aA
Su vyru daug metų gyvenome Vilniuje, tačiau vis pasvajodavome apie gamtą, apie gyvenimą kaime. Kuomet pradėjau lauktis, paskaičiavome, kad tiek, kiek išleidžiame buto nuomai Vilniuje, galime skirti tam, kad įsigytume sodybą. Lyg tyčia radome gražią sodybą tame pačiame kaime, kuriame gyveno uošviai, tad daug nedvejojome.
Iš sostinės į kaimą persikėlusi vilnietė: minusai – tik du
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Į miestą, jeigu norėsime, visada spėsime grįžti, nuomojami butai niekur nedings.

Taigi jau antrus metus gyvename kaime. Tikėjausi, kad bus žymiai blogiau ir baisiau, kaimą įsivaizdavau kaip asocialių, pašalpas gaunančių asmenų ir pensininkų apgyvendintą vietovę. Džiaugiuosi, kad buvau maloniai nustebinta ir asocialių žmonių kaime gyvena vos vienas kitas. Ir ne vien čia pensininkai, bet taip pat nemažai jaunų, dirbančių, tvarkingų šeimų. O ūkio čia net negalėtume įsteigt, nes visos galimos aplinkinės žemės dirbamos, kaime yra bent keletas stambesnių ūkininkų.

Mūsų kaime yra pradinė mokykla, kurią lanko daugiau nei 100 mokinių, dvi parduotuvės, paštas, biblioteka, bažnyčia. Man patinka daug šiltesnis bendravimas – ar parduotuvėje, ar pašte visi vieni kitus pažįsta, galima ne tik mechaniškai įsigyti paslaugą ar prekę, bet ir pabendrauti su žmonėmis. Taip pat čia viskas žymiai arčiau ir paprasčiau, pavyzdžiui, darželyje trūko vietų, su mamomis, kurių vaikai nepateko į ugdymo įstaigą, kreipėmės į savivaldybę ir voila! Buvo įsteigta papildoma grupė.

Mamos ramiai galėjo grįžti į darbus ir nereikėjo rūpintis, kaip rasti auklę. Taip pat juokiuosi, kad kas kelis mėnesius tenka sudalyvauti tuose pačiuose renginiuose, kuriuose matau ir merą bei kitus rajono žymesnius žmones. Tiesiog tų renginių nėra labai daug ir dažniausiai jie būna nemokami, juose dalyvauti gali visi norintys, reikia tik nepraleisti progos.

Vaikams auginti – tobulos sąlygos. Tiek vasarą, tiek žiemą galima daug laiko praleisti lauke, tyrinėti gamtą, žaisti, stebėti ir pažinti gyvūnus ne tik iš paveikslėlių. Trejų sulaukus dukrytė jau yra ir jodinėjusi ant arklio, rūpinosi mažais avinėliais, viščiukais, ožiukais. Tas vaikiškas džiaugsmas yra neįkainojamas ir gyvenant mieste būtų sunku suteikti tokias galimybes būti taip arti gamtos. Vasaros metu dažnai važiuodavome prie ežero maudytis, kur nereikėdavo stumdytis dėl vietos paplūdimyje, arba į mišką grybauti bei uogauti. Žiemos metu pati geriausia pramoga – važinėjimas rogėmis nuo kalniukų, o šiek tiek ūgtelėjus galės čiuožinėti pačiūžomis ar slidėmis.

Iš sostinės į kaimą persikėlusi vilnietė: minusai – tik du
© Autoriaus nuotr.

Norint imtis savo verslo – daug įvairių programų, tik imk, mąstyk ir rašyk projektus. Taip pat ir veiklos kaime galima prasimanyti – apstu konkursų, kuriuose gali dalyvauti bendruomenės, gražinti aplinką, rūpintis savo narių užimtumu. O veikliems žmonėms sudarytos puikios galimybės lavinti projektų vadovų ar finansininkų įgūdžius. Taip pat teko skaityti, kad jaunimas skundžiasi, kad kaime trūksta veiklos. Jiems greičiau trūksta fantazijos, nes veiklos galima sugalvoti net ir neturint lėšų, kad ir, pavyzdžiui, pasiimti pačiūžas ir susitikti ant ledo, vasaros metu susiorganizuoti kelių kilometrų žygį po apylinkes ir panašiai.

Išskirčiau tik du minusus – sudėtingesnė situacija, kalbant apie sveikatos apsaugą: jeigu prireikia apsilankyti pas ypatingesnius specialistus, tenka važiuoti iki didmiesčio. Laimei, kol kas užtenka ir apsilankymų pas šeimos gydytoją. Tik antrojo gimdymo metu nedaug trūko iki žinių reportažo vertos istorijos – nuo atvažiavimo į gimdymo namus iki vaiko gimimo praėjo mažiau nei 40 minučių.

Antras minusas – renginių ir koncertų trūkumas. Gyvenant Vilniuje, atrodo, imk ir kiekvieną dieną kur nors dalyvauk, bet dažniausiai iš tos krūvos pasiūlymų būdavo sunku išsirinkti geriausią ir likdavome namuose. O gyvenant kaime tenka daug rečiau kultūringai leisti laiką, bet visada galima nuvažiuoti iki to pačio Vilniaus, valanda kelio pakankamai juokingas atstumas.

Vaizdas pro virtuvės langą
Vaizdas pro virtuvės langą

Mano nuomone, ne visas gyvenimas vyksta Vilniuje. Mažame miestelyje ar kaimelyje daug lengviau protingam, išsilavinusiam žmogui. Padorų namą galima įsigyti ir už 20 tūkst. eurų, nereikia įsiskolinti bankui iki gyvenimo galo. Jeigu norite dirbti mieste – valanda kelio nėra didelis atstumas (paklauskite bet kurio draugo, gyvenančio Londone, kiek laiko trunka jo kelionė iki darbo).

Jeigu rūpinatės švariu oru, ramybe (buvo labai keista naktį nebegirdėti nuolatinio ūžesio ir grožėtis ryškiai žvaigždėtu dangumi), sveikata – gyvenimas kaime taip pat jums. Jeigu ieškote natūralių maisto produktų, kaime juos gausite tiesiai iš ūkininko ir dar matysite, kaip tas maistas auga (arba užsiauginsite ir patys). Jeigu atsibodo šokiruojančios sąskaitos už šildymą, gyvatukus ir kitas paslaugas, kaime sąskaitos žymiai mažesnės. Taigi visus, kurie svajojate apie gyvenimą arčiau gamtos raginu tas svajones įgyvendinti kuo greičiau, nesigailėsite.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gyvenimas provincijoje – apipintas mitais. Vieni tikina, kad Lietuvos kaimuose likę į gyvenimą dažniausiai žiūri per butelio kaklelį, kiti sako, kad gamta ir ramybė išugdo kūrybiškus žmones, kurie provincijoje slepiasi nuo miesto šurmulio, dirbdami ne prastesnį darbą nei sostinėje.

Po tragedijos Savaičių kaime, kai tėvas į šulinį įmetė du savo vaikus, vėl atgijo diskusija – kokia yra ta Lietuvos provincija ir ar jai skiriama pakankamai dėmesio? Kreipiamės į tuos, kurie gyvena ne didžiuosiuose Lietuvos miestuose, ar dažnai lankosi Lietuvos kaimuose ar miesteliuose. Pasidalykite, kaip gyvenama už didžiųjų Lietuvos miestų ribų.

Gal pavargusiems nuo miesto ritmo verta keltis į kaimą ar miestelį ir bijoti nėra ko? O gal jūs – iš tų, kurie gyvenę provincijoje pabėgote iš ten bijodami tokio gyvenimo, kurį pamatėte? Prašome Jūsų – papasakokite, kaip yra iš tikrųjų, kitiems.

Vienam, atsiuntusiam savo istoriją, įteiksime prizą – 6 mėnesių pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumeratą. Savo pasakojimą/nuomonę galite siųsti čia.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Devintokės mama įvardijo, su kokiais mokytojais teko susidurti: niekada neužsileiskite ant galvos (151)

Vieną dieną mano mergina grįžo iš mokyklos ir pareiškė: „Mama, reikia pasikalbėti“....

Prietaisas, kuris skaldo visuomenę: pradėjome ne nuo to galo (126)

Senų senovėje rimbas buvo geriausias mokytojas ir baudėjas. Šiais, naujaisiais laikais,...

Vyras darbo pokalbyje suprato, kad jam siūlomas galimai aferisto darbas: įspėja, kaip neapsigauti (22)

Vieną kartą, neseniai, teko ieškoti darbo ir internete pamačiau skelbimą, kad reikalingi...

Studentui buvo sunku patikėti, kokią naujovę Lietuvoje sugalvojo politikai: net senesniais laikais to nebuvo (236)

Tvirtai ir trumpai... Lietuvoje vis naujovės... Tačiau tokios naujovės, kurios verčia rimtai...

Top naujienos

Vyresni kolegos įvertino Gabrieliaus Landsbergio laišką bendražygiams (64)

Po to, kai trečiadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas...

Arūnas Milašius. Verslo katastrofa – kaip partizanas į kiemą įslinko europietiškas darbuotojų mentalitetas (25)

Dar prieš penkerius metus mažai kas tikėjo, kad į Lietuvą tyliai, tarsi partizanas prašliaužęs...

Narkevičius prabilo apie pokalbį su Nausėda: jau tada ekscelencija turėjo keistos informacijos (145)

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius laidoje „ DELFI diena “ įvertino dabartinius...

Šanchajuje gyvenantis lietuvis – apie situaciją Kinijoje: bijo, kad po poros dienų bus daug blogiau (144)

Visas pasaulis vis labiau įsitempęs stebi, kas vyksta Kinijoje dėl naujojo koronaviruso . Nors...

Per svarbūs atsistatydinti? Jaunoji karta priversta laukti (1)

Jamie‘o Dimono vadovaujamas „ JPMorgan Chase &Co.“ ką tik užbaigė geriausius metus per...

Ekspertai sudarė įdomiausių kelionių krypčių sąrašą: gražiausi miestai ir kultūros lobynai

Pasaulyje tiek daug nuostabių ir neregėtų gamtos kampelių, paslaptingų miestų ir kaimelių,...

Koronavirusas keliauja toliau? Protrūkis įtariamas ir Škotijoje

Dėl koronaviruso užkrato jau ir Škotijoje tikrinami keturi asmenys, o Pasaulio sveikatos...

Absurdas: „CityBee“ kliento reikalavo palikti miegančius vaikus, o nepaklusus išrašė sąskaitą (88)

Po itin nemalonios patirties bendraujant su „ CityBee “ darbuotoja, vilnietis buvo priverstas...

Avietinis tortas su pistacijų kremu: pavyks ir pradedantiesiems

Profesionalus konditeris Ali Gadžijevas siūlo pasigaminti avietinį tortą su pistacijų kremu....

Izraelyje – Putino kalbos apie žuvusį brolį ir sunaikintus Lietuvos žydus (500)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas , dalyvaujantis Izraelyje vykstančiuose Aušvico mirties...