aA
Vis mąsčiau, kas pastarosiomis dienomis mane vis nervindavo, erzindavo ir vertė nuolat pyktis su pyktis nemėgstančiu mylimuoju. Svarsčiau, naršiau po savo sielą, ir supratau labai keistą dalyką. Mane taip įtraukė internetinės išpažintys – istorijos, kad mano pačios egzistencija ėmėsi rodytis pernelyg nuobodi ir nuspėjama. Kas privertė mano nervų ląsteles raitytis iš agonijos? Net kelios istorijos, į kurias įsivėlė jaunos (t.y. jaunesnės už mane) merginos.
© Shutterstock nuotr.

Istorija Nr. 1 – jauna mergina pobūvyje susipažįsta per draugę su žavingu (bet vedusiu) verslininku, turinčiu kelias įmones keliuose Lietuvos miestuose. Turi šis veikėjas šeimą - dailią žmoną ir du sūnužius. Vyrukas asistuoja žavingajai ledi, ir netgi sumoka už jos studijas! Drovioji mergina pasišauna pas jį dirbti be atlygio, eina su pyragais pas jojo žmonelę, dėkingumas liejasi per kraštus, kol nutinka kažkas šio Donžuano kabinete (Bučinys? Grybštelėjimas?), kad mergaitė susipranta, kad šio patino kerai apžavėjo.

Ji atstumia jį, tačiau paaiškėjus, kad idealia laikyta šeima byra (žmona, pasirodo, turi jaunesnį meilužį!!), ir patinas ateina paguodos ieškoti pas šią drovią būtybę. Ji, žinoma, priima jį, tiksliau jis ją išvaduoja iš baisiojo bendrabučio ir ji įsikelia į didžiulį šio šaunuolio namą.

Atrodo, viskas idealu – pirmas kartas su patyrusiu, daug gyvenimo mačiusiu dedule, pusryčiai, pietūs ir vakarienės restoranuose, kavinėse...Kadangi jauna mūsų ledi gaminti nemoka ir nemėgsta. Paskui paaiškėja, kad jos baisiausiai nemėgsta šio Donžuano vyresnėlis. Vai, ką gi daryti? Šito ji juk neplanavo, norėjo pasidžiaugti tiesiog patogiu gyvenimu. Tačiau ne veltui sakoma, kad vis dėlto sumoki kainą už tai, kad ateini praktiškai be nieko į partnerystę su vyresniu asmeniu.

Forumuose aprašomos meilės istorijos - jaunų merginų fantazijos?
© Shutterstock nuotr.

Turbūt sąžinės priekaištai arba abejonės atvedė šią mergaitę į interneto platybes, kurių menamas anonimiškumas suteikia laikiną paguodą. Ten mirksantys asmenys mielai dalino vieno internetinio puslapio forume išminties perlus, tačiau kas jai? Širdis vis dėlto perėmė proto valdymą. Ir, nors gyvena prabangiai (gi verslininkas), tačiau kažko vis tik trūksta, todėl ji ten mirkso ir toliau.

Asmeniškai manęs ši istorija „nekaso“, tačiau erzina keli aspektai, kuriuos pamėginsiu logiškai išdėstyti. Visų pirma – mergaitė nesako nieko apie šiuos santykius tėvams (tėvukai, praregėkit, kur išleidžiate savo dukras!). Vis dėlto vyro amžius toks pat, jei nedidesnis, kaip jos pačios tėvelio. Tad išlenda vadinamieji (nepykit už anglicizmus, bet šiame kontekste tikrai labai tinka) „daddy issues“. Kelios forumo narės mėgino išklausti apie šios mergaitės santykį su tėvu, tačiau gaudavo abstrakčius atsakymus, tad akivaizdu, jog problemos tikriausiai ir išdygo iš mažens. Tiesa, nesu psichologė, tačiau nuomonę šiuo klausimu turiu – globos poreikio netenkinimas materializuojasi būtent tokiose porose.

Visų antra – iš šios „partnerystės“ realiai daugiausiai išlošia patinas. Šalia - jauna, šviežia, nekalta, tyra mergaitė, pasiryžusi tenkinti visus jo poreikius, nes juk už ekonomikos mokslą prestižiniame Vilniaus universitete reikia kažkaip atsiskaityti. Juolab kad pats patinas turbūt ne ką mažiau kompleksuotas – jo bendraamžės į tokį macho gal net nepažiūrėtų, o kur žiūri jaunos nepatyrusios mergaitės?

Ieško tėvo atitikmens tiek globos, tiek amžiaus požiūriu. Norisi tiesiog tokiam dėdulei pasakyti, kad paleistų šią grožybę pačią ant savo užpakalio į gyvenimą. Šitaip įsitaisiusi pas turtingą ponulį ji pati praleidžia net svarbius kelis brandos etapus – atsakomybės už savo veiksmus įgijimą ir savarankiškumo lavinimą. Taip, jau girdžiu, kaip rėkia skaitytojai, kad pavydžiu. Atsakingai noriu pareikšti: nepavydžiu, nuoširdžiai man jos gaila, nes realybė jai egzistuoja kitokia – su nuolatiniu slapstymųsi nuo tėvelių, istorijomis, kurios prasideda „O kai aš tavo amžiaus buvau..“, arba „O štai mano laikais...“.

Pati iš mažesnio miesto persikėliau į sostinę, gyvenau kelerius metus baisiajame bendrabutyje su dar dviem merginomis, studijuodama susipažinau su vienmečiu savo mylimuoju ir kartu kuriame sau geresnį rytojų. Ir tai „veža“, ir to taip pat linkiu visoms kitoms jaunoms mergaitėms, kurios nepatyrusios tėvo meilės, blaškosi ir pasiduoda tokių „geraširdžių“ dėdulių vilionėms.

Istorija Nr. 2. – cinizmas tarp jaunesnio amžiaus merginų buvo pastebimas anksčiau, tačiau vienos to paties internetinio puslapio narės pastebėjimai vienoje temoje, kurią aptarsiu vėliau, atrodė žemiau už žemą. Viskas prasidėjo, kai minėtoji cinikė, taip pat beprotiškai trokšdama dingti iš bendrabučio, rado internete skelbimą, jog už keliasdešimt per mėnesį išnuomojamas kambarys. Priedas nemokamai – buto šeimininkas. Kaip žinia, mergina, ilgai negalvojusi, „jamė“ šį pasiūlymą, kuris, tiesa, ne tiek smarkiai vyresnis išsiskyręs pupulis. Irgi geraširdis, pašėrė šią cinikę makaronais, pagirdė vyneliu, ir „Eureka!“, dar viena pora užgimė jo pataluose.

Pagyvenusi ir tebegyvenanti su juo mergina nevengė svaidytis tokiais išminties perlais, kaip: reikia slėpti tą nelemtą PMS‘ą nuo vyro ir negadinti jam nuotaikos; reikia valgyti gaminti du, daugiausiai triskart per savaitę ir būtinai „Maggi Idea“, dar reikia vyrą stebinti lovoje, vaikus maitinti sausais pusryčiais, jogurtukais (pati cinikė vaikiukų neturi). Ir taip toliau. Visos ištekėjusios ir atžalų turinčios forumo narės netruko visus šios Cinikės siūlymus sumalti į miltus.

Ir kas gali teisti cinikę, ji kitokio gyvenimo turbūt nelabai mačiusi, galbūt ir su tėčiu santykiai nekokie, nes pagrindinis jos argumentas – su šiuo patinu ateities ji nemato, bet jai dabar labai gerai, o jam irgi gerai, tad išeina kaip ir tokie natūriniai mainai: jis jai - vaikščiojanti piniginė ir gero gyvenimo garantas, ji jam – eksperimentais stebinanti lovoje meilužė. Atrodo, kas čia tokio?

Kaip ne viena išmintingesnė narė teigė – šitokios poros dažniau yra išimtys iš taisyklės, patvirtinančios taisyklę, ir skalbiant savo apatinius viešai forume, kurį skaito daugybė didžiaakių, nepatyrusių jaunų mergaičių, ima rodytis, kad tai yra norma, kad svarbiausi raktiniai žodžiai yra „aš, dabar, man“, o visa kita - nesvarbu, ir visos bėdos išsispręs atsidavus vyresniam ir turtingesniam. Sutinku su tos narės nuomone, kad šitaip žalojamas požiūris į tai, kas yra harmoninga ir lygiavertė partnerystė. Sakydama „lygiavertė“ nekalbu apie vienodą pinigų kiekį, nors panašus pajamų turėjimas tokiems santykiams tikrai nekenkia.

Istorija Nr. 3 – ši istorija minėtajame forume mane asmeniškai įtraukė kaip muilo opera. Viskasprasidėjo nuo to, kaip viena mergina, nestokojanti vaikinų dėmesio, susižavi vedusiu vyru. Tapo jie tokie artimi, kad nuolatos susirašinėdavo, ir panelė suprato atradusi sielos dvynį – mąsto taip pat, galvoja ir nori to paties! O, kaip paaiškėjo, abu panašiai be jokio atsakomybės jausmo, ir štai kodėl.

Forumuose aprašomos meilės istorijos - jaunų merginų fantazijos?
© Shutterstock nuotr.

Mergina, iš pradžių laužiusis, kad „nebus meiluže“, kol vyrukas neišsiskirs, šiam su džiaugsmu atsidavė savaitgalio kelionės į pajūrį (kaip romantiškai koktu...) metu. Grįžusi gi tame pačiame forume pasigyrė tuo, nors visoms narėms, kurios ją sveikino su meilužės statusu atšovinėjo, kad meiluže ji, kol jis neišsiskyręs, nėra, ir ji trokšta, kad lapė žmona „netyčia“ sužinotų apie šios barakudžiukės egzistenciją.

Tad taigi, dabar argumentai, dėl ko šis vargšas surištas-pririštas ir dar prirakintas prie radiatoriaus patinas vis dar susituokęs – uošvienės sveikata prasta ir ši vienas kito nemylinčių individų šeima turi sūnų. Kai tik uošvienės sveikata pasitaisys, jis mes tą neva bjaurią žmoną ir bėgs glėbin šios žavuolės! Argumentai, kodėl jis turėtų skirtis – ši žavuolė mergaitė jam jau atsidavė, dėl to jis automatiškai priklauso tik jai!

Žmona nieko neįnešė į bendrą šeimos biudžetą, ir taip sakė jis ir negi jis meluotų? Ir dar, šiaip jau, bent kiek ši jauniklė barakudžiukė rašė, tai visą laiką, kai jiedu mėgavosi vienas kitu Palangoje, žmonikė visą laiką skambinėjo, ir vyrukas netgi išdrįso jaunajai meilužei girdint pasakyti, kad ilgisi savo sutuoktinės!! Besivaipydamas, kad vargšiukė barakudžiukė nepagalvotų (neduok Dieve!), kad jis kalba rimtai.

O rimtumas toks – jis, turbūt išpirkdamas savo kaltę už šį nuotykį su mūsų veikėja mergaite, vešis savo nekenčiamą ir viską šaltakraujiškai apskaičiuojančią žmonikę į kitą šalį kelioms dienoms. Ir, turbūt, visiškai platoniškai ir be jausmų jie miegos kartu, nes juk prieš kitus reikia „vaidinti“ šeimą. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu, tačiau iš to, kaip ši mergaitė tame forume liejosi, panašu, kad su realybe yra labai smarkiai susipykta.

Apžvelgusi ir iš naujo išanalizavusi šias istorijas, imu aiškiau suprasti, kad turbūt tik viena iš jų yra tikra, ir kad kitos turbūt labai aistringos jaunų mergaičių fantazijos, kurias sukėlė to paties tėčio nedalyvavimas savo paauglės dukros auklėjime. Pamoka man pačiai ir pasiūlymas kitiems – susikurkime sau patys tokią realybę ir kasdienybę, kad toks laiko praleidimas ir forumų skaitymas liktų gėdingoje praeityje.

Ir dar – geriausiai mokomasi yra iš savo klaidų, bet reikia bent stengtis neprisidaryti tų klaidų pernelyg didelių, nes juk prarandamas laikas yra pats brangiausias. Visiems, kurie galbūt pasijuto asmeniškai įžeisti šios mano rašliavos – nepykit, esu tik „kvailos išsigimusios visuomenės“ balselis, kuris turbūt netrukus paklys bekraštėse besmegenių smegenų tyruose, bet bent jau sugebėjau sau ir kitiems įvardyti, kas tiek dienų neramino. Ir einu pagaminsiu savo mylimajam ko nors gardaus. Ne iš „Maggi Idėjų“...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Šeimos norintis trisdešimtmetis atviras: merginos, atsibuskite! (63)

Kiek daug dabar yra reikalaujama iš vyrų. Moterys tiek suįžūlėjo, kad nebėra ribų. Visos tik...

Indrė Kirelienė. Mes demografinėje duobėje... ar ukrainiečiai mus išgelbės? (71)

Europos Sąjungos mastu imigracija tapo problemine sritimi sustiprėjus pabėgėlių antplūdžiui,...

Klausimas valdantiesiems: daug kalbama apie mažas pensijas, o kaip neįgalieji? (10)

Daug kas kalba apie mažas pensijas ir jų kėlimą, bet niekas nekalba apie neįgalumo pensijas ir...

Naujam mokesčiui nepritaria: jis tik dar labiau padidins atskirtį mūsų visuomenėje (76)

Sparčiai vystantis pasaulio ekonomikai, nors ir nenorime to, yra sudeginama vis daugiau įvairaus...

Top naujienos

Politikai pavargo nuo Pranckiečio dramos Seime: yra paprastas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais

„Deja, ponas Pranckietis pasirinko kitą kelią – žaidimą procedūromis, kas veda į niekur arba...

Įspūdingos vertės sutartį pasirašęs Sabonis lieka „Pacers“ klube (20)

Nuo 2017-ųjų „Pacers“ ekipos garbę ginantis Domantas Sabonis pasirašė naują ketverių...

Katkus: Karbauskis ir „valstiečių“ partija dabar jau pasiekė dugną ir įgijo daugiau priešų (338)

„Kiekviena Lietuvos valdžia pralaimi kitus rinkimus. Tad ši valdžia pralaimės kitus rinkimus, ir...

Po rekordiškos rudens šilumos – pokyčiai savaitės viduryje

Šiandien Lietuvą užkliudys virš Norvegijos besisukančio ciklono pakraštys. Per mūsų kraštą...

Lietuvoje daugėja nuo sekso priklausomų žmonių: kada malonumas jau virsta liga požymiai, išduodantys priklausomybę (46)

Priklausomybė nuo sekso – Lietuvoje vis dar apipinta mitais ir dažnai net nelaikoma rimta liga....

Kai pečiais gūžčioja net Šaras: klasiškai pataikantis „Žalgiris“ – nokautuojanti jėga laida „Krepšinio zona“ (3)

Nepaisant to, kad jo marškinėliai nebekaba sostinės arenų palubėse, Šarūnas Jasikevičius...

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų (228)

„Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką...

Įpyko dėl mokesčio perkant už mažiau nei 20 eurų: Lietuvos įstatymai leidžia tokį taikyti (173)

Užsakymo paruošimo mokestis , – štai su tokiu dar iki šiol nematytu mokesčiu apsipirkusi el....

Kėdainietė tikina nuo vilko apsigynusi lenta: žiūrėjau jam tiesiai į akis (248)

Kėdainių rajono gyventojai jau kuri laiką negali ramiai gyventi dėl vis labiau įžūlėjančių...

Ar tai Europa, ar Azija: kur pasimetė gruzinai? (18)

Kas išties stebina atvykus į Gruziją, tai jos dvilypumas. Šalis, o taip pat ir visas Kaukazo...