aA
Patyriau kartą nuotykį, kurio nepamiršiu visą gyvenimą ir kitokia jo baigtis galėjo lemti tai, kad dabar jums nerašyčiau. Išvis niekam jau nerašyčiau...
Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.
© Shutterstock

Nutiko tai prieš 12 metų, studijų laikais. Nusprendėm, kaip normalūs studentai, vieną pavasario savaitgalį paminėti draugo gimtadienį. Vietą išsirinkom šalia Molėtų, draugo (ar jo tėvų) sodybą. Normaliai nuvažiavom, susipirkom ko reikia, mėsytės pakepimui, daržovių, užkandžių ir dar patys suprantat, ko.

Atvažiavom, pasidėjom daiktus, įsikūrėm, tik prieš baliavojant nusprendėm nuvažiuoti paimti draugo merginos, kuri buvo nelabai toli nuo tos vietos, kitoj sodyboj, kadangi ten gyveno jos tėvai ar seneliai – žodžiu, sutapo gražiai, kad labai toli nereikėjo važiuoti.

Visgi, gabaliukas buvo. Nusprendėm, kad aš pavešiu. Kad būtų linksmiau, važiavom ne dviese, bet į galą įsisodinom dar vieną draugą ir jo merginą. Turėjau tais laikais visai smagią mašinytę, dabar daug kam atrodytų jau senas laužas, bet tada dar visai normaliai važiavo: tai buvo „Passat“, B5 kartos, su 2,8 benzininiu varikliuku.

Na, ir mes sau važiuojame. Prieky matau kalnelį – tiksliau tariant, ten visas tramplinas, o ne kalnelis. Mačiau įspėjamąjį ženklą – šauktuką (tokie statomi ne šiaip sau). Bet taip pat patiko per kalnelius važiuot, kai staigiai pakyli ir leidiesi. Geras jausmas, kaip aš vadinu „linksmieji kalneliai“.

Taigi, nusprendžiau visiem „gerą jausmą“ sukurti. Ogi sukūriau atvirkščiai – baimės jausmą. Kas nutiko? Įsibėgėjau neblogai, kad būtent, būtų linksmieji kalneliai (tas jaučiama greičiau įveikiant kalnelį). O pasirodo, tokio greičio ten visiškai nereikia, tada tik supratau, kam tas šauktuko ženklas ten. Taigi, kalnelis – op ir mes ore.

Taip, tai buvo ne linksmieji kalneliai, kaip visada, o „take off'as“, mes išskridom į orą. Keleiviai, ko gero, padarė gamtinius reikalus į kelnes, pradėjo rėkt. Visa laimė, kad automobilio nosis nesmigo žemyn, galas – taip pat, tai yra, išsilaikėm horizontalioj padėty net būdami ore. Nusileidom jau kitoj eismo juostoj, kažkaip sugebėjau posūkį įveikti ir iš kelio nei išskridom, nei išvažiavom, tiesiog įskridom į priešingą eismo juostą, o tada grįžom į savąją.

Bet labiausiai pasisekė, kad toje priešingoje juostoje buvo visiškai tuščia, nevažiavo jokie automobiliai. Jei būtų važiavę, kaip sakiau, ko gero neberašyčiau daugiau.

Visi pasijutom kaip naujai gimę. Atgal jau važiavau daug lėčiau ir saugiau. Noriu visiems patarti: jei nepažįstat kelio, įsižiūrėkit į ženklus ir atsižvelkite, jie ne veltui statomi.

Šis pasakojimas dalyvauja konkurse „NežVairuok“. Siųskite savo istoriją adresu pilieciai@delfi.lt ir laimėkite „iPhone 11“ telefoną bei ERGO draudimą metams! Konkurso taisykles rasite paspaudę štai čia.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(43 žmonės įvertino)
2.6512

Top naujienos

Lietuvoje – nauja COVID-19 atmaina ir nauji iššūkiai: gydytojai neabejoja, kad atvejų kreivė kils aukštyn prognozuoja atvejų šuolį po 2 mėnesių, gali užsikrėsti ir persirgę (45)

Praėjusią savaitę, ketvirtadienį pranešta apie pirmąjį Lietuvoje aptiktą „indiškosios“,...

Revoliucija pasaulinėje mokesčių santvarkoje: Lietuvai naudinga, o latviams ir estams – užuojauta (148)

Didžiajam septynetui susitarus prikirpti sparnus mokesčių vengėjams, ekonomistas Nerijus...

SAM Vyriausybei siūlo dar laisvinti karantiną: išimtis – Joninėms papildyta (31)

Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) Vyriausybei siūlo kiek keisti dabar galiojančio karantino...

JAV įspėjo Kiniją dėl COVID-19: yra tik du variantai (24)

Kinija rizikuos būti izoliuota tarptautiniu mastu, jeigu savo teritorijoje neleis atlikti...

Jaunavedžiai Karina Krysko ir Jeronimas Milius „medų kopinėjo“ ypatingoje vietoje: jautėmės, lyg būtume Tailande, tik geriau (16)

Praėjusį ketvirtadienį žiedus sumainę atlikėjai Karina Krysko ir Jeronimas Milius slaptai...

Tomas Janonis | D+

Populiarioje pajūrio vietoje poilsiautojams vietos gali nelikti: dėl didžiulio projekto užsimojo perbraižyti netgi draustinio ribas (21)

Krašto apsaugos ministerijos planai vienoje gražiausių pajūrio vietų, esančių Pajūrio...

Keičiamos sąlygos popierinių receptų išrašymui migdomiesiems ir raminamiesiems vaistams (1)

Skatinant racionalesnį psichotropinių vaistų vartojimą, nuo liepos 1 d. keičiamos jų...

The Economist | D+

Ryškėja priešiškumo genderizmui užuomazgos: kovos dėl žodžio laisvės keliasi į teismus

Likus kelioms valandoms iki Jungtinės Karalystės (JK) Atvirojo universiteto kriminologijos...

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti vos 28 COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus papildyta 9.56 (167)

Praėjusią parą Lietuvoje diagnozuoti vos 28 naujosios koronavirusinės infekscijos atvejai,...