aA
DELFI pasirodęs straipsnis apie lietuvį, kuris po penkerių metų nusprendė su šeima iš Norvegijos grįžti gyventi į Lietuvą, diskusijų skiltyje sukėlė gyvenančių gimtinėje ir užsienyje skaitytojų diskusiją, ar teisingai pasielgė istorijos herojus. Nors dauguma ir nepalaikė tokio tautiečio žingsnio, tačiau sutiko, kad ne visada materialinė nauda atstoja Tėvynės ilgesį. Kiti pasidalino ir asmenine patirtimi, tad pateikiame įdomiausias nuomones. Taip pat galite pasidalinti savo patirtimi rašydami adresu el. p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mano sprendimas“.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Vienas diskusijos dalyvių prisipažino, kad išvyko gyventi svetur daugiau nei prieš dešimtį, o dabar sunkiai susidoroja su vidiniu šauksmu grįžti į Lietuvą.

„Skaitau tokius straipsnius ir stengiuosi suprasti, kur teisybė, o kur nesąmonės. Pats dabar intensyviai svarstau, grįžti ar ne. Tiesą sakant, galėčiau pasirinkti bet kurią pasaulio šalį gyvenimui. Galiu likti ir JAV, taip pat važiuoti kur nors į Europą ar Aziją. Turiu nedideles, bet nuolatines pajamas. Galėčiau visur kukliai išgyventi. Tačiau labiausiai noriu grįžti į savo „kaimą“. Sava gamta, tinkama žvejybai, ir nei per karštas, nei per šaltas klimatas. Dar ir medicina beveik nemokama, o ir pragyvenimas vis tiek pigesnis nei kitur (skaičiavau visokius variantus). O tas nuolatinis „varymas“ dėl situacijos Lietuvoje sudaro įspūdį, kad čia blogiausia pasaulio vieta. Atsipeikėkit! Nėra čia taip blogai“, – dalinosi pastebėjimais jis.

Kitas skaitytojas neslėpė, kad liūdi dėl išvažiavusiųjų ir tikino, kad savas kraštas visada yra mieliausias.

„Dirbi svetur ir sapnuoji savo lietuvišką dangų, jūrą, kopas, gatvę, miestą. Suspaudžia širdį, vis tiek svetur tu tik svetys... Namo... Ir čia taip liūdna dėl kiekvieno išvykusio, bet palikusio širdies gabalėlį.Taip ir norisi rėkti – grįžkit visi, kurkit, dirbkit, auginkit vaikus, puoselėkit mūsų, o ne svetimas tradicijas!,“ – jausmingai prašė diskusijos dalyvis.

Kita vertus, netrūko ir nuomonių, kad Lietuvoje vis dar nėra tinkamų gyvenimo sąlygų žmonėms, kurie niekada neturėjo prikaupę didelio turto. Viena skaitytoja tvirtino, jog sunkus ir negerėjantis gyvenimas Tėvynėje privertė išvykti su visa šeima į Norvegiją. Nors ten irgi nepavyko susikurti naujos laimės dėl griežtų vaiko priežiūros reikalavimų, tačiau galiausiai pavyko įsitvirtinti Danijoje.

„Mūsų šeima Lietuvoje neišgyveno, neturėjom savo nekilnojamo turto, dirbom paprastus darbus ir pinigų vis trūkdavo.Vyras pradėjo važinėti dirbti į Norvegiją, finansiškai pagerėjo, tačiau šeimos neliko. Išvažiavome ir mes. Vyresnėliui buvo 14 metų, mažyliui tik 4 metukai. Su vyresnėliu viskas buvo gerai, o prie mažiuko ėmė kabinėtis „vaikų sargai“: tai jis labai aktyvus, tai aš netinkamus batus aunu, tai netinkama kepurė ir t.t. Išsigandom, nes kokią dieną nuėjęs į darželį pasiimti vaiko, gali jo ir neberasti... Draugai pasiūlė kraustytis į Daniją, taip ir padarėm. Pasisekė, „prigijom“, vyresnėlis jau studentas, puikiai kalba anglų ir danų kalbomis, o mažylis lanko tarptautinę mokyklą. Dirbame daug, kartais sunkiai, bet gyvename puikiai ir aš vien dėl vaikų negrįžčiau į Lietuvą. Jie Danijoje baigs mokslus, gaus visame pasaulyje galiojančius diplomus ir galės kaip norės kurti savo gyvenimus. Nesiginčiju, graži ta Lietuva, jos kultūra, dainos, kalba, bet lieka milijonas „bet“...“ – samprotavo ji.

„Biržiečiu“ prisistatęs diskusijos dalyvis irgi pasidalino kraštiečio istorija, kuris 2011 m. bandė grįžti į gimtinę ir dirbti Lietuvai, tačiau tai nebuvo sėkmingas bandymas.

„Na, mano draugas irgi vienuoliktais (red. past. – 2011 m.) grįžo į Biržus Lietuvos „kelti“, tačiau po dviejų „kėlimo“ metų išmovė atgal į Norvegiją, viską pusvelčiui pardavęs ir sakydamas, kad kvailas buvo, jog grįžo. Ten jis turėjo perspektyvas ir garantuotą ateitį. Taigi, jis su visa šeima vėl Norvegijoje ir į Lietuvą grįžti tikrai nebeketina.“ – teigė skaitytojas.

Galbūt ir jūs dabar, gyvendami užsienyje, dėliojate visus „už“ ir „prieš“ argumentus dėl grįžimo į Lietuvą ir norėtumėte pasidalinti savo patirtimi? O gal kaip tik galvojate apie emigraciją? Jei taip, laukiame jūsų laiškų el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mano sprendimas“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Laida apie tai, kaip pasikeitė lietuviai per dešimt metų, nustebino: ar tikrai kažkam taip atrodo? (40)

Neseniai išgirdau frazę/teiginį, jog mūsų visuomenė nebėra tokia, kokia buvo prieš dešimt...

Per pirmąjį pasimatymą mergina iš karto ėjo prie reikalo, bet vaikiną jos žodžiai šokiravo (44)

Gerbiamieji, vis sukame galvas dėl pirmųjų pasimatymų ir sudaryto įspūdžio, tačiau viskas yra...

Įžūlios mamos elgesys specialioje kasoje pritrenkė: ar normalu taip elgtis? (242)

Jau seniai norėjau parašyti, bet vis laiko nėra. Ar kada nors baigsis parduotuvėse tas žmonių...

Kreipėsi į rūkalių balkonuose nemėgstančius kaimynus: jūs geriau pasižiūrėkite į savo sąžinę (177)

Cigaretės vis dar pardavinėjamos kioskuose . Taigi, iš pradžių žmogus pripranta rūkyti, o...

Top naujienos

Pasienio alkoholio parduotuvės tebegyvuoja: akcizų didinimas – joms tik į naudą (45)

Ketvirtadienį Seimas pritarė Finansų ministerijos siūlymui didinti akcizą etilo, t.y stipriajam,...

Po naujo meniu pristatymo vyno bei maisto žinovė kirto „Stikliams“: nusileiskite ant žemės (2)

Maisto žinovai ir kritikai apniukūsį lapkričio trečiadienį susirinko į šviesų restorano...

FNTT pareigūnai atsisakė didžiausio Lietuvos istorijoje žinomo kyšio – siūlė pasidalinti milijoną eurų kyšio davėjas uždarytas (135)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) pareigūnams, tiriantiems šešėlyje veikusių...

Kissingeris piešia labai niūrų scenarijų: rezultatas gali būti net blogesnis nei Europoje (5)

Vienas žymiausių JAV valstybės sekretorių Henry Kissingeris įspėjo, kad tarp Jungtinių...

Krivickas: Kručinskienę nori išmesti iš socialinio būsto gyveno svetimame bute; papildyta savivaldybės komentaru (841)

Kristupas Krivickas feisbuke pranešė, kad jo politine bendražyge tapusią Eglę Kručinskienę...

Kūnas pasako daugiau, nei manote: gudrybės, kad žmonės jus pamėgtų akimirksniu

Tinkami bendravimo įgūdžiai gelbsti tiek asmeniniame gyvenime, tiek siekiant profesinės karjeros....

Kaip grėsmingas debesis virš Seimo pakibęs biudžetas gali baigtis liūdnai: neatmetamas pats juodžiausias scenarijus (124)

Kitų metų biudžeto projektas Seime kelia kaip niekada dideles aistras. Kuo viskas baigsis, kol kas...

Eurolyga skyrė didelę baudą „Real“ gydytojui (1)

Eurolyga paskelbė pritaikiusi finansines sankcijas dėl incidentų, Madrido „WiZink Center“...

Vieni smerkia, kitiems – tai vienintelė išeitis: papasakojo, kaip šiandien atrodo darželiai, kur vaikai lieka per naktį (89)

Daugeliui šiandien išgirdus žodžių junginį „savaitinis darželis“, sukyla prisiminimai, kad...