aA
Norėčiau jums papasakoti apie policijos pareigūnų darbą lapkričio 1 d., apie 15.30 val., Kauno r. prie Jonučių kapinių. Norėčiau parašyti apie pareigūnus, kurie dirbo su tarnybiniu automobiliu „Mitsubishi“ , šis ekipažas stovėjo Ramybės g. šalia kapinių, netoli sankryžos su Mizaros g.
Vyriškio pasididžiavimą pareigūnais sudrumstė vaizdas prie kapinių
© DELFI / Ainis Gurevičius

Viskas prasidėjo nuo to, kad aš, kaip ir visi žmonės Visų šventųjų dieną diena, lankiau artimųjų kapus. Šią dieną pervažiavau pusę Lietuvos. Visuose miestuose policijos pareigūnai dirbo nepriekaištingai – tvarkingai apsirengę, tvarkingai atrodantys, visi išlipę iš tarnybinių automobilių reguliavo eismą ir padėjo vairuotojams bei pėstiesiems. Pamaniau, pagaliau turime policiją, kuria galime didžiuotis. Tačiau mano nuomonė pasikeitė, kai atvykau į Kauno rajoną prie Jonučių kapinių.

Prie šių kapinių privažinėjau maždaug 15 val. 30 min. ir važiavau link kapinių Ramybės gatve. Minėtoje gatvėje buvo didelė automobilių spūstis, automobiliai vos judėjo. Pamaniau, didelės kapinės, todėl ir susidaro automobilių spūstys. Bet mano nuomonė greitai pasikeitė.

Važiuodamas Ramybės gatve, pasukau į dešinę priešais automobilių stovėjimo bei prekybininkų aikštelę, sustoti aišku nebuvo vietos, todėl labai lėtai važiavau link Mizaros gatvės, ieškodamas kur pastatyti automobilį. Jau visai šalia Ramybės g. Mizaros g. sankryžos pastebėjau iš stovėjimo vietos išvažiuojantį „Opel“ markės mėlyną automobilį, kurį vairavo labai garbaus amžiaus vyriškis. Galvoju, gerai, žmogus išvažiuos ir aš galėsiu atsistoti į jo vietą. Tačiau matėsi, kad garbaus amžiaus vairuotojas į gatves automobiliu išvažiuoja labai retai. Jis niekaip negalėjo pajudėti iš stovėjimo vietos, nors labai stengėsi, pusę automobilio išvairavo į Ramybės gatvę ir visiškai uždarė eismą šioje gatvėje. Gatvėje automobiliai visiškai nejudėjo kelias minutes, už manęs susidarė milžiniškos spūstys, automobilių vairuotojai pradėjo naudoti garso signalus. Tokioje betvarkėje stovėjome maždaug penkias minutes.

Oras buvo puikus, temperatūra siekė apie 12 laipsnių šilumos, dar gana stipriai švietė saulė. Labai papiktino tai, kad maždaug už 20 metrų stovėjo policijos automobilis „Mitsubishi“ ir jame nuleidę galvas sėdėjo du pareigūnai, kurie visiškai nereagavo į susidariusią situaciją. Aš su kitu vairuotoju išlipę iš savo automobilių, nors ir nemokėdami, šiek tiek pareguliavome eismą, kad už vairo sėdintis senyvo amžiaus vairuotojas galėtų išvažiuoti iš stovėjimo vietos. Jam išvažiavus pagaliau pastačiau savo automobilį, o po to ir pajudėjo susidariusi transporto spūstis.

Eidamas aplankyti artimųjų kapų praėjau pro pat prieš tai minėtą policijos automobilį. Praeidamas pamačiau, kad už vairo sėdintis pareigūnas įnikęs laikydamas rankose maigo išmanųjį telefoną, o šalia vairuotojo sėdintis pareigūnas, kažką žaidžia su nešiojamuoju kompiuteriu. Kiek žinau, pagal Generalinio komisaro įsakymą, pareigūnams nesant tarnybiniam būtinumui, bei esant palankiomis oro sąlygomis, draudžiama sėdėti tarnybiniame automobilyje. Taip pat Generalinis policijos komisaras viešoje erdvėje nuolat akcentuoja, kad pareigūnai nesėdėtų tarnybiniuose automobiliuose, nuolat būtų matomi bei padėtų žmonėms. Abu sėdi automobilyje sutelkę dėmesį į rankose laikomus daiktus. Na, galvoju, pareigūnai ne tik kad nesiteikia išlipti iš automobilio, bet net nesidairo, kas vyksta aplinkui. Mano artimųjų kapas visai šalia Ramybės gatvės, todėl nuo jo puikiai matyti minėtas policijos automobilis ir jame sėdintys pareigūnai. Ir ką jūs galvojate? Maždaug valandą pabuvus prie artimųjų kapo, pareigūnų pozicija nepasikeitė, jie ir toliau abu sėdėjo tarnybiniame automobilyje ir visiškai nereguliavo eismo bei neužtikrino viešosios tvarkos.

Vyriškis tikino, kad po to jo kantrybė trūko ir jis policininkus filmavo apie 20 minučių. Jo teigimu, po 15 minučių vienas iš pareigūnų trumpam išlipo iš automobilio, tačiau skaitytojui pasirodė, kad jis atrodė netvarkingai. Po to, skaitytojo teigimu, pareigūnai pajudėjo automobiliu be saugos diržų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipėsi į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistę Odetą Tumelytę.

„Dėkojame už suteiktą informaciją ir parodytą pilietiškumą. Organizuodami policines priemones atkreipsime dėmesį į išsakytas pastabas. Tikimės ateityje išvengti tokių nesklandumų. Nusiskundimų dėl pareigūnų darbo savaitgalio metu kapinių prieigose negavome“, – situaciją pakomentavo ji.

Norite patarti ar pasidalinti savo pasakojimu? Jūsų istorijų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Pažintis“. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda:

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilnietį pribloškė daugiabučio administratoriaus pranešimas gyventojams: ar tai ne grasinimas? (60)

Nuo sausio pirmosios, įsigaliojus naujoms Vilniaus miesto Atliekų tvarkymo taisyklėms, prie...

Meili ir draugiška Kalcita ieško namų: padėkite pamiršti praeitį

Kalcita yra 3-4 metų amžiaus kalytė, prieraišumo, mielumo, ir džiaugsmo įsikūnijimas, jau...

Kaunietis išsakė kitokią nuomonę apie „trikojus“ – svarsto, kada žmonės susiprotės (108)

Nors pokalbiui pasisukus naujųjų mobilių greičio matuoklių tema, daugelio vairuotojų nuotaika...

Studentę apstulbino bibliotekininko atsakymas: kas iš tų modernių sienų, kai vidus mena tamsiuosius amžius? (29)

„Jūs nesate pirma kelianti šį klausimą. Nežinau kodėl pas mus taip yra. Gal todėl, kad...

Užfiksavo, kokia situacija Lietuvos keliuose: dėl tokių žioplių vairuotojai gali sumokėti brangiai (22)

Žaliosios rodyklės – nesaugu. Nesaugu tiems, kas nenori būti apsaugotas. Kadangi, kaip...

Top naujienos

Architekto suregzta apgaulės schema klientus paliko be pinigų, o jį patį nuvedė už grotų

Kauno architektų bendruomenę sudrebino precedento neturintis skandalas. Vienas jos narių, kaunietis...

Karbauskis apie pasitraukusius bendražygius: tikiuosi, kad į kitą Seimą nepateks (96)

Nuo šio Seimo kadencijos pradžios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) sumenko...

Prezidento Nausėdos tėvas atsidūrė ligoninėje (20)

Prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda penktadienį atsidūrė Kauno klinikose. Tai DELFI...

Ekstremali žiema Lietuvoje: sinoptikė turi atsargią prognozę, kiek dar tai tęsis (40)

Laidoje „DELFI diena“ sinoptikė Izolda Marcinonienė pasidalijo atimiausių dienų orų prognoze...

Paryžiuje – užuominos apie Jocytės ateitį WNBA: išskirtinėmis pagyromis apipylė „Spurs“ legenda specialiai Krepšinis.lt iš Paryžiaus (40)

Kiekvienais metais prieš NBA reguliariojo sezono rungtynes Europoje įvyksta „Jr. NBA“ renginys,...

Gabrielius Landsbergis: žiūrėdamas atgal į penkerius savo vadovavimo metus, aš suprantu vieną trūkumą (447)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nariai pradėjo diskusijas apie tai,...

Darbo inspekcijos atstovė dokumentus pildantiems imigrantams siūlo naudotis „Google Translate“ (59)

Kreipimosi į darbo ginčų komisiją formą galima rasti rusų ir ukrainiečių kalbomis, bet ją...

Baiminantis koronaviruso, URM rekomenduoja nevykti į centrinę Kiniją (40)

Kinijoje plintant mirtinai pavojingam koronavirusui, Užsienio reikalų ministerija ( URM )...

Nerijaus Cesiulio atsakas pasipiktinusiai Stonkuvienei: galiu atiduoti jai apdovanojimą, bet žmonių meilės – neišeis (188)

Ketvirtadienį Nacionaliniame operos ir baleto teatre vykusiame „ Žmonės 2020 “ renginyje metų...

Abejingų neliks: desertas su kreminiu sūriu ir kava

Daugelis esame įpratę mėgautis kava – stipriu espresso puodeliu, ar lengvesne su pieno puta, ir...