Trečius metus iš eilės vidurvasaris Voveriuose (Šakių r.) žymimas pergalėmis ir įvairiuose turnyruose išlietu prakaitu. Kidulių seniūnija kartu su Voverių, Bunikių ir Kidulių bendruomenėmis skatina atkreipti dėmesį į zanavykų krašto gamtą ir siūlomas aktyvias pramogas, blaiviai praleisti laisvalaikį su šeima, draugais ir bendraminčiais. Organizatoriai džiaugiasi, kad sporto mėgėjai atvyksta ne tik iš artimiausių vietovių, bet ir iš didesnių miestų.
Broliai Vaičiūnai lyderiavo šaškių ir pulo turnyruose

Ši šventė ypatinga ne tik tuo, kad yra puikus provincijos bendruomenių bendradarbiavimo pavyzdys, bet ir tuo, kad kaip lygūs su lygiais sportinėse rungtyse varžosi mėgėjai, veteranai, vaikai ir neįgalieji.

Šiemet, labiausiai pamėgtam, krepšinio turnyrui teisėjavo Kauno krepšinio mėgėjų lygos teisėjai. Daugiau nei dešimt metų teisėjavimo patirties turintys Tomas Maksimovas ir Rolandas Šaka džiaugėsi, kad varžybos vyko gryname ore. Jie liko maloniai nustebinti stipriomis dalyvių emocijomis ir bekompromise kova finale. Nugalėtojų taurė vėl atiteko savo aikštelėje žaidusiems „Voveriams“, o „Vilkų“ komanda liko antra, „Abela“ – trečia. Prizininkų komandos buvo apdovanotos Arvydo Vidžiūno įteigtais prizais – krepšinio kamuoliais.

Šaškių turnyras šiemet tapo pačia universaliausia veikla: dalyvavo senjorai, neįgalieji, vaikai ir kiti šio žaidimo entuziastai. Nors finalas ir buvo panašus kaip pernai, kelias iki jo buvo žymiai spalvingesnis. Po labai ilgos kovos nugalėtoju tapo Daumantas Vaičiūnas. Bene didžiausius įspūdžius jaunimui paliko susitikimai su invalido vežimėlyje sėdinčia senjora. Moteris 15 metų su rajono neįgaliųjų draugija važinėjusi po įvairius šaškių turnyrus, pelniusi ne vieną prizinę vietą, o dabar težaidžianti su artimaisiais, todėl labai norėjo sudalyvauti renginyje ir atvyko su visa šeima.

Taurę šaškių turnyrui įsteigusi Šakių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė džiaugėsi, kad sutraukė tiek skirtingų žmonių. Ji taip pat organizavo užimtumą patiems mažiausiems ir apdovanojo juos specialiais prizais.

Pulo turnyro finalas tapo žavingu deja vu: buvo atkartotas pernai metų scenarijus ir didysis prizas vėl iškeliavo į Vytenio Vaičiūno namus. Maža tokio užtikrinto žaidimo intrigėle tapo vienuolikmetis, kuris ryžosi žaisti bendroje įskaitoje.

Stalo teniso turnyre Kidulių seniūno Mindaugo Mykolaičio taurei laimėti dalyvavo gausus būrys jaunimo. Pirmą kartą dalyvavo net trys merginos, o viena jų, Eglė Valauskaitė, užėmė pirmąją vietą. Atnaujintoje paplūdimio tinklinio aikštelėje komandos kovojo dėl dviejų taurių. Pirmosios vietos laimėtojams, „Pik Nik“, buvo įteikta seimo nario Mindaugo Basčio taurė, o Slavikų seniūnas Vidmantas Spranaitis skyrė taurę „Pergalės siekusiems“, kuri atiteko komandai „Nuogi ant slenksčio“ už antrąją vietą. Trečioje vietoje likusi „Jastra“ taip pat pasipuošė medaliais.

Kaip ir buvo tikėtasi, daug karštų emocijų sukėlė rankų lenkimas. Turnyrui teisėjavo buvęs rankų lenkikas Algirdas Bauža. Po įnirtingos kovos čempiono taurė atiteko Tautrimui Subatkiui. Pasibaigus turnyrui žiūrovai neskubėjo skirstytis – tarpusavyje tikrinosi jėgas palinkę prie profesionalaus stalo. Kita stipruolių rungtis – svarsčio kilnojimas. Karštai publikos palaikomi dalyviai kovojo iš paskutiniųjų. Kęstučio Smirnovo įsteigtą taurę laimėjo Ričardas Jurkšas.

Pernai metų baidarių rungties nugalėtojai, Vaidas Beržvinskas ir Mantas Norvilas, taip pat neužleido lyderių pozicijos ir išsivežė namo Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centro įsteigtą prizą. Šakių rajono mero Juozo Bertašiaus sveikinimo kalboje išsakyti linkėjimai išsipildė ir lietaus debesys išsisklaidė, todėl po varžybų išbandyti baidares ir pasiplaukioti vandens dviračiais galėjo visi norintys.

Apie blaivią renginio idėją garsiai kalbėti net neprireikė. Kaip ir pernai, renginio teritorijoje alkoholis nebuvo parduodamas. Numalšinti alkį ir troškulį viliojo kvapnūs dūmai nuo prekybininkų palapinių. Organizatoriai pastebėjo sumažėjusį žiūrovų ir dalyvių skirtumą, todėl tikisi, kad Voveriai tapo aktyvaus poilsio mėgėjų traukos centru, o kitais metais žada pasiūlyti dar daugiau rungčių tinkamų visai šeimai.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Amerikiečių Lietuvoje suerzinti Kremliaus ruporai pratrūko: jūs patys prisiprašysite (1037)

Kelios milžiniškos JAV vadovaujamos pratybos Baltijos šalyse, didesnis Aljanso matomumas regione,...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (5)

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo...

Neįprasta ūkininko pasiūla: juodą darbą padarys už jus, beliks tik mėgautis (20)

Klaipėdos rajone, Dituvoje, gyvenantis ūkininkas Vytautas Zapalskis su šeima raugina viską, ką...

Brazilijos vartininkas pralinksmino „Liverpool“ fanus: pirkite jį greičiau! (1)

Brazilijos rinktinė pasirodymą pasaulio futbolo čempionate pradėjo netikėtai sužaisdama...

Horizonte – pensijų krizė? Pagal kokią formulę gali būti ilginamas pensinis amžius (148)

Lietuvoje mažėjant gyventojų ir sprendžiant pensijų sistemos problemas, šaliai ateityje gali...

Rimvydas Valatka. Misija nuskinti konservatorius, o Lietuvą paleisti be kelnių (621)

Nudegusi pirštus Prezidentė nusivylė savo pačios šūkiu – atverti politinę sistemą...

Policija parodė, kas nutinka tiems, kurie nori iš sostinės į Klaipėdą nuvykti per valandą (108)

Noras per valandą iš Vilniaus nulėkti iki Klaipėdos , anot pareigūnų, labai brangus. Lietuvos...

Žilvinas Grigaitis greitąja išgabentas į ligoninę: nemalonias pasekmes jaus dar ilgai (228)

„Po fantastiško savaitgalio ryto sportas baigėsi kelione greitosios automobiliu į ligoninę....

Šveicarai sustabdė Brazilijos rinktinę su Neymaru (171)

Sekmadienio vakarą Rostovo stadione savo kelią 2018 metų pasaulio futbolo čempionate pradėjo...

Perspėjimai tiems, kurie darbo kompiuterį naudoja asmeniniams reikalams (6)

Šiais laikais daugelis įmonių aprūpina savo darbuotojus įvairiausiais darbui reikalingais...