aA
Kas nutinka, kai aplink tavo draugų, giminių, pažįstamų rate visi vaikšto tik po du, o mintyse groja „Mendelsono maršas“? Nejučia imi mąstyti, kad ir tau reikėtų tos sielos puselės – kitaip tariant, širdies draugo.
© DELFI / Andrius Ufartas

Užsiminusi apie tai draugei, jo galimai pasiūlė ir papasakojo, kad šiuo metu bene labiausiai įmanoma susirasti vaikiną ar net gyvenimo palydovą yra internetiniai pažinčių portalai. Kelias dienas nerimastingai, neskubėdama galvojau, kur geriausia būtų užsiregistruoti, kuriame iš portalų, ir galiausiai nusprendžiau išsirinkti vieną iš jų bei susikurti anketą. Sukūrusi anketą, dar net nespėjusi tinkamai ją užpildyti, o tik įkelti kelias, mano akimis, tinkamas nuotraukas, sulaukiau jau keletos žinučių. Pagalvoju „Tai bent... O juk ką tik užsiregistravau...“. Peržvelgus žinutes, mane sudomino vienas asmuo, kuris gyveno visai netoli, o ir jo išvaizda atitiko mano įsivaizduojamą „kavalierių“.

Pradėjome bendrauti virtualiais laiškais ir pamažu perkėlėme bendravimą telefonu: žinutėmis, o vėliau ir ilgais pokalbiais. Iš pažiūros tada atrodė, kad net sutampa nuomonės ir interesai, tikslai ir net gyvenimo moto. Neilgai trukus, nusprendėme pagaliau susitikti tikrame, realiame pasimatyme sutartą dieną ir laiku. Po keletos dienų susitikome.

Maloniai nustebau, kad neteko nusivilti ir iš pirmų 10 sekundžių (kaip teigia daugelis psichologų dėl pirmos nuomonės apie žmogų) pagalvojau, kad turbūt pasisekė „nenusvilti“. Susitikus ir daugiau sužinojus apie šį žmogų, man pasirodė įtartini keli aspektai, kurie netyčia „išlįsdavo“ jam bekalbant tiek apie savo asmeninį gyvenimą, tiek apie buvusius santykius su merginomis. Pasidarė įtaru, kodėl, atrodė, lyg kažką slėptų. Jis nepasakė iki galo kas, kur, kaip. Labiausiai užkliuvo, jog jis pasinėrė į pažintis po ganėtinai trumpo laiko, kai išsiskyrė su tuometine, buvusia drauge. Paklausus to priežastį, jis teigė, kad jo darbas pakišo koją ir jų santykiai atšalo.

Po susitikimo mąsčiau, o gal aš kažką prisigalvoju, nes jis tvirtino, jog jų santykiai neva buvo „pakibę ant plauko“ jau seniai dėl atstumo. Pagalvojau, o gal tikrai per daug įtarinėju ir taip paranojiškai save stumiu į abejones. Tačiau, neilgai trukus, nusprendėme dar kartą susitikti.

Pripažinsiu, mane papirko jo mandagus bendravimas, manieros, neneigsiu, kad ir išvaizda. Susitikus antrą kartą pastebėjau, jog jis tapo šiek tiek laisvesnis, nebijojo ir pajuokauti. Supratau, kad dabar man reikia veikti ir sužinoti, kur čia slypi tikroji tiesa apie jį. Pasitelkus bendravimo triukus, nejučiomis pats prasitarė, kas jis per „paukštis“. Sužinojau, kad savo praeityje turėjo teistumą, tačiau viską dėl to supranta ir gailisi savo klaidos. Tuo metu save guodžiau, jog visi gyvenime padarome klaidų ir turbūt jis nuoširdžiai dėl to gailisi. Ką kalbėjome toliau, per ta mūsų antrą susitikimą, praktiškai negirdėjau, tik mintyse sukosi žodžiai „TEISTAS“.

Pasibaigus susitikimui, ilgai nedavė ramybės viena mintis, kad gal tikrai tai nepasikartos, ir kad žmogus ieško rimtų, kaip neva teigė, santykių.

Pradėjau internete dėl jo nusikalstamos veikos ieškoti informacijos. Greitai radau viešai skelbiamus straipsnius apie kriminalinius įvykius, bei viešai skelbiamas bylas, kurios identiškai atitiko nupasakotą jo situaciją, miestą, amžių. Užvertusi save daugybe klausimų, susitikome dar kartą. Susitikus, liaudiškai tariant,
prirėmiau prie sienos ir norėjau sužinoti, kaip yra iš tikrųjų.

Sužinojau, kad teistumas, neįvardinsiu kelintas, tačiau buvo ne pirmas. Aiktelėjau ir tuo metu mano kūną kaipmat išpylė šaltas prakaitas. Pagalvojau: „O čia tai bent internetinė pažintis!“. Nejučia atsikvošėjusi, jam išdėsčiau savo nuomonę apie tokią jo praeitį. Bet jis nepasimetė ir dievagojosi, kad tikrai suprato savo klaidas. Tuo metu dar pakalbėję nusprendėme, jog laikas būtų važiuoti namo, tuomet taip ir baigėsi susitikimas. Iki šiol pamenu, kad dėl jo išsakytos tiesos jaučiausi tikrai nesmagiai, net paranojiškai pradėjo naktimis sapnuotis košmarai, o dienomis galvoje sukosi įvairiausios mintys, kurios iš tikrųjų nedavė ramybės ir kėlė savotišką stresą. Pamaniau, kad tinkamiausia būtų nuo jo atsiriboti ir tiesiog ignoruoti žinutes, skambučius. Pagalvojau, kad supras pats, jog nebenoriu toliau bendrauti. Tačiau labai klydau – jis surado, kur aš dirbu. Tada mano kantrybės taurė buvo perpildyta ir po tokio nutikimo sukaupiau drąsą ir griežtai pasakiau, jog nemanau, kad mes galėtume ar galime puoselėti tolimesnį bendravimą, jau nekalbant apie kažkokius santykius.

Pripažinsiu, bijojau jo neigiamos, galbūt neadekvačios reakcijos, tačiau mano baimė buvo nepagrįsta. Turbūt supratęs (prieš tai įspėjau, kad turiu įtakingų pažinčių, jei sugalvotų krėsti pokštus), kad aš nesu lengvai stumdoma, sutiko su mano nuomone, jog toliau nebendrausime. Tada man palengvėjo 110 procentų.

Turbūt pagalvojote, kuo keisti šie pasimatymai arba, kitaip tariant, keista ši pažintis? Atsakysiu trumpai. Dar niekada gyvenime nejaučiau tokio streso dėl kito žmogaus padarytų klaidų – šiuo atveju, veiksmų praeityje. Viską apsvarsčiusi supratau, kad tuometiniai jo santykiai su buvusia drauge tikrai nenutrūko dėl tariamo atstumo, veikiau dėl jo padarytos, kaip įvardinsiu, nusikalstamos klaidos.

Patarimas būtų toks, jog ne veltui yra sakoma: „Devynis kartus pamatuok, o dešimtą – kirpk“. Taip ir su internetinėmis pažintimis –nereikia skubėti, aklai susitikti, nežinant, kaip viskas yra iš tikrųjų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(63 žmonės įvertino)
3.0159
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kandidatų pasisakymai debatuose nuvylė rinkėją: jiems pritrūko drąsos (100)

Nusprendžiau visgi parašyti apie įspūdį, kurį man paliko matyta prezidentinių debatų laida,...

Mokinio tėvas pratrūko: kam naudingi per dideli krūviai ir prailginti mokslo metai? (190)

Iš anksto atsiprašau už griežtoką, piktoką ir ilgą tekstą, bet kantrybės likučiai jau baigia...

Prašo supratimo: sekso darbuotojos – lygiateisiai darbo rinkos dalyviai (116)

Visai neseniai Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija savo feisbuko paskyroje dalinosi naujiena...

Paauglio motina draugės nesuprato: Velykų proga – siūlymas išmokyti vaiką gerti šampaną (59)

Velykas sutarėme švęsti su draugės šeima, jų sodyboje gamtoje. Pirkinių sąrašais ėmėme...

Top naujienos

Virš Baltijos – anomalios cirkuliacijos centras: šiluma muš rekordus, gali kilti liūtys, škvalas ar net kruša (49)

Virš Europos, pasak Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docento Gintauto...

Ievos Zasimauskaitės mama atvirai apie netradicinį dukros gyvenimo būdą, ankstyvą santuoką ir sunkiausią „Eurovizijos“ periodą (29)

Ievos Zasimauskaitės-Kiltinavičienės mama Audronė Zasimauskienė puikiai pamena tą įtampą,...

Lietuvos miestų laukia naujovės: uždraus įvažiuoti į centrus, skatins ieškoti alternatyvos (7)

Didėjantis automobilių skaičius miestuose verčia atitinkamų veiksmų imtis ir savivaldybes....

Komikas, kaip galimas būsimas prezidentas, kelia rimtų klausimų Ukrainai (64)

Regis, jeigu yra vienas dalykas, kurio išmoko Volodymyras Zelenskis , vaidindamas prezidentą...

Naminis jautienos vyniotinis: be liežuvio, bet dar skanesnis (3)

„Brandintos jautienos vyniotinis skirtas aistringos virtuvės mėgėjams. Brutalus, aštrus, su...

Stambule „Žalgirį“ palaikęs „Hornets“ krepšininkas laikė kumščius už Deoną Thompsoną (5)

Eurolygos ketvirtfinalio serijoje Stambule tarp kelių šimtų sirgalių, palaikiusių Kauno...

Nausėdos reklaminis klipas: Lietuva – joje gyvenantys žmonės, bet tie žmonės – ne visai iš Lietuvos (514)

„Gyvename vienoje Lietuvoje, nors kartais atrodo – taip toli vienas nuo kito“, – tokiais...

Aktoriaus Mariaus Jampolskio žmona Renata: būti išlaikomai vyro man yra privilegija (35)

Renata Jampolskė - jau šešerius metus aktoriaus Mariaus Jampolskio žmona. Per visą laikotarpį ji...

Laiškas Lukašenkai: filosofas skelbia apie Rusijos aneksijos pavojų (154)

Filosofas Vladimiras Mackevičius interviu „Deutsche Welle“ paaiškino, kas jį paskatino...

„Airbnb“ vadovauja 160 milijonų dolerių investicijai į verslo kelionių startuolį

„ Airbnb Inc.“ vadovauja 160 milijonų dolerių investicijai į prabangių butų nuomai...