aA
Suskamba vargonai, ir į koplyčią, susikibę už rankų, lydimi kunigo įeina jaunieji... Laimei, visi, taip pat ir mano vyras, nukreipę savo žvilgsnius į juos. Esu įsitikinusi, kad degančius mano skruostus ir kaltės bei gėdos kupiną žvilgsnį būtų be galo sunku nuslėpti...
Per vestuves kankino nakties prisiminimai.
Per vestuves kankino nakties prisiminimai.
© Shutterstock

Nepraėjo nė keli metai nuo tada, kai taip susikibę altoriaus link ėjome ir mudu. Dievaži, jei tik būčiau bent nutuokusi, kad priesaiką, kurią ruošiuosi duoti, kada nors sulaužysiu, prisiekiu, būčiau apsisukusi ant kulno tiesiog ten.

Kunigas paprašo visus, išskyrus jaunuosius, trumpam priklaupti maldai. Atsiklaupiu, o prieš akis išnyra vakarykštis vaizdas... Oi, ne bažnyčioje aš vakar klūpėjau...

Ir tikrai iš viršaus į mane žvelgė ne nukryžiuotasis. Vis dar regiu aistros perkreiptą mano nusikaltimo bendrininko veidą, burnoje jaučiu jo vyriškumo skonį, o tarp kojų jaučiu savo drėgmę. Jaučiu, kaip mano žandai degte dega, pulsas viršija visas normas, o kvėpavimą vos įstengiu nulaikyti nepakitusį – iš visų jėgų stengiuosi susiimti.

Kunigas veda vestuvių ceremoniją: „Todėl vyras paliks savo tėvą ir motiną, ir šliesis prie savo žmonos; juodu taps vienu kūnu. Tai – Dievo žodis.“

Kol visa bažnyčia choru atsakinėja „Dėkojame Dievui“, man šmėkšteli vakarykštis prisiminimas kaip du kūnai pirmą kartą trumpam tapo vienu. Ir ne, ne su savo vyro kūnu aš tame prisiminime susivienijau.

„Drovi moteriškė – dukart gražesnė; nėra kas prilygtų brangiam jos tyrumui. Kaip tekanti saulė nušviečia padangę, taip moters taurumas namus jos dabina. Tai – Dievo žodis“, – tęsia kunigas ir pažvelgia tiesiai man į akis, lyg jose būtų parašytos mano nuodėmės. Kaltės burbulas įstringa gerklėje. Jaučiuosi purvina. Iš besikandžiojančios savigraužos mane pakelia tik kalto malonumo bangas sukeliantys vakarykščiai vaizdiniai.

Jis – virš manęs. Aš – apsivijusi jį kojomis. Jis staigiais, stipriais judesiais skverbiasi į mane tiek giliai, kiek tik gali. Jau tuo metu jo nekenčiau. Dabar, visa tai prisimindama, nekenčiu dar labiau. Jei ne jis, vis dar būčiau gera ir ištikima žmona. Normali moteris, o ne kalė. Ir jei ne jis... gal niekada ir nebūčiau patyrusi tokios gaivališkos, o gal net gyvuliškos, aistros. Ta neapykanta slapstydamasi persikeičia į geismą.

„Tebūna visų gerbiama santuoka ir nesuteptas santuokos patalas“, – kunigo žodžiai tarsi nepaprastai dygūs kaktuso spygliai susminga man į širdį. Linksta keliai. Norisi visa gerkle rėkti...

Kunigas kreipiasi į abu jaunuosius paeiliui: „Ar pasižadate santuokos kelyje visą gyvenimą vienas kitą mylėti ir gerbti?“ Mano vyras suima mano delną ir spusteli. Jaučiu, kaip laukia mano žvilgsnio, bet negaliu. Negaliu prisiversti pasižiūrėti jam į akis...

Vienas kitą keičia vakarykštės išdavystės vaizdai: jis už manęs, jis po manim, jis virš manęs. Liečia, kandžioja, bučiuoja... Dulkina. Dieve… Juk ten tikrai buvau aš! Vis dar negaliu tuo patikėti. Širdis trankosi greitai, bet net ir jos tempas primena vakarykštį malonumą.

Jaunoji prisiekinėja savo vyrui: „Imu tave savo vyru ir prisiekiu visada būti tau ištikima: kai laimė lydės ar vargas suspaus, kai sveikata tvers ar ligos suims, visą gyvenimą tave mylėsiu ir gerbsiu. Tepadeda man Dievas!“

Mano vyras ir vėl paima mano ranką ir stipriai suspaudžia. Pažvelgiu į jį. Jis šiltai man nusišypso, uždeda dar vieną savo ranką, taip įkalindamas mano delną tarp savųjų. Nenulaikau jo žvilgsnio. Nuleidžiu akis. Ko dabar vertas mano žodis? Ko verta mūsų santuoka? Jis – per geras žmogus, kad taip su juo elgčiausi. Tuo pačiu žinau, kad tai nebuvo paskutinis kartas, nes vos nuleidžiu žvilgsnį, prieš akis matau save ir jį, vakarykščiame lietuje, godžiai įsisiurbusius vienas kitam į lūpas.

Jaučiu jo pirštus savyje. Ir žinau, kad esu per silpna, jog tokiems pojūčiams atsispirčiau. Jaučiuosi taip, lyg viso gyvenimo pastangomis būti gera dukra, mergina, žmona, gesinta aistra įsižiebė nebeužgesinama ugnimi.

Ir tegul sudegina jie visi mane ant laužo. Nebegaliu išsižadėti savo geismo. Nevaldomo, tikro, gaivališko geismo. Nors ir įstojau į gretas tų, kuriuos visa gyvenimą smerkiau...

Šis pasakojimas dalyvauja konkurse „Uždrausta meilė“. Laimėtojas bus paskelbtas liepos 31 dieną.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(152 žmonės įvertino)
2.7632

Motinos dieną įvardijo, kam reiktų atsiprašyti: po baisios patirties vaikystėje, suaugusi moteris iki šiol miega nejudėdama (62)

Artėja Motinos diena. Miela, graži šventė. Taip turėtų būti. Bet ne visiems. Kalbėti apie...

Su kurso drauge paslaptingą eksperimentą atlikusi mergina daugiau to nekartotų – kūnas šiurpsta prisiminus (56)

Žinau, kad žiūrėsite skeptiškai, kitko ir nesiūlau. Tiesiog noriu papasakoti savo istoriją, nes...

Vyras nebežino, kaip gelbėti santuoką: įsitikinau, kad žmona turi paslaptį (159)

„Paklausk jos tiesiai“, „Konfrontuok“, „Pasikalbėkite“, – ragina visi. Bet kaip tu...

Internetu su 40-mete susipažinęs vyras išgirdo tokių pasakų, kad sunku ir įsivaizduoti (125)

Pažinčių svetainėje patiko moteris... Nuotraukoje – labai graži. Įspūdingomis didelėmis...

Papasakojo apie kitokią vaikystę: taip auginau ir savo vaikus, taip ir turėtų būti (16)

Šeimoje buvau paskutinis vaikas. Visi jau suaugę, buvo išskridę iš gimtųjų namų. Buvo...

Top naujienos

Į „įmonės zombio“ spąstus patekęs raseiniškis algos neatgauna dvejus metus: direktorius Ačas tvirtina pats esąs įkaitas (12)

Veiklos nevykdančios, turto neturinčios įmonės gali tapti tikru galvos skausmu buvusiems jų...

Gydytojas pažėrė naudingų patarimų, kaip numalšinti po skiepo atsiradusį šalutinį poveikį (92)

Įsibėgėjant vakcinacijai nuo COVID-19 žmonėms kyla vis daugiau su tuo susijusių klausimų:...

Užkalnis: kvepiu, kaip elitinis muilas (23)

Šią antraštę buvo labai paprasta parašyti. Yra raktažodis apie kvapą, yra raktažodis apie...

Lyg iš filmo „Pagirios Las Vegase“, bet veiksmas – Kauno viešbutyje (89)

Vieno Kauno centre esančio keturių žvaigždučių viešbučio darbuotojai negalėjo patikėti...

Vytautas Jokubauskas | D+

Ekspertai įvardijo laikotarpį, kada Kinija susidurs su didžiuliais iššūkiais: jau greit ji bus itin pavojinga

Virš Taivano zujantys karo lėktuvai, Pietų Kinijos jūroje kylančios dirbtinės salos ir...

Internete atsiras dar daugiau ribojimų: štai kas bus laikoma teroristiniu turiniu (160)

Europos Parlamentas vis daugiau dėmesio skiria interneto švarai bei kovai su jame vykdomais ar...

Prieš liepą įsigaliosiantį draudimą – likučių išpardavimas dalyje parduotuvių (151)

Nuo liepos 3 dienos parduotuvėse Lietuvoje nebebus galima įsigyti daugelio vienkartinių plastiko...

Senamiestis skendi šiukšlių kalnuose: kaltas prieš trejus metus vykęs balsavimas

Pačioje miesto širdyje gyvenantys kauniečiai neapsikentė kieme esančio šiukšlyno, o...

Mokyklose nuo rudens lauks naujovės: daugiau matematikos pamokų, fizinio ugdymo ir kai kuriems - papildomas laisvadienis (38)

Vilniaus Maironio progimnazijoje matematikos žinių moksleiviai semiasi keturis kartus per...

Mergina atstūmė garsų aktorių Beną Afflecką ir, paviešinusi jo reakciją, žaibiškai išpopuliarėjo (2)

Išsiskyręs su 33-ejų metų amžiaus Ana de Armas, 48-erių metų amžiaus Benas Affleckas gana...