aA
„Matydavomės kartą per dvi-tris savaites, tie laikai išbandė mūsų meilę. Galiausiai supratome, kad esame sukurti vienas kitam“, – DELFI pakvietus skaitytojus pasidalinti savo meilės istorija su žmogumi iš kitos valstybės, papasakojo skaitytoja Saulė. Ji atskleidė, kaip jai sekėsi išlaikyti santykius su vyru, gyvenusiu kitoje valstybėje.
© Shutterstock nuotr.

Pradėsiu nuo to, kad man yra devyniolika metų, o vyrui dvidešimt šešeri. Susipažinome, kai man tik suėjo penkiolika metų. Mūsų meilės istorija prasideda gan banaliai: naršydama internete, vienoje grupėje radau vaikiną.

Pagalvojau, kad jam apie septyniolika metų, todėl nusiunčiau kvietimą priimti į draugus. Pradėjus susirašinėti, paaiškėjo, kad tuo metu jam buvo dvidešimt dveji. Nutarėme susitikti. Jaunuolis man labai patiko, buvo mielas ir mandagus. Įsimylėjau. Tačiau kitas mūsų pasimatymas įvyko tik po pusmečio.

Galiausiai draugystė peraugo į rimtesnius jausmus. Susitikinėjome trejus metus. Aš iš Lietuvos, jis – iš Baltarusijos. Matydavomės kartą per dvi-tris savaites, tie laikai išbandė mūsų meilę. Galiausiai supratome, kad esame sukurti vienas kitam.

Kuklios vestuvės vyko Vilniuje. Iš karto po jų kilo vyro persikrausymo į Vilnių klausimas. Daug sunkumų ir piniginių išlaidų patyrėme tvarkydami dokumentus: santuokos įregistravimas, leidimas laikinai gyventi, mano ir vyro pasų keitimas, gyvybės draudimas ir kiti popieriai kainavo apie tūkstantį litų. Laimė, pinigais padėjo artimieji, patys neturėjome turėję santaupų, o pinigų už parduotą automobilį neužteko.

Apskritai man pasisekė: vyro tėvai ir kitos giminės pritarė santuokai, palaiko, jokių problemų bendraujant su jais nekyla. Vaikystėje išmokau artimos vietos, iš kur kilęs mano mylimasis, tarmę, todėl atvykdama pas juos į kaimą nesijaučiu „balta varna“. Nesu miesto išlepinta, todėl vasarą mielai padedu vartyti šieną, rinkti daržoves ir uogas, tvarkytis namuose.

Neįsivaizduoju, kaip galima nesutarti su anyta: juk ji pagimdė ir užaugino mano vyrą, vadinasi, turiu būti dėkinga jai. Mano giminaičiai mylimąjį priėmė taip pat labai šiltai, pasisakymų dėl amžiaus skirtumo ar kilmės negirdėjau. Kalbant apie mus pačius, irgi sutariame gerai. Be abejo, kartais nuomonės išsiskiria, tačiau aiškindamiesi problemą, randame aukso vidurį.

Nors esame skirtingų socialinių sluoksnių atstovai, užaugome nevienodomis sąlygomis ir turime beveik aštuonių metų skirtumą, tai nesukelia rimtų problemų renkantis laisvalaikio pramogą ar sprendžiant šeimyninius klausimus. Stengiamės gyventi taupiai, kad galėtumėme sukauptus pinigus išleisti kelionei ar brangesniam daiktui.

Esu patenkinta santuoka ir vyru, nesigailiu, kad ištekėjau būdama aštuoniolikos. Spėju mokytis, gaminti, tvarkytis namus, skirti laiko sau ir vyrui.

Nėra lengva mylėti. Kad kažką gautum, turi duoti. Mūsų meilei išbandyti prireikė trejų metų gyvenimo skirtingose šalyse, nesutarimų, išsiskyrimų... Tačiau noras likti kartu buvo didesnis už asmeninius principus. Nebijokite keisti save, aplinką, jei žinote, kad tai atneš laimę ir džiaugsmą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI skaitytojos, papasakojusios apie santuoką su musulmonu ir atskleidusios savo gyvenimo detales, straipsnis susilaukė didelio skaitytojų dėmesio – komentaruose pradėta diskutuoti, ką reiškia susituokti ir gyvenimą kurti su žmogumi, kuris yra kitos nei tu ar tavo šeima religijos, tautybės.

Savo tekstu moteris siekė griauti mitus apie musulmonų ir į Islamą atsivertusių jų žmonų santuoką. „Ne, per daugiau nei dešimtmetį trunkančią mūsų santuoką vyras nei karto nepakėlė prieš mane rankos ir jokio smurto prieš mane nenaudojo. Ne, jis neturi nei antros, nei trečios žmonos“, - pasakojo ji.

Kviečiame mintimis pasidalinti ir jus – ką reiškia gyvenimą susieti su žmogumi, kuris yra iš kitos valstybės, yra priėmęs kitą religiją? Kaip į jūsų santuoką reagavo Jūsų artimieji, draugai, ar patiriate sunkumų dėl kultūrinių skirtumų, o gal atvirkščiai, sutariate dar geriau nei su buvusiais tokių pačių pažiūrių ar ta pačia kalba kalbėjusiais partneriais?

O gal vis dėlto patyrėte, kad dėl kultūrinių skirtumų mylimųjų keliai gali ir išsiskirti?

Jūsų minčių laukiame iki kovo 8 d. el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Šeima“.

Konkurse galite dalyvauti trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Šeima“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo vasario 19 d. iki kovo 8 d.

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a 2015 m. kovo 9 d. burtų keliu iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.

4. Konkurso prizas – du pakvietimai į „Snow areną“ Druskininkuose;

5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atviras dvyliktokės laiškas: bijau, kad niekur nebeįstosiu (124)

Esu paskutiniuosius metus gimnazijoje žingsniuojanti abiturientė. Šis tekstas nėra skirtas...

Vyro elgesys su žmona sporto klube sukrėtė lankytoją (100)

Vakare sporto klube, sėdėdamas prie registratūros, išgirdau triukšmą ir greitu žingsniu iš...

Emigrantė papasakojo, kodėl bijo grįžti į Lietuvą: šis įstatymas gali atrišti piktavaliams rankas (85)

Gerb. Prezidente, Lietuvos Seimas yra tautos išrinktas ir jūsų pareiga jai padėti, bet paskutinių...

Biudžeto priėmimas sukėlė daug klausimų: ar tikrai esate patenkinti valdžios sprendimais? (19)

Žmonija daug visko yra mačiusi. Įvairių valdymų ir įvairių savo, kaip piliečių, teisių....

Valstybės politika žeidžia studentą: kodėl skatinama būti išlaikytiniu? (31)

Esu paskutinio kurso dieninio skyriaus magistrantas. Prieš kelias dienas netekau darbo. Kaip žinia,...

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (420)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

„Bayern“ vedlys įsidėmėjo „Žalgirio“ pasiųstą žinutę, žvaigždė – agresyvų kauniečių stilių specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (2)

Penktadienio vakarą Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Miunchene akis į akį susirems dvi vienodą...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (22)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (108)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (72)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (147)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (316)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai,...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (1222)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (179)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...