aA
Apdraudėme savo nuosavą mašiną privalomuoju draudimu draudimo bendrovėje AAS „BTA Baltic Insurance Company“ Lietuvos filiale. Į draudimo polisą įeina ir paslauga „pagalba kelyje“. Būtent toks įvykis pasitaikė ir mums šių metų vasario 23 dieną, važiuojant apledėjusiu Burbiškių (Vilniuje) miško keliu: šonuose apledėjusios pūsnys, priekyje – apledėjęs kelias.
Draudimo bendrovės atsakymas pribloškė – tikino, kad netinkamai įvykdė sutarties sąlygas
© DELFI montažas

Tokią dieną greičiausiai protingo vairuotojo iš namų su mašina neišvarytum, tačiau tądien, artėjant rinkimams, automobilio savininkė vykdė kilnią pareigą, pavestą Valstybės – išvežiojo rinkėjams balsavimo lapelius (teko „balnoti savo plieninį žirgą“, nes joks kitas transportas nurodytoje gatvėje nekursuoja).

Nedidelėje miško kelio įkalnėje mašina slydo ir įstrigo pusnyje. Pusantros valandos tuščiai bandėme pajudėti, todėl teko kviesti techninę pagalbą. Dar 50 minučių leidome drėgname šaltyje ir mes jau ištraukti iš pusnies, atbuline pavara važiuojant apie 2 km, atsirado galimybė apsisukti ir grįžome į normalų kelią. Siaubinga buvo žiūrėti ir į tai, kaip atvykusi techninės pagalbos mašina pati ėmė taip keistai slysti, kad nedaug trūko, kad ji neatsitrenktų į mūsų užklimpusią mašiną. Žodžiu, „vaizdelis buvo ne koks“, o baimės – dar daugiau. Techninės pagalbos vairuotojas išrašė „Pagalbos suteikimo“ kvitą už 80 eurų ir paprašė sumokėti grynais – su jais, pasirodo, atsiskaitoma tik grynaisiais. Tiek tąkart neturėjome, tad techniko paraginti grynuosius privalėjome išsiimti iš bankomato, bet čia „pagalbos kelyje operacija“ dar nesibaigė, o jau laikrodžiai rodė 13 val. Praradome visą pusdienį.

Privažiuojame prie vieno bankomato, „Swedbank“ bankomatas neveikė, sukome abi mašinos (techninė pagalba mums seka įkandin) prie kito bankomato Liepkalnio gatvėje, ten irgi buvo užblokuotas bankomatas. Padėtį išgelbėjome, kai „Swedbank“ kortele iš SEB bankomato buvo nuimta reikiama pinigų suma... už 10 eurų banko paslaugėlę. Bet pažadą techninės pagalbos specialistui įvykdėme. Dabar, po tokios epopėjos grįžkime prie jau minėtos draudimo kompanijos, kurioje metams buvo apdrausta mašina. Bandėme prisiskambinti į tą BTA (sutrumpintas pavadinimas) draudimo kompaniją.

Žinome, kad tuoj po įvykio jiems reikia pranešti vykdant visas sutartyje nurodytas sąlygas. Niekas neatsakė. Buvo šeštadienis, tačiau prie telefono juk turėjo kažkas budėti! Neprisiskambinę skubame namo kuo greičiau sėsti prie kompiuterio ir čia ramiai viską iškloti. Iškloti pavyko, įvykdėme visus konsultantės reikalavimus (vis tik pavyko prisiskambinti), persiuntėme kvitą, aprašėme įvykį. Tačiau jau po savaitgalio iš bendrovės nuotolinio žalų administravimo skyriaus vadovo gauname žinią, kad draudžiamojo kvito išlaidos nebus apmokėtos, nes... nebuvo įvykdytos sutarties sąlygos – ŽAIBIŠKAI po įvykio NEPASKAMBINTA(!). Sąlyga, kurios neįvykdėme skamba taip: „Taip, pagal Jūsų pateiktą telefonu numerį matome, kad buvo skambinta vieną kartą (galimai iškart po įvykio). Palaukėte 55 sekundes... Tad išpildėte tik dalį vienos sąlygų – surinkote telefono numerį +37052600600, bet visos kitos neišpildytos. O draudimo išmokai gauti būtina išpildyti nurodytas sąlygas apačioje. Ne tik dalį vienos iš sąlygų.“ Bandome aiškintis toliau, pasirodo 55-šių sekundžių (tiek užfiksuotas pas juos laukimas, kol mums atsilieps telefonu BTA bendrovės atstovas) yra per trumpas laiko tarpas.

Toliau, manau, neverta aiškinti, kad tai tiesiog pigus draudimo bendrovės išsisukinėjimas ir akivaizdus vengimas išmokėti patirtus nuostolius. Na, ar verta kreiptis į teismą ir patirti satisfakciją, manome kad ne. Tai būtų per daug žema. Kur kas daugiau nukentės ši AAS „BTA Baltic Insurance Company“ Lietuvoje, sužinojusi, kad ji priskirta prie NEPATIKIMŲ draudimo kompanijų. O klientams, masiškai draudžiantiems įvairius gyvybiškai svarbius objektus ir sveikatą, patartume prieš draudžiantis kruopščiai pasiskaityti žmonių atsiliepimus, kokios yra garantijos apie draudimo bendrovę, kad nepakliūtų į tokią bėdą kaip mes.

Komentuoja BTA atstovai:

Visų pirma turėtume pažymėti, kad pagalbos kelyje draudimo pagrindinė taisyklė yra nutikus įvykiui nedelsiant paskambinti nurodytu BTA kontaktiniu numeriu. Ši sąlyga yra būtina ne tam, kad mus informuotų, tačiau taip yra suteikiama paslauga, tokiu būdu klientas gauna pagalbą už kurią jam pačiam nieko nereikia mokėti.

Ištyrę šį įvykį sužinojome, kad klientas dar prieš paskambindamas mums, savo ruožtu išsikvietė kitą įmonę, kuri už paslaugą pareikalavo sumokėti grynais pinigais. Skambutis mums buvo įvykdytas tik vėliau, dėl to atsirado nenumatytų išlaidų abiems pusėms.

Atsižvelgus į tai, jog kilo nesusipratimas dėl to, kad skambučio metu visi mūsų darbuotojai buvo užimti, nes tuo metu bendravo su kitais klientais sprendžiant analogiško pobūdžio problemas, mes priėmėme sprendimą padengti kliento nuostolius. Šiuo metu su klientu jau susisiekta ir klausimas išspręstas kliento naudai.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
3.1905

Po Evitos Cololo laimėjimo – su apmaudu: toks gėdingas mūsų tautos bruožas (43)

Gegužės viduryje įvyko „Lietuvos balso“ finalas , kuriame, po žiūrovų balsavimo,...

Ekspertė užsirašė per TV laidas išgirstus kalbos perliukus: juokinga ir liūdna (63)

Laikas nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios buvo paskelbtas Kalbos mėnesiu. Ar padarė tas mėnuo...

Diskusijoje apie medžioklę atkreipė dėmesį į kitą problemą: kai kurie ir be lankų ne ten pataiko (157)

Viešojoje erdvėje medžioklės lanku šalininkų/iniciatorių minimi argumentai remiasi tuo, kad...

Paskutinieji pandemijos dienoraščio puslapiai – vairuotojas papasakojo, kaip karantinas paveikė jo šeimą (23)

Tie, kam dažnai tenka ilgą laiką gyventi toli nuo artimųjų, manau, sutiks, kad dabar tą...

Užfiksavo veganų pasipiktinimą vadovėliu: žmonės mielieji, atsipeikėkit (655)

Dėve Dėve, tsakant. Veganai visai išprotėjo. Jūs tik pažiūrėkit, kas tapo jų naujuoju taikiniu.

Top naujienos

Naujai viruso bangai rudenį reikia ruoštis jau dabar: modernios priemonės patikrai pasieniuose jau egzistuoja (104)

Atsižvelgiant į jau turimas žinias apie koronavirusą ir sezoniškumą, yra nemaža rizika, kad...

Koronavirusas Baltarusijoje: rizikuoja jau ne tik Lietuva, bet ir visa ES (212)

Iš pradžių Baltarusija neigė koronavirusą ir netgi juokėsi iš galimos pandemijos. Šiuo metu...

Ambicingame 6,3 mlrd. plane Lietuvai pasigedo kelių esminių akcentų: planuojame nubėgti maratoną, bet vos paeiname (122)

Finansų ministerijos pristatyme ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui plane iš viso...

Vašingtono sprendimas – JAV antausis Maskvai ar dar vienas smūgis Europos kariniam saugumui (453)

Viena vertus, Vašingtonas aiškiai parodė Rusijai jos vietą. Kita vertus, tai rodo ir vis...

Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti ir vasarą papildyta 15.15 (980)

Spaudos konferencijoje ministras Aurelijus Veryga sakė, kad karantiną bus siūloma pratęsti ir...

Viktoras Bachmetjevas

Esminiai dalykai: pokalbis su Algirdu Davidavičiumi: ką labiausiai pasaulyje norėtų pakeisti filosofas?

Jūsų dėmesiui jau antroji atsinaujinusios laidos „ Esminiai dalykai “ dalis. Šį kartą...

Vilčių nugalėti koronavirusą teikia jau seniai sukurta vakcina (10)

Didelis sergamumas ir mirtingumas nuo tuberkuliozės . Tokiais liūdnais pasiekimais pasaulyje...

62-ejų Sharon Stone bėgantys metai – nė motais: filmų ikona gerbėjus lepina kadrais vien su bikiniu, nesivargina ir dėl grimo (12)

Amerikiečių aktorė, prodiuserė ir buvęs modelis Sharon Stone surado saulėtąją laikotarpio,...

Santykiai per atstumą. Ką daryti, kad neišblėstų aistra? (2)

Galbūt jums pasiūlė svajonių darbą už kelių tūkstančių kilometrų nuo dabartinės...

Veždama neįgalų tėvą namo 15-metė dviračiu numynė 1200km (2)

15-metė Jyoti Kumari išvyko iš savo kaimo ir numynė dviračiu 1200 km, veždama ir neįgalų...

|Maža didelių žinių kaina