Dalyvaukite mūsų konkursuose ir laimėkite „Alma Littera“ leidyklos knygas!

„Delfi“ nuolat vykstantys konkursai – puiki proga laimėti ne tik pagrindinius prizus, bet ir knygas. Siųskite mums savo pasakojimus apie įvairius gyvenimo įvykius, dalyvaukite vykstančiuose konkursuose ir suteikite sau galimybę laimėti vieną iš puikių, naujo leidimo „Alma Littera“ knygų. Pristatome jums šio mėnesio knygų naujienas.
Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.
© Shutterstock
pasibaigė

Fredrik Backman „Nerimo žmonės“ – bestselerio „Gyveno kartą Uvė“ autoriaus knyga. Tragikomiška istorija apie žmogišką prigimtį, klaidingus sprendimus ir jų pasekmes, gyvenimo realybę, empatiją ir toleranciją.

Banko apiplėšimas. Įkaitų drama. Pistoleto šūvis. Laiptinė pilna policininkų, pasirengusių laužtis į butą. Atsidurti tokioje situacijoje buvo paprasta, daug paprasčiau, nei gali atrodyti. Reikėjo tik viena – vienos labai labai prastos minties. Ši istorija apie daugybę dalykų, bet labiausiai apie kvailius. Todėl iš karto reikia pasakyti, kad visada labai paprasta apšaukti kitus kvailiais, jei pamirši, kad beveik visada yra idiotiškai sunku būti žmogumi.

Ypač kai šalia tavęs esama žmonių, kuriems stengiesi būti bent šiek tiek geras.
Buto apžiūrėjimas paprastai nesibaigia įkaitų drama, tačiau būtent taip atsitinka po nepasisekusio banko apiplėšimo, kai į parduodamą butą įsiveržia žmogus ir visus ten buvusius paima įkaitais. Augant įtampai aštuoni žmonės pamažu atsiveria vienas kitam ir atskleidžia giliai slėptas paslaptis...

Fabiano Massimi „Miuncheno angelas“ – tikrais įvykiais paremtas detektyvinis romanas apie paslaptingą Hitlerio dukterėčios mirtį Hitleriui priklausančiame bute Miunchene 1931 m.

Fabiano Massimi, ne vienus metus praleidęs archyvuose, naudodamasis policijos tyrimo medžiaga sukūrė daugiasluoksnį ir intriguojantį istorinį pasakojimą apie fašistų iškilimą ir priešininkų kūnais nuklotą jų žygį į Vokietijos valdžios viršūnę.

1931 m. rugsėjo 19 d. Miuncheno Princo regento aikštės 16-o namo bute buvo aptiktas jaunos moters Angelos Raubal, vadinamos Geli, kūnas. Atrodytų, eilinė byla, tačiau akis badė kelios svarbios detalės: butas priklausė Vokietijos nacionalsocialistų partijos pirmininkui Adolfui Hitleriui, o žuvusioji buvo jo mylimiausia dukterėčia. Bylos tyrimas patikėtas Miuncheno kriminalinės policijos komisarui Zigfridui Zaueriui ir jo padėjėjui Helmutui Forsteriui. Įkalčiai ir teismo medicinos ekspertizė rodė, kad mergina nusišovė savo dėdės pistoletu. Tai patvirtino ir įvykio liudininkai. Regis, byloje būtų galima dėti tašką.

Tačiau Zauerio tai neįtikina. Nors oficialiai byla baigta, jis žingsnis po žingsnio narplioja sudėtingą ir painų nusikaltimo voratinklį, kuriame įsipainioję ne tik ryškiausi fašistų partijos veikėjai, bet ir pats Hitleris. Atskleista tiesa apie fiurerį mestų šešėlį ne tik jam, bet ir visai partijai. Kartu pakeistų Vokietijos istoriją. Zaueriui teks priimti sunkų sprendimą, o priešininkai padarys viską, kad tiesa niekada nepaaiškėtų.

Julia Quinn „Hercohas ir aš. Bridžertonai 1 knyga“ – pirmoji knyga iš knygų ciklo, pagal kurį sukurtas „Netflix“ serialas „Bridgerton“ sumušė populiarumo rekordus ir tapo žiūrimiausiu visų laikų „Netflix“ serialu. Ciklas pasakoja 8-ių Bridžertonų šeimos narių istorijas 19 a. pab. Londone. Viena knyga koncentruojasi į vieną personažą. 1-oje knygoje pasakojama Dafnės istorija.

Knygos siužetas šiek tiek skiriasi nuo serialo, tad net mačiusieji serialą atras naujų dalykų! Moterims, romantiškų, šmaikščių istorijų mėgėjoms ir visiems, norintiems smagios knygos atsipalaidavimui XIX a. Londonas skęsta pompastiškuose visuomenės vakarėliuose, santuokinio amžiaus sulaukusių jaunuolių motinos iš kailio neriasi siekdamos kuo naudingiau ištekinti savo atžalas, o kur dar kaip iš niekur išdygęs paslaptingosios ledi Visldaun naujienų laikraštis, savo paskalomis kvapą sulaikyti verčiantis visą aristokratiją.

Tekėti metas ir Dafnei Bridžerton. Mergina be vargo mezga draugystes su geidžiamiausiais Londono viengungiais. Sąmojinga geraširdė Dafnė jiems visiems patinka, tačiau nė vienas netrokšta jos imti į žmonas, nes ji atsisako žaisti viliokliškus žaidimus, kurie taip žavi jaunuolius. O štai Heistingso hercogui Saimonui Basetui – geidžiamiausiam iš jų visų – draugiškumo visai neprikiši. Neseniai iš ilgos kelionės į Angliją grįžęs jaunuolis tvirtai apsisprendęs vengti ir santuokos, ir visuomenės vakarėlių. Susitikę Dafnė ir Saimonas surezga gudrų planą, padėsiantį abiem pasiekti savo: Dafnei – norimą priešingos lyties dėmesį ir vedybas, o Saimonui – ramybę. Planas išties veikia, tik ima aiškėti, kad kliaudamiesi vien sveiku protu šie du žavingi jauni žmonės neįvertino viską sujaukiančių jausmų…

Tomas Dirgėla „Akių obuolių pyragas“ – pripažinto ir vaikų mylimo autoriaus nuotykinė istorija, paliečianti rimtą – artimo žmogaus netekties – temą. Vienoje knygoje gerai dera skirtingi elementai: nuotykis, skaudi patirtis ir siaubas. Skatina empatiją ir moko priimti artimo žmogaus netektį. Dvispalvė knyga, kurią gyvai iliustravo grafikė Eglė Gelažiūtė.

Knyga skirta 8-12 metų vaikams. Ar žinai, koks jausmas apima, kai staiga ir visiems laikams iš tavo gyvenimo dingsta kažkas labai brangaus? Netekęs močiutės ir jos kepamo skaniausio pasaulyje obuolių pyrago, Jokūbas supranta, kad šito jis taip lengvai nepaliks. Jam kyla mintis pasinaudoti 3D spausdintuvu – juk jei šis gali išspausdinti viską, tai gali ir močiutę, ar ne? Tačiau Jokūbo planas vieną audringą naktį apvirsta aukštyn kojomis, o skaniausias močiutės pyragas gali virsti... akių obuolių pyragu!

Įvertink šį straipsnį
Temos žinutės
+ Atsiųskite mums istoriją, nuotrauką ar vaizdo įrašą!
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Sveikiname konkurso „Uždrausta meilė“ laimėtojus!

Konkursas „ Uždrausta meilė “ baigėsi! Šįkart apdovanosime net tris skaitytojus. Geriausių...

Sveikiname paskutinįjį ERGO draudimo metams laimėtoją!

Skaitytojus visą mėnesį kvietėme dalyvauti konkurse „ NežVairuok “. Jiems reikėjo atsiųsti...

Sveikiname trečiąjį ERGO draudimo metams laimėtoją!

Visus skaitytojus kviečiame dalyvauti konkurse „ NežVairuok “. Jums tereikia atsiųsti istoriją...

Sveikiname konkurso „Naujakurių nuotykiai“ laimėtoją!

Visą mėnesį publikavome skaitytojų pasakojimus apie nuotykius įsirenginėjant namus. Atėjo...

Sveikiname antrąjį ERGO draudimo laimėtoją!

Visus skaitytojus kviečiame dalyvauti konkurse „NežVairuok“ . Jums tereikia atsiųsti istoriją...

Top naujienos

Profesorius Solovėjus: Putiną kankina trys rimtos ligos, ir jo parengti scenarijai – jau reali grėsmė (3)

Vladimiras Putinas tikrai nebus nušalintas nuo valdžios Kremliaus politiniam elitui surengus...

Sunerimo dėl Lietuvos strateginių objektų saugumo: lemputė užsidegusi

Įvykus dujotiekių „ Nord Stream “ avarijai, kuri – įtariama – buvo tyčinė, Lietuva...

Toma Miknevičienė

Medikai susiėmę už galvų stebi, kaip auginami šiuolaikiniai vaikai: dėl tėvų kaltės tampa nevaisingi (2)

Dažnai tarstelim: šiuolaikiniai vaikai – kitokie, nei kad augdami buvome mes. Tačiau kokie tie...

Remti Kremlių darosi vis labiau gėdinga: Maskvos sąjungininkai tyliai gręžiasi nuo Putino  apie atvykstančius rusus gimsta anekdotai (6)

Tradiciniai Maskvos sąjungininkai Vidurio Azijoje tyliai žengia žingsnius, greičiausiai kaip...

Siūlo nepamiršti vienos energijos rūšies: kritiniu momentu duotų trečdalio milijardo naudą (2)

Mažųjų hidroelektrinių infrastruktūra kritinėmis aplinkybėmis galėtų atnešti Lietuvos...

Popiežius kreipėsi į Putiną ir Zelenskį (14)

Popiežius Pranciškus pareikalavo neatidėliotinų paliaubų Ukrainoje. Kreipdamasis į Rusijos ir...

Kretingos rajono gyventojas rado retą grybą parazitą: pasirodo – dar ir valgomas

Skaitytojas Bronius Milkontas iš Tūbausių atnešė parodyti neįprastą grybą – tokio, tikino,...

Verslas PliusJulija Leimonė

Patiriu emocinių sunkumų ir noriu apie juos papasakoti savo vadovui: du esminiai klausimai, kuriuos privalau sau užduoti iš anksto + patarimai, kaip elgtis vadovui

Kai darbuotojas vadovui praneša, kad susirgo, pavyzdžiui, gripu, visas tolimesnis scenarijus aiškus...

Žada nemalonius pokyčius dalies automobilių savininkams – gudrybės nebeveiks (20)

Kiekvieną dieną gatvėse galima išvysti automobilius, kurie paskleidžia debesį akivaizdžiai...