Skaudžiausia tema planuojant vestuves – kainos. Kartais atrodo, kad skaičiukai imami iš dangaus, visiškai be sistemos ir sąžinės. Tiesiog sugalvoja, kad kainuos tiek ir taškas. O mes kaip tik šiemet planuojame vestuves. Laukiame, nervinamės, dvejojame, norime, kad viskas būtų tobula. Bet pradėsiu nuo pradžių.
© Vida Press

Susiradome vietą – ten viskas gerai, kainos priimtinos, sąlygos lanksčios, tikrai apsidžiaugėme. Ieškojome gero fotografo – prašome, nuo 1400 eurų galite užsisakyti profesionalų fotografą, tenkinantį tam tikrus poreikius. Gerai, tiek to, fotografas turi būti geras. Vedėjais taip pat radome, bet... brangiai... Ir čia įdomiausia.... Floristai...

Mes su būsimu vyru labai daug dirbame, todėl ir norėjome samdytis žmogų, kuris padėtų mums viską organizuotis. Radome šį „pagalbininką“... Žmogus paprašė 450 eurų honoraro, kurį sutikome sumokėti. Visą kitą jis turėjo organizuoti pats, mums tereikėjo tik sumokėti už nuomojamus daiktus ir paslaugas.

Aš puikiai suprantu, kad kiekvienas nori uždirbti duonai, kad reikia išlaikyti būstą, šeimą ir pan. Bet ar įmanoma jaunajai porai, kuri pati apmoka savo vestuves savarankiškai, turėti daugiau nei 3 tūks. eurų vien puokštėms ant 10 stalų, saldžiajam stalui, ceremonijos kupolui ir nuotakos puokštei? Ypač kai paaiškini, kad abu esame studentai, kad dirbame per du darbus, kad užsidirbtume gražiajai šventei. Kam taip be sąžinės lupti pinigus? Mano protas nesuvokia, kaip galima už vieną (!!!) stalo kortelę užsiprašyti 1 euro? 120 žmonių = 120 eurų tik už stalo korteles! Bet čia absurdo teatro pradžia...

Kai supratome, kad tokių pinigų nemokėsime, pradėjau ieškotis visko pati, ir visa tai ir net daugiau man kainavo 1600 eurų. Vadinasi, šitas žmogus ne tik nori gauti 450 eurų už savo tiesioginį darbą, bet ir pasiimti nemažą procentą nuo kiekvieno dalykėlio, kurį užsakome. Tokiu būdu palyginau kainas, kurias mums pasiūlė „pagalbininkas iš pasakos“ ir ką radome patys: ceremonijos pavėsinę radome lygiai trigubai pigiau, stalo korteles – trigubai pigiau, gėles – pusantro karto pigiau, saldųjį stalą – panašiai, bet pigiau, visas smulkmenas gal už 5 kartus mažesnę sumą įsigijau pati, nei būčiau nuomojusis pas planuotoją.

Ką aš tuo norėjau pasakyti? Tik vieną dalyką – baikite klausyt „madingų“ nuomonių, kad BŪTINA samdyti vestuvių planuotoją. Jeigu turite laisvų pinigų – prašom, bet jeigu esate vidutinių pajamų žmonės, patikėkite, neverta. Sugaišite daug laiko, nervų, galų gale, planuotoja jums taip pat po 10 kartų per savaitę skambins klausti to, klausti ano... Ieškokite, netingėkite ir sutaupysite daug pinigų.

Su floristika taip jau yra. Bet dažniausiai neįmanoma nuslėpti, kad ruošiesi vestuvėms, kai, pavyzdžiui, užsakai puokštes pamergėms ir dar kartu su butonjerėm (gėlės, segamos į švarko atlapą) pabroliams. Visos floristės kaip viena man aiškino, kad tai yra jų kainodaros principas – kai į puokštę įskaičiuojama ne tik gėlių ir darbo sąnaudos, bet ir mokesčiai (kuriuos toli gražu ne visi moka), studijos, nuoma ir pan. Gerai, sutinku, bet viskas turi būti proto ribose. Nes niekad nuotakos puokštė nekainavo 200-280 litų (dabar – 60-80 eurų), kaip dabar praktiškai visur. Todėl ištarus žodį „vestuvės“ nenustebkite.

Tas pats – ir su makiažu. Mano gera draugė dirba grožio specialiste, ji neslepia, kad vakarinis ir vestuvinis makiažas skiriasi tik kainomis, bet ne darbo sudėtingumu. Nė viena nuotaka nėra dažoma ypatingai. Egzistuoja ta pati veido modeliavimo bei dažymo technika, kurios laikomasi atliekant tiek vestuvinį, tiek vakarinį makiažą. Todėl ir čia suveikė stebuklingas žodis „vestuvės“.

Tad, panos, jeigu važiuojate į saloną, o ne kviečiate specialistus atvažiuoti namo, mažiau kalbėkite, aiškinkite, kam jūs čia atėjote. Sakykite, einu kaip svečias, ir mokėkite už makiažus ir šukuosenas mažiau.

Ir visoms būsimoms nuotakoms linkiu stiprybės, atidumo ir gudrumo planuojant savo gražiausią gyvenimo dieną.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Prašome jūsų – pasidalykite savo patirtimi! Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, organizuojant vestuves, kokių sunkumų tenką patirti? Patarkite, kaip klaidų išvengti kitiems! Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vestuvės“ ir papasakokite!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvos šaulys: ginklas yra tik įrankis – toks pat kaip benzininis pjūklas ar golfo lazda (17)

Perskaičius straipsnį ir pasižiūrėjus p. A. Tapino laidą kilo svetimos gėdos jausmas. Labai...

Susirūpinę šauktinių tėveliai: kodėl mūsų vaikų neišleidžia namo savaitgaliais? (282)

Nuo spalio 9 dienos į Karaliaus Mindaugo Husarų batalioną, kuris yra Panevėžyje, atvyko atlikti...

Pasidalino įspūdžiais apie Iraną – tokios neapykantos valdžiai daugiau niekur nepastebėjo (39)

Pasakojimą pradėsiu greičiausiai nuo Irano žmonių. Jie nuostabūs. Tikrąja to žodžio prasme....

Nutraukė Tapino „Laisvės TV“ prenumeratą: matyt, laisvę suvokiame skirtingai (270)

Gerb. Andrius Tapinas sekmadienį savo laidoje prakalbo apie ginklus ir kaip blogai, kad Lietuvos...

Kolegų pastabos privertė merginą degti iš gėdos – vėliau gailėjosi savo reakcijos (159)

„Mažos kosmetikos kainos – nusikaltimas prieš moterį“, – skaitau straipsnio antraštę ir...

Top naujienos

Ruoškitės: šildymo sąskaitose laukia staigmena (165)

Nors šildymo sąskaitos dydis labai priklauso nuo suvartojamos šilumos kiekio, sostinė, o ir kiti...

Valstybės tarnautojai įsiuto dėl pareiginės algos dydžio: tai yra nepadoru (238)

Valstybės tarnautojai piktinasi siūlomu jų pareiginės algos baziniu dydžiu, pasak jų, teikti...

Byloje dėl kompozitoriaus Dobrovolskio nužudymo – naujas posūkis: prokuroras prašo nuteisti tik vieną kaltinamųjų siūlo įkalinti 12 metų (35)

Į prieštaringai vertinamą Vilniaus barą „Vingrių 17“ (buvusį „Psichbarį“), prie kurio...

A. Veryga sako besidžiaugiantis ažiotažu dėl receptinių vaistų (73)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako netgi besidžiaugiantis kilusiu ažiotažu dėl...

Atsisako planų įvesti naują elektros mokestį (37)

Ketvirtadienį Energijos skirstymo operatorius („Eso“) išplatino pranešimą, kad siūlyto 1 Eur...

Telefonams su „Android“ sistema – rimti kaltinimai (4)

Išmanieji telefonai su „ Android “ operacine sistema renka duomenis apie vartotojo buvimo vietą...

Į Lietuvą ateina naujas prekybos tinklas pirma parduotuvė bus Marijampolėje (62)

Mažmeninės prekybos tinklas „ Pepco “, valdantis daugiau kaip 1200 parduotuvių keliose Vidurio...

Mįslinga povandeninio laivo istorija: skelbiama apie rastą objektą (3)

Skelbiama, kad JAV lėktuvas vietoje, iš kur paskutinį signalą pasiuntė Argentinos povandeninis...

Bažnyčia šiaušiasi prieš Šimašiaus sumanymą (345)

Sparčiai augančiame Vilniaus Pilaitės rajone ėmė trūkti ne tik darželių, bet ir mokyklų....