aA
Ar įmanoma rasti darbą Alytuje? Jau nuo labai seniai visi žinome, kad Alytus yra „švogerių“ miestas ir kuo toliau, tuo dažniau man tenka tuo įsitikinti. Jau kurį laiką ieškausi darbo, tikrai nesiekiu vadovaujamų pareigų, noriu dirbti paprastą darbą pagal savo išsilavinimą (išsilavinimas – aukštasis), nors eičiau dirbti ir kitokį, svarbu, kad nebūtų viršijamos valandos. Auginu vaikus, todėl nebūtų kam jų vežioti į darželį ir vėliau pasiimti.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Dabar, ko gero, absoliuti dauguma ims drabstytis purvais, kad labai daug noriu ir aš atsakysiu: taip, noriu bent jau darbo nuo 8 val. iki 17 val., manau, bent tiek nusipelniau investuodama pinigus ir laiką, kurį skyriau studijoms. Kad ir kaip graudžiai beskambėtų, tikrai jaučiuosi nereikalinga, nors esu motyvuota, komunikabili ir labai noriu tobulėti kaip darbuotoja ir asmenybė, tačiau niekas man nesuteikia tokios galimybės, kadangi neturiu patirties. O patirties neturiu tik dėl to, kad Lietuvai padovanojau du vaikelius, juos auginu nieko neprašydama, nes suprantu, kad tai mano pasirinkimas niekieno kito. Bet kaip vienu metu auginti vaikus ir įgauti darbinės patirties? Paauginusi vaikus tiek, kad jie bent šiek tiek būtų savarankiški, išleidau į darželį ir pasinėriau į darbo paieškas.

Neslėpsiu, patys pirmieji darbo pokalbiai buvo labai sudėtingi, jaučiausi pasimetusi, išsigandusi ir tai man labai stipriai kišo koją. (Dalyvavau ne viename konkurse į Valstybės tarnautojo vietą.) Tačiau vėliau, kaip dzūkai sako, „užsigrūdinau“, kiekvienam darbo pokalbiui uoliai ruošiausi ir tikrai mačiau, kad darbdaviai manimi žavėjosi, tik vėliau supratau, jog mano pastangos bus bevaisės, nes konkursai į Valstybines įstaigas skelbiami tik dėl akių.

Taigi pradėsiu nuo paskutinio darbo pokalbio. Nesakysiu nei kur, nei kokioje srityje buvo ieškomas darbuotojas, tačiau išsiuntusi CV gavau kvietimą į pokalbį. Atvykau gal 10 minučių anksčiau, nes šiek tiek greičiau atvykau į vietą nei tikėjausi. Vos užlipus laiptais mane pasitiko miela moteris, kuri iš karto paklausė: ar Jūs Kristina? (vardas pakeistas). Pasakiau, kad ne ir prisistačiau, kuo esu, buvau maloniai nukreipta prisėsti ir šiek tiek palaukti, o per tą laiką susirinko ir kiti kandidatai.

Kadangi direktorius buvo užsiėmęs, teko šiek tiek palaukti, o per tą laukimo laiką, žinoma, spėjau apsižvalgyti. Kažkaip už akių užkliuvo, kad vienas kandidatas į darbo pokalbį jau ir medicininę knygelę atsinešė. (Pamaniau, kas nešasi tokius dalykus į darbo pokalbius). Tačiau netrukus pro mus praėjo tos įstaigos darbuotojas ir jie, kandidatas ir darbuotojas, kaip seni bičiuliai, ėmė šnekučiuotis su tuo pačiu kandidatu, kuris tą medicininę knygelę buvo atsinešęs. Nepaisant to į pokalbį ėjau iškelta galva, optimistiškai nusiteikusi ir pokalbis tikrai buvo pavykęs. Atsakiau į visus klausimus, niekur nesusikirtau, manau, pasirodžiau tikrai geriau nei gerai. Po kelių dienų gavau atsakymą, kad pasirinktas kitas kandidatas, tačiau vis dar kirba viduje, kad tai būtent tas su medicinine kortele. Nepykstu, tikrai nuoširdžiai linkiu jam sėkmės darbuose, nes žinau, kaip sunku tą darbą rasti.

Kitas atvejis dar įdomesnis, konkursas taip pat Valstybinėje įstaigoje, nors net nepavadinčiau to konkursu... Kadangi labai noriu dirbti nuolat seku darbo skelbimus, juos peržiūriu po penkis kartus per dieną ir jei randu bent vieną sau tinkamą ar bent iš dalies tinkamą, visada siunčiu CV. Taigi vieną pirmadienį, kaip ir kiekvieną rytą, įsijungiau darbo skelbimus ir labai nustebau pamačiusi, kad yra naujas skelbimas, kurio įdėjimo data atgalinė t. y. rodo, kad skelbimas įdėtas penktadienį, nors aš tikrinau ir penktadienį, kai baigėsi darbo laikas, to skelbimo nebuvo. Ai, pamaniau, maža ką, gal darbuotoja nespėjo įdėti penktadienį, nors turėjo tai padaryti, tad įdėjo pirmadienį atgaline data. Keista, kad skelbimo galiojimas buvo lygiai septynias dienas, kadangi įdėtas atgaline data tai jau galiojo tik keturias. Išsiunčiau gyvenimo aprašymą, žinoma, jokio kvietimo į pokalbį negavau, bet pernelyg ir nesitikėjau. Ir tada, po kelių dienų susitikau pažįstamą, kuris prasitarė, kad jo kitas pažįstamas įsidarbino toje darbo vietoje ir priimtas į ją buvo būtent tą penktadienį, kada ir turėjo pasirodyti skelbimas. Ką galiu pasakyti, jeigu Alytuje neturi dėdės ar tetos, užimančių aukštas pareigas, tai darbą susirasti bus labai labai sunku. Žinoma, aš tikiu, kad rasiu ir nenuleidžiu rankų, tačiau tas „švogerizmas“ labai stipriai erzina.

O dar kur nuolatiniai verksmai, kaip yra sunku Valstybės tarnautojams, kad dirba už varganus atlyginimus, tai kodėl tada, sakykite, garbūs Ponai, visos tos vietelės „užkaltos“ saviems?

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(63 žmonės įvertino)
4.4762
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokinio tėvas pratrūko: kam naudingi per dideli krūviai ir prailginti mokslo metai? (98)

Iš anksto atsiprašau už griežtoką, piktoką ir ilgą tekstą, bet kantrybės likučiai jau baigia...

Prašo supratimo: sekso darbuotojos – lygiateisiai darbo rinkos dalyviai (110)

Visai neseniai Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija savo feisbuko paskyroje dalinosi naujiena...

Paauglio motina draugės nesuprato: Velykų proga – siūlymas išmokyti vaiką gerti šampaną (59)

Velykas sutarėme švęsti su draugės šeima, jų sodyboje gamtoje. Pirkinių sąrašais ėmėme...

Atvirai apie Lietuvos sostinę: tai Kišiniovas, galvojantis, kad yra Viena (305)

Atgavus nepriklausomybę, Lietuva pasiekė neįtikėtinai daug, statistiškai aplenkdama ne tik...

Top naujienos

Pacientų organizacija išplatino atvirą laišką Verygai: kam jūs, ministre, tarnaujate? (99)

Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba ( LPOAT ), vienijanti 31 pacientų, sergančių...

Atidarė svečių namus neregistruotame pastate: lankytojai jau apsistoja, o sauga dar tik rūpinamasi (36)

Vietoj įregistruoto tuščio žemės sklypo Druskininkuose, panašu, bus išdygęs gyvenamasis...

Putinas Estijos prezidentei: santykių nebuvimas – nenormali padėtis prie ambasados pasitikta plakatais „Rusus apginsime visur“ (883)

Ketvirtadienį Kremliuje susitinka Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Estijos prezidentė...

Įžūlumo viršūnė: pasisavino ir pardavė laimėtą BMW, nors loterijoje nė nedalyvavo (38)

Kauno apygardos teismui balandžio viduryje teko nagrinėti neįprastą bylą. Teisme atsidūrė...

Girtą gimdyvę iš Tauragės rajono tarnybos jau stebėjo: tą pačią dieną pas ją vyko du kartus (13)

Į Klaipėdos universitetinę ligoninę, o vėliau į Kauno klinikas pervežtą girtą gimdyvę jau...

Pasidalijo neįprastu kiaušinių marginimo būdu: darbo nedaug, o rezultatas – stulbinantis (13)

Dažnai, kol vaikai dar yra maži, įvairiausi sudėtingi kiaušinių dažymo būdai baigiasi...

Leonidas Beršidskis. Trys valio „Amazon“ šnipinėtojams

„ Alexa “ , ar tu iš tikrųjų esi žmogus?

Kepenų ligos Lietuvoje kasmet diagnozuojamos tūkstančiams: 2 gydytojos patarimai, kaip išsigelbėti (6)

Lietuvoje kasmet nustatoma daugiau kaip 10 tūkstančių susirgimų kepenų ligomis atvejų, daugiau...

Žvejai nufilmavo kraupų vaizdą: į Minijos upę plūsta fekalijos (78)

Žvejų pamėgtoje Minijoje šiomis dienomis plaukioja ne tik žuvys, bet ir srutos . Nemaloniu...