Kaip tikra Lietuvos abiturientė, puoselėjanti abitūros keliančias panikos tradicijas, priėmiau, šią akimirką galėčiau pavadinti kaip labai drąsų ir riterišką sprendimą – apsilankyti „Litexpo“ studijų mugėje.
© DELFI / Tomas Vinickas

Iškart pasiryžtu stoti prieš jūsų teismą, prisipažindama, kad pirmi dveji metai šiose parodose man tebuvo palanki terpė susikrauti visų universitetų rašiklių kolekciją, bet šiais metais aš ne apie tai. Noriu pasidalinti įspūdžiais, kai „Bado žaidynės“ persikelia į tikrą gyvenimą.

Įžengus į „Litexpo“ žaidynių lauką, mane pasitiko minia išalkusių vaikų. Vieni buvo išalkę atsakymų, kiti – papildomos makulatūros stalčiuje, kiti čia atėjo vedini rašiklių kolekcijų. Tačiau čia nelaimėjo nė vienas. 11 minučių. Tiek truko mano pirmas žygis koridoriumi tarp 4 ir 5 salės. Akimirksniu toptelėjo, kad jaučiuosi lyg roko žvaigždė, kurią masė žmonių ant rankų neša atgal į sceną. Bet nei aš roko žvaigždė, nei nešama ant rankų, ir toli gražu ne į sceną. Pamiršau paminėti, kad pirma misija tebuvo pasikabinti paltą. Taigi, trečioje aplankytoje rūbinėje man buvo išduotas kone paskutinis žetonas. Išmintingai nusprendžiau išvengti beždžionių tilto koridoriuje tarp 4 ir 5 salės apygardų ir palikusi paltą užmaršty, šį atstumą įveikiau lauke.

5 aukštojo mokslo Lietuvoje salė mane pasitiko su naujais išbandymais. Šioje vietoje suveikė mano analitinis mąstymas ir aš supratau! Supratau kaip veikia ši mugė! Priėjus salės duris, tu patenki į žmonių sūkurį. Atpalaiduoji savo kūną ir pasiduodi nešamas srautui tol, kol pajunti, kad sustojai. Pakėlus akis išvysti universiteto stendą ir štai tavo loterijoje išsuktas atsakymas. Minia žmonių tau išrenka universitetą. Belieka išsiaiškinti, kokia bus tavo specialybė.

Kadangi šį žaidimą žaidžiančių daug, turi laiko vos porai klausimų, kurie šabloniškai skamba taip: „Ar įstočiau pas jus?“; „Kaip manot, priimtumėt mane?“; „O ekonomikoj daug matiekos reikia?“; „Nu gerai, tada gal teisę.“ Net nekalbėsime apie tai, kaip man pavyko ištrūkti iš salės, bet daugeliui tikriausiai kilo klausimas, kaip aš likau gyva? Tiesa sakant, mane išgelbėjo vanduo, kurio eilėje laukiau gal 37 minutes.

Kai supratau, kad esu nusipelniusi kur nors padėti savo sėdimąją, lyg į Everesto viršukalnę užkopusi radau laisvą kėdę antrame aukšte. Kol varčiau savo loterijoje ištraukto universiteto lankstinuką, su manim pasisveikino mokinių grupelė: „Laba diena, kur galėtume rasti koridorių tarp 4 ir 5 salės? J. Jankevičiaus norim pasiklausyti.“ Kadangi ši vieta mano atmintyje puikiai įsirėžusi, pasiunčiau tuos vaikus į tikrus spąstus, tad vargu, ar jie man padėkojo, ir manau, kad jiems net pats J. Jankevičius nebebuvo juokingas. Bet aš ne apie jį. Vos spėjus pamatyti, kad už mano nugaros žiba pavadinimas „Infocentras“, mane klausimais apipylė berniukai, kurie neranda robotikos paskaitos. Šito jau nežinojau, bet mandagiai atsiprašiau. Kai grūste grūdosi pasimetę ir kažko nerandantys vaikai, supratau, kad turiu nešdintis ir užleisti savo darbo vietą kitiems. Bet vėlgi, gal tai tebuvo atsakymas, kuo aš norėčiau būti? Informacinio centro direktore!

Netyčiom, o gal tyčiom, užklydau į profesinių mokyklų salę. Noras sėdėti dar nebuvo dingęs, todėl klestelėjau ten, kur mokyklų mokiniai dalyvavo konkurse ir gamino patiekalus, ir beje, visai ne kokią baltą mišrainę. Sėdėjau, šypsojausi, kol nugirdau nepavalgiusias mergaites: „O, žiūrėk, čia maisto yra. - Man atrodo čia tik komisija ryja. - Ai, jo, tada varom iš čia.“ Šios damos taip pat gavo profesinį atsakymą – degustatorės užkalnės.

Kol valandų valandas blaškiausi lyg Igoris Vilniaus pakampėse, tik gaila, manęs niekas neieškojo, priėjusi tą siaubingą koridorių suplojau rankomis – jis pustuštis! Tada jau ir spėjau nužvelgti KTU universiteto genialumą, įsitikinti, kad VU universitetas ištisai žmonių apsupty, kad MRU labai puikią pramogą sumąstė, ir kad jau laikas ieškoti draugų ir su „pilnu žinių bagažu“ grįžti į namus, kur tavęs turbūt jau laukia visas giminių susitikimas, kuriam iškilmingai teks atskleisti, kokia bus tavoji ateitis.

Studijų mugė man nebuvo verta dešimties balų, bet 10 neabejotinai gauna visi tie, kurie įveikė šį iššūkį ir atlaikė visas kliūtis. Ir noriu palinkėti, kad atsakymų pradėtumėte ieškoti pačiuose mažiausiuose dalykuose, nes informacijos centre aš dar visai norėčiau padirbėti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite atsiųsti savo nuomonę? Pasidalinti mintimis? Kviečiame tai padaryti! Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Turi patarimą abiturientams, kad ateityje netektų nusivilti

Tema bus apie studijas. Norėčiau duoti patarimą jaunimui, kurie ką tik baigė mokyklą.

Sulauktas skambutis išvedė iš kantrybės – jaučiasi ir toliau kvailinamas (19)

Tikriausiai visi pajuto bangą įvairiausių elektroninių laiškų ar net skambučių, kuriais...

Per mėnesį turi išgyventi už 400 eurų: kokias dar sagas mesti į taupyklę? (196)

Įmonės remia daug programų ir konkursų, tačiau darbuotojams moka tikrai mažas algas. Po to, kai...

Mylimasis parsivedė gyventi pas motiną – tai buvo didžiausia klaida (56)

Mane mulkino apie 17 metų, gyvenome pas vaikino motiną, kiti broliai sakė, tik ne bendrame kieme,...

Studentą stebina dėstytojų nepagarbus elgesys prestižiniame Lietuvos universitete (38)

Viename prestižiniame Lietuvos universitete, kuris giriasi aukštos kokybės studijomis ir...

Top naujienos

Medikams nesuvokiamas Verygos ministerijos sprendimas: tarsi laiko mašina nubloškė į praeitį (28)

Šių metų rugsėjį vaikų ugdymo įstaigose sviestas , kur įmanoma, keičiamas aliejumi arba...

Skaidrumo šaukliui Urbšiui – nemalonumai: jei būčiau vadovavęs Panevėžiui, mero sūnaus per patrankos šūvį nebūtų projektuose (100)

Parlamentaras, judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigia nesikratantis atsakomybės dėl...

Po skandalo Kybartų pataisos namuose lekia pirmosios galvos (11)

Antradienį apie pasitraukimą iš užimamų pareigų pranešė laikinai Kybartų pataisos namams...

Sukrečianti vienos nuotraukos istorija: emocijas sunkiai tvardė net fotografas (18)

Kai kurie vaizdai visam laikui įsirėžia visuomenės atmintin. Vienas iš tokių yra JAV pasienyje...

Konfliktas įsisiūbuoja: po Skvernelio ir Karbauskio pasiūlymo Jakeliūnas įregistravo priešingą projektą (42)

Seimui svarstant pensijų kaupimo pertvarką, Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys...

STT iš kabineto išsivedė Panevėžio merą Račkauską (165)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą...

Kito sezono „Žalgiris“: didelė šeima skirstosi palikdama daug klaustukų (88)

Kauno „Žalgiris“ sužaidė istorinį sezoną, o jam dar nesibaigus du žaidėjai nusprendė...

„Sodra“ perskaičiavo esamas ir būsimas pensijas: pasitikrinkite, kiek gausite jūs (623)

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymas, pagal kurį jau skirtos ir būsimos pensijos...

Sostinėje savo įvaizdžiais praeivių žvilgsnius kaustė diplomuoti ekonomistai (76)

Šią savaitę Lietuvoje – aukštųjų mokslų diplomų teikimo maratonas, o antradienio popietę...

Vilkai pradėjo pulti nekreipdami dėmesio į žmones (12)

Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje šiemet pirmą kartą užfiksuotas vilkų išpuolis.