aA
Prieš keletą dienų laukdamas autobuso stotelėje priėjo jaunas, išvaizdus vyriškis, liūdnom akim. Jis pasakė, kad ruošėsi tą vakarą nusižudyt. Mūsų pokalbis ir paskatino parašyti šį pamąstymą, kurį dabar skaitote.
Ar verta būti laimingu?
© Shutterstock nuotr.

Lietuva - viena nelaimingiausių tautų Europoje... Neverta toli važiuoti, kad tai pamatytume, užtenka pažiūreti į save ir paklausti, ar mes išties esame laimingi? Kyla klausimas, ar savižudybės kiekvieno asmeninis reikalas? Kas kaltas, kad esame pirmaujanti savižudybių skaičiumi tauta? Ir ką galime asmeniškai padaryti, kad tokie nebūtume?

Sutinku daug žmonių, kurie dėl savo nelaimingo gyvenimo linkę kaltinti valdžią, nes ji nesirūpina savo šalies piliečiais. Kiti kaltina susiklosčiusias aplinkybes ir kitus žmones. Gal jau užteks būti silpnavaliais ir pagaliau prisiimti atsakomybę už savo paties gyvenimą?

Kiekvienas iš mūsų esame visuomenės, kurioje gyvename dalis. Musų valdžia tik musų pačių atspindys. Daugelį piktina valdžios abejingumas piliečiams, visi norime būti išgelbėti „aukštesniųjų“ bet kažkodėl taip neatsitinka. Kodėl mes taip piktai reaguojame ir garsiai rėkiame,  kad tai neteisinga? Ar jie akli ar kurti? O gal mes juos padarėme kurčiais ir nejautriais nuolatiniais skundais ir problemomis?  Mus gi labiausiai erzina mūsų pačių trūkumai matomi kituose. Gal ir reikėtų nuo to pradėti keistis, kad gyventume pilnavertiškesnį gyvenimą.

Taigi dar kartą klausiu, ar esate laimingi, ir gyvenate prasmingai? Jei  Jūsų atsakymas yra absoliučiai Taip, tai sveikinu, Jūs esate vienas iš dvasiškai stipriausių žmonių. Kad tai pripažintume reikia drąsos. Juk gyvename pavyduolių krašte, kur negalime pasirodyti, kad sekasi geriau, nei kitiems, juk tai pavojinga, kaimynas gali blogiau pasijusti ir tą pyktį  perkelti mums. 

Todėl kruopščiai saugome savo laimės trupinius sau patiems. Arba pasielgiam dar kitaip: einame ir garsiai skalambijam, koks gyvenimas sunkus, kokie žmonės  šykštūs, pikti, nemalonūs, visi nori mums pakenkti nes aš geras ir teisingas, aš matau visuomenes bėdas ir garsiai šaukiu, kad visi žinotų! O ar taip elgdamiesı mes būsime geresni, teisingesni, labiau priimtini ar mylimi? Tikriausia taip, mus apsups tokiu pačių kaip mes būrys bendraminčių. Ir elgsis taip pat kaip mes.  Jausimės svarbūs, o savo bruožus, mintis, elgesį pamatysite kituose, nes panašumai suvienija. O kas nutiks jei vienas mūsiškių dės didesnes pastangas, kad gyventu geriau?

Jam už pastangas bus atlyginta ir jis taps kitoks, galbūt tai pasireikš  geresne materialine padėtim, gražesne  išvaizda, kitokiu požiūriu. Ir jis taps kitokiu, nebepriimtinu, su juo nebebus įdomu kalbėtis apie bendrus reikalus nes tokių jau nebebus. Atotrūkis. Mums beliks, tik pripažinti, kad iškilo žmogus ir užsidėjo laurų vainiką.

Tyliai pavydėsime, bet nesidžiaugsime, nes gi negalime atrodyti prastesni… o ar yra kitų būdų jaustis gerai? Žinoma, visada galime rinktis būti laimingais. Ar tam reikia priežasčių? Visiškai ne. Didelė dalis žmonių turi praeitį, kupiną kelią kančių, išbandymų, netekčių, ligų, neteisybės,  kol  atranda savo laimę, ir tai, jeigu išmoksta gyvenimo skirtas pamokas.

Deja daugeliui gyvenimas smūgiuoja nuolat, ir jie vis nesupranta, nes priežastis suranda kaltindami kitus. Tačiau ar apskritai kaltinimas padeda? Nemanau. O kaip būtų galima padaryt? Nustoti kaltinti ir ieškoti priežasčių, suradus priežastis įsisamoninti klaidas, kad ateityje būtų galima to išvengti. Tačiau dar lengvesnis būdas yra mokytis iš kitų patirties: atsimerkti, stebėti ir analizuoti kitus, mokytis kaip negalima gyventi, ir ieškoti gerų pavyzdžių, kuriais butu galima sekti.

Tame kelyje sunkiausia yra priprasti ir suvokti, kad gyvenimas toks spalvingas. Nelengva atvira širdim priimti viską, kas nutinka, ir džiaugtis, ir kiekvieną rytą atsikelti su klausimu - koks šiandien stebuklas man atsitiks, kokią vertingą pamoka išmoksiu? Manau, daugeliui iš mūsų jau laikas nutildyti savo ego, suvokti, kad pasaulis sukasi ne tik aplink Jus, o Jūs nesate nei tobulas, nei menkavertis, nei gražiausias ar bjauriausias, Jūs esate kažkur pakeliui į save. Jūs esate savo paties veiksmų, minčių rezultatas, ir esate toks nes norėjote tokiu būti.

Jei siekėte turėti  kuo daugiau pinigų, tai turite ir turėsite, jei siekėte būti gražiais - būsite. Bet ar viduje esate gražūs ir turtingi? Jei vis dėlto pavyko pažvelgti į save iš vidaus ir  šis vaizdas nepatinka,  verta apsidairyti aplink,  pamatyti, kad aplink yra daug žmonių, kuriems reikia mūsų pagalbos. Jie duoda mums progą būti geresniais, padėkokime Jiems. Yra daug žmonių, kurie nori ir gali mums padėti. Leiskime jiems, ir  nesijausime skolingi, tačiau padėkokime, kad Jų dėka galime atsitiesti, sustiprėti, kad vėl galėtume daryti gera kitiems, taip suteikdami sau ir kitiems džiaugsmo.  

Mes net nežinodami esame pavyzdys kitiems, todėl atsakingai rinkimės, kokiais norime būti - laimingi ar nelaimingi. Ar sugebėsime ilgai išbūti tarp nelaimingųjų. O gal geriau dalintis džiaugsmu ir sėkminga patirtimi su kitais laimingaisiais? Tokiu būdu prisidėdami prie geresnių, nuoširdesnių, supratingesnių ir laimingesnių, dvasiškai stipresnių žmonių visuomenės kūrimo.

O jei vis dar svarbiausi tikslai išlieka pinigai, išorinis grožis, prestižas, ir manai, kad pavydas, godumas, apkalbos, šmeižtas, pyktis ir nusivylimas yra savaime suprantami apibūdinimai tikram lietuviui, pagalvok ar tikrai buvai teisus, ir padarei viską,  kad nereikėtų eiti į autobuso stotelę, prisėsti šalia nepažįstamojo ar nepažįstamosios ir sakyti, jog pavargai nuo tuščio gyvenimo. Gali būti, kad norinčių išklausyti jau nebebus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Policininko žmoną gniuždo jo kolegės elgesys: tokio įžūlaus siūlymosi dar neregėjau (353)

Nežinau, ką daryti. Esu tiesiog tokia sutrikusi, nes patekau į situaciją, kuri atrodo be išeities.

Parodžiusi savo sudarkytus gelinius nagus meistrei tokio atsakymo nesitikėjau (195)

Perskaičiau straipsnį apie tai, ką pastebi vyrai moterų išvaizdoje. Jame atpažinau situaciją,...

Iš jos mokykloje šaipysis. Bet jei tai įvyks, aš būsiu laimingiausias tėtis pasaulyje (108)

Vilnietis Ernestas Pliuška, „Facebook“ įraše pasidalinęs itin jautria žinute apie savo...

Susirūpinusi mama: mano vaikai niekuo nenusikalto, kad juos žalotų nuolat kaimynystėje lojantys šunys (464)

Lietuvoje niekur negali pasislėpti nuo šunų lojimo. Tai smulkmena, kai gyveni be vaikų, bet...

Stebiu šios šeimos neištikimybės dramą ir galiu pasakyti, kuri – žmona ar meilužė – aukojasi labiau (61)

Rašau čia, nes negaliu į akis pasakyti – turiu apsimesti, kad nieko nežinau apie jūsų šeimos...

Top naujienos

Pirmųjų apklausų rezultatai Minske: Lukašenka švenčia triuškinamą pergalę pildoma (564)

Apie pusę devynių vakaro iš Minsko atskriejo pirmųjų apklausų rezultatai. Kaip ir tikėtasi, jie...

Kodėl japonai tokie ilgaamžiai? Onkologas Tsuji įvardijo pagrindinę geros sveikatos taisyklę

Japonai – viena ilgiausiai gyvenančių tautų pasaulyje. Net ir būdami garbaus amžiaus jie...

Vilniuje balsuoti nespėję baltarusiai prie ambasados surengė protesto akciją atnaujinta 21.01 (52)

Dešimtys baltarusių sekmadienio vakarą surengė demonstraciją prie Baltarusijos ambasados...

Naują versiją dėl COVID-19 plitimo iškėlę mokslininkai: nenorime nieko gąsdinti, bet grėsmė reali (139)

Sausio 24-ąją, Naujųjų metų išvakarėse pagal kinų kalendorių, trys šeimos pietavo prie...

Kokių įvaizdžių galima išvysti Žaliųjų ežerų paplūdimyje karštą vasaros dieną (39)

Sinoptikai nejuokavo – savaitgalis sostinėje buvo išties pragariškai karštas, tad nieko keisto,...

Eimantas Šaulitis

Medicus medico lupus est arba kaip tarpukario gydytojai dėl ligonių pešėsi

„Gydytojas gydytojui – vilkas“. Sparnuotą Romėnų posakį perfrazavo gydytojas Liudas...

Atlikėja Liveta Kazlauskienė susidūrė su klastinga liga: skausmas – sunkiai pakeliamas (7)

Jau ne pirmus metus sveikatos specialistai įspėja gyventojus dėl itin aktyvių erkių. Patariama...

Be veido kaukės „Maximoje“ siautėjusį recidyvistą prirakino prie turėklų, o paskui – įkalino (209)

Net aštuonis kartus teistas Jonavos gyventojas Marius Kočerovas užpuolė parduotuvės „Maxima“...

Tėvai rugsėjo 1–osios laukia su nerimu: tikėkimės, kad nereikės vėl to patirti (8)

Švietimo, mokslo ir sporto ministras ketvirtadienį patikino, kad rugsėjo 1–osios dienos šventė...

Urologas pasakė, kiek lytinių santykių per gyvenimą gali turėti vyras (7)

„Nei daug, nei mažai į savaitę trys kartai. O per ištisus metus – 104 kartus“ – dainuodavo...

|Maža didelių žinių kaina