aA
Birželio ketvirtosios dauguma valdžios atstovų ir ne tik laukė kaip eilinis žmogelis laukia naujųjų metų - juk tuomet visiems labai linksma, visi džiaugiasi ir t.t., tačiau po Naujųjų metų kartais būna sunkios pagirios, taigi ar po euro įvedimo nebus mums visiems sunkių pagirių?
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Triskart valio visiems prisidėjusiems prie šio projekto ir atvedusius mus prie didelio lovio pinigų, kur yra daug daug pinigų... Mmm, net seilė nutįso.

Ponas Vasiliauskas trina rankytėmis, jog jam nebereiks atiduoti savo liemenės su daug kišenėlių. Laimingas, jog nebereikės sukti galvos, kaip sutalpinti 1500 litų į mažą, mažą kišeniuką, nuo kitų metų jam užteks vienos penkių šimtų (penki šimtai pinigų) eurų kupiūros. Kitas didis „verslynikas“ statybų magnatas džiaugiasi, šokinėja, jog atkatams dabar jau reikės mažesnio lagaminėlio, dabar visi sutartinai turės vieną valiutą ir galės džiaugtis naujais gražiais kotedžais pastatytais ant ežero kranto, aišku, nebus pamiršta viską apsitverti „dyyydele“ tvora, kad neduok dieve, koks prašalaitis neprieitų prie tvenkinio ar ežero.

Taigi vieni džiaugiasi, kiti liūdi. Va pensininkas gaus jau nebe 700 ar 800 litų pensiją, o viso labo 200 eurų, ech, o taip jam buvo smagu laikyti saujoj daug pinigų po 20, 50 litų, koks jis laimingas būdavo išeidamas iš banko, nebambėdavo, o tiesiog džiaugdavosi nuostabia diena. Tačiau jis tikrai neliūdės, kai sutaupys kelis centus ar net vieną kitą litą, kai nuspręs aplankyti savo anūkus Airijoje ar Vokietijoje, jis tiesiog dėkos valdžiai, kad jie padarė tokį nuostabų darbą, jog jis gali sutaupyti, išvengdamas konvertavimo išlaidų, jis bus ypač dėkingas ir tikriausiai kituose rinkimuose balsuos už šį dosnų valdžios poelgį, išrinkdamas ją naujajai kadencijai...

Smulkus verslininkas, kurio verslas tik žengia pirmuosius žingsnius, kai yra patys sunkiausi metai, stengiasi būti sąžiningas, moka visus mokesčius VMI, Sodrai, ir kt., valdžia atsidėkodama užkraus ant kupros jam dar vieną rūpestį, gal netgi kelis.

Pirmiausia, jis turės patobulinti kasos aparatą, kad būtų galima įmušti į kasą pinigus tiek litais, tiek eurais, o jei netyčia kasos aparatas yra senesnis, teks pirkti naują. Ech, ir vėl papildomos bereikalingos išlaidos, o kur dar valiutos pasikeitimo laikotarpis, kai net pusę metų teks priiminėti tiek litus, tiek eurus, nes valdžia pasistengė, jog verslas taptų kaip banku. Užjaučiu aš, ypač senas močiutes, kurios turguje pardavinėja visokius menkniekius. Kaip jai reikės suskaičiuoti viską, aš net neįsivaizduoju.

Valdžia pasakė ir nusprendė, jog verslininkai turės pakankamai laiko lakstyti į bankus ir keisti litus į eurus, turės pakankamai laiko skaičiuoti viską, tačiau niekas nepaklausė, gal verslininkas nenori būti banku, gal jis tiesiog nori dirbti savo darbą, juk euro įvedimas ir pasikeitimo laikotarpis yra valdžios rūpestis (...).

Dabar man didžioji komentatorių dalis pradės grūmoti piktais žodžiais: juk euras labai naudingas, juk mes tiek daug keliaujam po ES valstybes, kaip kažkuris ekonomistas prasitarė, per metus konvertavimo išlaidoms išleidžiame ~300 mln. litų, gal šiek tiek mažiau, tai per mėnesį po 25 mln. arba vidutiniškai kiekvienas po 10 Lt. Tiek kainuoja kavos puodelis jaunimo pamėgtose kavinėse, tai ar čia jau tokia milžiniška suma, kad tai turėjo būti akcentuojama?

Kiti sakys - juk mes gauname ES paramą ir mums bus lengviau ją įsisavinti. Aš tai manau, jei 10 metų ES paramą įsisavindavome litais ir nieko blogo nenutiko, tai, manau, ir būtume dabar kuo puikiausiai įsisavinę. Tačiau problema ne įsisavinime, o lėšų grobstyme, kai vietoj ūkio technikos pirkimo yra „perkami“ automobiliai ir kitos prekės, kurios absoliučiai nesusijusios su gautos paramos paskirtimi. Mano nuomone, valstybės ekonomika gal ir atitinka visus reikalavimus ir kriterijus euro įsivedimui, tačiau mūsų piliečių mąstymas dar nepribrendo euro įvedimui, mes dar neužaugome jo įvedimui, nes valstybė nusimeta naštą nuo problemų verslui (pereinamasis laikotarpis, jokių lengvatų ir t.t), verslas visą šia naštą uždės vartotojui.

Mieli piliečiai, manau, nebūkit naivūs, jog verslas nekels kainų. Mes nenusiteikę dirbti kaip komanda, jog euro įvedimas būtų sklandus ir sėkmingas, nes, kaip ir minėjau, vieni kitiems permetame rūpesčius (...).

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mama susirūpino, kad kalėdinė staigmena sūnui gali žlugti (30)

Mudu su sūnumi jau kurį laiką kalbamės, kad reikės parašyti laišką Kalėdų Seneliui....

Parodė, kokiems vairuotojams irgi turėtų būti rengiami policijos reidai (160)

Kiekvieną dieną girdime pranešimus apie avarijas, žuvusius kelyje, neblaivius vairuotojus ir t....

Dvyliktokas pasakė, kodėl nori tapti mokytoju: nebijau nei mokinių, nei mažo atlyginimo (227)

Esu dvyliktokas. Nors ir kaip būtų sunku aplinkiniams patikėti, noriu tapti mokytoju. Dėstyčiau...

Vilnietis įvardijo šventinės sostinės trūkumus (26)

Vilniuje praėjusį savaitgalį buvo įžiebta pagrindinė Lietuvos šventinė eglė, atidaryti...

Studentę sujaudino mokytojų streikas: nieks negali paneigti, kad mokytojai yra žeminami (37)

Manau, kad šiuo metu išreikšti pagarbą ir palaikymą Mokytojams yra labai būtina. Už tokį...

Top naujienos

Po protesto akcijos mokytojai lieka ŠMM: nuotaikos dabar kitos (503)

Prieš protesto akciją ministerijoje budintys mokytojai su ašaromis akyse kalbėjo, kad nuotaika...

Kuria naują tvarką: nepatenkinti gydytojų darbu galės reikalauti pinigų (77)

Sveikatos apsaugos ministerijos siūlomas „žalos be kaltės“ modelis pacientams leistų...

Orai: lietų ir šlapdribą pakeis sniego pusnys (21)

Pirmadienį orus lems ciklonas keliaujantis nuo Atlanto vandenyno . Dangumi plauks niūrūs,...

Taupyklės ir sankcijos: kaip subyrėjo rublio ir naftos kainų ryšys (34)

Pastarąjį kartą žaliavinės naftos kainos staigiai smigo žemyn 2015 metų pabaigoje, patraukdamos...

Skvernelis nepanoro LVŽS frakcijos narių priimti į vyriausybę (63)

Nors ir nedidelė tikimybė, kaip parodė balsavimas Seime, bet, jeigu daugiausia konservatorių...

Lūžis parduotuvių lentynose: lietuviški obuoliai brangesni už bananus (73)

Šį rudenį parduotuvių lentynose pakankamai daug permainų, kurios stebina. Kinta tiek kainos, tiek...

Psichologines bėdas pripažinęs Suttonas – apie santykius su Adomaičiu ir „Instagram“ žinutes (6)

Rungtynėse Europos taurėje ir su Panevėžio „Lietkabeliu“ prastai pasirodęs Dominique‘as...

Ministras: emigracija nėra nieko blogo, mes gal kartais dramatizuojame situaciją (76)

Emigracijos patirtis yra labai sveika ir gyventojų išvykimas kartais gal per daug dramatizuojamas,...

Suskaičiavo pėsčiųjų klaidas: į perėjas su ausinėmis, neapsižvalgius ir net nesulaukus žalios (36)

Ryte skubėdami į darbus, lydėdami vaikus į mokyklas ir eidami per perėjas, beveik pusė...

Meghan Markle ir Kate Middleton nesutaria žymiai seniau, nei manyta – išdavė tam tikri ženklai, bet niekas nepastebėjo (15)

Kalbos apie Meghan Markle ir Kate Middleton nesutarimus, panašu, įgauna pagreitį. Keista, jog...