Bet labiausiai šioje situacijoje nustebino žmonės. Piliečiai, moterys, kurios yra pačios mamos, močiutės, seserys. Perskaičius komentarus po straipsniais – tiesiog pasišlykštėtina, kokie baisūs ir pikti yra žmonės.

Tik vienas kitas komentaras, linkintis vaikui sveikatos, šeimai stiprybės. Visi kiti – užgauliojantys, kaltinantys ir teisiantys. Kaip manot, teisuoliai komentatoriai? Ar jūs esate apsaugoti gyvenime nuo nelaimių ir nelaimingų atsitikimų? O gal tiesiog nebijote nei Dievo, nei likimo, nei velnio, kad prisišnekėjus bumerangu viskas gali sugrįžti?

Kiekvieną kartą perskaičiusi apie automobilio partrenktą vaiką, vaiką, iškritusį per langą, ar bet kokią kitą baisią nelaimę šeimoje, suvokiu, kad tų žmonių vietoje galiu būti ir aš. Kai vaikas aktyvus (o kuris dvimetis nėra aktyvus?) ne visada pakanka tėvų priežiūros. Surakinto juk nelaikysi. Kartais nelaimės tiesiog nutinka ir ne, mama nėra būtinai kalta. Visų komentarų net neperskaičiau, neatlaikė nervai. Kalbu apie tokius komentarus kaip:

„Gera motina, jeigu vaikas laksto vienas. Vairuotojo net nekaltinu.“

„Tėvams atsakomybė 100 proc., ant tiek išsižiojėliai, vaiko gaila.“

„Gaila vaiko! Bet kur buvo tėvai? Juk dabar vaikai valdo tėvus, daro ką ir kaip nori! Ir štai rezultatas tėvų abejingumo!“

„Tėvai kalti, ir juos reikia bausti“.

Kaip galima tokiomis skaudžiomis šeimai akimirkomis pilti purvą ant mamos? Tie, kurie ragina bausti ar susimąstėte, kad tėvams nėra didesnės bausmė nei sužeistas jų vaikas?

Daug komentatorių klausinėja, kur tėtis. O ar jums reikia ataskaitos? Kodėl žmonės turėtų jums teisintis? Nelaimingų atsitikimų įvyksta per dieną šimtai ir niekas nuo to nėra apsaugoti.

Tie, kurie komentuoja, kad vaiką reikia žiūrėti turbūt niekada neaugino patys savo vaikų. Mano vaikas ne kartą eidamas gatve yra ištraukęs ranką iš manosios, taip vaikai daro. Ir ant palangės, būna, lipa, nori kažką pažiūrėti ar parodyti, ir gatve einant bando pabėgti, ir ko tik nebūna.

Kas augina vaikus – supras! Tokius košmarus gali komentuoti tik tie, kurie vaikų arba išvis neturi, arba jau taip seniai augino, kad nieko neprisimena.

Bet gal ir gerai, jei tokie komentatoriai neturi vaikų. Baisu ir pagalvoti, kad tokio supuvusio vidaus žmonės galėtų kitus auklėti. Šioje nutikusioje nelaimėje kaltų ieškoti nereikia, tai tragedija ir vaiko šeimai, ir vairuotojams. Didžiausia užuojauta.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)