aA
Planuojame su dviem mažamečiais vaikais vasarą važiuoti į kelionę. Tad planavimą teko pradėti nuo asmens dokumentų, pasų darymo. Dar nebuvau buvusi naujajame Klaipėdos policijos pastate, tik pravažiuodama stebėdavausi dydžiu ir vis galvodavau, kad tai jau nauja, moderni, tikrai tenkinanti visų poreikius įstaiga.
Dviejų vaikų motina pakraupo nugirdusi, ką apie užsieniečius kalba Klaipėdos migracijos skyriuje
Asociatyvi nuotr.
© Delfi nuotr.

Užsirezervavome laiką, tačiau didžiausias iššūkis buvo ryte, kai atvažiavus prie policijos, atvažiavome anksčiau, 7.45 – ir nėra nė vienos laisvos automobilio stovėjimo vietos ant gatvės, nes pasirodo tik čia galima oficialiai lankytojui pasistatyti automobilį! Abi šalia pastato esančios parkavimo aikštelės yra nužymėtos ženklais, kad įvažiavimas tik su leidimais. Net nežinau kam padėkoti už tokią malonią staigmeną, tokį protingą sprendimą, ar manoma, kad nieko baisaus, pasistatys kur nors kiemuose, ar net prie prekybos centro „Akropolis“, gi visai šalia (0.5 km atstumu yra didelė minimo prekybos centro aikštelė). Taigi teko mašiną kišti į perpildytą daugiabučio kiemą, su 2-jų ir 4-erių metų vaikais kulniuoti iki naujojo policijos pastato.

Toliau dėl rezervacijos – rytinis laikas likęs tik vienas, nors vaikai – du. Galvojau tikrai nesudarys tai problemų du vaikus nufotografuoti ir užpildyti dokumentus, nes mums tik rytinis laikas tiko, kitaip sakant, prieš darželį, ir pusvalandį vėluojant į darbą. Deja, gavau laviną priekaištų, kad turėjau rezervuoti du laikus, kai dviems vaikams reikia pasų. Teko palikus vaikus fotografavimo kabinoje vienus, lėkti per salę ir atsispausdinti dar vieną gyvos eilės numeriuką.

Paklausus, gal kokią savaitės dieną jie dirba ilgiau, kaip jau įprasta dažnoje viešųjų paslaugų įmonėje, buvo atsakyta, kad migracija dirba tik nuo 8.00 iki 17.00. Tai yra ir visų kitų klaipėdiečių darbo metu, tad ir vėl supratau, kad ir vėl teks išsiprašyti iš darbo norint atsiimti pasus. Žinant, kad mažiems vaikams pasų galiojimas tik dveji metai, teks jau iš anksto ruoštis, ar naudoti mamadienius pasų darymui. O dar ir 10–ečiui vaikui greitai pasas nebegalios.

Be viso to iššūkio užsakinėjant ir atsiimant pasus, tikrai stebėjausi ir jaučiau asmeninę gėdą dėl migracijos darbuotojų požiūrio į užsieniečius. Žinoma, esant darbo jėgos trūkumui Lietuvoje, visi pastebime suaktyvėjusį ukrainiečių srautą. Reiškiu užuojautą jiems, kai jie turi susitvarkyti migracijos dokumentus ir atlaikyti – nepabijosiu to žodžio – pašiepiančio požiūrio į juos. Žinoma, su jais bendrauja rusų kalba, bet su tokiais komentarais – taigi jau rodžiau, kaip užpildyti, eik ir pildyk pats, yra pavyzdys, ir vėl neužpildei, ir pan., taigi Kauno įmonėje dirbi, ten ir važiuok, ir t. t. Išeinant jiems pradeda komentuoti lietuviškai, – užkniso jau mane, galų gale, atsikračiau. Tiesiog žavinga klausyti, kaip Lietuvos pareigūnai (nors nežinau ar jos tokį statusą turi) bendrauja ir teikia paslaugas. Ir kokia mes Europos Sąjunga, tokia ir tolerancija.

Rašau, nes noriu viešinti tokius dalykus ir man ne tas pats kokią Lietuvą mes kuriame.

Jurgita, 3-jų vaikų mama.

Komentuoja Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorė Evelina Gudzinskaitė

Problema dėl automobilių parkavimo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Klaipėdos apskr. VPK) teritorijoje, kiek mums žinoma, iš tikro yra didelė. Kolegos bando ją spręsti. Atkreipsime dėmesį į šią situaciją.

Nusiskundimą dėl to, kad vienu rezervacijos laiku nenorėta aptarnauti dviejų asmenų, laikytume nepagrįstu – paskirtu laiku iš tikro galima aptarnauti tik vieną asmenį. Piliečiai aptarnaujami biometrinių duomenų registravimo įranga, naudojantis specialia elektronine sistema, todėl dirbama griežtai pagal instrukcijas.

Sutinkame, kad darbo laikas nėra patogus paslaugų pageidaujantiems dirbantiems žmonėms. Tačiau toks darbo laikas yra patvirtintas Klaipėdos apskr. VPK, kuriam ir priklauso migracijos padalinys, darbo reglamente. Manytume, atsižvelgiant į asmenų pageidavimus, darbo laikas galėtų būti keičiamas. Tam, be abejo, pirmiausia reikėtų atlikti pataisas anksčiau minėtame darbo reglamente.

Nemalonu dėl nepagarbaus migracijos skyriaus darbuotojos komentaro apie užsieniečius. Sutarėme su atsakingais Klaipėdos apskr. VPK Migracijos skyriaus darbuotojais, kad skaitytojos skunde minima situacija būtų išanalizuota kolektyve ir įžeidžiamojo pobūdžio komentarų nepasikartotų, bendrame darbuotojų susirinkime būtų dar kartą apžvelgta asmenų aptarnavimo tvarka ir kultūra. Labai tikimės, kad ateityje panašių situacijų į aprašytąją išvengti pavyks.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(70 žmonių įvertino)
3.7286

Po vyro komentaro pasidarė bloga: daugiau į pliažą kartu nevažiuosiu (330)

Savaitgalį buvome išlėkę prie ežerų. Pliažas, kaitri saulė, vėsus vanduo, ko daugiau reikia.

Pakeliui į darbo balių mergina pasiklydo: išvydusi šviesas supratau – mane persekioja (76)

Mano istorija yra pamokanti abiem pusėms. Kartą važiavau į bendradarbių renginį iš Vilniaus....

Naktį po laidotuvių moteris patyrė ypatingą reiškinį – tai paveikė ir jos kūdikį (38)

Aš niekada netikėjau nei susidūrimais su vaiduokliais, nei paranormaliais reiškiniais, todėl šis...

Įtarimas apie didelį vaikino melą kilo dėl vienos detalės – patikrinti nebuvo sunku (47)

Susipažinau su vyru. Pažintis, kaip ir dabar įprasta, įvyko internete . Po kurio laiko...

Statybininkai nugirdo moters pokalbį su kolege: po jų komentaro norėjau prasmegti skradžiai (48)

Turiu pasiūlymą visiems: prieš pradėdami kalbėti įsitikinkite, kad esate tik su tuo, ko norite...

Top naujienos

Į nekilnojamojo turto rinką grįžo ilgai nematyti spekuliantai: įspėjama dėl dirbtinai keliamų kainų LB siūlo keisti įstatymus (60)

Gyventojams šiandien būstus perkant greičiau nei juos spėjama statyti, nekilnojamo turto rinkoje...

Įspūdingas praėjusio finalo pakartojimas sudėliojo aštuntfinalio poras skirti trys 11 m baudiniai (40)

Trečiadienį vėlai vakare baigėsi Euro 2020 grupių etapas, po kurio paaiškėjo visos...

Užkalnis. Gyvenimas jau per geras ir eina dar geryn (414)

Kartais būna taip, kad apsidairai, ir matai, kad viskas tiesiog taip puiku, kad geriau mes nesame...

Lietus su perkūnija niekur nedings: sinoptikai žada permainingus orus (8)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Dienos pradžia bus gana saulėta ir sausa,...

Audra atkeliavo į Lietuvą: stichija Kaune vartė medžius PAGD: su stichija susiję apie 50 pranešimų (188)

Kaip ir žadėta, per Lietuvą birželio 23-osios vakarą slenka audros debesys. Nors didžiųjų...

Incidentas Pabradėje: migrantai sukėlė riaušes, pasieniečiai panaudojo ašarines dujas, aidėjo šūviai papildyta (553)

Trečiadienį vakare VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintiems...

Į bedugnę svirusią Vokietijos rinktinę paskutinę akimirką nutvėrė atsarginis UEFA uždrausta vaivorykšte prieš vengrus mojavo protestuotojas (149)

15 metų trukęs Joachimo Lowo reichas Vokietijos nacionalinėje komandoje vos nesibaigė bent...

Po vartininko liapsuso pakrikę slovakai patyrė ispanišką egzekuciją ir praleido tolyn Ukrainą (59)

Paskutinis Europos futbolo čempionato grupių etapo vakaras virto asmenine Slovakijos rinktinės...

Chris Kay, P R Sanjai | D+

Didžiausia vakcinų gamintoja pasaulyje patiria rimtų problemų: gaisras buvo tik pradžia

Virtinėje pasaulio šalių, nuo Bangladešo iki Nepalo ir Ruandos, kur fiksuojami koronaviruso...