Lietuvis Benas pasakoja apie savo bandymus susirasti darbą Didžiojoje Britanijoje. Dirbo jis išties neįprastą darbą – prabangių automobilių vairuotoju.
© AP/Scanpix

Teko ne vienerius metus dirbti vairuotoju. Pamenu, pati pradžia buvo graudi, kai teko vieną automobilį vežti iki dviejų valandų, nes sugebėjau pasiklysti, o tuomet navigacija niekas nesinaudojo. O kas sugebėdavo įpirkti, dėl neaiškių priežasčių buvo griežtai baudžiamas ir varomas iš darbo. Taip prigijo ši naujovė, ir iš tuometinio valdžios mąstymo dabar belieka tik pasijuokti. Šiaip ne taip išmokau gatves, susipažinau su didmiesčiu ir pradėjau dirbti kiekvieną dieną vis geriau ir drąsiau – pradėjau pasitikėti savo jėgomis ir džiaugtis darbu.

Kaip smagiai viskas beatrodytų, bet daugumos gerai žinomų automobilių (BMW, Mercedes Benz, Porsche) pardavimo aikštelėse vairuotojai samdomi per agentūras. Štai ir nutariau pasidalyti savo patirtimi dirbant su prabangiais automobiliais.

2012 metais vėl atvykau į Londoną, tik šį kartą apsisprendžiau likti ilgiau, o gal net visam laikui, nes Lietuvoje nieko nebeliko, nei giminių, nei turto – visi išsivažinėjo po margą pasaulį.

Kaip visuomet bandydamas rasti darbą skaičiau skelbimus interneto svetainėse ir nieko įdomaus neradau. Dauguma ieškojo viešbučių darbuotojų ir, kaip žinia, taip pat per agentūras. Padirbęs kurį laiką supratau, kad ten ieškoma sportininkų, kurie noriai lakstytų pametę galvas ir atliktų viską žaibišku greičiu, neturintys ir net nenorintys bendrauti, klausti, norėti ar pageidauti. Šis darbas man nepasirodė žmogiškas, nes kartą ar kitą, kai buvo liepiama, o ne prašoma, kažką padaryti, drįsdavau pasiteirauti kam to reikia ir sulaukdavau klyksmų ir prakeiksmų. Viena kita aukšto vyresnioji šlavėja drįsdavo atsakyti, kitos tai priimdavo kaip nenorą dirbti.

Suprasdamas tai, kad reikės laiko, kol vėl galėsiu priprasti prie Anglijos ir migrantų valdžios, nutariau ieškotis savo seno darbo. Po kurio laiko pavyko atrasti kontaktus ir štai aš jau "Volvo" centre. Kažkaip nejauku buvo, bet vėliau, taupydamas pinigus ir laiką kelionei, pasiprašiau kur nors arčiau namų ir pradėjau dirbti „Mercedes Benz“ serviso vairuotoju. Vieta nebuvo pastovi, bet vis arčiau nei prieš tai, ir susisiekimas patogesnis.

Laikas bėgo, vis daugiau ir daugiau Londono automobilių pardavimo centrų pradėjau lankyti, kol galų gale man pasiūlė kraustytis į užmiestį, kur viename iš „Porsche“ centrų reikėjo vairuotojo. Prižadėjo pastovų darbą, geresnį atlyginimą ir dar nemokamus sportinių automobilių vairavimo kursus. Po kelių valandų sutikau ir tos pačios savaitės pabaigoje jau gyvenau mažame miestelyje šalia Londono. Buto nuomos kainos nenudžiugino – jos tos pačios, net didesnės. Privalumas – nereikia mokėti už transportą, nes viskas šalia.

Jau po kelių dienų apsilankius specialiuose kursuose gavau patvirtinimą apie saugaus vairavimo kurso išklausymą, tai nebuvo joks sportinių automobilių apmokymo kursas. Teko graudžiai nusiminti, tačiau patys agentūros vadybininkai nežinojo kam tie kursai skirti, todėl kiekvienas pridėjo nuo savęs, kol gavosi kažkas įspūdingo.

Tik po pusantro mėnesio pradėjau dirbti „Porsche“ centre. Per tą laiką buvo tik pažadai ir neaiškios problemos, dėl kurių patyriau finansinių nuostolių, ir mažą kompensaciją išsireikalavau iš agentūros. Šiaip ne taip darbas prasidėjo. Pažeminimai ir maivymasis suaugusių žmonių buvo neįtikėtini – kaip vaikų darželyje. Net nesupratau, iš kur tiek pagiežos ir išdidumo turi britai. Pirmą kartą teko pamatyti iki tol nematyto elgesio, manierų, kvailumo, pašaipų ir pavydo. Smulkmenų nepasakosiu, gal tam skirsiu atskirą istoriją.

Ilgai tai tęstis negalėjo, nes netvarkoje tvarkos nerasi, kaip gražiai bemeluosi ir kokio dydžio rožinius akinius benešiotum. Po pusmečio daug darbuotojų pakeitė darbus ir tuo pačiu mano agentūra prarado sutartį dėl vairuotojų darbų.

Prabėgus daugiau kaip septyniems mėnesiams teko atgaivinti senus kontaktus. Sužinojau apie laisvą darbo vietą tame pačiame „Porsche“ automobilių salone. Dabar jiems reikėjo automobilių plovėjo. Man šis darbas niekada nepatiko dėl pagrindinės priežasties – pinigų.

Kaip bebūtų juokinga, turi būti neįtikėtinai atidus, kruopštus ir darbštus, mokėti puikiai anglų kalbą, būti geras vairuotojas, švarus ir pasitempęs. Viskas atrodytų teisinga, nes prabangių automobilių salone klientai kreipia dėmesį į viską, todėl reikalavimai nėra eiliniai, tik vienas dalykas užmirštas... Reikalauja daug, kas kartą patikrina beveik kiekvieną automobilį ir jeigu randą dulkių - darbas prarastas, neva prastai dirbti. Nori dirbti prestižinėje vietoje, turi būti ne eilinis, o išskirtinis, tik gausi už nežmoniškas pastangas tiek pat, kiek gauna viešbučių kambarinės, šlavėjai, virtuvės indų plovėjai, pakuotojai ir likęs nekvalifikuotas personalas.

Vairuotojams mokoma vos 50 centų daugiau už valandą, bet įvykus nelaimei ir sudaužius vieną iš technikos šedevrų, teks mokėti 3000 svarų pačiam, likusius padengia draudimas. Atrodytų kas tai yra 3000 svarų, kai uždirbi 250 svarų be mokesčių ir viršvalandžių, geri metai bado ir skurdo... Štai kokio absurdo teko pamatyti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Susirūpinę šauktinių tėveliai: kodėl mūsų vaikų neišleidžia namo savaitgaliais? (229)

Nuo spalio 9 dienos į Karaliaus Mindaugo Husarų batalioną, kuris yra Panevėžyje, atvyko atlikti...

Pasidalino įspūdžiais apie Iraną – tokios neapykantos valdžiai daugiau niekur nepastebėjo (36)

Pasakojimą pradėsiu greičiausiai nuo Irano žmonių. Jie nuostabūs. Tikrąja to žodžio prasme....

Nutraukė Tapino „Laisvės TV“ prenumeratą: matyt, laisvę suvokiame skirtingai (262)

Gerb. Andrius Tapinas sekmadienį savo laidoje prakalbo apie ginklus ir kaip blogai, kad Lietuvos...

Kolegų pastabos privertė merginą degti iš gėdos – vėliau gailėjosi savo reakcijos (158)

„Mažos kosmetikos kainos – nusikaltimas prieš moterį“, – skaitau straipsnio antraštę ir...

Jaunoji karta: prisiminkime Baltijos kelio vienybę ir išmokykime vaikus atpažinti savo emocijas (1)

Jau seniai, ir ne tik psichologų, pastebėta, kad tėvai augindami savo vaikus yra linkę naudoti ir...

Top naujienos

Orai: šalį užlies šiluma, bet džiaugsmo neatneš (7)

Po žiemiškesnės savaitės pradžios, antroje savaitės pusėje temperatūra šoktels aukštyn, tad...

20 dienų valgė ligoninės maistą: kai kurie pasiūlymai gerokai nustebino ligoninės komentaras (397)

Šimtai legendų, mitų, komentarų, nuotraukų, klausimų, nuolatinių diskusijų – daug neramumų...

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus: tą pačią skolą bandė išsireikalauti tris kartus (126)

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus – už tai, kad jau trečią kartą tam pačiam...

Rado, kaip atsikratyti nelaukiamų klientų: už kebabą prašo 28 eurų (207)

Verslininkas Karolis Jaruševičius nemėgsta, kai jo valdomą maitinimo įstaigą vadina kebabine ....

Įspūdingų Kauno eglučių kūrėją suviliojo kitas miestas (23)

Neseniai paaiškėjo, kad šiemet miestą Kauno rotušės aikštėje puoš dvylikos metrų aukščio...

Kiek augs lėšos Lietuvos kariuomenei? (225)

Kitais metais Lietuvos kariuomenė s finansavimas peržengs 2 procentų ribą. Tačiau tai – tik...

Rusai įvardijo, dėl ko nepatenkinti Putinu (389)

Rusijos piliečiai mano, kad jų prezidentui Vladimirui Putinui už darbą einant šalies...

Gaisro metu nebuvo laiko galvoti: moters poelgis pralinksmino internautus (5)

Erdvius namus Šiaurės Kalifornijoje turėjusiam poniui Stardust turėjo būti nemenkas sukrėtimas...

Lygino tris skirtingas dietas ir nustatė, nuo ko priklauso geriausi rezultatai

Individualus ir išsamus DNR tyrimas gali labai padėti siekiant kuo tiksliau nustatyti konkrečiam...

Ilgą gydytojo Larry Nassaro seksualinės prievartos aukų sąrašą papildė dar viena olimpinė čempionė (9)

Buvusio JAV olimpinės rinktinės gydytojo Larry Nassaro laukia ilgi metai belangėje. Dar viena jo...