Kiekvienas gamtos dėsnis, dauguma religijų teigia ir mes patys suprantame, kad pasaulyje ir gyvenime visada turi vyrauti harmonija. Ją matau kaip ratą, lyg pasikartojantį kažkokio proceso ciklą. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip turi atrodyti harmonija santykiuose ir ką daugelis darome blogai.
© Shutterstock nuotr.

Vyro stovėsena. Tiek visuomenė, tiek patys vyrai save amto kaip stiprybės, dominavimo, jėgos ir savikontrolės simbolį. Jis – ramstis, į kurį moteris gali bet kada atsiremti, jis – siena ir užuovėja nuo visų negandų ir vėjų, jo pareiga nepasimesti ir, prireikus, mokėti suvaldyti savo moterį, jo kraujyje įrašytas konkuravimo ir dominavimo genas. Tik jis gali suvaldyti ašaras.

Tiesa, jam net negalima galvoti apie ašaras, nes tai priimama kaip silpnumo ir emocionalumo ženklas (taip, tai skamba keistai, tačiau patys pagalvokit, kokia pirma mintis šautų į galvą pamačius ašarojantį vyrą bei jį guodžiančią moterį). Vyrą matome kaip šeimos galvą ir visuomenės pamatą. Nors ir neigiame tokį vyro portretą, patys nesąmoningai jį priimame iš aplinkos bei kuriame patys.

Išvaizda. Vyras turi būti aukštas, tvirto sudėjimo, laikysena privalo rodyti pasitikėjimą, žemas sodrus balsas, skoninga apranga. Turi mąstyti ir kalbėti logiškai, argumentuotai ir... Palaukit, ar tai viskas? Nieko nepamiršau? A! Taip, tobulo vyro – džentelmeno, vidinis pasaulis. Kartais taip norime matyti dalykus tokius, kokie jie turėtų būti, kad pamirštame kokia yra tikroji jų esybė, kaip jie atrodo be jokių stereotipų ir nustatytų taisyklių.

Iš tikrųjų vyras nėra toks kietas uolos gabalas. Ne visada jam pavyksta išlaikyti visuomenės primetamą medalio pusę. Kad ir kokį teigiamą jį įsivaizduojame ir matome, išorė neatspindi vidaus, tiesą sakant, viduje ši būtybė yra prieštaringa: jautri, nestokojanti vidinių baimių ir kompleksų, ribojama įvairių taisyklių ir stereotipų, kurie dažnai neleidžia visiškai savęs išreikšti. Ne kiekvienas vyras moka ir sugeba su tuo susitvarkyti, todėl neretai tai apsunkina žmogaus egzistenciją ir nubloškia į tamsą, kur jį priglaudžia uždarumas, liūdesys, priklausomybės, frustracija, depresija ir kiti „draugai“ Turbūt todėl motulė Gamta harmonijai palaikyti sukūrė moterį.

Moters stovėsena. Kokia gi ji? Ant moters pečių šiais laikais stereotipų ir pareigų užkraunama daugiau negu galime įsivaizduoti: ji privalo visada atrodyti graži ir pasitempusi, būti komunikabili ir mokanti klausyti, darbe iš jos reikalaujama tiek pat, kiek iš vyrų, namie ji turi rūpintis vaikais (tikrai nesakau, kad vyrai to nedaro, tiesiog tai daro savais būdais), gaminti valgyti ir t.t. Iš išorės atrodanti maža ir trapi it porcelianas, moteris yra stipri savo vidumi, todėl sugeba pakelti tiek daug.

Nepaisant to, ji yra moteris. Emocionali būtybė, kuriai reikia ją atsveriančio balasto, užuovėjos, vedlio, į kurį galėtų atsiremti sunkiomis akimirkomis, kuris padėtų nepalūžti esant spaudimui. Kaip ir vyras, moteris turi nemažai savų baimių, kompleksų, vidinių konfliktų – tai dažnai sukelia vidines audras, stresą, emocines krizes. Tomis akimirkomis vyras šalia yra būtinybė, nes tik jo statiška energija gali suvaldyti šias audras ir grąžinti stabilumą bei harmoniją tiek pačiai moteriai, tiek šeimai ir net visuomenei.

Šios vyro ir moters charakteristikos egzistuoja, kai jie dar nesukūrė santykių. Žinoma, yra įmanoma išsaugoti kiekvienai lyčiai būdingus charakterio bruožus bei vaidmenis santykiuose, tačiau dažnai upė pakrypsta kita vaga.

Vaga, kuria pakrypsta upė. Noriu papasakoti istoriją, apie asmenybių pasikeitimus, kuomet susitinka Adomas ir Ieva.

Adomas – savimi pasitikintis, stiprus, energingas, žaismingas, žavus, visoks kitoks „fainas“ vyras vidudienį išeina į parką pasimėgauti nuostabiu oru. Žiūrėdamas į medų kopinėjančias bites ir įvairiausiais balsais čiulbančius paukštelius jis pastebi gražuolę Ievą – vidutinio ūgio, ilgų šviesių plaukų, dėvinčią trumpą raudoną suknelę merginą. Ir žvilgsniu leidžiančia suprasti, kad jai nuobodu. „Tai bent gražuolė! Ir dar viena! Privalau su ja susipažinti“, - pagalvoja Adomas ir patraukia jos link. „Labas, negalėjau nepastebėti tokio grožio šią nuostabią dieną. Aš Adomas“, - ir paduoda jai dešinę. „Ieva“, - nelikusi abejinga atsako mergina.

Taigi, jie susipažįsta, praleidžia šiek tiek laiko linksmai šnekučiuodamiesi ir atrasdami bei pažindami vienas kitą. Viskas sekasi puikiai, jų žvilgsniai pradeda kibirkščiuoti, tačiau atėjo vakaras ir, apsikeitę kontaktais, jie patraukia į skirtingas puses, laukdami kito susitikimo. Jie pradeda susitikinėti, tarp jų atsiranda „chemija“, porelė mėgaujasi laiku, kurį leidžia kartu, flirtu, kasdien atranda kažką, kas vis labiau traukia vienas kitą ir t.t. Po kurio laiko jie nusprendžia žengti sekantį žingsnį – Adomas ir Ieva tampa pora. Nuo šio taško daug kas pasikeičia...

Pirmais mėnesiai porelė vis dar mėgaujasi rožiniu periodu. Vėliau, dėl nepaaiškinamų priežasčių, jis pradeda blėsti, atsiranda šioks toks rutinos jausmas, mažiau flirtuojama, Adomas ir Ieva pradeda mažiau domėtis vienas kitu, skiria mažiau dėmesio vienas kitam ir net prasideda barniai.

Po kurio laiko, rutinos jausmas pradedamas justi vis labiau: beveik neflirtuojama, mažiau meilių žodžių, komplimentų, prisilietimų, žaismingumo ir spontaniškumo. Vis daugiau kalbama apie buitinius reikalus ir pradedama plaukti pasroviui. Jie jaučiasi užkariavę vienas kitą, tad atsipalaiduoja ir nustoja vertinti vienas kitą bei laiką, leidžiamą kartu. Nustojama domėtis vienas kitu, nustojama kalbėtis apie jų pačių santykius, ateitį, vis dažniau kalbama apie partnerio ydas, trūkumus, partneriai suvienodėja ir pamažu nyksta.

Procesui įsibėgėjus, Adomas tampa pasyvesnis, vis daugiau laiko praleidžia ant sofos prie televizoriaus, jis apleido savo draugus (arba buvo priverstas, nes visą laiką leido su savo mylimąja), jame užgeso medžiotojo ir užkariautojo dvasia, nes dabar jam nebereikia nieko užkariauti. Adomas vis rečiau reiškia savo nuomonę, dažnai atsako: „daryk kaip nori“, jis nežino, kiek moka už sąskaitas, nes viskuo rūpinasi Ieva ir, ko gero, ateityje nežinos, kaip sekasi jo vaikams, nes tą akimirką, kai sūnus ateis pasikalbėti apie namų darbus ar merginas, rodys jo pamėgtą filmą...

Panašus likimas ištinka ir Ievą. Ji užima vyro vaidmenį ir pradeda dominuoti santykiuose ir namuose. Ji nebesirūpina savo figūra kaip anksčiau, nebestebina Adomo naujais patiekalais, nebevaikšto po namus pusnuogė siekdama suvilioti savo vyrą, pamiršta, kaip su juo flirtuoti. Ji greičiausiai uždirba daugiau nei vyras, nuolat rūpinasi, kaip apmokėti sąskaitas, kaip paįvairinti kasdienybę, kur praleisti atostogas ir pan.

Baigtis – Adomas ir Ieva yra nelaimingi, jie pradeda galvoti, ar priėmė teisingą sprendimą ir net pradeda dirsčioti į „kairę“.

Kodėl taip nutiko? Paaiškinimas paprastas – jie atsipalaidavo. Pažinties pradžioje jie buvo skirtingi, paslaptingi, jie nebuvo tikri dėl rytojaus, todėl jie vertino laiką, praleistą kartu ir, kas svarbiausia, jie turėjo aktyvų socialinį gyvenimą, susitikinėjo su draugais, ėjo į vakarėlius, pažindavo naujus žmones, flirtuodavo ir t.t. Taip jie palaikė savo vyriškumą ir moteriškumą ir kiekvienam būdingus bruožus norint sužavėti. Tai ir yra svarbiausia.

Spontaniškumas, nežinomybė, paslaptingumas, pažinimas iš naujo kasdien - tai traukia ir žavi priešingą lytį, todėl yra privalu išlaikyti aktyvų socialinį gyvenimą.

Baimė dėl išdavystės, pavydas, kad antra pusė leidžia laiką su kitu/kita neturėtų Jūsų varginti, tai tik rodo pasitikėjimo partneriu trūkumą. Jei žengsite šiuo keliu, Jūsų laukia Adomo ir Ievos likimas. Kiekvienas galime perkelti savo santykius į aukštesnį lygį suprasdamas, kad santykiai nėra gyvenimas vienuolyne, tai nėra tik „darbas – namai“ rutina. Yra kur kas daugiau. Susipažinkite, flirtuokite, žaiskite, rekomenduoju net nueiti į pasimatymą (žinoma, abiems partneriams tai turi būti priimtina ir sutarta). Taip santykiuose išlaikysite šviežumą ir būsite laimingesni.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Savo mintimis ar istorija galite pasidalinti žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ieškojo vaikino „Tinderyje“: papasakojo apie dažniausiai jų daromas klaidas (107)

Pradėsiu nuo to, kad man 25 – eri metai, gyvenu Kaune ir jau esu baigusi studijas. Beveik iš karto...

Septyniolikmetis suskaičiavo: verslą geriau kursiu užsienyje (55)

Verslas – įdomi ir pilna iššūkių veikla. Jis gali mano tikslus ir idėjas paversti realybe. Aš...

Pažįstamo atsiųsta nuoroda paskatino susimąstyti: Lietuvoje tik dirbdamas visą parą, uždirbsi kaip užsienyje? (60)

Vienas geras mano rusakalbis bičiulis į protingą mano telefoną atsiuntė Rusijos žiniasklaidos...

Mergina ar kompiuteriniai žaidimai? Jaunuolis priėmė sunkų sprendimą (156)

Niekada negalvojau, kad man taip gali nutikti. Aš turiu priklausomybę kompiuteriniams žaidimams....

Siūlo pertvarkyti darželių valdymo sistemą – kiekvienam mikrorajonui po vieną vadovą ir pavaduotoją (45)

Kadangi dabar visi, kas netingi siūlo idėjas Lietuvai, tai nutariau ir aš prisidėti prie...

Top naujienos

Orai: iš šaltesnių orų gniaužtų pavyks ištrūkti, tačiau yra vienas bet

Savaitės pradžioje vyraus šaltoki orai , krituliai numatomi tik kai kur. Visgi, antroje savaitės...

Orlaivio kapitonas: skrydžio metu sudėtingiausi du dalykai (58)

Nestandartinės situacijos dėl oro ar techninių nesklandumų skrydžio metu pilotui nekelia baimės,...

Lietuvoje buriasi nauja grupuotė: mato kyšančias Kremliaus ausis (1182)

Pogrindyje tūnojusi Lietuvos radikalų fašistų grupelė lenda į viešumą. Šalies didmiesčiuose...

Poros, kurių galėjo ir nebūti: dabar darnūs santykiai kadaise buvo subyrėję (1)

Daug kas mano, kad visos garsenybių poros išgyveno romanus tarsi iš pasakos. Tačiau daugelis jų...

R. Valatka. Partinė, valstybinė ir emigrantų šizofrenija darkosi laisvai (244)

Socialdemokratai turi naują baltą pūkuotą partijos Pirmininką. Bet nebeturi frakcijos Seime....

Kodėl mokslininkai taip ilgai nesuprato, iš kur atsiranda vaikai? (70)

Iki 1875 m. niekas visame pasaulyje nežinojo, kaip atsiranda vaikai. Nežinojo nei eiliniai žmonės,...

V. Jurgutis: visi savanoriškai apsidalinome atleidimo lapeliais (14)

Liberalų sąjūdį ir toliau krečia krizė. Prieš dvi dienas iš partijos pirmininko pareigų...

5 daiktai, į kuriuos turėtų investuoti kiekviena vyresnė nei 40 metų moteris (39)

Sulaukusi tokio amžiaus, kiekviena moteris jau turi savo stilių ir gali tiksliai pasakyti, kas jai...

Unikalų namą Rusnėje nugriovė tam, kad sukūrentų. Bažnyčios plytas siūlyta parduoti (129)

Rusnėje neseniai buvo nugriautas Darbo partijos nario, Šilutės verslininko Sauliaus...

10 šiurpiausių Anglijos pilių, kuriose vaidenasi (13)

Bolsoverio pilis Derbišyre, kurioje, kalbama, pasirodo vaiduoklis berniukas ir slapčia ima...