aA
2030-ieji, Montevidėjus (Urugvajus). Lietuvos futbolo rinktinė laimėjo pusfinalyje prieš Argentiną ir laukia savo varžovo. Pasaulis seka mažos šalies triumfo žygį ir aptarinėja Lietuvos fenomeną.
Students at the University of Vilnius
© DELFI / Andrius Ufartas

Šiek tiek istorijos: 2030-aisiais pasauliečiai vyksta į Lietuvą dėl pasiekimų gamtos mokslų, fizikos ir medicinos srityse. Studijos Kauno Lietuvos sveikatos mokslų universitete lyginamos su medicinos studijomis Kembridžo, Oksfordo ar J. Hopkinso universitetuose. Lietuva pateisinusi savo kaip kosminės valstybės vardą - lietuvių astronautė pabuvojo kosmose, o Fizinių ir technologinių mokslų centre, įsikūrusiame greta Molėtų, nuolat savo atradimus tobulina pasaulio fizikai, astronomai, lazerinių ir kosminių technologijų mokslininkai. Lietuvių biochemikai išrado vaistus nuo onkologinių ir genetinių ligų, taip pat išgydė pasaulį nuo depresijos.

2030 metais kiekvienoje Lietuvos seniūnijoje susikūrusios tikrosios bendrijos, kurios išlaiko po kelias sporto, mokslo ar meno komandas. Seniūnijose kaip iš bibliotekos galima pasiimti dviratį, kamuolį, valtį ar smuiką. Vaikai ir suaugę treniruojasi ar šiaip žaidžia atviruose ir uždaruose aikštynuose, stadionuose ar baseinuose. Bendruomenė sprendžia, kur investuoti miestelio lėšas, skiria stipendijas išvykusiems studijuoti į užsienį, apmoka vestuves ir jaunavedžių medaus mėnesio keliones po pasaulį.

Lėšų lavinimui ir inovacijoms finansuoti atsirado po to, kai miestuose ir miesteliuose ėmė kauptis perteklinis biudžetas, nes nebereikėjo mokėti išmokų.

Visų amžiaus grupių gyventojai apsirūpino darbu ir pakankamomis pajamomis dėl į šalį vardan kvalifikuotų medicininių paslaugų vykstančių turistų, mokslininkų, laikinų globalių korporacijų darbuotojų. Jie Lietuvoje atrado švarią gamtą, sveiką maistą, rankų darbo gaminius, o, praleidę dvasinės ir fizinės sveikatos atstatymo laikotarpį, susižavėję nuoširdžiais gyventojais, įsivaikino visus Lietuvoje be tėvų buvusius vaikus.

Išmanusis transportavimas (mokslininkų vertinamas, kaip teleportacinių technologijų pradžia) iš esmės pakeitė švietimo sistemą – visoje Lietuvoje įsteigtas specializuotų klasių tinklas su fantastiškiausiais mokytojais ir neįtikėtinomis laboratorijomis. Mokiniai tiesiog pagal tvarkaraštį per pertraukas persikeldavo į reikiamas klases. Tapo įdomu mokytis, išnyko atskirtis ir patyčios.

Miestų savivaldybės jau anksčiau suvokė identiteto svarbą ir pradėjo specializuotis įvairiose srityse. Elektrėnai dėl strategiškai patogios vietos išvystė medicinos diagnostiką, Kretinga – slaugos paslaugas, nes Klaipėdos universitete įgyvendintos Sveikatos mokslų studijų idėjos, o Palangos oro uostas supaprastino klientų keliones. Ignalina tapo kineziterapijos ir jogos centru, kur žmonės vyksta fizinės bei dvasinės sveikatos Labanoro miškuose taisyti.

Svečiai ėmė masiškai vykti į šalį sveikatintis, nes jų gerovę užtikrino aukštą profesionalumą išugdžiusios medicinos, diagnostikos, slaugos ir reabilitacijos industrijos, gavusios valstybės dėmesį ir ekonominę paramą savo sričiai.

Proveržį inicijavo Valstybinis turizmo departamentas. Real is beautiful akcentu tapo ne pažintinės ar savaitgalio ekskursijos, o ilgalaikės medicininės reabilitacijos paslaugos bei sveikatingumo kursai, skirti įvairiausiems žmonių poreikiams - nuo gimdyvių iki senjorų. Traukos pagrindą sudarė jau esantys medicininės diagnostikos, odontologų centrai, plastinės chirurgijos ir medicinos klinikos, reabilitacijos centrai, sanatorijos, prie jų prisijungė aptarnaujančios sritys – apgyvendinimo, maitinimo, transporto, pramogų.

Nes savo laiku patikėjome, kad gydymas, reabilitacija ir investicijos į sveikatingumą kuria itin aukštą pridėtinę vertę ir dar ilgai nebus pakeisti robotais.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI su kitomis žiniasklaidomis priemonėmis pradėjo įgyvendinti projektą – Idėja Lietuvai. Tai – iniciatyva, skirta išgryninti tris pagrindines idėjas, kurias įgyvendinus greičiau, Lietuva turėtų galimybę išlikti ateinančius 100 metų.

Kviečiame aktyvius Lietuvos piliečius pasidalinti savo idėja ir taip prisidėti prie Lietuvos valstybės stiprinimo. Daugiau informacijos čia.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Nesusišnekėjo su draudimo agentu: kai reikėjo dengti nuostolius, paaiškėjo liūdna tiesa (33)

Mes butą draudžiamės jau 4 metus „Lietuvos draudime“. Kai draudėmės butą, tada pasakėme,...

Lietuviams kelionė po Ameriką įsiminė ilgam: pasidalino patarimais, kaip nepermokėti (42)

Sveiki, mieli DELFI skaitytojai! Esu Marek Kolosovski – keliautojas iš Šalčininkų, man 26-eri...

Atostogos Maltoje prasidėjo sėdint ant akmens: nesitikėjo, kad kelionė taip pabrangs (71)

Mano atostogos prasidėjo nuvykus į Maltą , į mažą miestelį Mgarr, prie užrakintų durų....

Gyvūnai kenčia dėl valstybinių institucijų nekompetencijos: ar eilinį kartą tai pamiršime? (41)

Praeitą sekmadienį buvo paviešintas žiauriausias gyvūnų eksporto atvejis Lietuvoje . Lenkijoje...

Netiki, kad Lietuva taps gerovės valstybė: kol kas einame ne tuo keliu (149)

Vis dažnėjant kalboms apie gerovės valstybę, pasigirsta skirtingų nuomonių apie galimas jos formas.

Top naujienos

Lietuva pasaulio čempionate: pirmas antausis JAV, „La Bomba“ Japonijoje, prisikėlimai, „Neverk, Argentina“ ir Kleizos arija medaliai, rekordai ir komentarai (1)

Paradoksas – Lietuvos krepšinio rinktinė nė karto nėra tapusi olimpinių žaidynių ar pasaulio...

Skvernelis po atliktos operacijos: tikiu, įveiksiu ir šitą iššūkį dėl sveikatos nedalyvaus dalyje renginių (24)

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienio rytą paskelbė, kad jam padaryta operacija praėjo...

Atlyginimų klausimas – visu aštrumu: tik mažiau nei ketvirtadalis mokytojų dirba pilnu etatu (6)

Artėjant mokslo metams vėl į viešumą kyla pedagogų atlyginimų klausimas. Analizuojant šios...

Netrukus gimdysianti Irūna Puzaraitė: vyras išeina tėvystės atostogų, kad aš galėčiau koncertuoti (42)

Dainininkė Irūna Puzaraitė -Čeponienė jau visai netrukus susilauks antrojo vaikelio....

Gyvai / Krepšinio zona. Liko paskutinis testas: ar Lietuvos rinktinė jau pasiruošusi šturmuoti Kiniją?

Pirmadienį 10 val. DELFI TV eteryje – laida „ Krepšinio zona “ apie jau po kelių dienų...

„The Guardian“: Trumpas dėl Putino susikivirčijo su G7 lyderiais

Donaldas Trumpas susikivirčijo su kolegomis – G7 lyderiais – dėl savo reikalavimo į šią...

Linkevičius: URM aiškinasi aplinkybes dėl incidento per mitingą Honkongui palaikyti (3)

Lietuvos užsienio reikalų ministerija aiškinasi aplinkybes dėl penktadienį įvykusio incidento,...

Muitininkai sulaikė iš Rusijos gabentą sprogstamųjų šaudmenų krovinį šaudmenys skirti kariniams lėktuvams (27)

Muitininkai vėl užkirto kelią į Lietuvą bandytam įvežti karinės paskirties kroviniui....