aA
Su vyru daug metų gyvenome Vilniuje, tačiau vis pasvajodavome apie gamtą, apie gyvenimą kaime. Kuomet pradėjau lauktis, paskaičiavome, kad tiek, kiek išleidžiame buto nuomai Vilniuje, galime skirti tam, kad įsigytume sodybą. Lyg tyčia radome gražią sodybą tame pačiame kaime, kuriame gyveno uošviai, tad daug nedvejojome.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Į miestą, jeigu norėsime, visada spėsime grįžti, nuomojami butai niekur nedings.

Taigi jau antrus metus gyvename kaime. Tikėjausi, kad bus žymiai blogiau ir baisiau, kaimą įsivaizdavau kaip asocialių, pašalpas gaunančių asmenų ir pensininkų apgyvendintą vietovę. Džiaugiuosi, kad buvau maloniai nustebinta ir asocialių žmonių kaime gyvena vos vienas kitas. Ir ne vien čia pensininkai, bet taip pat nemažai jaunų, dirbančių, tvarkingų šeimų. O ūkio čia net negalėtume įsteigt, nes visos galimos aplinkinės žemės dirbamos, kaime yra bent keletas stambesnių ūkininkų.

Mūsų kaime yra pradinė mokykla, kurią lanko daugiau nei 100 mokinių, dvi parduotuvės, paštas, biblioteka, bažnyčia. Man patinka daug šiltesnis bendravimas – ar parduotuvėje, ar pašte visi vieni kitus pažįsta, galima ne tik mechaniškai įsigyti paslaugą ar prekę, bet ir pabendrauti su žmonėmis. Taip pat čia viskas žymiai arčiau ir paprasčiau, pavyzdžiui, darželyje trūko vietų, su mamomis, kurių vaikai nepateko į ugdymo įstaigą, kreipėmės į savivaldybę ir voila! Buvo įsteigta papildoma grupė.

Mamos ramiai galėjo grįžti į darbus ir nereikėjo rūpintis, kaip rasti auklę. Taip pat juokiuosi, kad kas kelis mėnesius tenka sudalyvauti tuose pačiuose renginiuose, kuriuose matau ir merą bei kitus rajono žymesnius žmones. Tiesiog tų renginių nėra labai daug ir dažniausiai jie būna nemokami, juose dalyvauti gali visi norintys, reikia tik nepraleisti progos.

Vaikams auginti – tobulos sąlygos. Tiek vasarą, tiek žiemą galima daug laiko praleisti lauke, tyrinėti gamtą, žaisti, stebėti ir pažinti gyvūnus ne tik iš paveikslėlių. Trejų sulaukus dukrytė jau yra ir jodinėjusi ant arklio, rūpinosi mažais avinėliais, viščiukais, ožiukais. Tas vaikiškas džiaugsmas yra neįkainojamas ir gyvenant mieste būtų sunku suteikti tokias galimybes būti taip arti gamtos. Vasaros metu dažnai važiuodavome prie ežero maudytis, kur nereikėdavo stumdytis dėl vietos paplūdimyje, arba į mišką grybauti bei uogauti. Žiemos metu pati geriausia pramoga – važinėjimas rogėmis nuo kalniukų, o šiek tiek ūgtelėjus galės čiuožinėti pačiūžomis ar slidėmis.

Iš sostinės į kaimą persikėlusi vilnietė: minusai – tik du
© Autoriaus nuotr.

Norint imtis savo verslo – daug įvairių programų, tik imk, mąstyk ir rašyk projektus. Taip pat ir veiklos kaime galima prasimanyti – apstu konkursų, kuriuose gali dalyvauti bendruomenės, gražinti aplinką, rūpintis savo narių užimtumu. O veikliems žmonėms sudarytos puikios galimybės lavinti projektų vadovų ar finansininkų įgūdžius. Taip pat teko skaityti, kad jaunimas skundžiasi, kad kaime trūksta veiklos. Jiems greičiau trūksta fantazijos, nes veiklos galima sugalvoti net ir neturint lėšų, kad ir, pavyzdžiui, pasiimti pačiūžas ir susitikti ant ledo, vasaros metu susiorganizuoti kelių kilometrų žygį po apylinkes ir panašiai.

Išskirčiau tik du minusus – sudėtingesnė situacija, kalbant apie sveikatos apsaugą: jeigu prireikia apsilankyti pas ypatingesnius specialistus, tenka važiuoti iki didmiesčio. Laimei, kol kas užtenka ir apsilankymų pas šeimos gydytoją. Tik antrojo gimdymo metu nedaug trūko iki žinių reportažo vertos istorijos – nuo atvažiavimo į gimdymo namus iki vaiko gimimo praėjo mažiau nei 40 minučių.

Antras minusas – renginių ir koncertų trūkumas. Gyvenant Vilniuje, atrodo, imk ir kiekvieną dieną kur nors dalyvauk, bet dažniausiai iš tos krūvos pasiūlymų būdavo sunku išsirinkti geriausią ir likdavome namuose. O gyvenant kaime tenka daug rečiau kultūringai leisti laiką, bet visada galima nuvažiuoti iki to pačio Vilniaus, valanda kelio pakankamai juokingas atstumas.

Vaizdas pro virtuvės langą
Vaizdas pro virtuvės langą

Mano nuomone, ne visas gyvenimas vyksta Vilniuje. Mažame miestelyje ar kaimelyje daug lengviau protingam, išsilavinusiam žmogui. Padorų namą galima įsigyti ir už 20 tūkst. eurų, nereikia įsiskolinti bankui iki gyvenimo galo. Jeigu norite dirbti mieste – valanda kelio nėra didelis atstumas (paklauskite bet kurio draugo, gyvenančio Londone, kiek laiko trunka jo kelionė iki darbo).

Jeigu rūpinatės švariu oru, ramybe (buvo labai keista naktį nebegirdėti nuolatinio ūžesio ir grožėtis ryškiai žvaigždėtu dangumi), sveikata – gyvenimas kaime taip pat jums. Jeigu ieškote natūralių maisto produktų, kaime juos gausite tiesiai iš ūkininko ir dar matysite, kaip tas maistas auga (arba užsiauginsite ir patys). Jeigu atsibodo šokiruojančios sąskaitos už šildymą, gyvatukus ir kitas paslaugas, kaime sąskaitos žymiai mažesnės. Taigi visus, kurie svajojate apie gyvenimą arčiau gamtos raginu tas svajones įgyvendinti kuo greičiau, nesigailėsite.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gyvenimas provincijoje – apipintas mitais. Vieni tikina, kad Lietuvos kaimuose likę į gyvenimą dažniausiai žiūri per butelio kaklelį, kiti sako, kad gamta ir ramybė išugdo kūrybiškus žmones, kurie provincijoje slepiasi nuo miesto šurmulio, dirbdami ne prastesnį darbą nei sostinėje.

Po tragedijos Savaičių kaime, kai tėvas į šulinį įmetė du savo vaikus, vėl atgijo diskusija – kokia yra ta Lietuvos provincija ir ar jai skiriama pakankamai dėmesio? Kreipiamės į tuos, kurie gyvena ne didžiuosiuose Lietuvos miestuose, ar dažnai lankosi Lietuvos kaimuose ar miesteliuose. Pasidalykite, kaip gyvenama už didžiųjų Lietuvos miestų ribų.

Gal pavargusiems nuo miesto ritmo verta keltis į kaimą ar miestelį ir bijoti nėra ko? O gal jūs – iš tų, kurie gyvenę provincijoje pabėgote iš ten bijodami tokio gyvenimo, kurį pamatėte? Prašome Jūsų – papasakokite, kaip yra iš tikrųjų, kitiems.

Vienam, atsiuntusiam savo istoriją, įteiksime prizą – 6 mėnesių pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumeratą. Savo pasakojimą/nuomonę galite siųsti čia.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nieko nepirko, todėl palaikė vagimi – apsauginių atsiprašymo taip ir nesulaukė (82)

Istorija paprasta, susijusi su apsaugos darbuotojų elgesiu, kai tikrina, ieško kas kaltas, kas ne,...

Valdžios ir žurnalistų konfliktas: kodėl visuomenė taip nemėgsta pastarųjų? (79)

Ar girdite, kaip tyliai cypia žurnalistai apie atimamą žodžio laisvę, politinį spaudimą ir kaip...

Užkietėjęs automobilininkas paaiškino, kaip atpažinti perekupus (109)

Seniau jausdavau didelę antipatiją taksistams. Seni, prirūkyti automobiliai, rusiška muzika,...

Tėvelių elgesys Vingio parke sugadino dieną: man tai nenormalu (200)

Praėjusį savaitgalį Lietuvoje laikėsi gražūs ir šilti orai. Tokiu oru nesinori sėdėti...

Rinkimų tvarka kaime primena sovietmetį: kada nustosime bijoti? (4)

Miestelyje X vyko seniūnaičio rinkimai . Aš buvau save išsikėlęs kandidatas. Naiviai galvojau,...

Top naujienos

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (6)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (152)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Orai: anticiklono įtaka Lietuvoje menks

Ruduo mūsų norų nepaiso, teks susitaikyti, jog ketvirtadienis – paskutinė spalio diena, kai...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (75)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (238)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Spekuliantai pelnosi krentant Džeimso Bondo automobilio gamintojo akcijoms (14)

Galbūt investuotojams Džeimso Bondo automobilis ir patinka, bet gamintojo akcijomis jie spekuliuoja...

Draugystes pamiršę, bet Šaro pamokas įsiminę žalgiriečiai: norėjosi atsikratyti įtampos specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neslepia – pergalė prieš Stambulo „Anadolu Efes“ komandą...

Liberalai panaikino Šimašiui palankų sprendimą narystė partijoje gali būti sustabdyta (158)

Remigijui Šimašiui paskelbus, kad antrosios kadencijos Vilniaus miesto mero kėdėje jis sieks su...

Metė siaubingus kaltinimus medžiotojo pašautam dviratininkui – mama vadina monstru ir gailisi, kad tiek mažai kankinosi buvusi mergina kaltina žvėrišku elgesiu (28)

Netekties palaužta dviratininko iš Didžiosios Britanijos Marco Suttono, kurį per klaidą Alpės...

Adomaitis: pametame kažkur galvas – nežinau, kaip paaiškinti (59)

Vilniaus „Ryto“ sirgaliai likus pusei minutės iki ketvirto kėlinio pabaigos traukė ne pergalės...