Siųskite savo pasakojimus ir laimėkite nuostabias knygas!

Visi skaitytojai, siunčiantys savo istorijas į „Pilietį“, gali būti apdovanoti. Dažnai vykstantys konkursai suteikia galimybę laimėti didesnius prizus, o antrųjų ir trečiųjų vietų nugalėtojams paprastai atitenka naujausios leidyklos „Alma Litteraknygos. Pasižiūrėkite, kokiomis knygomis džiaugsis rugsėjo mėnesio laimėtojai ir suskubkite patys siųsti pasakojimus, adresu pilieciai@delfi.lt
Siųskite savo pasakojimus ir laimėkite nuostabias knygas!
© Shutterstock

Abraham Verhgese „Vienuolitas įsakymas“ – tai knyga, perleidžiama skaitytojų pageidavimu! 2013 m. ji buvo išleista pavadinimu „Vienuolės paslaptis“. Tai jaudinanti šeimos saga, aprėpianti kelis dešimtmečius, kelias kartas ir kultūras. Tai knyga visiems, pasiilgusiems nebanalios istorijos, turtingo, įtraukiančio, meistriškai parašyto pasakojimo. Romano autorius – gydytojas, o į lietuvių kalbą knygą vertė Danguolė Žalytė, Metų vertėjo krėslo premijos laureatė.

Knygos viršelis
Knygos viršelis
© Leidykla "Alma littera"

Šis pasakojimas patiks dramų, rimtesnių romanų skaitytojams, ieškantiems susimąstyti verčiančio ir ilgai atmintyje išliekančio romano.

Indė vienuolė ir britas gydytojas susipažįsta laive, plaukiančiame iš Indijos. Kelionėje juodu pajunta abipusę simpatiją, tačiau išsiskiria manydami, kad daugiau nebesusitiks. Po kelerių metų likimas juos vėl suveda. Iš slapto ir nuodėmingo judviejų ryšio gimsta dvyniai – Marijonas ir Šiva. Tačiau vos gimę berniukai tampa našlaičiais, nes motina miršta gimdydama, o šoko ištiktas tėvas, tik gimdymo dieną sužinojęs apie mylimos moters nėštumą ir suvokęs savo jausmus jai, palikęs vaikus pabėga.

Priglausti ligoninėje dirbančios gydytojų šeimos, dvyniai auga siejami ypatingo ryšio ir meilės medicinai. Broliai tokie artimi, tarsi būtų vienas asmuo – MarijonasŠiva. Tačiau aistra tai pačiai merginai padaro tai, kas atrodė neįmanoma, – dvyniai išsiskiria. Abu mano išsiskyrę visiems laikams, tačiau praeitis juos dar pasivys...

Wally Lamb „Bent tiek aš žinau“ – naujas JAV bestselerių autoriaus kūrinys. Romanas „Bent tiek aš žinau“ išleistas daugybėje šalių, skaitytojai jį vadina kaip geriausia ar viena geriausių skaitytų knygų.

Knygos viršelis
Knygos viršelis
© Leidykla "Alma littera"

Šeimos saga, pasakojanti dviejų identiškų brolių gyvenimą XX a. JAV: sudėtingi brolių santykiai, vaikystės traumos, išdavystė, kaltė, pasiaukojimas, atleidimas. Pagal knygą sukurtas HBO serialas „I Know This Much Is True“. Knyga patiks dramų ir rimtesnių romanų skaitytojams, ieškantiems susimąstyti verčiančio ir ilgai atmintyje išliekančio romano, J. Irvingo skaitytojams.

Pasakotojas – 40-metis Dominykas Birdsis, buvęs istorijos mokytojas, šiuo metu dirbantis dažytoju Konektikute, atskleidžia visą kelią, kaip jo brolį dvynį Tomą užvaldė šizofreninė paranoja ir kokį chaosą jų gyvenime tai sukėlė. Romanas prasideda šiurpia scena, kai Tomas nusipjauna dešinę ranką, pareikšdamas, kad tai auka Dievui ir bandymas atkreipti dėmesį į karo Irake beprasmybę. Sugrįžtama į jų vaikystę: broliai nežino, kas jų tėvas; patėvis terorizuodavo švelnų, nuolaidesnį Tomą ir nuolankią motiną. Į vaikystės ir jaunystės prisiminimų epizodus įsiterpia sudėtingas Dominyko dabartinis gyvenimas: keistoki santykiai su drauge, meilė buvusiai žmonai, prisiminimai apie praeitį, varganą mamos gyvenimą. Visa tai nustelbia Dominyko noras ištraukti Tomą iš sustiprintos psichiatrinės ligoninės, kur jis laikomas su nusikaltėliais...

Clare Mackintosh „Įkaitė“ – puikus psichologinis trileris. Jis patiks „Dingusios“, „Mergina traukiny“, „Leidau tau išeiti“ skaitytojams. Autorė – buvusi policininkė, meistriškai pasakojanti siužeto vingius.

Knygos viršelis
Knygos viršelis
© Leidykla "Alma littera"

Skrydžių palydovė Mina ruošiasi pirmajam tiesioginiam skrydžiui iš Londono į Sidnėjų. Istorinis įvykis sulaukė išskirtinio žiniasklaidos dėmesio, lėktuve pilna įžymybių, socialinių tinklų žvaigždučių ir influencerių. Mina stengiasi susitelkti į jos laukiantį darbą, pamiršti gyvenimą nuodijančias šeimynines problemas ir rūpesčius dėl 5-erių metų dukrelės Sofijos psichologinių bėdų.

Tačiau lėktuvui pakilus Mina gauna keistą žinutę. Kažkas nori, kad ji perimtų lėktuvo valdymą ir neleistų jam pasiekti Sidnėjaus. Tai skamba kaip nevykęs pokštas, tačiau skrydžio metu mirusio keleivio piniginėje aptikta Sofijos nuotrauka įtikina ją, kad nepažįstamasis nejuokauja. Jos šeimai gresia mirtinas pavojus. Bet jei ji įvykdys teroristo reikalavimus, žus dar daugiau žmonių. Skrydis iš Londono į Sidnėjų truks 20 valandų. Per tą laiką Mina privalo pasirinkti: išgelbėti šimtus nepažįstamųjų, ar paaukoti visus dėl mylimiausių žmonių saugumo.

Skaistė Dirgėlienė „Otis kepa pyragą“ – užduotys 3-4 m. vaikams. Susipankite su peliuku Očiu! Geraširdis peliukas ruošiasi kepti pyragą ir kviečia į pagalbą draugus. O kol pyragas bus iškeptas, vaikams reikės atlikti įvairiausias užduotis: nuspalvinti raidę, pereiti labirintą, sugrupuoti ir t.t. Ir žinoma, užklijuoti lipdukus.

Knygos viršelis
Knygos viršelis
© Leidykla "Alma littera"

Petra Texlovį, Tomaš Tůma „25 žymių žmonių vaikystė“ – knyga, skirta 6-8 metų vaikams.
Net 25 pasaulio valdovai, išradėjai, mokslininkai, menininkai ir kiti pasaulio istorijai nusipelnę žmonės pasakoja apie savo vaikystę. Koks gyvenimas buvo jų laikais, su kuo jie mėgo žaisti, kuo domėjosi. Bet savo vardų jie neatskleis! Reikia juos atspėti pačia, pagal pateiktas užuominas. Atsakymus ir priežastis, dėl kurių šie žmonės išgarsėjo, galima pasitikrinti puslapio atvarte.

Knygos viršelis
Knygos viršelis
© Leidykla "Alma littera"
Įvertink šį straipsnį
Temos žinutės
+ Atsiųskite mums istoriją, nuotrauką ar vaizdo įrašą!
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sveikiname konkurso „Uždrausta meilė“ laimėtojus!

Konkursas „ Uždrausta meilė “ baigėsi! Šįkart apdovanosime net tris skaitytojus. Geriausių...

Sveikiname paskutinįjį ERGO draudimo metams laimėtoją!

Skaitytojus visą mėnesį kvietėme dalyvauti konkurse „ NežVairuok “. Jiems reikėjo atsiųsti...

Sveikiname trečiąjį ERGO draudimo metams laimėtoją!

Visus skaitytojus kviečiame dalyvauti konkurse „ NežVairuok “. Jums tereikia atsiųsti istoriją...

Sveikiname konkurso „Naujakurių nuotykiai“ laimėtoją!

Visą mėnesį publikavome skaitytojų pasakojimus apie nuotykius įsirenginėjant namus. Atėjo...

Sveikiname antrąjį ERGO draudimo laimėtoją!

Visus skaitytojus kviečiame dalyvauti konkurse „NežVairuok“ . Jums tereikia atsiųsti istoriją...

Top naujienos

Profesorius Solovėjus: Putiną kankina trys rimtos ligos, ir jo parengti scenarijai – jau reali grėsmė

Vladimiras Putinas tikrai nebus nušalintas nuo valdžios Kremliaus politiniam elitui surengus...

Toma Miknevičienė

Medikai susiėmę už galvų stebi, kaip auginami šiuolaikiniai vaikai: dėl tėvų kaltės tampa nevaisingi

Dažnai tarstelim: šiuolaikiniai vaikai – kitokie, nei kad augdami buvome mes. Tačiau kokie tie...

Remti Kremlių darosi vis labiau gėdinga: Maskvos sąjungininkai tyliai gręžiasi nuo Putino  apie atvykstančius rusus gimsta anekdotai (4)

Tradiciniai Maskvos sąjungininkai Vidurio Azijoje tyliai žengia žingsnius, greičiausiai kaip...

Siūlo nepamiršti vienos energijos rūšies: kritiniu momentu duotų trečdalio milijardo naudą (1)

Mažųjų hidroelektrinių infrastruktūra kritinėmis aplinkybėmis galėtų atnešti Lietuvos...

Popiežius kreipėsi į Putiną ir Zelenskį (1)

Popiežius Pranciškus pareikalavo neatidėliotinų paliaubų Ukrainoje. Kreipdamasis į Rusijos ir...

Dalia Daškevičiūtė

Siurbimas ir skandinimas nepadės: efektyvūs būdai, kaip atsikratyti vorų namuose

Pripažinkime, vorai ir jų voratinkliai namuose atrodo ne tik nehigieniškai, bet ir daliai...

Šios uogos laikomos tikra vitaminų bomba: gydytoja patarė, kaip ruošiant jų nesugadinti

Šermukšnių uogos ne tik puošia rudenėjančią gamtą, bet ir yra tikros vitaminų bombos. Tad...

Ukrainos žvalgybos vadovas: pasirengimas Putino nušalinimui jau prasidėjo (3)

Rusija pati įsivarė save į kampą, bet dar gali užbaigti karą ir nežlugti. Tam tereikia nuo...

Žada nemalonius pokyčius dalies automobilių savininkams – gudrybės nebeveiks (18)

Kiekvieną dieną gatvėse galima išvysti automobilius, kurie paskleidžia debesį akivaizdžiai...

Šeimos gydytoja: pradėjo daugėti darbingo amžiaus pacientų, kurie nebegali kentėti tokios kasdienės savijautos

VUL Santaros klinikų šeimos gydytoja Kamilė Gricienė stebėdama pacientus ir jų nusiskundimus...