aA
Taip jau išėjo, kad vakarykštį ketvirtadienio vakarą teko užsibūti darbe. Nors ir turėjau planų dar nueiti į koncertą, bet pasijutau pavargusi ir nusprendžiau iš karto važiuoti namo. Rami nuėjau į šalia darbo esančią stotelę, pasitikrinau, kada turi atvažiuoti autobusas ir laukiau jo atvykstant.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Man reikalingas 40 autobusas važinėja dažnai, todėl prispausta šaltuko ir nuovargio, tiksliai nepasižiūrėjau į atvažiavusio autobuso numerį ir įlipau.

Neilgai trukus susivokiau, kad atsidūriau ne toje viešojo transporto priemonėje, kai autobusas pasuko į priešingą mano maršrutui pusę. Viduje žmonių buvo mažai – pavieniui sėdėjo trys keleiviai gale ir maždaug tiek pat arčiau vairuotojo. Kadangi nežinojau, kaip man susigaudyti į kokį autobusą įsėdau, nusprendžiau pasiklausti kurio nors sėdinčio žmogaus. Pati stovėjau arčiau galinių sėdynių, todėl pamačiusi pačiame gale sėdinčią moterį, nusprendžiau prie jos prieiti ir pasiklausti.

Tačiau nespėjau to padaryti, kai mano širdis vos nenusirito į kulnus. Einant pro vienas sėdynes, mano žvilgsnis susidūrė su skustagalviu vyru. Jo žvilgsnis atrodė tuščias, vyzdžiai kiek išsiplėtę, ant plikos galvos matėsi randai. Jo rūbai taip pat buvo netvarkingi ir nešvarūs, tad mintyse sumečiau, kad jis gyvena tikrai vargingai. Vis dėlto ne tai mane sukrėtė – netyčia mano žvilgsnis nukrypo žemiau ir pamačiau, kad jis sėdi nusmauktomis kelnėmis (?!) ir ranka save tenkina.

Tuoj pat nukreipiau žvilgsnį, susinepatoginau, bet norėdama dar įsitikinti, ar man nepasivaideno, užmečiau vėl akį. Deja, tai nebuvo košmaras, o realybė, kai beveik tuščiame autobuse sėdėjo pusnuogis, besimasturbuojantis, atgrasus vyras. Jo, atrodė, mano žvilgsnis beveik visiškai nesutrikdė.

Nedrįsau rėkti ar nepuoliau drausminti – pirma, patyriau šoką nuo tokio netikėto vaizdo, antra – bijojau. Įžūlusis vyras tikrai neatrodė, kad „jam visi namie“ ir aš nežinojau, kokia gali būti jo reakcija, jei pulsiu čia plėšytis. Tiesiog nubėgau į priekį ir iš ten sėdėjusios kitos moters sužinojau, kad įsėdau į 43 autobusą. Per susijaudinimą negalėjau tiksliai mąstyti, bet susivokiau, kad privalau tučtuojau išlipti. Nenorėjau su neprognozuojamu vyru važiuoti vienu autobusu.

Kai tik kitoje stotelėje sustojo autobusas, išlipau ir dar per nuvažiuojančio transporto langą nužvelgiau visiškai akmeniniu veidu sėdintį nepagarbų vyriškį. Nežinau, koks buvo jo gyvenimas – sunkus ar lengvas, bet pagalvojau, kad toks elgesys neturi būti toleruojamas. Galbūt reikia įvesti vėl lipimą pro priekines duris, jog atsisijotų neaiškūs tipai, o niekuo dėti keleiviai, labiausiai vaikai ir moterys, galėtų jaustis saugiai naudodamiesi viešojo transporto paslaugomis.

Taip pat būtų įdomu sužinoti, ar verta apie tai pranešti – vairuotojui arba policijai?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja „Susisiekimo paslaugų“ Viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Tomas Šiuškus

SĮ „Susisiekimo paslaugos“, kaip viešojo transporto eismo organizatorius, siekia užtikrinti kokybiškas, patogias ir saugias viešojo transporto paslaugas. Dėl to norime atsiprašyti, kad keleivei teko susidurti su tokia situacija.

Siekiame kontroliuoti tokius atvejus – netvarkingų asmenų keliamas problemas sprendžiame sistemiškai. Įgyvendiname skirtingas priemones ir į pagalbą pasitelkiame įvairių institucijų specialistus: bendradarbiaujame su policijos pareigūnais, kurie vieną kartą per savaitę organizuoja tikslinius viešojo transporto kontrolės reidus dėl asocialių asmenų. Taip pat bendradarbiaujame su UAB „Vilniaus viešasis transportas“ – viešojo transporto vairuotojai yra įpareigoti pastebėjus transporto priemonėje apsvaigusius nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų asmenis, netoleruoti tokių pažeidimų ir apie tai informuoti policijos pareigūnus arba išlaipinti minėtus asmenis iš viešojo transporto priemonių.

Kai kuriuose Vilniaus mieste važinėjančiuose naujuose autobuse jau dabar yra sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, o kitąmet, kai naujų autobusų sostinės gatvėse tik daugės, kameros bus įrengiamos dar daugiau viešojo transporto priemonių.

Šiuo metu įlipimo ir išlipimo per priekines duris taisyklė taikoma ne visose stotelėse. Šių metų liepos pabaigoje keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą į viešąjį transportą tik pro priekines duris nuspręsta atlikti dalyje stotelių. Esame nustatę problemines viešojo transporto stoteles, kur dažniausiai sutinkami netvarkingi, didžiausios socialinės rizikos asmenys. Įvertinus šių asmenų tikslines kelionių kryptis, didžiausią koncentraciją maršrutuose, dabartinius keleivių srautus stotelėse, sudarytas probleminių stotelių sąrašas.

Į jį patenkančios stotelės yra išskirtinai paženklintos informacinėmis žalios spalvos lentelėmis, o šiose stotelėse įlipimas į viešąjį transportą galimas tik per priekines duris. Taip siekiame užtikrinti, kad į viešojo transporto priemones nebūtų galimybės įlipti neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų, skleidžiantiems aitrų kvapą, apsirengusiems nešvariais drabužiais asmenims, kitokiais veiksmais pažeidžiantiems galiojančias Keleivių ir bagažo vežimo autobusais ir troleibusais Vilniaus mieste taisykles.

Be to, viešojo transporto keleivių kontrolieriai šių stotelių patikrai skiria didesnį dėmesį.

Keleivių apie viešajame transporte vykstančias nemalonias situacijas visuomet prašome pasidalinti su vairuotojais, pranešti SĮ „Susisiekimo paslaugos“: (8 5) 210 70 50, el. p. info@vilniustransport.lt. Apie tokias ir kitas amoralias, grėsmę keliančias situacijas taip pat prašome pranešti policijai telefonu 112.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įlipo į autobusą su 50 eurų ir negavo bilieto: ką tokiu atveju darytų kontrolė? (79)

Vilnietė viešajame transporte norėjo įsigyti bilietą, tačiau neturėjo smulkių pinigų. Ką...

Pensininkai tapo valstybinių įstaigų įkaitais: gal jau metas sukilti? (161)

Jau kuris laikas skamba žinia, kad pasikeitus „Sodros“ pensijų „išnešiotojams“ pensininkai...

Žiemos linksmybės: kaimynai išgražino automobilį (1)

DELFI skaitytojas Deividas Žemgulys pasidalijo smagiu vaizdo įrašu. Ar norėtumėte tokių kaimynų?

Utena įrodė: ir valstybines šventes galima švęsti įdomiai

Pirmą kartą mane nustebino, kad valstybinė šventė gali būti įdomi, labai jautri, kad gali...

653 eurus uždirbantis jaunas vyras atskleidė, kaip jam pavyksta išgyventi (456)

653 eurai – tiek uždirbu per mėnesį ir to net nesiruošiu slėpti. Lietuvoje tai vadinama...

Top naujienos

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (62)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...

Lietuviai įamžino chaotišką Indijos sostinę: jeigu ši šalis neegzistuotų, niekam neužtektų vaizduotės ją išgalvoti

„Jeigu Indija neegzistuotų, niekam neužtektų vaizduotės ją išgalvoti“, - taip sakė...

Radžvilas: tai ir yra pabaigos ženklas (116)

Didžiosios Britanijos atsiskyrimas yra labai panašus į Sąjūdį, Europos Sąjunga ( ES ) eina...

„Hadsono stebuklas“: kaip išvengta tragedijos (13)

Sausio 15 d. sukako lygiai dešimt metų nuo vadinamojo Hadsono upės stebuklo, kai „ US Airways “...

Kauniečius tyrė 14 metų: vieta, kur gyvenate, tikimybę mirti gali padidinti net 70 proc. (19)

Jei gyvenate toliau nei 300 m nuo parko ir jame nesilankote, turite beveik 70 proc. didesnę tikimybę...

Sugadintas Adomaičio gimtadienis: „Lietkabelis“ sutriuškino Vilniuje nušvilptą „Rytą“ (390)

Panevėžio „Lietkabelis“ (11-8) įspūdingai nutraukė keturių pralaimėjimų seriją...

Stilistas rėžė nuomonę apie „Žmonių“ įvaizdžius: jei nepasiruošei, sėdėk tyliai ir apeik raudoną kilimą ratu (240)

Kiekviename renginyje laukiamiausia smalsuolių dalis – raudonas kilimas ir, žinoma, akį...

Vilniuje automobilis rėžėsi į stulpą, pranešta apie prispaustus žmones automobilyje rasta švirkštų (8)

Vilniuje šeštadienio vakarą automobilio nesuvaldęs vairuotojas rėžėsi į stulpą. Į avariją...

„Vaistas“ nuo odos ligų, sifilio ir skrandžio bėdų sukelia haliucinacijas ir mirtį (13)

Turbūt visi žino, kad gyvsidabris – itin nuodingas metalas, tad, pavyzdžiui, sudužus senam...

Birutė parodė, kaip atrodė prieš sutinkant Gražulį: kai kuriose nuotraukose palangiškė neatpažįstama (94)

Išvaizdos pokyčių iššūkiui neatsispyrė ir parlamentaro Petro Gražulio dukterį auginanti...