aA
Nykuma, apatija, lėtumas – žodžiai, apibūdinantys gyvenimą kaime ir ten gyvenančius žmones. Laimė, gavau progą nešti kudašių į civilizaciją. Likit sveiki, runkeliai, sudie, traktoriai ir melžėjos, sveikas, normalus gyvenime!
© DELFI / Tomas Vinickas

...jau rugsėjo pirmąją buvau girtas kaip nežinia kas. Pirmų kartų vakaras! Nė nepastebėjau, kaip likome dviese su mergina, pokalbis liejosi laisvai... Viskas baigėsi pasakant „ate“ ir nekaltybei, aišku, manajai, nes ana tigrė tikrai rodė klasę (nors buvo negraži, lūpos per pusę veido). Patiko, tiek tegaliu pasakyt, nes daugiau atminty niekas neiškyla...

Praėjus pusei rugsėjo, išsiruošiau į paskaitas. Greičiausiai anam aluj buvo dar kažko, nes išsiblaivymo procesas vyko nežmoniškai ilgai, galvojau, skylė skrandy liko. Bet praėjo.

Paskaitos buvo neįdomios. Taškas. Atsėdėdavau, pliusą užsidėdavau – ir į svetelius. Žaisdavom kortom, žiūrėdavom filmus. Netrukus atradau šaunią kompaniją – puikūs studentai, kone genijai, o laisvu laiku, savaitgaliais – vakarėliai po vakarėlių. Triukšmo nebūdavo, tiesiog sėdėdavom ir žiūrėdavom vienas į kitą. Bokalas, taurė, stikliukas, ir veidai, kambarys, pasaulis imdavo atrodyti beveik pakenčiamas... Svajodavom, juokėmės, planavom užvaldyt pasaulį...

Ėjo mėnesiai. Susiformavo ritmas, kurio laikausi ir dabar: penkias dienas ari, dvi gyveni. Švenčių lauki kaip mažas vaikas, kad tik dar nugriebtum to saldaus gyvenimo nektaro...

Nemanau, kad pajėgsit suprasti, koks tai buvo buuum mano, kaimo nuobodos, pasaulėlyje. Niekada nemaniau, kad būtent gyvenimas barake bus tai, apie ką fantazuodavau – filmo verti nuotykiai, tikri draugai, pokštai, linksmybės...

Pamenu, kartą vienas draugelis užsuko į kambarį. Atsisėdo ir sėdi lyg kviestas. Atitraukiau akis nuo knygos – ką? ko nors reik? Tas tik už vertė akis ir mostelėjo ranka. Tada išgirdau. Išgirdau...

Pasiėmiau didelį laikraštį ir pasislėpiau už jo, nenorėjau, kad anas mane matytų. Perbraukiau ranka per veidą. Negaliu patikėti. Namie valandų valandas spoksodavau į po tvenkinuką plaukiojančias varles ar drybsodamas klausiau musių zyzimo. O dabar... Už sienos porelė mylisi taip, kad net sienos barška, girdžiu visus šlykščius kreipinius, adresuotus merginai... Žmonės elgiasi taip, lyg būtų vienui vieni savo pasaulyje, laukiniai, laisvi... Priimkit tai kaip metaforą... To nesitikėjau patirti. Laisvės... Tiesa, iš pradžių labiau mėgavausi atmosfera, tik paskui pats įsiliejau į veiksmą. Normalu. Tad ir jūs, jei iš pradžių kas bus ne taip, nesijaudinkit, bus gerai...

Kaip įrodymą galiu pateikti vieną įvykį... Likus porai mėnesių iki universiteto baigimo, kada viskas persikėlė į kitą lygį, keliems draugams buvo pareikšta – lėksit lauk ir iš bendriko, ir iš uniko... Naujokai mūsų kompanijoje, pirmakursiai, vos neverkė už juos: kas dabar bus, šitiek praeita, ir dabar... „Vaikeeeliai“, – juokėmės mes. Čia Lietuva, čia lietūs lyja! Ir nuplauna visas nuodėmes... Ypač tam tikros rūšies lietus... Dabar tie trys – teisininkas, rašytojas ir milžiniškos įmonės vadovas. Pinigai, bohema, prestižas!

Žodžiu, sakau taip: vaikai, eikit. EIKIT. Į šviesą, į laimę, į laisvę. Nepatiks – išeisit, menka bėda, yra tų pigių butų. Bet pabandykit, galbūt patirsit tai, apie ką tik sapnavot.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Visų pirma, jeigu jūs esate ramus, žinantis ko norite iš gyvenimo, siekiantis savo tikslo ir išsilakstęs žmogus – bendrabutis ne jums“, – rašė DELFI komentarų skiltyje Mindaugas Maižrimas, bendrabutį vadinantis vieta, kur vyrauja visiška laisvė. Panašu, kad ne vienas DELFI komentatorius iš tiesų – komentarų skiltyje tiesiog liejasi jų istorijas apie įdomybes, kurias teko patirti gyvenant kartu su kitais studentais.

Ir jūs prisiminkite studentiškus laikus! Papasakokite, ką bendrabutyje yra tekę patirti jums – kokių kambariokų turėjote, kokių vakarėlių dalyvis buvote? O gal gyvenimo bendrabutyje neištvėrėte ir patartumėte tėvams savo sūnums ir dukroms verčiau išnuomoti butą? Padėkite įsitikinti, ar audringas gyvenimas su studentais – mitas ar realybė.

Pasidalinkite savo istorijomis! Dviems laimingiesiems padovanosime po knygą!

Savo nuomone galite pasidalinti spausdami čia arba rašydami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt. su prierašu „Studentas“. Skaičius ant paveikslėlio rodo, kiek žinučių žmonės atsiuntė bei kiek dienų liko iki konkurso pabaigos.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (178)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Aš tik už žiemos laiką – pagalvokime apie moksleivius (169)

Reikia palikti žiemos laiką, nes: palikus vasaros laiką moksleiviams ilgiau tektų keliauti į...

Kaunietė nori būti išgirsta: ar kam nors tai rūpi? (3)

Neseniai „Kas vyksta Kaune“ buvo įkeltas video, kaip pilietis vagia miesto trinkeles .

„Atsinaujinančio“ Panevėžio grimasos per LRT laidos prizmę: nuliūdino ne tik mane vieną (35)

Savo draugų paragintas susiradau LRT interneto puslapyje (Mediatekoje) 2018.09.27 dienos laidos...

Nieko nepirko, todėl palaikė vagimi – apsauginių atsiprašymo taip ir nesulaukė (99)

Istorija paprasta, susijusi su apsaugos darbuotojų elgesiu, kai tikrina, ieško kas kaltas, kas ne,...

Top naujienos

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas (7)

Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyrius subyrėjo – didžioji dauguma nusprendė trauktis iš...

Atlygis už neryžtingumą: ką Putinui davė „neveiksmingos“ sankcijos (11)

Nepaisant to, kad iš esmės kiekvieną savaitę galima išgirsti apie naujas sankcijas Rusijai arba...

Įspėjimas pirkėjams: apžiūrėkite įsigytus vaisius, nes juose gali būti adatų (58)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja vartotojus būti budrius – šalies...

Garsus britų ekspertas apie pergudrautą Maskvą: užklupome juos nelauktai (92)

Sankt Peterburgo naujienų portalas „Fontanka.ru“ paskelbė trečio įtariamojo Sergejaus...

Kitą sekmadienį vėl suksime laikrodžius (70)

Kitą sekmadienį, spalio 28 dieną, 4 valandą nakties persuksime laikrodžius viena valanda atgal ir...

Gyvai / DELFI Diena. Valdžios siūlymas didinti mokesčius dirbantiems savarankiškai ir Monikos Linkytės vazdo klipo premjera (27)

Valdžia siūlo didinti mokesčius dirbantiems savarankiškai. Kodėl to reikia ir kaip gali keistis...

Su Gražuliu pas notarę dėl vaiko išlaikymo susitikusi Birutė neatsistebi: vaizdelis buvo kaip iš „TV pagalbos“ (156)

Skandalą dėl savo nesantuokinio ir iš pradžių slėpto vaikelio Lietuvoje sukėlęs politikas...

Motinystę su profesionaliu sportu derinanti Agnė Šerkšnienė: yra buvę, kai išeini į stadioną ir bijai net akis pakelti (1)

Sprinterė Agnė Šerkšnienė į profesionalųjį sportą grįžo po motinystės pertraukos ir...

Kinija planuoja iškelti į orbitą dirbtinių mėnulių miestams apšviesti (7)

Kinija planuoja iki 2020 metų paleisti dirbtinių mėnulių , atspindėsiančių Saulės šviesą...

Aukščiausiasis Teismas: Nacionalinio stadiono statybos konkursas stabdomas papildyta 15:46 (145)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) penktadienį sustabdė 80 mln. eurų vertės Nacionalinio...