1. Lietuviai yra geresni, nei kad galvoja apie save. Ypač jaunimas. Nė vienoje šalyje nesu susidūręs su tuo, kad žmonės taip sunkiai dirba, stengiasi, sugalvoja. Jaunoji karta nori dirbti, nebijo darbo ir atsakingai į jį kreipiasi. Lietuva turi vieną geriausių customer service pasaulyje. Tiek turistams, tiek vietiniams – su šypsenomis, skirtingomis kalbomis, draugiški ir atviri.

2. Lietuva yra galimybių salis. Lietuviai myli ir didžiuojasi savo šalimi, valstybe, dauguma yra labai patriotiški. Ir tam tikrai yra priežasčių: jums pavyko čia sukurti sąžiningą valstybę.
Skatinami geri darbai, smerkiami blogi darbai. Visuomenėje tvyro teisingumo dvasia. Tuo pačiu metu nėra biurokratijos, nėra atskirta „valstybė“ nuo „žmogus“ – ypač visos pandemijos pavyzdžiu matome, kad tie patys žmonės, su kuriais bendraujame kasdieniame gyvenime, kontroliuoja ir priima sprendimus.

Jie priima sprendimus, daro klaidas, priima nepopuliarius ar populiarius sprendimus, tačiau nė vienas iš jų akivaizdžiai neveikia savo interesais, viršydamas daugumos gyventojų interesus. Uždirbti milijoną (ar kitą sumą) šiandieninėje Lietuvoje yra lengviau nei vogti.

3. Lietuviški gaminiai šalyje yra kokybės simbolis. Viskas pavyko.

4. Lietuvių kalbą galima išmokti. Niekas nesistebi, kad šalyje yra daug gyventojų, kalbančių rusiškai, angliškai ir lietuviškai. Man tai vis dar ohoho. Jeigu norite sužinoti, kaip atrodo A1 lygis gyvenime – galite suprasti iš šio teksto. Arba bendraudami su manimi gyvai :).

5. Dvi lietuviškos tradicijos, kurių niekada nesuprasiu nei aš, nei kitas žmogus, gimęs kitoje šalyje: kaip galima suvalgyti 2 cepelinus ir kodėl reikia važiuoti į Palangą kiekvieną vasarą, jei už šiuos pinigus galite skristi į Barseloną ar Graikiją?

6. Kalbėti apie šalies dydį iš tikrųjų nėra svarbu. Europos rinka yra atvira visoms idėjoms. Tailando parduotuvėse parduodama lietuviška kepta duona. Vilnius nėra panašus į mažą miestą, kuriame kažko trūksta, greičiau atrodo kaip supermoderni Europos sostinė. Net Prancūzijoje Vilnius būtų trečias pagal dydį miestas. Visos mieste įgyvendintos idėjos yra šviežios, iššaukiančios ir nuoširdžios.

7. Lietuva mane pakeitė ir šie pokyčiai yra geri, ir rimti. Ah, o nuo šiandien turiu leidimą nuolat gyventi. Iki pasimatymo „Jamaika“ bare, jei karantinas vieną dieną baigsis :).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (175)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės