aA
Perskaičiau straipsnį „Gaunamą atlygį atskleidusi šeima stebisi – jei tai normalios pajamos, kaip gyvena kiti?“... ir, tiesą sakant, gerbiu tokius žmones ir tuo pačiu stebiuosi, kaip jie už tuo metu gaunamus tada dar 3500 litų išlaikė save ir du mažamečius vaikus, net jei ir vieną vaiką, tai yra man sunkiai suvokiama.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Prieš 4 metus dar abu su dabartiniu vyru gyvenome Lietuvoje. Tuo metu jo atlyginimas atskaičius mokesčius buvo apie 3000 Lt, kartais daugiau, kartais šiek tiek mažiau, priklausomai nuo rezultatų, mano atlyginimas svyravo nuo 2500 iki 2900 Lt per mėnesį. Mes neturėjom paskolų, neturėjom vaikų. Neišleisdavom viso atlyginimo ir mėnesio pabaigoje dar likdavo, tačiau kai pradėjom mąstyti, kad laikas kelti vestuves, laikas įsigyti nuosavą būstą ir pradėti planuoti šeimos pagausėjimą, supratome, kad su tokiu atlyginimu sunkiai išsiversime. Apie atostogas tai jau tikrai galėsime pamiršti.

O kiek laiko reikės taupyti vestuvių šventei? Kiek laiko reikės taupyti pradiniam įnašui už būsto paskolą bankui? Žodžiu, pagalvojom ir nusprendėm prieš žengdami šiuos atsakingus žingsnius išvykti į užsienį, tiksliau, į Norvegiją.

Taigi, mano vyras čia jau gyvena 4 metus, o aš tuoj būsiu 3,5 metų. Iškėlėm tokias vestuves, kokių norėjom, taupėm metus laiko, jos kainavo apie 11 tūkst. eurų. Metų santaupas kainavo Norvegijoje registruotas automobilis – apie 12 tūkst. eurų, dabar pagaliau pradėjom planuoti šeimos pagausėjimą ir būsto įsigijimą.

Galbūt Lietuvoje siekdami šių tikslų užtruktume panašiai, tačiau viskas būtų tikrai prastesnės kokybės, negalėtume sau leisti to, ką leidžiam taupydami Norvegijoje. Tektų labai daug ko atsisakyti, o gyventi valgant vien kruopas taupymo režimu nenorėjome nė vienas iš mūsų.

Turiu paminėti, kad draugai mūsų sprendimo nesuprato, visi kartojo kaip susitarę: ko jums į tą užsienį, gerai čia gyvenat, žmonės su mažesniais atlyginimais ir su vaikais išgyvena, o jūs su tokiais atlyginimais bijot kažin ko...

Taip sakant, kiekvienam savo. Kas žino, gal būtume likę Lietuvoje, būtume dar didesnes karjeras padarę, dar daugiau uždirbę, o gal ir ne... Mes pasirinkom pradėti gyvenimą visiškai nuo nulio svetimoj šaly. Na, turėjom stogą virš galvos, kurį dalinomės kartu su vyro broliu ir jo drauge, kuris kainavo palyginti nebrangiai. Vyras iš pradžių turėjo darbo apie 10 val. per savaitę, aš su visom savo santaupomis atvažiavau, kai jis jau dirbo šiek tiek daugiau valandų (12-14 val.).

Neturėjau jokio darbo pasiūlymo, ėjau mokytis kalbos, o tai kainavo tikrai daug, ir po pusės metų įsidarbinau pirmoje darbovietėje vadovo asistente. Tokia buvo pradžia, o dabar tikimės, kad viskas bus tik geriau, su kiekvienu mėnesiu, kiekvienais metais. Neatmetam galimybės grįžti į Lietuvą, bet kol kas yra nebaigtų darbų čia.

O prieš šeimą, gyvenanči1 kartu su dviem vaikais už 1000 eurų, lenkiu žemai galvą ir linkiu stiprybės. Linkiu tikėti, kad 1000 eurų dviem suaugusiems nėra atlyginimo riba, linkiu atrasti savyje jėgų tobulėti, drąsos, savivertės ir ramiai su pasitikėjimu gyvenimu ir aplinka ieškoti geriau apmokamų darbų.

Tie patys +200 eurų gali labai palengvinti gyvenimą. Linkiu judėti pirmyn, pasiekus vieną tikslą, siekti kito. Savo šeimos, savo santykių šeimoje labui. Mes, lietuviai, esam labai darbštūs, labai gabūs, labai imlūs... Tad prisiminkime tai kasdien, kelkime savo vertę visų pirma savo akyse, tada tą vertę pajus ir pamatys aplinkiniai. Mylėkime save, stenkimės dėl savęs.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Du – dirbantys – negalim aprūpinti dviejų vaikų“, – taip komentare, kuris susilaukė didžiulio kitų skaitytojų palaikymo, rašė vienas DELFI komentatorių.

„Pavargom, auginam du vaikus. Kol buvo seneliai, padėdavo, dabar likom vieni iš algų. Du – dirbantys – negalim visiškai aprūpinti dviejų vaikų. Neviltis... Ateities šioj šalį nei savo, nei vaikų nematom. Dantų nėra už ką pasitaisyti...“, – tokia liūdna situacija buvo nupasakota anoniminio skaitytojo komentare, paskelbtame po straipsniu apie metinį prezidentės Dalios Grybauskaitės pranešimą.

Jis susilaukė didelio skaitytojų palaikymo – beveik 600 žmonių nurodė pritariantys jam, įvertinę komentarą teigiamai. Tiesa, 39 išsakė priešingą poziciją. Prašome abiejų grupių – pasidalykite savo mintimis: ar jums sunku išgyventi Lietuvoje, kokios jūsų pajamos ir išlaidos, kaip jos keitėsi? Su kokiais sunkumais susiduriate – kas labiausiai apsunkina jūsų šeimos pečius? O gal neturite kuo pasiskųsti ir galite patarti tiems, kuriems sunku?

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Gyvenimas“ arba čia. Vienam jūsų dovanų įteiksime M.L. Schrad knygą „Vodkos imperija“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tėvą pribloškė gydytojo skambutis – nebežino, kur kreiptis

Neapsikentęs laukimo pas gydytoją nusprendžiau ir aš pasidalinti savo istorija. Nieko rimta,...

Vilniečio žmoną ir dukrą užpuolusio šuns šeimininkas gali išsisukti: tokius įstatymus reikia keisti (105)

Jums nepasisekė, kad Jūsų nesuvalgė neatsakingo kaimyno šuo . Ne, rašant šią antraštę nėra...

Į pašto dėžutę gavo keistą lankstinuką: ar jo tikslas kiršinti visuomenę? (239)

Pirmadienį į pašto dėžutę gavau keistą lankstinuką nuo keisto instituto. Lankstinuko...

Atsakymas Skverneliui: vien mokytojų laisvalaikis vertas daugiau nei 1000 eurų (176)

Atsakymas Sauliui Skverneliui apie mokytojų atlyginimus: turėti daug laisvo laiko ir gauti 1000...

Bedarbis atsidūrė aklavietėje: kai gyveni „švogerių“ valstybėje, tai „švogeriams“ galvoti nereikia (213)

Jau keletą mėnesių ieškau darbo. Žinokite, būti bedarbiu Lietuvoje, tai tikras pragaras....

Top naujienos

Klastinga priklausomybė gali pasiglemžti net ir stipriausius: kad tai paveldima, žino ne visi (1)

Moksliškai įrodyta, kad priklausomybė alkoholiui gali būti perduodama genetiškai. Visgi,...

Pranckietis: man ir buvo, ir yra gėda (64)

Geriems įstatymams priimti arba geram keliui išlyginti reikalingas buldozeris, paklaustas, kaip...

Iki galutinio breksito termino liko 4 mėnesiai: ką tai reikš lietuviams (110)

Antradienio vakarą pranešta, kad Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga pasiekė susitarimą...

Kaune per tris valandas trukusį posėdį nuspręsta: vaikas grąžinamas šeimai atnaujinta (370)

Per beveik tris valandas trukusį posėdį nuspręsta, kad vaikas gali būti grąžintas į šeimą....

Kad ištiko infarktas, galite sužinoti atsitiktinai: kada reikėtų sunerimti? (13)

Būna atvejų, kai padarę kardiogramą paaiškėja, kad infarktas jau įvykęs, bet pacientas net...

Pakeitusi mitybą sulieknėjo ir sulaukė stulbinančio poveikio odai: tarsi 15 metų atsukau laiką pasidalijo esminėmis taisyklėmis  (3)

Bernadette Fisers grožio industrijoje dirbo daugiau nei dvidešimt metų, tačiau tai nepadėjo jai...

Mantas Stonkus sukūrė internautus prajuokinusią Karolinos Meschino parodiją: nežinau, ar užgavau kažką (13)

Aktoriaus Manto Stonkaus meistriškumu niekas neabejoja, tačiau jo sukurta socialinių tinklų...

Paliko traktorių judriausioje Vilniaus gatvėje, bet policija paaiškino – viskas pagal taisykles (80)

Ne vienas vairuotojas, pirmadienio vakarą važiavęs Vilniaus Tūkstantmečio gatve, galėjo tik...

„Air France“ lėktuvo keleiviai kelias dienas užstrigo Sibire: situacija priminė tragikomediją (35)

Sibire kelioms dienoms įstrigo keleivinis lėktuvas. Sekmadienį skrydžių bendrovės „ Air France...

Į aukščiausią krioklį Baltijos šalyse veda nauji laiptai: nuo jų atsiveria nenusakomo grožio vaizdai (15)

Po aštuonerių metų pertraukos vėl bus galima laiptais užkopti iki aukščiausio Baltijos šalyse...