Eilinė istorija – kasdienė, skaudi, nes mano. Mūsų meilė buvo vienintelė šitoje žemėje – nepakartojama, neaprėpiama, neišmatuojama, begalinė. Atrodė, niekada nesustosime vienas kito mylėti, nes daugiau niekas nemyli taip kaip mes.
Verkia
© Shutterstock nuotr.

(...) Mes susituokę jau 13 metų, turime 3 vaikučius. Atrodo, viskas gražu, darni šeima, bet... Taip buvo pirmus septynerius metus (mes nė karto nesusipykom!), bet kažkas pasikeitė, kai sužinojom, kad laukiamės trečiojo vaikučio.

Tada santykiai staiga labai atšalo. Prasidėjo pykčiai, kylantys be priežasties (viską „nurašėme“ mano hormonų audroms, po to – septynerių metų krizei). Per visą nėštumą jis nė karto prie manęs neprisilietė, atseit, bijojo, nes laukiuose, maža ką...

Po gimdymo niekas nepasikeitė. Aš žinojau, kad mano vyras dar jaunystėje buvo mėgėjas paskui sijonus lakstyti, bet kažkaip tikėjau, kad kol mes kartu, to nebus, nes juk jis mane myli! Ir jis tikrai man nedavė priežasties juo suabejoti.

Visi draugai ir giminės buvo pakerėti mūsų meilės, mūsų santykių... Vieną dieną, praėjus maždaug pusmečiui po gimdymo, aš nusprendžiau vyro telefone pasižiūrėti vaikų nuotraukas, nes praėjusią dieną buvome parke ir jis daug fotografavo. Žvilgsnis užkliuvo už filmuoto vaizdo įrašo. Intymaus, bet ne su manimi, o su kita...

Staiga pajutau, kad žemė slysta iš po kojų, rankos pradėjo drebėti, nežinojau, ką ir galvoti. Negalėjau patikėti (niekada nebuvau tikrinusi jo telefono, o jis jo ir neslėpė). Kai jo paklausiau, gynėsi, tai žeidė dar labiau, nes žemino... Kai parodžiau vaizdo įrašą, prisipažino, atsiprašinėjo, verkė, du mėnesius su juo nekalbėjau. Jis laukė. Po to pasikalbėjome, paverkėme, aš atleidau... Kvailė! Aš tik norėjau, kad viskas būtų kaip anksčiau.

Nuo to laiko praėjo šešeri metai ir niekas nepasikeitė, tik pradėjau suprasti, kad tada reikėjo jį išspirt, viską pabaigti, nes dabar jis galvoja, kad aš vis tiek jam atleisiu, anksčiau ar vėliau. O aš pavargau pyktis.

Yra tų moterų ir dabar, girdžiu skambučius naktimis tualete arba lauke, jam išbėgus parūkyti, SMS paryčiais. Kelis kartus esu jas perskaičiusi, bet nusprendžiau nebeskaityti, nes tai žeidžia, žemina. Jo istorija joms – neva mes tik gyvenam viename name, nes taip patogiau, nes jis rūpinasi vaikais, finansais ir pan. Cha cha cha... Tikroji istorija: jis nedirba, tai finansai – mano reikalas, vaikams jis laiko neturi, nes naktimis žaidžia „X-box“, o dieną miega, taigi vaikus jis mato po kelias valandas per parą, ir tai, jei jis negeria, nes atsirado naujas geriausias jo draugas – alkoholis...

Pati sau atrodau apgailėtina. Vis negaliu jo palikti, nes taip gaila tos meilės, tokios nepakartojamos, vienintelės meilės... Jo taip pat gaila, nes atrodo, kur jis dings be manęs? Eilinė lietuvių moterėlių logika... Aš viską suprantu, bet jau pasiekiau tašką, kai taurė persipildė. Jau nebegaila, jau nebeverta. Supratau, kad aš jam nereikalinga, kad gal jis būtų laimingesnis su kita.

Aš turiu jį paleisti. Nors jis ir nenori išeiti, nėra laimingas, negali palikti. Aš naiviai galvoju, kad taip yra dėl to, kad ten dar rusena ugnelė, bet logika sako, kad taip yra todėl, kad jam patogu – viskuo pasirūpinta, viskas padaryta. Žmona, meilužė, vaikai, namai, pramogos.

Nauji metai, nauja laimė, naujas gyvenimas... Po eilinių vyro daugiadienių (nuo Kalėdų iki Naujųjų), barnių aš pažadėjau sau, kad užteks savęs negerbti, meilės nebėra. Ji taip stipriai degė, kad paprasčiausiai perdegė... Išdegė... Liko tik laužavietė...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Esu vieniša ir nesigailiu, – rašo vieniša DELFI skaitytoja Marija. – Visi vedę vyrai man yra mirę, ištariau sau vieną kartą ir visiems laikams. Niekada nenorėjau savosios laimės kurti ant svetimos nelaimės ašaringo pagrindo. Dabar yra kaip yra.“

Galėtumėte pritarti Marijai? Juk iš tiesų būna, kad sutiktas žmogus nuvilia: nors yra toks artimas, mylintis ir geras, turi, rodos, tik vieną trūkumą – vakare grįžta ne į jūsų, o į savo namus... Tuomet nesmagu nei vienam, ir be kenčiančių tokiu atveju neapsieisi.

Esate patyrę, ką reiškia įsimylėti antrąją pusę jau turintį žmogų, o gal net teko įsivelti į meilės trikampį? Žinote, ką jaučia žmogus, kuriam mylimasis ar mylimoji yra neištikimi? O gal suprantate, kokia kaltė graužia apgaudinėjantį, nes buvote jo vaidmenyje?

Prašome Jūsų – pasidalinkite patirtimi, atskleiskite savo klaidas ir padėkite kitiems mokytis ti vsiu būdu – kaip iš svetimų.

Jūsų minčių laukiame iki sausio 19 d. el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mudu“.

Konkurse galite dalyvauti trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mudu“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia:

Taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo sausio 2 d. iki sausio 19 d.

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a 2014 m. sausio 20 d. burtų keliu iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.

4. Konkurso prizas – M. Anušauskaitės ir G. Jord knyga „10 litų“.

5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mylimasis parsivedė gyventi pas motiną – tai buvo didžiausia klaida (22)

Mane mulkino apie 17 metų, gyvenome pas vaikino motiną, kiti broliai sakė, tik ne bendrame kieme,...

Studentą stebina dėstytojų nepagarbus elgesys prestižiniame Lietuvos universitete (34)

Viename prestižiniame Lietuvos universitete, kuris giriasi aukštos kokybės studijomis ir...

Neištikimybė su vyresne moterimi atvėrė akis – pagailo jos vyro (160)

Mano ankstyvoje, labai žalioje jaunystėje buvo tokia istorija. Kažkada buvau studentas,...

Siunčia jautrią žinutę tėvams: ši liga labai apgaulinga (50)

Aš esu jauna. Man tik 16. Nesu patyrusi labai daug. Ir negaliu mokyti žmonių gyventi... Bet... Yra...

Naujininkai: nespręskime apie knygą pagal viršelį (36)

„Naujasis pasaulis“ – XIX a. antroje pusėje šis Vilniaus priemiestis, jau pasižymėjo...

Top naujienos

Amerikiečių Lietuvoje suerzinti Kremliaus ruporai pratrūko: jūs patys prisiprašysite (1057)

Kelios milžiniškos JAV vadovaujamos pratybos Baltijos šalyse, didesnis Aljanso matomumas regione,...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (9)

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo...

Neįprasta ūkininko pasiūla: juodą darbą padarys už jus, beliks tik mėgautis (24)

Klaipėdos rajone, Dituvoje, gyvenantis ūkininkas Vytautas Zapalskis su šeima raugina viską, ką...

Brazilijos vartininkas pralinksmino „Liverpool“ fanus: pirkite jį greičiau! (2)

Brazilijos rinktinė pasirodymą pasaulio futbolo čempionate pradėjo netikėtai sužaisdama...

Horizonte – pensijų krizė? Pagal kokią formulę gali būti ilginamas pensinis amžius (162)

Lietuvoje mažėjant gyventojų ir sprendžiant pensijų sistemos problemas, šaliai ateityje gali...

Rimvydas Valatka. Misija nuskinti konservatorius, o Lietuvą paleisti be kelnių (629)

Nudegusi pirštus Prezidentė nusivylė savo pačios šūkiu – atverti politinę sistemą...

Policija parodė, kas nutinka tiems, kurie nori iš sostinės į Klaipėdą nuvykti per valandą (115)

Noras per valandą iš Vilniaus nulėkti iki Klaipėdos , anot pareigūnų, labai brangus. Lietuvos...

Žilvinas Grigaitis greitąja išgabentas į ligoninę: nemalonias pasekmes jaus dar ilgai (241)

„Po fantastiško savaitgalio ryto sportas baigėsi kelione greitosios automobiliu į ligoninę....

Šveicarai sustabdė Brazilijos rinktinę su Neymaru (178)

Sekmadienio vakarą Rostovo stadione savo kelią 2018 metų pasaulio futbolo čempionate pradėjo...

Perspėjimai tiems, kurie darbo kompiuterį naudoja asmeniniams reikalams (8)

Šiais laikais daugelis įmonių aprūpina savo darbuotojus įvairiausiais darbui reikalingais...