aA
Po to, kai DELFI buvo publikuota šiurpi vienos skaitytojos patirtis apie tai, kaip ji savo namuose pamatė tarsi iš niekur atsiradusį žmogeliuką, savo patirtimis panoro pasidalyti ir kiti skaitytojai. Publikuojame kauniečio Mindaugo pasakojimą, kuriame jis prisiminė, kaip namuose pastebėjo nekviestą svečią.
Baisi patirtis: kad kažkas ne taip, suprato, kai nekviestą svečią pamatė ir kiti
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kai buvau vaikas, rudens vakarą vienas likau namuose. Mama su jaunesniu broliu buvo ligoninėje, o tėtis išėjo į mamos darbovietę vietoje jos. Aš gulėjau lovoje. Išgirdau tokį garsą tarsi virtuvėje kažkas puodą gramdytų – panašiai kaip bandant iš puodo išgramdyti košę ar su šaukštu puode sukti ratus.

Tą garsą girdėjau ilgai, gal pusvalandį. Buvo baisu. Pradėjau melstis. Virtuvėje tam garsui nutilus, jį pradėjau girdėti kambaryje, kampe tarp grindų ir sienos, maždaug per vidurį nuo šoninių sienų. Garsas buvo girdėti iki dešimties minučių. Jam nutilus, kambaryje atsirado aukštas pagyvenęs vyras su ilgu juodu paltu ir plačia juoda skrybėle. Buvau labai išsigandęs, bet žiūrėjau į tą vyrą.

Jis nuėjo prie dešiniojo lango krašto. Patraukė užuolaidą. Tą vakarą kiemo draugai ir draugės žaidė slėpynių... „Stuku stuku“ žaidimą, kai vienas prie kampo užsidengęs akis skaičiuoja iki trisdešimties, o kiti slepiasi, o tada eina ieškoti. Radęs kurį nors vaiką, bėga prie to kampo, pasakydamas to, kurį rado, vardą. Jį „pristukina“. O tie, kurie slėpėsi, radę progą patys bėga prie to kampo ir „prisistukina“. Tik turi spėti pirmi pribėgti, kad tas, kuris jų ieško, nespėtų pirmas to padaryti.

Gyvenau devynaukštyje, Kaune, pirmame aukšte, bute su sovietiniais langais. Jie buvo pusiau kiauri, todėl labai gerai girdėjosi, kaip laksto vaikai ir ką šneka. Ir balsus gerai pažinau. Tuo metu tas mano matomas vyras patraukė užuolaidą ir pažiūrėjo per langą. Prie mano kambario langų buvo keli vaikai. Išgirdau, kaip viena mergaitė garsiai sako kitiems vaikams: „Pažiūrėkite, koks pas Mindaugą senis žiūri per langą.“ Tada įsitikinau, kad ne aš vienas jį matau. Tada supratau, kad tai nepaprastas žmogus ar net ne žmogus. Bet atrodė kaip žmogus, tik nestandartinis.

Kaip patraukė užuolaidą, pagalvojau, kad jei jis gali su ranka patraukti užuolaidą, tai gali beveik bet ką padaryti. Jis atrodė kaip tikras žmogus. Tada nuo lovos nusisukau į priešingą langui sieną, labiau galvą prisidengiau antklode ir pradėjau dar labiau melstis. Neatsimenu, kas buvo toliau. Gal net nepajutau, kaip užmigau, arba jis man kažką padarė.

Kai ryte atsikėliau, mano pagalvė buvo ištepta krauju iš nosies. Tuomet pagalvojau, kad jis man trenkė į nosį, kad kraujas bėgo. Kai dabar atsigręžiu atgal, gal kraujas iš nosies bėgo ir dėl kokios kitos priežasties. Po to vakaro ilgą laiką nelikau vienas namuose ir kelias naktis miegojau susistūmęs fotelius tėvų kambaryje.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Po to, kai DELFI publikavo skaitytojos Valentinos panašų pasakojimą apie jos pamatytą žmogeliuką, teologas, knygos „Paranormalių mitų griovėjas“ autorius, dažnai pristatomas ir mistinių fenomenų ekspertu, Gabrielius E. Klimenka spėjo, kad tai gali būti haliucinacija.

Tuomet DELFI paprašytas pakomentuoti šią situaciją, pabrėžė, kad tam, kad tiksliai suprastume, ką moteris matė, trūksta duomenų. „Tokius dalykus žmonės regi dažnai, tačiau paprastai tai – nieko mistiško. Net visiškai sveiki asmenys gali patirti įvairias haliucinacijas – garsines, vizualines ir panašiai. Kalbant apie šį atvejį, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką žmogus prieš pamatydamas tą reiškinį valgė, kaip miegojo, ką skaitė, ar buvo pavargęs. Gali suveikti begalė įvairių faktorių. Tai nebūtinai liga ar kažkas blogo, bet taip būna įvairiems žmonėms“, – pasakojo jis.

Pasak G. E. Klimenkos, haliucinacijas gali išprovokuoti ir tai, kad asmuo mažai valgė, išgėrė tam tikrus vaistus, kurių šalutinis poveikis pasireiškė, buvo pavargęs. „Dažniau haliucinacijas mato ir tie, kurie domisi anomalijomis, paranormaliais reiškiniais, dvasiniais dalykais. Tiesa, paprastai tai tokie asmenys, kurie mažiau tai praktikuoja, bet dažniau apie tai skaito. Kai tikėjimas yra nesusiformavęs, žmogus prisigaudo įvairių dalykų ir gali turėti polinkį interpretuoti savo patirtį mistine“, – pastebėjo specialistas. Matyta vizija galėjo būti ir minčių projekcija.

Paklaustas, ką patartų tiems, kurie galbūt yra matę panašius ar kitus sunkiai paaiškinamus reiškinius, teologas šyptelėjo – jei taip nutiktų jam, jis kreiptųsi į specialistus, nagrinėjančius žmogaus psichiką. „Vienas, du kartai – nieko, bet jei tai dažniau kartojasi, aš asmeniškai kreipčiausi į psichiatrus. Laikausi tokio principo: išgyvenus kažką paranormalaus žiūrime, ką racionalus pasaulis gali paaiškinti. Jei paaiškinimo nerandame kokius pusę metų, tuomet galima pasvarstyti ir apie kažką mistinio. Baisiausia tai, kad kai žmogus pamato kažką paranormalaus, jis neieško atsakymo, kas tai iš tiesų galėjo būti, tačiau ieško patvirtinimo, kad tikrai matė kažką paranormalaus“, – pastebėjo G. E. Klimenka.

Norite pasidalyti savo istorija? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba čia.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Iš jos mokykloje šaipysis. Bet jei tai įvyks, aš būsiu laimingiausias tėtis pasaulyje (93)

Vilnietis Ernestas Pliuška, „Facebook“ įraše pasidalinęs itin jautria žinute apie savo...

Susirūpinusi mama: mano vaikai niekuo nenusikalto, kad juos žalotų nuolat kaimynystėje lojantys šunys (430)

Lietuvoje niekur negali pasislėpti nuo šunų lojimo. Tai smulkmena, kai gyveni be vaikų, bet...

Stebiu šios šeimos neištikimybės dramą ir galiu pasakyti, kuri – žmona ar meilužė – aukojasi labiau (57)

Rašau čia, nes negaliu į akis pasakyti – turiu apsimesti, kad nieko nežinau apie jūsų šeimos...

Darbdaviai neturėtų piktintis darbus dažnai keičiančiu jaunimu: tam yra logiškas paaiškinimas (50)

Perskaičiau straipsnį apie diskriminuojamą jaunimą ir pasibaisėjau darbdaviais.

Palaidoti meilės laiškai: sanatorijoje sutikta meilė buvo slepiama iki kapo (24)

2003 spalio 18 d. Edmundas akimis godžiai rijo smulkia rašysena prirašytus lapus. Iš jų dvelkė...

Top naujienos

Paruošė naujų Palangos vietų apžvalgą ir nustebo: karbonadų gerbėjams darosi liūdna, kurorte naujos mados (40)

Kur po pliažo jaukiai pasėdėti ir skaniai pavalgyti? – pagrindinis poilsiautojų klausimas...

Iš buvusio ministro Biržiškio lūpų: apie vodką rusų kareiviams, iškirstas duris Saboniui ir paskutinį pokalbį su Lubiu (40)

Kalbėtis su pirmosios Vyriausybės susisiekimo ministru Jonu Biržiškiu vienas malonumas. 88-erių...

Baisi avarija Vilniuje: po stipraus smūgio į „Opel“ motociklininkas skubiai išgabentas į ligoninę (95)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Vilniuje įvyko rimtas eismo įvykis. Pranešama, kad susidūrė...

Lazdijų rajone – ambulatorijos gydytojo išpuolis prieš policijos pareigūnus (179)

Antradienio rytą į Veisiejų ambulatoriją (Lazdijų raj.) susirinkę pacientai ir medikai tapo...

Apatinio trikotažo ekspertė: kiek normalu mokėti už liemenėlę ir kas išduoda, kad prašovėte su dydžiu (32)

Profesionali apatinio trikotažo ekspertė Vaiva Tylienė ne vienerius metus moteris moko vienos...

Chemikas papasakojo apie tragišką sprogimą Beirute sukėlusias trąšas: turi perspėjimą ūkininkams (140)

Antradienį Beiruto uoste nugriaudėjęs sprogimas šokiravo pasaulį. Kol kas skelbiama, kad...

Intymią operaciją patyrusi Rita: nesuprantu, kodėl kalbėti apie moteriškas bėdas vis dar yra tabu (67)

„Pagaliau galiu džiaugtis gyvenimu“, – taip savo pasakojimą pradeda kaunietė Rita. Prieš...

Tiesioginė transliacija / Kitokie pasikalbėjimai. Svečiuose — Egidijus Dragūnas (16)

Jeigu manote, kad esate viską matę „Kitokiuose pasikalbėjimuose“, tai galime Jus vėl...

Princesių Di Bourbon gyvenimas primena pasaką: formalių įsipareigojimų neturi, bet nesikuklina taškyti pinigų karališkai prabangai (4)

Karališkųjų šeimų gerbėjai paprastai gali tik žvilgtelėti, kaip jų numylėtiniai atrodo per...

Šiurpi karo dilema: ką aukoti – vedusius ar viengungius? (29)

Turbūt jau su pirmuoju sąmoningu Homo sapiens žingsniu atsirado toks reiškinys kaip karas ....

|Maža didelių žinių kaina