aA
Eurovizija“. Tai naujų talentų įsižiebimas bei dėmesį prikaustanti šalių konkurencija vienoje arenoje. Muzika, persipinusi su politika. Diena, kai Europos šalys susijungia, tačiau tuo pat metu ir kovoja.
© Scanpix

Žavi, charizmatiška ir įdomi. Taip, būtent tokia yra ji – „Eurovizija“. Ne paslaptis, kad „Eurovizija“ Lietuvoje yra bene pats laukiamiausias metų įvykis. Lietuviai mėgsta „Euroviziją“. Ne tas žodis, kaip mėgsta. Minėjau, kad „Eurovizija“ sujungia visą Europą ir ne tik, tačiau privalau pridurti, kad „Eurovizija“ taip pat yra puikus įrankis, suvienijantis mūsų Tautą.

Buvę įžymi ir galinga nacija, mes ir toliau siekiame išlikti tokia pasaulio akyse, kad ir kiek mūsų belikę. Lietuviai, išsisklaidę po pasaulį, būtent „Eurovizijos“ išvakarėse pajaučia stiprius širdies dūžius, kylančius iš visą kūną užliejančios patriotizmo bangos. Taip, „Eurovizija „mūsų viduje pažadina kartais užmiegančius patriotus. „Eurovizija“ sužadina tikėjimą savimi, savo Tauta ir savo šalimi.

Balsuojame ir tikimės, kad kada nors pagaliau nugalėsime. Kad šia pergale priminsime pasauliui, kad mes – perspektyvi valstybė, kad ir kiek amžių praėjo nuo paskutinių milžiniškos Lietuvos pergalių lauke.

Šiais metais į šį konkursą atsiuntėme labai žavią dainą, kurią atliko tikrai simpatiški atlikėjai. Šiais metais mes itin tikėjome, kad užimsime aukštą poziciją, o internetiniuose debatuose buvo galima atrasti netgi lažybų, ką žmonės padarys, jei Lietuva pagaliau laimės „Euroviziją“.

Begalė entuziazmo, ryžto ir tikėjimo. Taip, mes tokia nacija ir mūsų niekas nepakeis. Mes – lietuviai. Tačiau vis dėlto privalau išsakyti savo nuomonę dėl pusfinalio metu scenoje įvykusių trijų bučinių, simbolizavusių skirtingas, tačiau toleruojamas ir priimamas meilės išraiškas.

Mano nuomone, tai buvo gudrus manevras, turėjęs pritraukti homoseksualų dėmesį. Šie bučiniai dar labiau paskatino mus tikėti, kad liberali Europa balsuos už mus ir šį žavų mūsų gestą. Vis dėlto, kaip žinia, tai nepasitvirtino ir be galo nuvylė didžiąją daugumą lietuvių. Tačiau kodėl gi liberalioji Europa mums nedavė šių taip lauktų balų?

Visų pirma, manau, kad dauguma žmonių (ne vien aš) suprato tai kaip gudrų žingsnį, kuris turėjo pelnyti daug balsų. Europa puikiai supranta,kad Lietuva vis dar yra konservatyvi šalis, žinoma kaip Marijos žemė, kurioje apie homoseksualų santuokas yra tik garsiai diskutuojama, bet nėra galimybės visa tai įgyvendinti.

Visų antra, be abejonės, kiekvienas turi skirtingą skonį, tačiau šiame „Eurovizijos“ finale buvo ir kitų stiprių atlikėjų. Klausimas: kodėl kitos Baltijos šalys, pavyzdžiui, Estija, surinko daugiau balsų? Verta pabrėžti, kad Estijos pasirodymas buvo skoningas, žavus, o atlikėjai dvelkė meile, žvelgdami vienas į kitą. Tai buvo nuostabus išties aukšto lygio pasirodymas, nubloškęs gudrų lietuvių manevrą su „skirtingais bučiniais“ išlošti kuo daugiau balsų. Taip, Estijos numeris buvo išties nepriekaištingas, ko, deja, negaliu pasakyti apie lietuvių duetą, per ilgai užsibučiavusį ir galiausiai nespėjusį laiku pradėti tęsti dainos. Deja. Kad ir kaip myliu Lietuvą, išlieku kritiška.

Antra diskutuotina tema šių metų „Eurovizijoje“ – Rusijos pasirodymas. Polina Gagarina – puiki rusų atlikėja. Dainą ji atliko profesionaliai, o pasirodymas buvo tikrai nuostabus. Manau, tai faktas ir to paneigti mes, kad ir kaip norėtume, negalime paneigti. Šią savaitę daug kas svaidosi kibirkštimis dėl Polinos Gagarinos dainos žodžių, kuriuose ji išreiškia tikėjimą nauja pradžia bei skleidžia taiką. Beje, mano akimis, pasirodymas išties buvo lyg stebuklinga pasaka, kurią atliko angeliškai atrodanti atlikėja. Lietuviai šaukte šaukia: „kaip ji gali dainuoti apie taiką, kai Ukrainoje dedasi baisūs dalykai?“. Mano subjektyvia nuomone, jei jau pradedame čia maišyti politiką, tuomet pažvelkime ne vien iš neigiamos pusės. O apie ką gi daugiau galima dainuoti? Negi Jūs manote, kad rusai turėtų išsiųsti į „Euroviziją“ atlikėją, dainuojančią apie karą?

Manau, kad daina apie taiką ir balta Polinos suknelė – tai lyg balta vėliava, kuria Rusija pamėgino pamojuoti tarptautinėje erdvėje. Galite sakyti, kad esu naivi, tačiau privalote pripažinti, kad mes, lietuviai, pernelyg dažnai į viską stengiamės žvelgti būtent iš neigiamos pusės. Kodėl nepabandžius tikėti? Tikėti ne vien savimi, tačiau tikėti ir kitais. Europa juk patikėjo. Latvija ir Estija – taip pat, skyrusios didžiuosius balus būtent Rusijai. O kodėl gi mes ne?

Trečias ir paskutinis mano apžvalgos taškas – Lietuvos „nulis“ Rusijai, sukėlęs milžiniškas diskusijas internetiniuose debatuose. Lietuva neskyrė nei vieno taško Polinai Gagarinai – faktas, kuriuo man pačiai buvo sunku patikėti. Mano draugų bei pažįstamų rate buvo išties daug žmonių, balsavusių už šį tobulą pasirodymą, tad „nulis“ sukėlė šoką ne vien man, bet ir jiems bei jų pažįstamiems. Galų galiausiai, atrodo, visai Lietuvai. Vieni tuo didžiavosi, o kiti stebėjosi. Vis dėlto kitą rytą po „Eurovizijos“ finalo mes sužinojome, kad Lietuvos žiūrovai susižavėjo Polina ir skyrė jai trečiąją vietą, tačiau nacionalinė komisija „nusodino“ tokį žmonių sprendimą.

Kaip žinia, keli komisijos nariai Rusijos atlikėjai skyrė paskutinę vietą, teigdami, kad toks pasirodymas dvelkia apgaule. Tikrai? O tuomet ką pasakysite apie, mano nuomone, tragišką serbės pasirodymą, kurio metu ji dainuoja, jog „grožis nemeluoja“, tačiau aš joje apdainuojamo grožio išties negaliu atrasti?Negi serbė jiems pasirodė geriau? Taip pat juoką kelia lietuviai, kurie teigia, kad Rusija neskyrė nei vieno balo Lietuvai, dėl to ir mes parodėme savo principus. Principus? Norėčiau pasakyti, kad tai nėra principų demonstravimas – Rusija niekuomet Lietuvai neskirdavo daug balsų, o šiemet tikrai suprantama, kad rusai nebalsavo, kadangi „skirtingi bučiniai“, neįtikinę net Europos, atstūmė ir rusus.

Galų galiausiai, aptarusi šiuos tris pagrindinius aspektus, norėčiau dar kartą pabrėžti, kad tai yra asmeninė mano nuomonė. Myliu Lietuvą, didžiuojuosi savo šalies istorija ir tuo, kad esu lietuvė, tačiau manau, kad net ir būdama patriotė, turiu teisę išsakyti savo nuomonę, kuri, šiuo atveju, yra ganėtinai kritiška, tačiau racionali. Lietuviai, būkime patriotais, tačiau, kaip pasakė vienas mano pažįstamas, niekada neužmirškime, kad per didelis patriotizmas gali ir sužeisti kitus – A. Hitlerio partija taip pat buvo paremta nacionalizmu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Palangoje atostogavusią motiną supykdė močiutės įžūlumas: tai vyksta Baltijos kelio išvakarėse (105)

Esu mama Kristina, auginu 5-erių metukų dukrelę. Gyvename mes Vilniuje, per atostogas nusprendėme...

Atviras laiškas Skverneliui ir Mažeikai: prašau jūsų apmąstyti kelis klausimus (74)

Tema nėra nauja, bet noriu užduoti viešus klausimus mūsų valdžios ponams dėl planuojamo...

Jaunuolis negalėjo patikėti šaukimu tarnauti: ar jiems nerūpi mano finansiniai įsipareigojimai bankui? (399)

Esu 23 metų vaikinas, iš mažo miestelio, turiu, kaip ir visi, planų gyvenimui: dirbu, su drauge...

Sužinoję, kas mano vyras, giminės puolė atkalbinėti: teko priimti drastišką sprendimą (137)

Dar eidama į mokyklą pradėjau susitikinėti su vaikinu, su kuriuo siejau ateitį. Tik baigus...

Vyrą pribloškė šiuolaikinio jaunimo „dėkingumas“: už rastą telefoną – kaltinimai vagyste (120)

Šiąnakt teko susidurti su jaunimu. Susitikau su savo drauge, pašnekėjau su ja apie gyvenimą,...

Top naujienos

Palangos padavėjų elgesys šokiravo: tai pamačius visiškai dingo apetitas

DELFI sulaukė skaitytojo Igno (asmuo red. žinomas – red.) laiško, kuris tikino pasibaisėjęs...

Košmaras Vingio parke: erkių prisirinko net gaudykles įrenginėję žmonės (46)

Sostinės Vingio parkas yra populiari vieta laisvalaikiui leisti. Dauguma vilniečių žino, kad ten...

Po žūčių Tatruose – patyrusio alpinisto patarimai: tragedijos išvengti galėjo padėti keli paprasti žingsniai (23)

Tatrų kalnuose ketvirtadienį kilusi audra penkiems keliautojams baigėsi tragiškai. Staiga...

Dešimttūkstantinė minia Vilniuje susikibo rankomis, atkartodama Baltijos kelią (18)

Daugiau negu 10 tūkst. žmonių Vilniuje penktadienį susikibo rankomis į gyvą grandinę, minėdami...

Katažinos Zvonkuvienės mama dukros gyvenimo nereguliuoja, bet sutinka ne su viskuo: aš daryčiau kitaip (28)

Dainininkė ir dviejų vaikų mama Katažina Zvonkuvienė šiandien džiaugiasi tiek savo karjera,...

Dulų asociacijos pirmininkė: kūdikio mirtimi pasibaigusį gimdymą namuose priėmė medikė papildyta 16:53: „mums reikia pokyčio" (214)

Ketvirtadienį per Lietuvą praskriejo žinia, kad gimdymo namuose metu mirė kūdikis. Iki šiol...

Lietuvos krepšininkams – Azijos virtuvės iššūkiai: rinktinės šefas pats vyko į parduotuvę

Lietuvos krepšinio rinktinė Korėjoje, kur rengiasi pasaulio čempionatui, susidūrė su...

Kaune per avariją apsivertė automobilis, atskubėjo visos tarnybos

Kaune penktadienio vakarą į Marvelės gatvės skubėjo keli medikų, ugniagesių ir policijos...

Rugsėjį bus sudaryta nuomos sutartis: ŽŪM keliaus į Kauną (14)

Sutartis dėl Žemės ūkio ministerijos ( ŽŪM ) patalpų Kaune nuomos turėtų būti pasirašyta...