Artėjant vasario viduriui pasaulį vėl užplūsta mano vadinamoji „raudonoji manija“. Taip taip, aš apie tą pačią vienų laukiamą, kitų nemėgstamą Šv. Valentino dieną.
© Fotolia nuotr.

Tradiciškai visur išlenda širdelės, meškiukai, parduotuvės apsikarsto atitinkama atributika (nors galiu prisiekti – šįmet tikrai tam skyrė daug mažiau pastangų), o porelės galvoja kaip nustebinti antrąją pusę. Na, ir žinoma suintensyvėja vienišių bumbėjimai apie kartų gyvenimą neturint mylimojo.

Asmeniškai man niekad nepasitaikė turėti poros tokią dieną, tad šią progą visad siejau su akcija šokoladui. Niekad ir neniekinau tų, kurie „raudonąją maniją“ norėjo atšvęsti ypatingiau – juk jeigu turi dėl ko švęsti, kodėl gi ne? Meilę visados reikia švęsti, nors ją jaučiame, gauname ir duodame per mažai.

Taigi, įsimylėjėlių diena. Porelės, širdelės... Norom nenorom smegenų vingius ima virpinti mintis, kad jau būtų pats metas ir man kažką susirasti. Ir tas garsusis visuomenės spaudimas nebūti vienišam jau pradeda apsiriboti ne vien mama, susirūpinusia dėl tavo meilės reikalų (tiksliau jų nebuvimo). Atidžiau dėmesį į tai pradėjau kreipti, kai vienoje paskaitoje dėstytojas, nukrypęs į lyrinius samprotavimus tiesiai šviesiai rėžė: „Merginos, jūs dabar esate savo reprodukcinio amžiaus viršūnėje. Jūsų amžiaus vyrai vis dar nesubrendę . Karjera su laiku bus, o biologijai laiko nebeturite. Skubėkite. Agresyviai. Lietuvos vyrus reikia paimti!“.

Visi pasijuokėme, pakraipėme galvas ir tiek. Na, kur mums skubėti, kai dar net 25-erių nesulaukėme. Vis dėlto, paskaitos eigoje pradėjau dairytis į vyriškosios giminės kursiokus kitu žvilgsniu. Kadangi mūsų specialybėje vaikinų ir merginų santykis 1:10, analizavimo buvo nedaug. Taigi, keli patinai jau žieduoti. Šitam iš telefono ekrano šypsosi graži mergina. Kitas akivaizdžiai simpatizuoja šalia sėdinčiai merginai. Visi likę irgi jau poruoti. Va tai tau, visus iki vieno pasiėmė! Vadinasi poros reikia ieškoti platesniu spektru.

Taip bemintydama pradėjau galvoti apie galimus scenarijus susipažinti – per draugus, bare, kavinėje, koncerte, bibliotekoje... Gan paprasta, tik reikia šiek tiek drąsos. Kodėl to nedarau? Tada topteli – nes nežinia ant ko gali „užsišokti“. Prisimenu kaip kiekvieną kartą einant į pasimatymą su visiškai nepažįstamu žmogumi dreba kojos. Ne vien dėl to, kad esi labai susijaudinęs, ne vien dėl to, kad gali būti labai nepatogių situacijų (kas mokės ir pan.) arba kai mintyse pasidėlioji scenarijų, kaip tavo pasimatymas gali pavirsti kraupiu reportažu vakaro žiniose.

Dar visada prisimenu viename filme pasakyta mintį, kurios esmė tame, kad mums tinkantį žmogų sutikti yra labai sunku. Iš milijonų atmetus atstumą, lytį, amžių , socialinę padėtį, išsilavinimą ir kitus veiksnius, telieka keli tau tinkami žmonės. Bet ar su jais kas pasiseks? Taigi, eini ir galvoji – ar tai galėtų būti vienas iš kelių?

Taigi, pateikiu kelis žmonių tipus, kurie dar pasunkina ir taip sunkią paiešką. Norėčiau pabrėžti, kad tai taikoma tiek merginoms/moterims, tiek vaikinams/vyrams:

1. Neseniai išsiskyrę. Ir dažniausiai tuo nepatenkinti. Nesvarbu kokie buvo ankstesnieji santykiai, bet išsiskyrimas jį/ją įskaudino, tad širdgėlos numalšinimui reikia pulti į naują draugystę. Kodėl neverta prasidėti? Toks žmogus zirs tau apie savo „eks“, galėsi tikėtis, kad padėsi išsilaižyti žaizdas ir statysi kartu gražią ateitį. O dažniausia realybė ta, kad tavo dėka partneris atsigaus ir vietoj padėkos sulauksi banalaus „būkime draugais“;

2. Jau turintys simpatiją. Na, tikrai, ar labai lengva rasti žmogų, kuris jau nebūtų kažko „įsikliopinęs“? Visi turime draugų, pažįstamų, taip pat jų turi ir tavo „pasimatymas“. Tikimybė atrasti absoliučiai laisvą širdį yra labai maža. Todėl tokie žmonės tikriausiai nebus suinteresuoti poravimusi su tavimi – juk reikia kovoti dėl svajonės;

3. Ieškantys kūniškos meilės. Gali siūlyti tai iškart, gali pakovoti dėl tavo dėmesio iki pirmo karto. Tada „atia“ arba „aš neieškau įsipareigojimų, bet galim tą daryti dažniau“ ir pan. Ir tik nereikia aiškinti, kad tik vyrai tai daro – neįpareigojantys santykiai dažnai tenkina ir moteris. Privalumas – fiziologiniai poreikiai nelieka nepatenkinti. Imtis atsargumo – neįsimylėk, šioji pornografija veikiausiai vestuvėmis nesibaigs. Ir žinoma ne tokios malonios ir niežtinčios meilės ligos;

4. Plečiantys pažintis. Arba paprasčiau – ieškantys draugų. Dažnai sutinkami pažinčių svetainėse. Jiems santykių nereikia. Arba reikia, bet ne su tavimi. Bet jie mielai būtų „tik draugais“. Kartais būna, kad užsimiršta ir elgiasi su tavim kaip su savo antra puse, kadangi dėmesys ir laiko praleidimas yra malonus, bet ginčuose visados primena, kad jūs – ne pora. Pseudosantykiai – jokios ateities;

5. Išnaudotojai. Ir, oi, ne, ne vien moterys išnaudoja vyrus. Dėmesys, laiko praleidimas, dovanos patinka visiems. Šiek tiek primena ieškančius draugų, tik čia pirmoj vietoj materializmas. „Barakudai ir barakūdos“ kitaip;

6. Nekenčiantys priešingos lyties. Vyrai, kurie nekenčia moterų, nes jos visos „plastikinės“, „barakudos“, „joms tik mašina ir piniginė rūpi“, „zirzia“ arba blogiausia, kai moteris yra „mėsa“. Arba šiaip kiaulė, praleidęs žmogiškumo pamokas. Moterų stovykloje egzistuoja tokios kaip „visi vyrai kiaulės‘, „jiems tik vienas galvoje“ arba viską vainikuojantis feminizmas, kai net nežinoma, ką tas žodis reiškia. Taipogi praleistos žmogiškumo pamokos;

7. „Žydroji austrė“. Štai susipažįsti su įdomiu žmogumi, akytės mirksi, kūno kalba vyksta ir pokalbio eigoje staiga paaiškėja, kad priešais tave ne būsimoji antra pusė, o konkurentas. Būkim biedni, bet teisingi – homoseksualūs žmonės mūsuose egzistuoja ir jeigu jie to neafišuoja arba nespinduliuoja aura, apsirikimas tiesiog neišvengiamas.O ką, „shit happens“, kaip sakoma.

Visados išlieka tikimybė, kad vienas kitam tiesiog nepatiksit, nesutaps charakteriai, zodiako ženklai, susitikot ne laiku ir kiti šeši milijonai priežasčių, dėl ko du žmonės netinka vienas kitam arba negali būti kartu. Aš pati pagaliau supratau ir noriu pasauliui įrodyti, kad meilės paieška yra sunkus ir ilgas kelias. Pasiseka nedaugeliui. Jeigu meilė Jums yra prioritetas, neverta laukti ir atidėlioti, zirsti ir žliumbti nes kartais gali ir viso gyvenimo neužtekti.

Tad mylėkit ir būkite mylimi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti savo patirtimi? Tai galite padaryti žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Po vakarykštės „Žalgirio“ pergalės užmirškime svaičiojimus apie „vidutiniokus“ (51)

Po vakarykščio laimėjimo prieš Pirėjo „Olimpiakos“, šiandien visi tik ir kalba apie Lietuvos...

Gyvenimo planavimas Lietuvoje – neįmanomas: pensijų reformos tai patvirtina (67)

Skaitau kartas nuo karto straipsnius apie tai, kaip mūsų vyriausybė rūpinasi Lietuvos piliečių...

Po vestuvių viskas ėmė byrėti – dabar sutuoktinis aiškina apie taupymą (165)

Esu nusivylusi lietuviais vyrais. Siūlau visiems skaitantiems susimąstyti...

Šypseną kelia vienišų moterų standartai: gyvenimas – ne „Olialia“ vaizdo klipas (126)

Su niekuo viešai nenorėjau dalytis savo mintimis, nes bijau kitų moterų keršto. Apsispręsti...

Pavasasario vargai – šunų „krūvelės“: gėda skaityti taisykles (41)

Kiekvieną kartą atėjus pavasariui, kai ypač ryškiai matoma šunų palikta tarša, tampa...

Top naujienos

Draudžiančiųjų gyvybę laukia pokyčiai: naikina pilkąsias zonas (2)

Seimo priimtame naujos redakcijos Draudimo įstatyme yra kelios naujovės, ypač aktualios gyvybės...

Kaip gauti gerą švedišką pensiją: sukaupti tokias sumas yra sukurta visa sistema (11)

Jau 12 metų iš pensijos gyvenantis švedas Stigas Wahlstrumas nesiskundžia – pinigų pakanka ir...

Orai: pasilepinom ir užteks – plūstels permainos (21)

Artimiausiomis dienomis orai subjurs – į šalį atkeliaus vėsa, prapliups krituliai.

Vienas paslaptingiausių ginklų istorijoje: liepsnojo net jūra karius apimdavo paniška baimė (74)

Bizantijos gyventojai šį paslaptingą ginklą vadino „jūrų ugnimi“, vėliau istorijoje...

„Apple“ darbuotojai papasakojo apie tamsiausius savo darbo užkulisius (36)

„Apple“ – viena iš bendrovių, kur laikomasi bene griežčiausio konfidencialumo kodekso....

Karališkojo kūdikio gimimo belaukiant: monarchijos moterims galioja griežtos taisyklės net gimdymo metu

Jau greitai Kembridžo kunigaikštienė Catherine padovanos Didžiosios Britanijos princui Williamui...

Valančiūno pražangų serija ir destruktyvus DeRozanas padovanojo pergalę „Wizards“ (1)

NBA atkrintamosiose varžybose pačiu netinkamiausiu metu senus įpročius atsiminė Toronto...

Kasparaitis „nusodino“ komandos draugą: himno žodžius mokėjau, kai dar nebuvai gimęs (17)

Darius Kasparaitis tenkinosi epizodiniu vaidmeniu ant Kauno ledo, bet būtent jis buvo svarbiausia...

Prabangus gyvenimas slėpė kraupias paslaptis: patikusias moteris grobdavo tiesiog gatvėje (123)

„Sraigtasparnių nusileidimo aikštelė, 27 miegamieji su neperšaunamaisiais langais, iš aukso...

Lietuva laukia Venckienės grąžinimo: kaip violetinė Garliavos banga užvaldė politikų protą (806)

Nuo Lietuvos teisėsaugos į JAV pabėgusi Neringa Venckienė šiuo metu suimta ir laikoma JAV...