„Barcelona“ klubo žaidėjas praėjusiame sezone įvarčių gausa pribloškė ne vieną ekspertą. „Primera“ lygoje argentinietis pasižymėjo net 50 kartų, o apskritai visuose turnyruose - net 73 kartus. To nepavyko padaryti nė vienam žaidėjui, rungtyniavusiam Europoje per visą istoriją.

Tiesa, komandiniai pasiekimai nebuvo tokie geri. Nors „Barca“ iškovojo Pasaulio klubų, karaliaus bei Ispanijos super taures, ekipa susimovė pačiuose svarbiausiuose turnyruose: „Primera“ lygoje „Barca“ į priekį praleido aršiausią konkurentą Madrido „Real“ komandą, o Čempionų lygoje, pusfinalyje, atsitrenkta į Londono „Chelsea“ barjerą (autobusą). Šie rezultatai gal ir būtų neblogi, tačiau žinant, jog katalonų ekipa šiuose turnyruose gynė čempionų titulus...

Messi asmeniniai bei komandiniai pasiekimai tarsi balansuoja - kuris iš jų yra svarbesnis. Vis dėlto, kad ir kaip Messio komanda sugebėdavo suklysti lemiamu momentu, žaidėjo indėlis į pergales buvo toks jaučiamas, jog tikriausiai argentinietis gaus ketvirtąjį „balioną“. Turbūt daugelis sakysite, jog tokį apdovanojimą turi gauti žaidėjas iš čempionų komandos, tačiau iš tų komandų atstovų nematau nė vieno, kuris galėtų laimėti auksinį kamuolį.
 
Čempionų lygos nugalėtojas Didier Drogba, stipriausiame senojo žemyno turnyre sugebėjo įmušti reikiamais momentais, tačiau kartu su komanda vietiniame čempionate žaidė kaip negaudami atlyginimų. „Chelsea“ žaidė blankiai, o iš ekipos konteksto Drogba visiškai neišsiskyrė. Tai lėmė, jog „aristokratai“ Anglijos lygos pirmenybės užbaigė vos šeštoje vietoje.

„Man City“ ekipos vedlys Sergio Aguero skirtingai nei Drogba žibėjo vietiniame čempionate, kuriame padėjo savo ekipai iškovoti išsvajotąjį trofėjų po beveik pusės amžiaus. Tačiau argentiniečio komanda beviltiškai atrodė Čempionų lygoje. „Miestiečiai“ net nesugebėjo įveikti grupės etapo. Būtent todėl šių žaidėjų kandidatūras iš karto atmetu.

Vis dėlto yra kandidatų, galinčių Messiui pateikti šiokią tokią konkurenciją. Pagrindinis konkurentas, žinoma, yra Cristiano Ronaldo. Žaidėjas taip pat individualiai buvo nesustabdomas. Jo komanda, kaip ir mažojo argentiniečio, pasirodymą baigė Čempionų lygos pusfinalyje, tačiau kas svarbiausia – portugalo komanda pagaliau nuvertė „Barcą“ nuo Ispanijos pirmenybių olimpo. Ne gana to, Ronaldo su nacionaline rinktine pateko į Europos čempionato pusfinalį.

Vardijant „Real“ lyderio praeito sezono pasiekimus, galima įžvelgti ir tokį niuansą, jog Cristiano yra labiau vertas auksinio kamuolio nei Messi, tačiau yra didelis bet... Messi kiekvienose rungtynėse laikosi principo, jog svarbiausia yra komanda, svarbiausia, kad ji įveiktų savo varžovą. Specialistai yra pastebėję, jog Ronaldo žaidžia pirmiausia dėl savęs, o po to dėl komandos. Jog tai nėra iš piršto laužtas teiginys, patvirtina ir faktai: praėjusiame sezone portugalas atliko 15 rezultatyvių perdavimų visuose turnyruose, o Messi... vien „Primera“ lygoje atliko 16 rezultatyvių perdavimų. Būtent todėl ,„blusiuku“ pravardžiuojamas futbolininkas yra labiau vertas auksinio kamuolio.

Tiesa, dar liko nepaminėti tokie futbolininkai kaip Pirlo, kuris su „Juventus“ tapo Italijos čempionu, o Italijos nacionalinę rinktinę nuvedė iki Europos čempionato finalo, taip pat Iniesta, kuris nuostabiai dirigavo „Barcai“ ir Ispanijos rinktinei. Vienas favoritų laimėti geriausią Europoje rungtyniaujančio žaidėjo titulą yra vartininkas Ikeras Casillasas. Tačiau ir šiai trijulei yra koją kišančių veiksnių (tokių, kaip mažas įvarčių skaičius).

Taigi, kad ir kaip jums jau yra įgrisę, tačiau šiuose apdovanojimuose vėl turėtų triumfuoti Lionelis Messi. Mano nuomone, jis yra 100-u procentų to vertas. Šiam puolėjui bent kiek prilygti gali tik Cristiano Ronaldo, kuris šiuose apdovanojimuose tikriausiai liks antras.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!