aA
Aš jau nieko nesuprantu. Štai ką tik DELFI perskaičiau, kad dvi garsios Garliavos gyventojos Neringa Venckienė ir šios motina Laima Kedienė, negražiais žodžiais ir palyginimais paniekinusios teismą, yra teisios. Šiaulių apygardos prokuratūra, kuriai generalinis prokuroras persiuntė pradėtą tyrimą, nusprendė, kad vieši šių moterų pasisakymai per televiziją, kai teisėjai išvadinami „banditais ar pedofilų gynėjais“ - joks teismo šmeižimas ar niekinimas. Prokurorai taip nusprendė, vadinasi, jie žino, ką daro. Juk žmonės mokyti, daug teisinių žinių ir praktikos įgiję.
Esu persekiojama dėl komentaro. Ne, nepasiduosiu!
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Bet kas tuomet man, paprastai pilietei, ne teisininkei, paaiškins, kodėl tie patys Šiaulių apygardos prokurorai priėmė visiškai priešingą sprendimą, nagrinėdami mano prašymą? Nors mano viešojoje erdvėje išsakyti žodžiai, komentuojantys straipsnio teiginius, nėra joks šmeižimas ar niekinimas, o ir savo stilistika toli gražu negali prilygti teisėjos ir šios motinos riebiems kaltinimams teismo ir teisėjų adresu.

Iki šiol tyliai ir kantriai laukiau istorijos, į kurią esu prievarta įpainiota, pabaigos. Bet kai matau, kas vyksta, nebegaliu ilgiau tylėti.

Vieną iš paskutiniųjų praėjusios vasaros dienų gavau šaukimą atvykti į Kauno Šilainių policijos nuovadą. Nesupratau, ko pareigūnams iš manęs prireikė. Nuskubėjau, kada liepė, ir sužinojau, kad dar pavasarį, balandžio 16-osios vakarą, iš kompiuterio, stovinčio mano vardu registruotame bute, buvo išsiųstas neva šmeižikiško pobūdžio komentaras prie DELFI išspausdinto Ainio Gurevičiaus straipsnio „Įtariama, kad mokesčių inspekcijos vadovo motinos įmonė savinosi neįgaliesiems valstybės skiriamas subsidijas“. Kauniškė tyrėja pranešė, kad gautas Telšių policijos raštas mane apklausti kaip liudininkę dėl komentaro „Geriausia, kad pranešė apie Kaseliausko motinos mokamus vokelius, o sūnus nenustatė fakto. Baisu. Supuvimas iki sėklų. Ko daugiau bereik?“

Paprašiau duoti su tuo raštu susipažinti ir perskaičiau, kad ikiteisminį tyrimą dėl neva šmeižikiško komentaro inicijavo pats Telšių apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras! Sutrikau, išsigandau. Tomis minutėmis išties neprisiminiau, kad būtent po šiuo straipsniu rašiau kokį nors komentarą. Todėl į tyrėjo klausimus, kas, jei ne aš, ir kokiu tikslu tokį komentarą parašė, atsakiau nežinanti, ir neprisiminiau, kad tą būčiau dariusi pati. Juk tiek laiko praėję - beveik 4 mėnesiai!

Po apklausos atlėkiau į darbą ir DELFI archyve susiradau minėtą straipsnį. Perskaičiau jį įdėmiai ir tik tada viskas paaiškėjo - taip, komentarą rašiau aš. Ir žinau, dėl ko jį parašiau! Užkliuvo štai toks sakinys: „Beje, dar 2006 metais Valstybinė mokesčių inspekcija buvo gavusi „Premjeros“ darbuotojo skundą dėl „vokeliuose“ mokamų algų, tačiau tąsyk inspekcija nustatė, kad „skundas nepasitvirtino“. („Premjeros“ vadovė – VMI viršininko motina).

Va aš, pilietiškas žmogus, ir išreiškiau savo nuomonę dėl to, ką perskaičiau ką tik paminėtoje citatoje. Ir net netoptelėjo galvon, kad laisva ir demokratiška save įvardijančioje ES šalyje žmogaus nuomonė, kurios nedraudžia reikšti ir Konstitucija, būtų palaikyta šmeižimu. Mat dabartinis VMI viršininkas šį postą užima nuo 2005 metų spalio, o būdamas visos VMI viršininkas, jis atsako už visų VMI tyrimų rezultatus. O „supuvimas iki sėklų“ – tiesiog metafora.

Vyliausi, kad sveikas protas nugalės, kad viskas tuo ir pasibaigs. Kur tau! Netrukus gaunu naują šaukimą – atvykti jau į Telšių policiją (va kada pareigūnai pasižymi sparčiais tempais). Ten iškelta baudžiamoji byla. Dėl šmeižimo. Labai susinervinau, pašlijo sveikata. Teko gulti į ligoninę. Tyrėjas luktelėjo, kol pasveiksiu – ir vėl pareikalavo prisistatyti į Telšius. Dėl sveikatos problemų paprašiau, kad tyrimą persiųstų į Kauną (pagal „nusikaltimo“ padarymo vietą, bet to nesulaukiau). Kreipiausi į Šiaulių apygardos prokuratūrą, kad mano atžvilgiu pradėtą Telšių pareigūnų ikiteisminį tyrimą nutrauktų, nesant nusikaltimo sudėties, nes tai tik mano nuomonė, atsiliepimas į straipsnio teiginius. Gavau atsakymą, kad mano prašymas atmestas.

Tai kas man paaiškins, kokiais motyvais remdamasi Šiaulių apygardos prokuratūra priiminėja sprendimus? N.Venckienės ir L.Kedienės vieši kaltinimai teismui ir teisėjams – joks šmeižtas, o mano išsakyta nuomonė – be keiksmažodžių, grasinimų, nekurstanti rasinės neapykantos – baisus nusikaltimas?

Dėl, mano nuomone, nepagrįsto teisėsaugos pareigūnų puolimo pasiskundžiau ir naujajam Generaliniam prokurorui. Įtariu, kad nei jis, nei kiti šios institucijos pareigūnai mano skundo net neperskaitė. Nes, įsivaizduojate, kokio atsakymo iš generalinės prokuratūros sulaukiau? Ogi, kad mano skundas persiųstas tirti... Kauno apygardos prokuratūrai! Mat jo pradžioje parašiau savo gyvenamąją vietą – Kaunas. Aš skundžiu Telšių policiją ir prokuratūrą, o tirs - kauniečiai? Pastarieji buvo pastabesni – skundą perdavė kolegoms į Šiaulius. Ir vėl ratas užsidarė.

Neseniai vis dėlto sulaukiau „malonės“ – kad dėl sveikatos problemų nereikėtų vykti į Telšius, pranešimas apie įtarimą man buvo įteiktas Kaune. Sužinojau, neva surinkta pakankamai duomenų, jog tuo komentaru aš pažeminau, paniekinau ir dar kitaip nuskriaudžiau gerbiamą ponią, dėl to už šmeižimą teks sėsti į teisiamųjų suolą. Dirstelėjau į kodeksą – man gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Nemanykite, kad aš tyliai ramiai lauksiu teismo ir bausmės. Be abejo, ginsiuosi. Tiesa, kol kas sekasi sunkiai. Kadangi nesijaučiu padariusi man inkriminuojamą nusikaltimą, nemanau, kad turėčiau samdytis privatų gynėją. Labai brangiai šiais laikais advokato paslaugos kainuoja. Tačiau kaunietė tyrėja patarė nejuokauti – „valdiškas“ advokatas esą tiek ir tegins (bet kam tada jiems valstybė už „nieką“ moka?).

Ir dar. Neturiu nieko prieš tą ponią, kuri jaučiasi mano komentaru įskaudinta. Nei ją pažįstu, nei kada nors tekę susidurti. Ir labai apgailestauju, jei ji mano komentarą - nuomonę suprato kaip šmeižikišką. Kita vertus, kiekvienas iš mūsų turime teisę ginti savo garbę ir orumą.

Bet visų keisčiausia, kad dėl nusikalstamos veikos, kuri inkriminuojama man, paprastai neatliekami jokie ikiteisminiai tyrimai – pasiūloma nukentėjusiu save laikančiam asmeniui kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Tačiau Telšių vyr. prokuroras nusprendė, kad minėtas komentaras vertas baudžiamosios bylos. Nežinau, ko tuo siekiama. Ar visiškai užgniaužti laisvą žodį, ar labiau įtikti VMI vadovui, beje, kilusiam iš to paties Telšių rajono, kaip ir telšiškis vyr. prokuroras, ir galbūt geram vaikystės draugui...

Va kokioms „svarbioms byloms“ švaistomos valstybės lėšos. Juk į mano bylą pajungta tiek daug pareigūnų – Telšių prokuratūra, teismas ir policija, Kauno VPK, nuovada, taip pat kiek pinigų išeikvojo pareigūnai, kelis mėnesius vargę, nustatinėdami, kam priklauso kompiuteris, koks to asmens gyvenamosios vietos adresas ir t.t. Juk tuo laiku, kai jie gaišo prie šitų dalykų, galėjo tirti kur kas rimtesnes bylas.

Mūsų šalyje turbūt jau tokia sistema, kai sunkiausius nusikaltimus padaręs nusikaltėlis – gerbiamas ir mylimas teisėsaugos, o dėl menkiausios smulkmenos pričiuptas pilietis gali būti sumaltas į miltus. Man nesuvokiama, kodėl pareigūnai taiko dvigubus standartus, ir visiems valdžios viršūnėse - gerai. Nemiela tokioje šalyje gyventi. Demokratija čia net nekvepia.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Atleisti neištikimybę buvo daugiausiai kainavęs sprendimas – po jo pasikeitė viskas (109)

Aš to niekada nepadaryčiau, negalėčiau atleisti, jei išduotų mane – siųsčiau kuo toliau tą...

Išryškino Verygos darbo prieštaringumą: situacija darosi komiška (291)

Yra daug liaudies išminties posakių apie tai, kad tikrasis veidas atsiskleidžia tik po kauke ar...

Jaunas vilkiko vairuotojas pratrūko: per tuos pastumdėlius net normalių algų neturime (337)

Kai pasiklausau vairuotojų kalbų aikštelėse ar paskaitau jų rašinius žiniasklaidoje, norisi...

Grožio klinikos klientę nustebino administratorės skambutis: štai už ką dabar mokėsime (59)

Vieną dieną sulaukiau skambučio iš grožio klinikos – priminė dėl kitos dienos vizito ir...

Top naujienos

Nausėdos prognozė gana tiksli: kitoje pusėje laimėtojų kol kas nematyti (51)

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę užsiminė, kad jei iki pat Seimo rinkimų neįvyks...

Viena šalis COVID-19 jau įveikė be karantino ir masinio testavimo? (113)

Japonijoje nepaprastoji padėtis atšaukta, naujų koronaviruso atvejų skaičiui sumažėjus kone...

Tokio išbandymo Lietuva dar nebuvo patyrusi: specialistai sutaria – gyvenimas po karantino jau nebus toks pats (190)

Ilgiau nei mėnesį trunkantis karantinas – unikalus išbandymas ne tik Lietuvai, bet ir kitoms...

Lietuvoje patvirtinti 8 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, pranešama apie dar dvi mirtis papildyta (90)

Lietuvoje praėjusią parą, penktadienį, dėl įtariamo koronaviruso ištyrus 5337 ėminius,...

Prašmatnumu ir prabanga alsuojantis interjeras: štai, kaip atrodo prancūziška elegancija

Art deco stiliaus atsiradimas sukėlė tikrą modernaus amžiaus stiliaus ir dizaino...

Medikai įvardino 11 priežasčių, dėl kurių tinsta pirštai ir rankos

Dažniausiai patinę pirštai nėra pavojaus signalas, tačiau būna atvejų, kai jie – ligos,...

Užkalnis: gražiai gyventi nėra nusikaltimas (47)

Kokia savaitė buvo, jūs neklauskite. Atšilo orai, vasara jau čia, visiems nusibodo ribojimai ir...

Salotos, kurios idealiai tinka prie grilio patiekalų

Kadangi artėja agurkų sezonas, tad karaliaus šios daržovės salotos , kurios idealiai tinka...

„Kinder“ šokolado berniukas užaugo į išvaizdų vyrą: pažinčių programėlėje „Tinder“ neatsigina moterų dėmesio (24)

Tą veidą prisimename iš vaikystės, nors kas tasai berniukas, žino ne daug kas. Kad ir kaip...

Pridėję netikrus subtitrus giriasi neva atskleidę popiežiaus ir bažnyčios sąmokslą (7)

„Facebook“ grupėje „Unfollow 15min“, jau spėjusiose išgarsėti netikrų naujienų ir...

|Maža didelių žinių kaina