su drauge vartai internetinius puslapius, ieškodama bilietų. Nes tu gali. Lietuvoje to, dirbdama už minimalią algą, sau leisti negalėjau. Kitas privalumas – kalbos tobulinimas. Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame nebeliko sienų, tai itin svarbu. Bent tuo tikiu aš. Pagrindinis trūkumas – šeima ir draugai palikti kažkur toli. Kita vertus, toks gyvenimas. Juk nebūsime visi amžinai kartu, kuriasi naujos šeimos, atsiranda nauji gyvenimai. O dėka šiuolaikinių technologijų, visada gali čia ir dabar susisiekti su tau brangiais žmonėmis, norėdama sužinoti, kaip jiems sekasi. Taip pat svarbu nepamiršti, kad lėktuvai skraido. Jei ne tu į Lietuvą, tai Lietuva pas tave gali atskristi. Nors dalelė jos.

Norėčiau paminėti, kad dirbu tarptautinėje aplinkoje ir manau, kad dėl to man labai pasisekė. Mane supa rumunai, vengrai, lenkai, latviai, žinoma, lietuviai ir dar keli skirtingų tautų piliečiai. Įdomu bendrauti su skirtingas tradicijas ir patirtis turinčiais žmonėmis, kurie galiausiai atsidūrė ten pat, kur tu. Ir kai kurie iš jų yra tokie protingi žmonės, kad negali atsidžiaugt, semdamasi patirties ir idėjų. Ir tada susimąstau. Tai gal ir nėra pats geriausias darbas pasaulyje, bet jei tokie žmonės čia dirba, gal čia geriau nei galvoju. Esu naujokė šiame darbe. Neseniai sužinojau, kad čia turime ir teisininką, kuris savo šalyje negalėjo verstis iš šios profesijos. Pasidaro liūdna. Suvoki, kad Lietuvoje nėra blogiau nei daugelyje šalių. Juk labiausiai žmonės palieka sau pažįstamą aplinką, savo namus, ieškodami geresnio gyvenimo.

Kiekvienas turime skirtingas patirtis. Negali vienareikšmiškai teigti, kad tai gerai ar blogai. Kažkam nepasisekė ir jie prisiekė niekada nekelti kojos iš Lietuvos, kažkas būtent svetur atrado laimę. Tik man vis dar sukelia šypseną tokie pasisakymai, kad „galiu čia, galiu ir Lietuvoje“. Nes čia rinka perkrauta ir pan. O va Lietuvoje tai jau bus. Valio už optimistines idėjas, linkiu eiti ir daryti. Tik kiek aš esu pastebėjusi (esu gyvenusi ilgesnį laikotarpį keliose šalyse), būtent Lietuvoje konkurencija yra labai didelė ir būtent todėl reikalavimai beprotiškai aukšti. Mes esame maža tauta su tikrai daug talentingų ir gabių žmonių, tad pasiekti aukštumas nėra taip paprasta.

Galvojantiems apie emigraciją siūlyčiau tai pamėginti. Nauja aplinka, nauja kalba, naujas supratimas apie pasaulį. Manau verta vien tam, kad praplėstum akiratį, geriau pažintum bei atrastum naujoves. Kartais tam gali užtekti ir kelių mėnesių. Svarbiausia, susidraugauti su vietiniais, nes būdamas tik su lietuviais to niekada nepatirsi. Ir grįžęs suprasi, kad pasikeitei. Bent taip nutiko man.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kalėdinis stalas – jau nukraustytas, o danguje seniausiai nebelikę fejerverkų pėdsakų – visi spėjo sugrįžti į įprastą ritmą, prie darbų. Skirtumas tik tas, kad vieniems pakako užverti namų duris ar sėsti į automobilį, o kitiems – lipti į lėktuvą, ir po švenčių vėl skristi namo. Svetur.

Esate tie, kuriems taip pat teko palikti artimus žmones, susikrauti lagaminą ir vėl keliauti į kitą šalį ar net žemyną? Norite pasidalinti savo istorija ir duoti atkirtį visiems, kurie išvykusius vadina išdavikais? Galite papasakoti, koks iš tiesų yra tas gyvenimas svetur, ir patarti dvejojantiems, ar verta bent trumpam išvažiuoti?

Prašome Jūsų – pasidalinkite patirtimi, patarimais ir požiūriu.

Jūsų minčių laukiame iki vasario 2 d. el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Istorija“.

Konkurse galite dalyvauti trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Istorija“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia:

Taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo sausio 13 d. iki vasario 2 d.

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a 2015 m. vasario 3 d. burtų keliu iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.

4. Konkurso prizas – M. Anušauskaitės ir G. Jord knyga „10 litų“.

5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vargas poliklinikoje su karščiuojančiu kūdikiu ant rankų: už ką mokame? (114)

Poliklinikoje su karščiuojančiu (39,1) 9 mėnesių kūdikiu užtrukome 3 val. Per visą šį laiką...

Vaikinas per darbo pokalbį pasijuto įžeistas: bijau dabar kitur beeiti (95)

Noriu pranešti, kad dalyvavau darbo pokalbyje, mane išklausinėjo ir t. t.

Pasipiktinusi vilnietė dėl mįslingai dingusios žalios rodyklės keikia Šimašių (71)

Taip, žinom, kad po truputį mieste bus naikinamos papildomos žalios rodyklės, kurios degant...

Į Santaros klinikas vežioja sunkų ligonį – mokestis už automobilio stovėjimą iškėlė moralinę dilemą (66)

Artimam žmogui diagnozavus sunkią ligą – buvome nukreipti į Santaros klinikas. Lankytis tenka...

Sulaukė įtartino skambučio: supratau, kad toks balsas pasirinktas neatsitiktinai (39)

Noriu pasidalinti man nutikusia istorija. Vėlyvą vakarą ramybę sudrumstė netikėtas skambutis....

Top naujienos

Lietuvai stojant į turtingųjų klubą, išaiškėjo niūri statistika: „sublizgėjom“ antirekordais   (39)

Turtingųjų valstybių klubu pakrikštytoje Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (...

Palanga išskėstomis rankomis jau laukia poilsiautojų: kokiomis maisto kainomis pasitiko (32)

Kaip privilioti kuo daugiau turistų šiltuoju sezonu, Palangos verslininkai jau gerai apgalvojo....

Savaitgalį laukia gražūs orai, o po jų – fantastiški karščiai (5)

Iškeliaujanti gegužė karščio mėgėjų nenuvils ir toliau: karštas bus ne tik savaitgalis, bet...

Specialistai neteko amo: darželiuose ir mokyklose sviestą pakeis margarinas (278)

„ Sviestas , kur įmanoma, keičiamas aliejumi arba margarinu, kurio sudėtyje sočiųjų riebalų...

Šokiruojantis merginos pagrobimas: gyvą palaidojo po žeme (67)

Barbaros Jane Mackle gyvenimas buvo tikrai kerintis. Daili ir populiari 20 metų mergina buvo Majamyje...

Lietuvos nacionalinės filharmonijos darbuotojų stilius: per koncertus ir po jų – kaip diena ir naktis (15)

DELFI Stilius apsilankė didžiausiame šalies klasikinės muzikos koncertų centre – Lietuvos...

Šaras po pergalės juokavo apie aštuonis kartus operuotą gerklę ir mokė žurnalistus (23)

Kauno „Žalgiris“ be didesnio vargo žengė į Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) pusfinalį....

Sostinėje atgimė vienuolyną su skandalais palikęs baras (20)

Praėjusių metų rugpjūtį baro „ 7 fridays “ darbuotojai staiga turėjo susirinkti daiktus ir...

Vilniuje per susidūrimą sužalotas motociklininkas neteko sąmonės (10)

Vėlų penktadienio vakarą, apie 23.20 val., Vilniaus senamiestyje, Maironio g., susidūrė...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube (11)

Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas,...