aA
Esu vienuoliktokas, mokausi gimnazijoje. Mėgstu eiti į mokyklą, nei mokslo kokybe, nei akademiniais rezultatais nesiskundžiu. Mane papiktino internete perskaityti aštuntokės ir dešimtoko laiškai apie tai, kaip jie nieko nespėja, ir kaip šiuolaikiniam mokiniui sunku mokyktis mokykloje.
© DELFI / Tomas Vinickas

Galiu pasakyti, kad pati didžiausia problema slypi pačiame mokinių požiūryje. Kai kasdien atėjęs į mokyklą girdi, kad dalis bendraklasių čia dėl to, kad gautų atestatą ir galėtų emigruoti į Angliją ar Norvegiją, kai tik nuskambės paskutinis skambutis, apima toks beviltiškumo jausmas, nors sprok. Atrodo, kad šiais laikais mokykloje blogai mokytis ir į viską nusispjauti yra kažkokia vertybė, iškelianti tave aukščiau už kitus.

Nemanau, kad mokytis gerai yra taip sunku. Mokiniai tiesiog per daug dejuoja, kad jiems viskas per sunku, net nesuprasdami, kas jų laukia ateityje. Mano klasė – ne išimtis. Šiemet dvi klasės buvo sujungtos į vieną, todėl natūralu, kad ant visko „dėjusių“ ir zyziančių kiekis gerokai išaugo. Ir nors atrodo, kad vienuoliktoje klasėje mokiniai jau rimtai ruošiasi egzaminams bei skiria daugiau laiko mokslui, pasirodo, kad viskas vyksta priešingai. Pateiksiu keletą situacijų.

Pirmasis kontrolinis darbas šiais mokslo metais buvo per istorijos pamoką. Labai mėgstu šį dalyką, todėl atsiskaitymui pasiruošti problemų nekilo. Nuskambėjo skambutis, visi susėdome po vieną, mokytojas išdalino užduotis. Tikriausiai galvojate, kad klasėje tvyro mirtina tyla ir visi rašo kontrolinį. Norėtumėt. Vos po poros minučių iš klasės visu greičiu išsliūkina 8 iš 12 mokinių. Jų lapai – visiškai tušti. Per kitas 10 minučių iš klasės išėjo ir kiti 3 mokiniai, taigi rašyti likau vienas.

Kontrolinį darbą parašiau gerai, todėl ramiai jį atidaviau ir išėjau namo. Tačiau kitą dieną pasirodė, kas įvyko iš tikro – 10 iš 12 darbų buvo įvertinti neigiamais balais. O čia gi išplėstinio kurso grupė ir šitie žmonės nori laikyti istorijos egzaminą, nors kai kurie čia eina, nes „Neužteko valandų“.

Keliaujam toliau. Savaitę laiko sirgau ir negalėjau eiti į mokyklą. Sekmadienio vakarą jau guliu lovoje, nes ryt jau buvau suplanavęs eiti į pamokas. Staiga suvibravo telefonas. Pamatau, kad draugė klausia, ar parašiau rašinį praėjusių metų valstybinio brandos egzamino tema. Tiesa, buvau neparašęs. Vis dėlto, greitai išsiklausinėjau reikalingus rašytojus ir kūrinius, o mano sąsiuvinio lapai vis pilnėjo. Staiga vėl suvibravo telefonas. Bendraklasiai, gaunantys prastesnius pažymius lietuvių kalbos pamokose bei einantys į silpnesnę grupę pradėjo didžiuotis tuo, kad jie savo klasėje nieko neveikia ir per pamokas „varto vyrišką lytinį organą“. Pažiūrėsiu, kaip pavartys egzamine.

Taigi pirmadienis, lietuvių kalbos pamoka. Mokytoja (beje, puiki specialistė, o su lietuvių kalbos mokytojais man išvis sekasi) pasakė, kad rašinių nevertins, bet prieš klasę juos vis tiek reiks paskaityti. Be abejo, atsirado tokių, kurie galvojo, kad „paeis“ ir galės išnešti savo kailį sausą. Nepaėjo. O mano rašinys patiko ir visai klasei, ir mokytojai.

Na, ir trečioji situacija. Penktadienis – kultūrinė diena. Susidarė tokia situacija, kad abi lietuvių kalbos grupės buvo susodintos vienoje klasėje. Per pamoką žiūrėjome filmą. Mokytoja mūsų grupei pasakė, kad filmą aprašytume kultūrinių įspūdžių sąsiuvinyje. Suprantu, kad tokį sąsiuvinį prašo turėti nedaug mokytojų, tačiau būrelio būsimų emigrantų ir šiaip ateities neturinčių žmonių mane gerokai šokiravo. Skambėjo maždaug taip: „Kas b**t per sąsiuvinis? Tai jūs gal dar ir atskirus namų darbams turit? Moksliukai k***a!“ Nemanau, kad šie žodžiai turėjo patikti bet kuriam mokiniui, kuris nori kažko pasiekti. O tuo labiau šios frazės nesuteikia savigarbos jas ištarusiems mokiniams (vienas iš jų labai didžiuojasi, kad yra paliktas kartoti kursą). Aišku, jeigu jie jos dar turi. Turbūt bus labai smagu pažiūrėti į jų veidus po egzamino, kuriame jie net nežinojo, kuo remtis, nes neturėjo būtent kultūrinių įspūdžių sąsiuvinio.

Baigiant noriu pasakyti, kad reikia keisti požiūrį ir nustoti dejuoti. Nieko nėra neįmanomo. Greičiausiai laiškų autoriai, pasipiktinę švietimu, nėra itin geri mokiniai, o tik zyziantys tinginiai. Patys sako, kad niekam nelieka laiko, o rašo ilgiausius tekstus. Baisu pagalvoti, kad jau po kelių metų tokie žmonės galės balsuoti ir suteiks šansą valstybę valdyti kvailiems populistinių partijų veikėjams, išrinktiems dar kvailesnių rinkėjų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Mokiniai, norite paprieštarauti? Pasidalinkite savo nuomone! Jūsų minčių laukiame žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (163)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Aš tik už žiemos laiką – pagalvokime apie moksleivius (145)

Reikia palikti žiemos laiką, nes: palikus vasaros laiką moksleiviams ilgiau tektų keliauti į...

Kaunietė nori būti išgirsta: ar kam nors tai rūpi? (3)

Neseniai „Kas vyksta Kaune“ buvo įkeltas video, kaip pilietis vagia miesto trinkeles .

„Atsinaujinančio“ Panevėžio grimasos per LRT laidos prizmę: nuliūdino ne tik mane vieną (24)

Savo draugų paragintas susiradau LRT interneto puslapyje (Mediatekoje) 2018.09.27 dienos laidos...

Nieko nepirko, todėl palaikė vagimi – apsauginių atsiprašymo taip ir nesulaukė (99)

Istorija paprasta, susijusi su apsaugos darbuotojų elgesiu, kai tikrina, ieško kas kaltas, kas ne,...

Top naujienos

Ramanausko-Vanago brolis Albinas: kai mane paleido, iškart supratau, kodėl (291)

Ilgi metai miškuose, tamsiuose, šaltuose ir ankštuose bunkeriuose, sveiku protu nesuvokiami...

Pagrindinių mokesčių trūkumas siunčia rimtą signalą apie Lietuvos ekonomiką (190)

Finansų ministerija skelbia, kad per devynis šių metų mėnesius valstybės ir savivaldybių...

Šimonytė skelbia savo rinkimų programą: apeliuoja į valstybe nusivylusius žmones (182)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) pirminiuose prezidento...

Venckienės sūnus: mama Lietuvą apskundė Jungtinėms Tautoms (48)

Neringa Venckienė pateikė skundą dėl Lietuvos veiksmų Jungtinių Tautų Žmogaus teisių...

Naujausi reitingai: tarp didžiausių konkurentų – ryškus poslinkis (101)

Su valdančiaisiais karo sąlygomis gyvenantys konservatoriai reitingų lentelėje didina atotrūkį...

Sabonį pažeminti bandęs O‘Nealas apsikvailino tiesioginiame eteryje (3)

Į kuriozišką situaciją tiesioginiame JAV nacionalinio transliuotojo TNT eteryje pateko vienas...

Tikroji Lietuvos širdis: pasidairykite, kaip atrodo unikali vieta, kur įžengti draudžiama (11)

Labanoro regioninio parko ekologė ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos gamtosaugos...

Pilvo riebalai – pavojus sveikatai: 7 būdai, kaip jų atsikratyti (37)

Esama net keleto priežasčių, kodėl pilvo srityje kaupiasi riebalai. Visų pirma, verta paminėti...

Apsisprendė, kiek bus galima iššaudyti vilkų Ministerijos susikibo dėl skaičių (37)

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas penktadienį įsakymu patvirtino vilkų sumedžiojimo limitą...

Putinas pribloškė cinišku pareiškimu: buvusios sovietinės respublikos apgailestauja dėl SSRS subyrėjimo (688)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, jog daugelio buvusių...