aA
Lietuvos nacionalinės floristų asociacijos nariai kovo 20 d. Kaune, Sfinkso viešbutyje buvo susirinkę į kasmetį forumą. Tarp svarbių floristikos verslo klausimų, susijusių su įstatymų spragomis, kokybiškai paruoštų specialistų trūkumu, nepakankamu visuomenės švietimu, svarbus dėmesys susirinkime buvo skirtas kovai su nekokybiška floristika.
Floristai: lietuviai gėles myli, bet dovanoti nemoka
© Skaitytojo nuotr.

Susirinkime daugiausiai buvo akcentuota vis dar prastėjanti gėlių dovanojimo arba sveikinimo gėlėmis kultūra. Trejus metų stebėta situacija Lietuvoje parodė, kad esame gan didelių nemokšų kraštas ir mums vėl reikia pradėti nuo gėlių dovanojimo ABC.

Bet visų pirma turime pasakyti sau komplimentą: mes mylime gėles. Lietuva tuo nenusileidžia daugumai Europos šalių. Net probleminės ekonomikos laikais, daug ko atsisakydami, mes išlaikėme tradiciją kone kiekvieną pasveikinimą ar atsisveikinimą, sutikimą ar pagerbimą palydėti gėlėmis. Nuostabu. Gėlės geriausiai tai padeda padaryti.

Tuomet kur mūsų bėdos? Pristatant šį klausimą forumui, buvo peržiūrėtas šūsnis žiniasklaidoje publikuotų nuotraukų iš pastarųjų metų švenčių, garsių žmonių jubiliejų, kolekcijų pristatymų, įžymybių vestuvių ir kitokių renginių. Blogiau nei prastai jose mes atrodome ir, deja, tokiais mus mato kitų šalių žmonės...Brangūs kostiumai, suknelės, kokybiška avalynė, rankų darbo papuošalai, šukuosenos, makiažai, viskas lyg ir gerai, kaip ir visame pasaulyje, o gėlės mūsų rankose beveik visuomet – problema.

Kas čia ne taip? Ogi netinkamai parinktos ir neprofesionaliai surištos gėlės. Žinoma, visos gėlės yra nuostabios, spinduliuoja, kvepia ir skleidžia tik joms vienoms būdingą harmonizuojantį grožį. Tačiau dėl klientų nežinojimo ar floristrų aplaidaus nerūpestingumo, o dažniausiai dėl pastarųjų neprofesionalumo, pasirenkami visai netinkami sveikinimo ar dovanojimo sprendimai.

Dažniausiai įteikiame šiaip gėles: rožes, eustomas, gerberas, lelijas. Tai paprastai gėlės ilgais stiebais ir didesnis jų kiekis, visai „užgožia“ sveikintoją (ypač moterį) bei nedera prie vakarinių aprėdų. Ir jau visai vulgariai atrodo, kai įteikiamos gėlės net neparuoštos pardavimui, nenuvalytais, rankose besitrinančiais lapais, spygliais, transportinėse pakuotėse, netinkamai surištos su plastiko kaspinais, „pripuoštos“ kičo tinklais ir palmių plaušo skiautėmis ar visaip kitaip apkaišytos.

Veikiausiai pirktos didmeninėje bazėje ar pakelės kioskelyje. Bet ten, pakelėje, ar turguje juk neieškojome laikrodžio ar vėrinio, ir kojines pirkome žinomo prekinio ženklo...

O pagal iki skausmo žinomus klasiko žodžius: žmoguje viskas turi būti gražu...Drįsime papildyti: ir gėlės jo rankose taip pat. Kur dingo teisingas sveikinimui skirtų gėlių kūrinys – spirale surištų gėlių puokštė? Reikiamo dydžio, iš įvairiausių smulkių ir stambesnių žiedų, pilnavidurių ir atvirų, derančių spalva ir kontrastuojančių forma, sukomponuota į jaukų, pilną kvapų ir vėsos kupolą, iš visų pusių žavų ir spalvingą, turintį išraiškingą profilį, pabrėžiantį ir iškalbingai bylojantį apie gėles įteikiantįjį, tinkantį prie dovanojančiojo aprangos stiliaus savo spalva ir žiedų faktūra (...).

Žodžiu, sukurta profesionalo su meile ir išmanymu. Ši puokštė bus nepakartojama, kurta Jūsų progai, tik šiam gyvenimo atvejui ir kai ji patogiai „įsitaisys“ jūsų rankoje, jausite, jog laikote išmintingą, gražuolį sveikinimo sąjungininką, padėsiantį tai padaryti geriausiai...

Patikėkite. Pabandykite. Jums tikrai liks neišdylantis sveikinimo gėlėmis džiaugsmas...Ir gauti tokias puokštes tikrai įstabu, juk kiekviena vis kitaip nuostabi. Ir bet kuri iškilmė bus puošni nuo puikių sveikinimo puokščių, jaukiai sumerktų žemose vazose, leidžiančių žvelgti į spalvingas jų sferas tarytum į žydrąją planetą iš kosmoso...

Nusprendę už grožį kovoti grožiu ir taip populiarinti puokštes, floristai susirinkimo dieną surengė dekoratyvinio stiliaus spiralinių puokščių parodą, kuri, manome, patvirtino susirinkime priimto sprendimo - grąžinti į rinką tikras puokštės vertybes - teisingumą.

Esame atviri kritikai, pasiūlymams, galbūt patarimams, geriems ar blogiems komentarams. Juk visų mūsų skonis ir grožio supratimas skiriasi. Tačiau tikime, kad žmogus, pamatęs, kas išties yra gražu, vėliau bus reiklesnis gėlėms, kurias perka, ir puokštėms, kurias dovanoja.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Persikraustė gyventi į mylimo vyro miestą ir dabar lieja ašaras: po šito viskas pakibo ant plauko (19)

Atvejis, kai moteris seka paskui mylimą vyrą gyventi į kitą miestą, ne toks ir retas. Bent jau...

Lietuvio nuotykiai Europoje: „fanaras“ po akim išgąsdino aplinkinius – vieni šokinėjo aplink, kiti net kvietė į vaišes (6)

Viskam savas laikas. Laikas atostogauti, skiepytis, švęsti, dirbti ir net į akį gauti. Nutaikiau...

Karštą vasaros romaną ir bučinius prie ežero prisimena net ištekėjusi už kito: visi turime tą vienintelį žmogų (16)

Ir visgi jaunystės meilė pati saldžiausia ir įsimintiniausia. Vasarą man tie prisiminimai dar...

Išgirdus, ką pažįstama kalba prie mano vaikino, pasidarė bloga: taip elgdamosis atrodot kaip mazgotės (57)

Kartais pasakymas, kad, sustok, pasauli, noriu išlipti, įgauna kita prasmę. Kartais tam tikras...

Suorganizavo dukrai įsimintiniausią vestuvių šventę: tai buvo svajonių savaitė (16)

Tai buvo svajonių savaitė. Savaitė, praleista kartu su brangiausiais žmonėmis, atvykusiais iš...

Top naujienos

Kasčiūnas: incidentas prie Rūdninkų poligono primena provokaciją (377)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad...

Tomaševskis: LLRA neorganizavo protesto akcijos Rūdninkuose, tai – provokacija (367)

Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga neorganizavo protesto akcijos...

Žmonės nuo kelio prie Rūdninkų poligono nustumti jėga, neramumus malšino riaušių policija policija sulaikė 8 asmenis, įvyko dar vienas pareigūnų ir protestuotojų susirėmimas (1803)

Policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie...

Netikėtas posūkis už Atlanto: „Grizzlies“ išmainė Joną Valančiūną (53)

ESPN žurnalistas Adrienas Wojnarowskis skelbia, kad Memfio „ Grizzlies “ klubas nusprendė...

Darbdaviai skundžiasi darbuotojų trūkumu, bet vyresnio amžiaus žmonės jaučiasi nepastebimi: trūksta stažo pensijai (202)

Darbdaviai skundžiasi, kad negali rasti darbuotojų. Profsąjungos atkerta, kad vyresnio amžiaus...

Tropinė oro masė pasitrauks su trenksmu (1)

Šiandien per Lietuvą slinks aktyvus, kontrastingas šaltasis atmosferos frontas, pamažu...

Eglė su šeima iš Vilniaus išsikraustė į kaimą: dabar trijų vaikų mama augina tai, ko nerasi jokiame turguje ar prekybos centre (29)

Kol vieni ieško egzotikos už tūkstančio kilometrų, kiti ją „augina“ patys savo darže. Eglė...

Atlikėjas Paulius Bagdanavičius su žmona Lina dukroms surengė krikštynų šventę: vyresnėlė pati išsirinko sau krikštatėvius (21)

Grupės „El Fuego“ narys Paulius Bagdanavičius su žmona Lina Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir...