Kiekvienais metais viskas prasideda nuo fondų. Kaip aš suprantu, fondas turėtų būti skirtas bendriems reikalams: priemonėms į darželį pirkti, vaikus į vieną kitą ekskursiją nuvežti (autobuso bilietėliui) ir panašiai. Bet ne, net. Viskas yra kitaip.

Priemonės superkamos atskirai. Kiekvienai išvykai duodami pinigai taip pat atskirai. Tada dar yra auklėtojų fondas, į kurį reikia duoti nemažas sumas. Neįsivaizduoju, kam jis leidžiamas, kai priemonės ir ekskursijos nuperkamos. Ir tai dar ne viskas. Egzistuoja ketvirta išlaidų kategorija – tėvų fondas, į kurį pinigus renka mamos entuziastės. Tie pinigai skirti auklėtojų dovanoms, nes jos sveikinamos visomis progomis: nuo mokytojų dienos iki individualių išeidinėjimų atostogų. Gėlių nepakanka, užsakomi ir specialūs pyragai ar rankų darbo saldainiai.

Tai viena aktyvisčių siautimo sritis – pinigai. Kam gi drovėtis, geriau pasitaškyti. Kita – būreliai.

Kaip manote, kokio amžiaus žmogui reikia būrelių? Gerai, suprantu, kad penkiamečiai gali užsirašyti į futbolą ar šokius. Maža sportinė veikla dar niekam nepamaišė. Bet čia mamos eina toliau – jos nori į darželį atitempti anglų kalbos mokytoją, kad vaikai jau nuo penkerių metukų lavintųsi. Nes, neduokdie, pavėluos! Koks būtų siaubas, jeigu angliškai jie išmoktų tik atėję į mokyklą arba iš TV serialų, kaip kiti! Brrr, ne toks gi genijaus kelias. Reikia pasistengti labiau.

O ką jau kalbėti apie vaikų gimtadienius. Man bus gėda kviesti kitus vaikus į saviškio gimtadienį, nes manajame nebus nei ypatingų personažų, nei išnuomotų pramogų salių, nei torto daužymo. Bus tortas, taip, bet jis bus valgomas – kas, suprantu, šiais laikais nebėra pramoga.

Dar tik rugsėjo pradžia. O man jau bloga. Nekenčiu darželio! Nors man trisdešimt. Stiprybės, paprastos mamos!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)