Perskaičiau straipsnį „Gaunamą atlygį atskleidusi šeima stebisi – jei tai normalios pajamos, kaip gyvena kiti?“... ir, tiesą sakant, gerbiu tokius žmones ir tuo pačiu stebiuosi, kaip jie už tuo metu gaunamus tada dar 3500 litų išlaikė save ir du mažamečius vaikus, net jei ir vieną vaiką, tai yra man sunkiai suvokiama.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Prieš 4 metus dar abu su dabartiniu vyru gyvenome Lietuvoje. Tuo metu jo atlyginimas atskaičius mokesčius buvo apie 3000 Lt, kartais daugiau, kartais šiek tiek mažiau, priklausomai nuo rezultatų, mano atlyginimas svyravo nuo 2500 iki 2900 Lt per mėnesį. Mes neturėjom paskolų, neturėjom vaikų. Neišleisdavom viso atlyginimo ir mėnesio pabaigoje dar likdavo, tačiau kai pradėjom mąstyti, kad laikas kelti vestuves, laikas įsigyti nuosavą būstą ir pradėti planuoti šeimos pagausėjimą, supratome, kad su tokiu atlyginimu sunkiai išsiversime. Apie atostogas tai jau tikrai galėsime pamiršti.

O kiek laiko reikės taupyti vestuvių šventei? Kiek laiko reikės taupyti pradiniam įnašui už būsto paskolą bankui? Žodžiu, pagalvojom ir nusprendėm prieš žengdami šiuos atsakingus žingsnius išvykti į užsienį, tiksliau, į Norvegiją.

Taigi, mano vyras čia jau gyvena 4 metus, o aš tuoj būsiu 3,5 metų. Iškėlėm tokias vestuves, kokių norėjom, taupėm metus laiko, jos kainavo apie 11 tūkst. eurų. Metų santaupas kainavo Norvegijoje registruotas automobilis – apie 12 tūkst. eurų, dabar pagaliau pradėjom planuoti šeimos pagausėjimą ir būsto įsigijimą.

Galbūt Lietuvoje siekdami šių tikslų užtruktume panašiai, tačiau viskas būtų tikrai prastesnės kokybės, negalėtume sau leisti to, ką leidžiam taupydami Norvegijoje. Tektų labai daug ko atsisakyti, o gyventi valgant vien kruopas taupymo režimu nenorėjome nė vienas iš mūsų.

Turiu paminėti, kad draugai mūsų sprendimo nesuprato, visi kartojo kaip susitarę: ko jums į tą užsienį, gerai čia gyvenat, žmonės su mažesniais atlyginimais ir su vaikais išgyvena, o jūs su tokiais atlyginimais bijot kažin ko...

Taip sakant, kiekvienam savo. Kas žino, gal būtume likę Lietuvoje, būtume dar didesnes karjeras padarę, dar daugiau uždirbę, o gal ir ne... Mes pasirinkom pradėti gyvenimą visiškai nuo nulio svetimoj šaly. Na, turėjom stogą virš galvos, kurį dalinomės kartu su vyro broliu ir jo drauge, kuris kainavo palyginti nebrangiai. Vyras iš pradžių turėjo darbo apie 10 val. per savaitę, aš su visom savo santaupomis atvažiavau, kai jis jau dirbo šiek tiek daugiau valandų (12-14 val.).

Neturėjau jokio darbo pasiūlymo, ėjau mokytis kalbos, o tai kainavo tikrai daug, ir po pusės metų įsidarbinau pirmoje darbovietėje vadovo asistente. Tokia buvo pradžia, o dabar tikimės, kad viskas bus tik geriau, su kiekvienu mėnesiu, kiekvienais metais. Neatmetam galimybės grįžti į Lietuvą, bet kol kas yra nebaigtų darbų čia.

O prieš šeimą, gyvenanči1 kartu su dviem vaikais už 1000 eurų, lenkiu žemai galvą ir linkiu stiprybės. Linkiu tikėti, kad 1000 eurų dviem suaugusiems nėra atlyginimo riba, linkiu atrasti savyje jėgų tobulėti, drąsos, savivertės ir ramiai su pasitikėjimu gyvenimu ir aplinka ieškoti geriau apmokamų darbų.

Tie patys +200 eurų gali labai palengvinti gyvenimą. Linkiu judėti pirmyn, pasiekus vieną tikslą, siekti kito. Savo šeimos, savo santykių šeimoje labui. Mes, lietuviai, esam labai darbštūs, labai gabūs, labai imlūs... Tad prisiminkime tai kasdien, kelkime savo vertę visų pirma savo akyse, tada tą vertę pajus ir pamatys aplinkiniai. Mylėkime save, stenkimės dėl savęs.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Du – dirbantys – negalim aprūpinti dviejų vaikų“, – taip komentare, kuris susilaukė didžiulio kitų skaitytojų palaikymo, rašė vienas DELFI komentatorių.

„Pavargom, auginam du vaikus. Kol buvo seneliai, padėdavo, dabar likom vieni iš algų. Du – dirbantys – negalim visiškai aprūpinti dviejų vaikų. Neviltis... Ateities šioj šalį nei savo, nei vaikų nematom. Dantų nėra už ką pasitaisyti...“, – tokia liūdna situacija buvo nupasakota anoniminio skaitytojo komentare, paskelbtame po straipsniu apie metinį prezidentės Dalios Grybauskaitės pranešimą.

Jis susilaukė didelio skaitytojų palaikymo – beveik 600 žmonių nurodė pritariantys jam, įvertinę komentarą teigiamai. Tiesa, 39 išsakė priešingą poziciją. Prašome abiejų grupių – pasidalykite savo mintimis: ar jums sunku išgyventi Lietuvoje, kokios jūsų pajamos ir išlaidos, kaip jos keitėsi? Su kokiais sunkumais susiduriate – kas labiausiai apsunkina jūsų šeimos pečius? O gal neturite kuo pasiskųsti ir galite patarti tiems, kuriems sunku?

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Gyvenimas“ arba čia. Vienam jūsų dovanų įteiksime M.L. Schrad knygą „Vodkos imperija“.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Telia“ aptarnavimo kokybė klientą išmušė iš vėžių: man tai nesuvokiama (173)

Norėjau pranešti apie situaciją, su kuria teko susidurti naudojantis „ Telia “, vienos iš...

Nebūkime tipiniai rytų europiečiai – Vilniuje ir Kaune ne viskas taip blogai (26)

Vasara už lango ir širdis džiaugiasi. Nesidžiaugia tik miestiečiai, kurie kartkartėmis papuola...

Dvigubos pilietybės klausimas: kodėl diskutuojama su seimūnais, o ne eiliniais piliečiais? (44)

Norėtųsi reaguoti į Seimo nario Kęstučio Masiulio pamąstymus dvigubos pilietybės linkme,...

Sunku pamiršti vienos nakties nuotykį – jaučiasi save suteršusi (161)

Nors ir sakoma, kad neverta galėtis to, kas padaryta, nes nieko nesugrąžinsi ir nepakeisi, aš jau...

Medaus mėnuo sugadintas: patikros punkte pavogė asmens dokumentą (22)

Norisi visus įspėti, kad netektų taip skaudžiai pasimokyti. Pirmadienį, apie 13.30 val., Vilniaus...

Top naujienos

Babčenkos prisiminimai iš Čečėnijos karo: ten viešpatavo sadistiniai impulsai ir nežabotas godumas (1)

Leidykla „Briedis“ pristato naujieną – knygą „Karas. Čečėnijos tragedija“. Tai...

Pasižvalgykime, kokios kainos Vilniaus, Palangos ir užsienio turguje (48)

Atrodo, kad maisto turgūs įgavo antrą kvėpavimą. Vis daugiau žmonių, tame tarpe ir jaunimo,...

Kinija demonstruoja karinę galią: signalai – grėsmingi (207)

Kinijos laivynas didėja ir įgauna vis naujos galios ir daro tai beprecedenčiu greičiu. Liepą...

Lietuvos lenkai atskleidė kortas: jie save sieja ne su Varšuva ir ne su Maskva (218)

„Jei su mumis būtų geras žinovas, jis sakytų, kad čia sėdi litvinai . Lenkas niekada negertų...

Tėčio, auginančio „kitokį“ vaiką, istorija: ar neverta pamąstyti, kas iš mūsų išties neįgalūs? (132)

Rūdninkų knygyno įkūrėjas Deimantas Vainilka – trijų vaikų tėvas: iš pirmosios santuokos...

Idėjos iš „Airbnb“, kurios pavers namus ne tik tvarkingais, bet ir stilingais (1)

Ar tai būtų ištaiginga pilis kur nors Bretanėje ar viengungio būstas Paryžiaus centre –...

Violeta Urmanavičiūtė-Urmana – kaip mergaitė iš Marijampolės tapo pasaulinio garso primadona (1)

Gal suvalkietiškas užsispyrimas, gal šeimos suformuotos vertybės jai neleidžia mesti iki galo...

1006 km lenktynėse Palangoje – pirmi incidentai: problemos „Porsche Cayman“ automobiliui (15)

Šeštadienį 12 valandą Palangoje duotas startas didžiausiam lenktynių festivaliui Rytų Europoje...

Filmai, kuriuos žiūrėdami mirė žmonės: gyvybę nusinešė ne tik išgąstis (1)

„Šitas filmas mirtinai mane išgąsdino!“ Turbūt ne kartą esate ištarę tokią ar panašią...

Grynųjų pinigų atsisakiusio kavinių tinklo direktorius žengti atgal nežada (145)

Jau daugiau nei mėnesį dešimtyje „ Huracan Coffee “ kavinių tinklo prekybos vietų klientai...