Esu vienuoliktokas, mokausi gimnazijoje. Mėgstu eiti į mokyklą, nei mokslo kokybe, nei akademiniais rezultatais nesiskundžiu. Mane papiktino internete perskaityti aštuntokės ir dešimtoko laiškai apie tai, kaip jie nieko nespėja, ir kaip šiuolaikiniam mokiniui sunku mokyktis mokykloje.
© DELFI / Tomas Vinickas

Galiu pasakyti, kad pati didžiausia problema slypi pačiame mokinių požiūryje. Kai kasdien atėjęs į mokyklą girdi, kad dalis bendraklasių čia dėl to, kad gautų atestatą ir galėtų emigruoti į Angliją ar Norvegiją, kai tik nuskambės paskutinis skambutis, apima toks beviltiškumo jausmas, nors sprok. Atrodo, kad šiais laikais mokykloje blogai mokytis ir į viską nusispjauti yra kažkokia vertybė, iškelianti tave aukščiau už kitus.

Nemanau, kad mokytis gerai yra taip sunku. Mokiniai tiesiog per daug dejuoja, kad jiems viskas per sunku, net nesuprasdami, kas jų laukia ateityje. Mano klasė – ne išimtis. Šiemet dvi klasės buvo sujungtos į vieną, todėl natūralu, kad ant visko „dėjusių“ ir zyziančių kiekis gerokai išaugo. Ir nors atrodo, kad vienuoliktoje klasėje mokiniai jau rimtai ruošiasi egzaminams bei skiria daugiau laiko mokslui, pasirodo, kad viskas vyksta priešingai. Pateiksiu keletą situacijų.

Pirmasis kontrolinis darbas šiais mokslo metais buvo per istorijos pamoką. Labai mėgstu šį dalyką, todėl atsiskaitymui pasiruošti problemų nekilo. Nuskambėjo skambutis, visi susėdome po vieną, mokytojas išdalino užduotis. Tikriausiai galvojate, kad klasėje tvyro mirtina tyla ir visi rašo kontrolinį. Norėtumėt. Vos po poros minučių iš klasės visu greičiu išsliūkina 8 iš 12 mokinių. Jų lapai – visiškai tušti. Per kitas 10 minučių iš klasės išėjo ir kiti 3 mokiniai, taigi rašyti likau vienas.

Kontrolinį darbą parašiau gerai, todėl ramiai jį atidaviau ir išėjau namo. Tačiau kitą dieną pasirodė, kas įvyko iš tikro – 10 iš 12 darbų buvo įvertinti neigiamais balais. O čia gi išplėstinio kurso grupė ir šitie žmonės nori laikyti istorijos egzaminą, nors kai kurie čia eina, nes „Neužteko valandų“.

Keliaujam toliau. Savaitę laiko sirgau ir negalėjau eiti į mokyklą. Sekmadienio vakarą jau guliu lovoje, nes ryt jau buvau suplanavęs eiti į pamokas. Staiga suvibravo telefonas. Pamatau, kad draugė klausia, ar parašiau rašinį praėjusių metų valstybinio brandos egzamino tema. Tiesa, buvau neparašęs. Vis dėlto, greitai išsiklausinėjau reikalingus rašytojus ir kūrinius, o mano sąsiuvinio lapai vis pilnėjo. Staiga vėl suvibravo telefonas. Bendraklasiai, gaunantys prastesnius pažymius lietuvių kalbos pamokose bei einantys į silpnesnę grupę pradėjo didžiuotis tuo, kad jie savo klasėje nieko neveikia ir per pamokas „varto vyrišką lytinį organą“. Pažiūrėsiu, kaip pavartys egzamine.

Taigi pirmadienis, lietuvių kalbos pamoka. Mokytoja (beje, puiki specialistė, o su lietuvių kalbos mokytojais man išvis sekasi) pasakė, kad rašinių nevertins, bet prieš klasę juos vis tiek reiks paskaityti. Be abejo, atsirado tokių, kurie galvojo, kad „paeis“ ir galės išnešti savo kailį sausą. Nepaėjo. O mano rašinys patiko ir visai klasei, ir mokytojai.

Na, ir trečioji situacija. Penktadienis – kultūrinė diena. Susidarė tokia situacija, kad abi lietuvių kalbos grupės buvo susodintos vienoje klasėje. Per pamoką žiūrėjome filmą. Mokytoja mūsų grupei pasakė, kad filmą aprašytume kultūrinių įspūdžių sąsiuvinyje. Suprantu, kad tokį sąsiuvinį prašo turėti nedaug mokytojų, tačiau būrelio būsimų emigrantų ir šiaip ateities neturinčių žmonių mane gerokai šokiravo. Skambėjo maždaug taip: „Kas b**t per sąsiuvinis? Tai jūs gal dar ir atskirus namų darbams turit? Moksliukai k***a!“ Nemanau, kad šie žodžiai turėjo patikti bet kuriam mokiniui, kuris nori kažko pasiekti. O tuo labiau šios frazės nesuteikia savigarbos jas ištarusiems mokiniams (vienas iš jų labai didžiuojasi, kad yra paliktas kartoti kursą). Aišku, jeigu jie jos dar turi. Turbūt bus labai smagu pažiūrėti į jų veidus po egzamino, kuriame jie net nežinojo, kuo remtis, nes neturėjo būtent kultūrinių įspūdžių sąsiuvinio.

Baigiant noriu pasakyti, kad reikia keisti požiūrį ir nustoti dejuoti. Nieko nėra neįmanomo. Greičiausiai laiškų autoriai, pasipiktinę švietimu, nėra itin geri mokiniai, o tik zyziantys tinginiai. Patys sako, kad niekam nelieka laiko, o rašo ilgiausius tekstus. Baisu pagalvoti, kad jau po kelių metų tokie žmonės galės balsuoti ir suteiks šansą valstybę valdyti kvailiems populistinių partijų veikėjams, išrinktiems dar kvailesnių rinkėjų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Mokiniai, norite paprieštarauti? Pasidalinkite savo nuomone! Jūsų minčių laukiame žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darbdavę suerzino viešbučio darbuotojos išpažintis: tai profesinės etikos pažeidimas (121)

Perskaičiau straipsnį ir pakraupau . Moteris, dirbanti viešbutyje , piktinasi, kad ten mato...

Sporto aistruolis pasakė, ko trūksta Lietuvos nacionalinėms rinktinėms (10)

Manau, niekas nepaneigs, kad norint būti aukščiausio lygio sportininku tam reikia ypač daug...

Aš – moteris: gimdamos mes iškart laimime viską (139)

Tik ką perskaičiau straipsnį „gimdamos moterimis mes jau pralaimėjome gyvenimo loterijoje” ,...

Vargas poliklinikoje su karščiuojančiu kūdikiu ant rankų: už ką mokame? (118)

Poliklinikoje su karščiuojančiu (39,1) 9 mėnesių kūdikiu užtrukome 3 val. Per visą šį laiką...

Vaikinas per darbo pokalbį pasijuto įžeistas: bijau dabar kitur beeiti (101)

Noriu pranešti, kad dalyvavau darbo pokalbyje, mane išklausinėjo ir t. t.

Top naujienos

Rusai pučiasi: mes laimime antrąjį Šaltąjį karą, o JAV laukia žlugimas

Sovietų sąjunga pralaimėjo Šaltąjį karą prieš Vakarus, o sankcijų spaudžiama Rusija laimi...

Pigių skrydžių bendrovės lėktuvais skraidantys lietuviai pasipiktinę: tai tęstis nebegali (198)

Keleivinio lėktuvo salonas – vieta, kurioje bilietą įsigijęs keleivis tikisi bent elementarios...

Užkalnis rado Lietuvos blogo maisto sostinę (90)

Jau esu sakęs, kad blogiausias Lietuvos regionas pavalgyti yra Dzūkija . Jie turi girias ir...

Rimvydas Valatka. Tautinis beprotnamis – su baltų religija ir VSD pažymų liturgija (47)

Prezidentė dukart išsigynė VSD pažymų. Beveik kaip Simonas – Jėzaus: nei mačiau, nei...

Indianos spauda: už aikštės ribų ramus, bet ant parketo sužvėrėjantis Sabonis „Pacers“ lieka mįsle (18)

2017-18 metų NBA pirmenybėms nenumaldomai artėjant prie visame pasaulyje laukiamo superfinalo,...

Dvigubą žmogžudystę Tauragės rajone surengęs vyras pareiškė: aš vis tiek nesėsiu (16)

Tauragės rajone esančiame Eidintų kaime gyvenanti šeštadienį nužudytos moters draugė...

Etapai, kuriuos princas Williamas ir Kate Middleton norėtų kuo greičiau pamiršti: ašaros riedėjo ne kartą (1)

Kai šių metų balandžio pabaigoje Didžiosios Britanijos princas Williamas ir jo žmona Catherine...

Techninio gedimo nepalaužtas Ricciardo triumfavo Monako gatvėse

Sekmadienį Monake vykusiose F-1 lenktynėse pirmas finišo liniją kirto ir antrąją pergalę...

Pirmasis pasimatymas: kas turi mokėti ir kiek pinigų reikėtų išleisti (387)

Tik 26 proc. moterų mano, kad per pirmąjį pasimatymą derėtų mokėti perpus arba už abu...

10 triukų, kaip per daug neišlaidaujant atnaujinti namus pagal paskutinę madą (6)

Norint atnaujinti namus madingiausiais šių metų elementais, nereikia apiplėšti banko. Štai...