aA
Mes esame auklėtojos ir šį darbą dirbame daugiau kaip 20 metų. O pradėsime nuo to, kad mes, kaip ir didžioji dauguma pedagogų, labai mylime savo darbą, vaikus, su kuriais dirbame, mums rūpi jų kasdienybė, mums labai rūpi jų ateitis.
© DELFI / Domantas Pipas

Mes, Auklėtojai, esam tie žmonės, kurie ugdo mažiausius Lietuvos piliečius. Mes jaučiame pareigą nuolat pasakoti vaikams, kokioje nuostabioje šalyje jie gyvena. Kokia graži mūsų Lietuva ir kaip svarbu ją mylėti. Mes kalbame vaikams apie šeimą, apie vertybes, apie pareigas ir atsakomybes. Mes mokome laikytis taisyklių ir susitarimų. Mes mokome draugauti ir susitaikyti. Mes mokome GYVENTI.

Mes Pedagogai – ir visai nesvarbu Auklėtojai, Mokytojai ar Dėstytojai. Mes tie, kurie dirba tikrai iš didelio PAŠAUKIMO. Kitokie žmonės dirbti pedagogu negali, kitokie, matydami susiklosčiusią situaciją švietimo sektoriuje tiesiog pasitraukia arba neateina...

Tad kodėl dirbdami tokį svarbų ir atsakingą darbą esame nevertinami?

Tad kodėl pagrindinė motyvacija dirbti yra vaikai? Vaikai, kurie prisiglaudžia, vaikai, kurie užsimiršę pavadina „mama“, vaikai, kurie ir po kelerių metų pabaigę darželį ateina, kad galėtų apsikabinti, papasakoti, kaip jiems sekasi mokykloje... Nes tai svarbu, nes tai nesuvaidinama.

Kodėl dirbti motyvuoja vaikų tėvai? Tėvai, kurie supranta, tėvai, kurie vertina, tėvai, kurie jaučia dėkingumą ir palaiko.

Dabar pasipylė daug įvairių straipsnių, pasisakymų apie švietimo problemas, vyksta mitingai, tęsiasi streikas. Mums irgi labai rūpi susiklosčiusi situacija ir palaikydami pedagogus rašome apie problemas, kurių yra tikrai labai daug ir jas spręsti yra būtina. Galima diskutuoti be galo, bet gerbiami Švietimo ir mokslo ministerijos, Vyriausybės, savivaldybių darbuotojai, gerbiami Seimo nariai, pagaliau išgirskite pedagogus ir suteikite, sudarykite mums galimybes kokybiškai dirbti.

Mes prašome savo ugdytinių vardu pakeiskite higienos normas ir sumažinkite vaikų skaičių grupėse. Mes reikalaujame nepažeidinėti esamų higienos normų ir nepriimti į grupes daugiau vaikų jas formuojant.

Jūs neįsivaizduojate, kaip sunku vaikams visą dieną draugiškai žaisti, būti palyginus mažose grupių patalpose, kuriose jie tiesiog fiziškai netelpa... Apie auklėtojas ir jų pervargimą jau nerašysime.

Mes prašome vykdyti pažadus ir pagaliau sulyginti darželyje dirbančių pedagogų ir mokyklose dirbančių mokytojų algas, o ne užsakinėti tyrimus, kad būtų patvirtinta tai, kas seniai žinoma.

Mąstant apie ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą kyla labai daug retorinių klausimų. Bet ar jie tikrai turėtų būti retoriniai?

Tarkime:

Kaip ikimokyklinio ugdymo įstaigos vadovui suformuoti gerą, patikimą kolektyvą siūlant žmonėms minimalius atlyginimus?

Kodėl dalyje ikimokyklinio ugdymo įstaigų nėra vadovų, o dirba laikinai einantys šias pareigas? Kodėl žmonės neateina į konkursus, nesirenka vaikų darželio direktoriaus pareigų?

Kodėl Vilniuje daugelyje darželių trūksta pedagogų? Kodėl darbo skelbimuose siūloma dirbti nors nuo kitos dienos? Kodėl privačiuose darželiuose, remiantis atliktais tyrimais, su vaikais dirba kitų sričių specialistai?

Kodėl prieš dvidešimt metų savo įstaigose buvome jauniausi specialistai, bet tokiais (bene jauniausiais) išliekame ir atidirbę dvidešimt ar daugiau metų? Kodėl jauni pedagogai neateina dirbti, o po praktikos labai dažnai pasirenka auklės ar kitą darbą, kur mažesnė atsakomybė ir didesnis atlyginimas?

Kodėl vietoj to, kad padidintų koeficientus visiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams, mes turime tenkintis laikinais, šiuo atveju Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimais, kurių dėka LAIKINAI gauname priedus? Aišku, mes esame dėkingi už juos, tačiau dabar oficialiai turime kęsti priverstinį vaikų skaičiaus padidinimą grupėse.

Kam nurodinėti koeficientų žirkles, jei atlyginimai beveik visur mokami pagal mažiausią galimą koeficiento ribą?

Kodėl mūsų valstybėje tam, kad būtų išspręsta vietų darželiuose trūkumo problema, yra įžūliai pažeidžiamos higienos normos? Kodėl išsprendžiant dviejų ar trijų vaikų ugdymo problemą yra pažeidžiama teisė į normalų ugdymą likusiems dvidešimčiai vaikų, o iš tikrųjų yra pažeidžiamos visų į perpildytas grupes sutalpintų vaikų teisės?

Kaip galima kalbėti apie vaikų su negalia ir su dideliais spec. poreikiais integravimą, ir palikti auklėtoją vieną? Ar tai tikrai tik jos problemos? Kur spec. pedagogai, auklėtojų asistentai ar pan.? Kur žmonės, kurie padėtų, kai kyla problemos? Kokie rimti specialistai ateis į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kai tam numatoma tik po pusę etato? Ar tikrai pakankama pagalba specialisto, dirbančio pusė etato tarkime 12 grupių darželyje, dirbančiame 12 valandų per parą?

Kaip galima skirti tik tris valandas per savaitę nekontaktiniam darbui ir reikalauti begalės planavimo, vertinimo dokumentų pildymo? Nekalbant apie pasiruošimą veikloms, šventėms, įvairų projektinį darbą ir t. t. ir t. t.

Mes ir toliau dirbame darželiuose iš labai didelio pašaukimo, nors gyventi tenka iš nedidelio atlyginimo. Mes ir toliau dirbame su padidintu vaikų skaičiumi grupėse, nes mylime savo darbą, mylime tuos vaikus.

Tačiau mes tikrai pavargome nuo pažadų, pavargome laukdami stebuklų. Tiesiog dabar norime konkrečių darbų ir atsakymų į šiuos ir kitus klausimus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Atsidūrėte panašioje situacijoje? Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyro elgesys su žmona sporto klube sukrėtė lankytoją (86)

Vakare sporto klube, sėdėdamas prie registratūros, išgirdau triukšmą ir greitu žingsniu iš...

Emigrantė papasakojo, kodėl bijo grįžti į Lietuvą: šis įstatymas gali atrišti piktavaliams rankas (65)

Gerb. Prezidente, Lietuvos Seimas yra tautos išrinktas ir jūsų pareiga jai padėti, bet paskutinių...

Biudžeto priėmimas sukėlė daug klausimų: ar tikrai esate patenkinti valdžios sprendimais? (17)

Žmonija daug visko yra mačiusi. Įvairių valdymų ir įvairių savo, kaip piliečių, teisių....

Valstybės politika žeidžia studentą: kodėl skatinama būti išlaikytiniu? (31)

Esu paskutinio kurso dieninio skyriaus magistrantas. Prieš kelias dienas netekau darbo. Kaip žinia,...

Mitingo palaikytoja: mokytojai kovoja ne dėl tų suk***tų grašių, kurių negavo, negauna ir negaus (28)

Aš esu mokytojos dukra. Tokios mokytojos, kurios pamokų vaikai klausydavo išsižioję, pas kurią...

Top naujienos

Įvertino Vyriausybės darbą skirtingose srityse: turi sunerimti dėl keturių (169)

Lapkričio 4 – gruodžio 3 dienomis Rinkos tyrimų centras Tėvynės Sąjungos – Lietuvos...

Palygino kelionių organizatorių pasiūlymus: poilsis ten pat, o kainų skirtumas – 400 eurų (49)

Planuojant kelionę visuomet svarbu gauti norimo tipo poilsį už geriausią įmanomą kainą. Vis...

„Revolut“ Lietuvoje tampa banku (15)

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų įmonė „ Revolut “ Lietuvoje gavo specializuoto...

Tragedija laivų statykloje: lūžo krano kabina, žuvo du žmonės (3)

Ketvirtadienį, 7.48 val., pranešta, kad Klaipėdoje, Vakarų laivų gamyklos teritorijoje, lūžo...

Tragedija Ankaroje: greitasis traukinys įsirėžė į viaduką, žuvo 4 žmonės papildyta (3)

Turkijos sostinėje greitajam traukiniui įsirėžus į pėsčiųjų viaduką stotyje žuvo keturi...

Jokių „Danske“ skeletų spintoje, sako Lietuva, kol jos kaimynės nepatogiai muistosi (21)

Kol kitas Baltijos šalis drebina finansiniai skandalai, Lietuva turi žinią visiems,...

Puošti galima ne tik eglutę: kokie kiti įspūdingi augalai gali ją pakeisti (3)

Raugerškis su vaisių šakelėmis, alksnio vaisynai, žalios buksmedžio šakelės, raganių...

Grybauskaitė: ES lieka mums skolinga (42)

Lietuvos ūkininkai iš Europos Sąjungos ( ES ) negaus tokių tiesioginių išmokų, kokios...

Galinga Bilio pradžia – Lietuvos rekordas ir finalo vertas rezultatas, Meilutytė – pusfinalyje

Pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate Kinijoje 100 metrų kompleksinio plaukimo rungties...

„Raptors“ sutriuškino čempionus, tačiau neteko Greeno sutraumuoto Valančiūno (1)

Nuostabią pergalę NBA pirmenybėse iškovojo lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23-7). Kanados...