aA
Atsimerkime, nuoga tiesa – jaunuolių ateitis žlunga dėl švietimo sistemos ir žmogiškumo nebuvimo.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Ar Lietuvoje kur nors vyrauja teisingumas? Kodėl žmonės, sėdintys Seime ir priimantys įstatymus, pakitimus dėl mokslo, nemąsto racionaliai ir naudingai? Kodėl Jie trokšta sugriauti jaunų žmonių ateitį? Kodėl ir kur dingo žmoniškumas?

Ne be reikalo prabilau apie jaunų žmonių ateitį, o todėl, kad noriu dar kartą pabrėžti, kas ir kodėl Lietuvoje yra daroma ne taip, kaip turėtų. Galbūt bent kas nors atsižvelgs į tai, ką pasakysiu, ir pakeis savo mąstymą.

Visų pirma, nepamenu, kada mane buvo užvaldęs toks įsiūtis, tačiau šiandien tiesiogine žodžio prasme - degu, todėl noriu pasidalinti tuo, ką jaučiu. Pamačiau anglų kalbos egzamino atsakymus ir palyginau juos su savaisiais. Totalus nesusipratimas. Tragedija. Ar dėl to, kad taip susimoviau, galiu kaltinti kažką kitą, o ne save? Manau, taip, nes tai buvo vienintelis egzaminas, dėl kurio tiek stengiausi, ir rezultatas, kurį jau dabar regiu savo mintyse, mane tiesiog erzina.

Ar gali žmogus, sprendęsis ankstesnių metų egzaminus, tobulinęs skaitymo ir klausymo įgūdžius, dalyvavęs anglų kalbos stovykloje pačioje Anglijoje, keliavęs ir mokęsis sustiprintos anglų kalbos jau nuo 2 klasės taip susimauti ir parašyti egzaminą blogiau nei vidutiniokas? Ne, tikrai negali!!! Tačiau šis egzaminas, panašu, kad nori įrodyti, jog gali.

Matau ne vieną problemą, kodėl taip įvyko. Pirma, valstybė siekia išdalinti kuo mažiau finansuojamų vietų. Antra, valstybei užtenka kvalifikuotų darbuotojų, dabar trūksta tik „Maximos“ darbuotojų. Trečia, valstybė negali parodyti, kad vaikai anglų kalbą jau moka geriau nei lietuvių, todėl juos reikia žlugdyti. Ketvirta, valstybė negali leisti vaikams gerai išlaikyti anglų egzaminą, nes praėjusiais metai buvo per geri rezultatai.

Ironiška, tačiau taip graudu... Galėčiau šį „Kodėl?“ sąrašą tęsti ir tęsti, bet, manau, daugelis su tuo sutinkate ir patys visa tai puikiai suvokiate. Būtent dėl to ir raginu atsimerkti! Ar girdit, Seimo nariai, egzaminų sudarinėtojai ir visi tie, kurie galite kažką pakeisti, ko aš prašau? Atsimerkite!

Prašau, apsidairykite, išeikite pasivaikščioti į miestą ir pastebėkite, kaip „bėga“ jaunimas! Visi išvažiuoja, palieka Lietuvą! Ar Jūs suvokiate, kas dėl to kaltas? Sistema kalta! Sistema, dėl kurios jaunimas negali daugiau čia pasilikti. Aš pati išvažiuoju studijuoti į užsienį. Klausimas – kodėl? Tikrai ne todėl, kad nesu Lietuvos patriotė. Esu. Aš myliu nuostabią mūsų šalies gamtą, aš didžiuojuosi jos istorija, tačiau žinot, kas man nepatinka? Buki įstatymai, kurių dėka mano karjeros kelias užkertamas.

Manot, kad aš viena, kuri išvažiuoju? Tikrai ne, vis daugiau ir daugiau jaunimo ruošiasi išvažiuoti arba tiesiog išvažiuoja, nes nebegali taikstytis su įstatymais. Tačiau visi apsimeta to nepastebintys. Ir negalvokit, kad esu tinginė, plepanti niekus, aš kalbu tai, ką realiai matau. Nesvarbu, kad gyvenu provincijoje, tačiau lankau puikią gimnaziją, kurioje dirba šaunūs mokytojai metodininkai, ir pastebiu, kaip smunka jaunų žmonių skaičius, tiek dieną, tiek vakare miestas pustuštis arba pilnas senyvo amžiaus žmonių... Ir tai tikrai ne erezija, tai – tiesa. Taip kalbu, nes tikrai daug mokiausi, lankiau papildomas pamokas ir tam išleidau daug pinigų, mano mokymosi rezultatai visada buvo puikūs, visada tarp metinių vidurkių dominuodavo dešimtukai ir įsipainiodavo vos vienas kitas devynetas ar aštuonetas, tačiau kas iš to, jeigu egzamine bus visai kitokie skaičiukai, jeigu atestatą puoš trigubai žemesni įvertinimai?

Jeigu būčiau pasilikus studijuoti Lietuvoje, tikrai taip lengvai nesitaikstyčiau su tuo, ką dabar matau po anglų kalbos egzamino. Aš burčiau moksleivių draugiją ir siekčiau įrodyti, jog anglų egzaminas šiais metais tikrai buvo per sunkus. Perskaičiau visus mokinių straipsnius, rašytus internete, spaudoje ir su visais jais sutinku, tačiau esmė ta, kad nuo to vis tiek niekas nesikeičia.

Niekas nereaguoja į tai, kad vaikai išreiškia pasipiktinimą, jog klausymo užduotys buvo C1 lygio, o skaitymas taip pat sunkiai „įkandamas“, kad prieš klausymo testą buvo duotos tik 15 sekundžių ir kad garso takeliai neveikė tinkamai. Niekas nereaguoja, nes atsiras tokių, kurių anglų kalbos lygis atitinka C1 ar C2, kurie treniravosi tokiems anglų kalbos testams kaip IELTS ar TOEFL ir kurie dėl to padarė tik keletą klaidų ir sugebės gauti aukštus įvertinimas. Tačiau ar taip sunku suvokti, kad tokio jaunimo nėra daug? Kodėl reikia lygiuotis į C1 lygį, jeigu mokykloje moko B2? Atsakymą jau minėjau, išdėstydama problemų sąrašą „Kodėl?“.

Apibendrinant vis dėlto norėčiau paminėti, kad man skaudu, graudu ir liūdna žiūrėti į ašarotas jaunų žmonių akis, skaudu pačiai palikti Lietuvą, tačiau taip daryti negalima: negalima taikstytis su žlugdymu, negalima nekovoti, negalima karjeros iškeisti į tautiškumą. Piliečiai, išsakykime savo nuomones ir netylėkime; tai, kas Lietuvoje darosi su švietimo sistema, yra tragedija. Geriausias įrodymas – anglų egzaminas. Nagi, atsimerkime!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Emocijoms nuslūgus: jeigu pinigų maišas atsirado tokiam betono kiekiui, gal Zapyškyje visa kita jau sutvarkyta? (79)

Zapyškio bažnyčios istorija, nors ir sukėlė audrą emocijų, bet kol kas diskusija sukasi tik...

Po „Žalgirio“ pralaimėjimo: ar „Eurolyga“ tapo piniguočių varžybomis? (22)

Komandiniame sporte laimi pinigai , talentas ar noras? Po paskutinių „Žalgirio“ varžybų...

Klaipėdiečiui kilo klausimas: kas slypi už skleidžiamos panikos mieste? (9)

Klaipėdoje gyvenu daugiau nei keturiasdešimt metų. Visada žinojau, kad šalia yra uostas, kad čia...

Buvusi dvyliktokė papasakojo, ką jai teko patirti kaimo mokykloje: tos pamokos priminė karo zoną (35)

12 klasė turėtų būti patys įsimintiniausi metai mokykloje . Man jie tokie ir buvo, deja, ne iš...

Top naujienos

Automobilių mokestis įgauna aiškius kontūrus: gautas pirmas pritarimas Seime (92)

Seimas antradienį priėmė svarstyti „valstiečių“ įstatymo projektą dėl transporto...

Seimas pritarė „valstiečių” siūlymui išplėsti NT mokestį (19)

Seimas antradienį pritarė „valstiečių“ frakcijos siūlymui išplėsti nekilnojamojo turto (NT)...

Psichologinis viršininko ar kolegų spaudimas: kaip gintis ir kurių profesijų atstovai kenčia dažniausiai

Geras mikroklimatas darbovietėje – kone vienas svarbiausių dalykų, tačiau ne visuomet visi...

Rinktinės kapitonė Jocytės atėjimą apibūdino vaizdžiai: buvo dugnas, o dabar – toks saulės blyksnis

Lietuvos moterų krepšinio perlas 13-metė Justė Jocytė kartu su rinktine pirmadienį...

Karbauskis ruošiasi naujam balsavimui: Pranckiečio situacija gali pasikartoti (70)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino,...

Plastikos chirurgo Sauliaus Vikšraičio šeimoje – skyrybų drama: žmona į teismą kreipėsi dėl vyro kaltės, dalinsis solidų turtą (57)

Šalyje žinomas plastikos chirurgas, kaunietis Saulius Vikšraitis skiriasi su žmona Aurelija....

Krūtų implantus gaubiančios kalbos apie mirtiną ligą – tiesa ar blefas? grožio mitų griovėjos

Legendinė Coco Chanel teigė, jog rankos – moters vizitinė kortelė, kaklas – jos pasas,...

Mandarinai – skaniausi paspaudus šaltukui: ko dar nežinojote apie šiuos citrusus (2)

Kiekvienas metų laikas į maisto racioną atneša tik jam būdingus produktus. Jei vasarą...

Kas ves Lietuvą į Tokiją? Atėjo Maskoliūno metas, o gal bus sugrąžintas Sireika? laida „Krepšinio zona“ (55)

Visą savaitę iki LKF Vykdomojo komiteto posėdžio, kuriame turėtų paaiškėti naujasis Lietuvos...

Naujų mokesčių prakeiksmas kabo virš Seimo: tokių pokyčių neplanuota net per didžiausias krizes (389)

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad kitų metų biudžeto projektas bus priimtas gruodžio 10...