Taip jau išėjo, kad vakarykštį ketvirtadienio vakarą teko užsibūti darbe. Nors ir turėjau planų dar nueiti į koncertą, bet pasijutau pavargusi ir nusprendžiau iš karto važiuoti namo. Rami nuėjau į šalia darbo esančią stotelę, pasitikrinau, kada turi atvažiuoti autobusas ir laukiau jo atvykstant.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Man reikalingas 40 autobusas važinėja dažnai, todėl prispausta šaltuko ir nuovargio, tiksliai nepasižiūrėjau į atvažiavusio autobuso numerį ir įlipau.

Neilgai trukus susivokiau, kad atsidūriau ne toje viešojo transporto priemonėje, kai autobusas pasuko į priešingą mano maršrutui pusę. Viduje žmonių buvo mažai – pavieniui sėdėjo trys keleiviai gale ir maždaug tiek pat arčiau vairuotojo. Kadangi nežinojau, kaip man susigaudyti į kokį autobusą įsėdau, nusprendžiau pasiklausti kurio nors sėdinčio žmogaus. Pati stovėjau arčiau galinių sėdynių, todėl pamačiusi pačiame gale sėdinčią moterį, nusprendžiau prie jos prieiti ir pasiklausti.

Tačiau nespėjau to padaryti, kai mano širdis vos nenusirito į kulnus. Einant pro vienas sėdynes, mano žvilgsnis susidūrė su skustagalviu vyru. Jo žvilgsnis atrodė tuščias, vyzdžiai kiek išsiplėtę, ant plikos galvos matėsi randai. Jo rūbai taip pat buvo netvarkingi ir nešvarūs, tad mintyse sumečiau, kad jis gyvena tikrai vargingai. Vis dėlto ne tai mane sukrėtė – netyčia mano žvilgsnis nukrypo žemiau ir pamačiau, kad jis sėdi nusmauktomis kelnėmis (?!) ir ranka save tenkina.

Tuoj pat nukreipiau žvilgsnį, susinepatoginau, bet norėdama dar įsitikinti, ar man nepasivaideno, užmečiau vėl akį. Deja, tai nebuvo košmaras, o realybė, kai beveik tuščiame autobuse sėdėjo pusnuogis, besimasturbuojantis, atgrasus vyras. Jo, atrodė, mano žvilgsnis beveik visiškai nesutrikdė.

Nedrįsau rėkti ar nepuoliau drausminti – pirma, patyriau šoką nuo tokio netikėto vaizdo, antra – bijojau. Įžūlusis vyras tikrai neatrodė, kad „jam visi namie“ ir aš nežinojau, kokia gali būti jo reakcija, jei pulsiu čia plėšytis. Tiesiog nubėgau į priekį ir iš ten sėdėjusios kitos moters sužinojau, kad įsėdau į 43 autobusą. Per susijaudinimą negalėjau tiksliai mąstyti, bet susivokiau, kad privalau tučtuojau išlipti. Nenorėjau su neprognozuojamu vyru važiuoti vienu autobusu.

Kai tik kitoje stotelėje sustojo autobusas, išlipau ir dar per nuvažiuojančio transporto langą nužvelgiau visiškai akmeniniu veidu sėdintį nepagarbų vyriškį. Nežinau, koks buvo jo gyvenimas – sunkus ar lengvas, bet pagalvojau, kad toks elgesys neturi būti toleruojamas. Galbūt reikia įvesti vėl lipimą pro priekines duris, jog atsisijotų neaiškūs tipai, o niekuo dėti keleiviai, labiausiai vaikai ir moterys, galėtų jaustis saugiai naudodamiesi viešojo transporto paslaugomis.

Taip pat būtų įdomu sužinoti, ar verta apie tai pranešti – vairuotojui arba policijai?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja „Susisiekimo paslaugų“ Viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Tomas Šiuškus

SĮ „Susisiekimo paslaugos“, kaip viešojo transporto eismo organizatorius, siekia užtikrinti kokybiškas, patogias ir saugias viešojo transporto paslaugas. Dėl to norime atsiprašyti, kad keleivei teko susidurti su tokia situacija.

Siekiame kontroliuoti tokius atvejus – netvarkingų asmenų keliamas problemas sprendžiame sistemiškai. Įgyvendiname skirtingas priemones ir į pagalbą pasitelkiame įvairių institucijų specialistus: bendradarbiaujame su policijos pareigūnais, kurie vieną kartą per savaitę organizuoja tikslinius viešojo transporto kontrolės reidus dėl asocialių asmenų. Taip pat bendradarbiaujame su UAB „Vilniaus viešasis transportas“ – viešojo transporto vairuotojai yra įpareigoti pastebėjus transporto priemonėje apsvaigusius nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų asmenis, netoleruoti tokių pažeidimų ir apie tai informuoti policijos pareigūnus arba išlaipinti minėtus asmenis iš viešojo transporto priemonių.

Kai kuriuose Vilniaus mieste važinėjančiuose naujuose autobuse jau dabar yra sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, o kitąmet, kai naujų autobusų sostinės gatvėse tik daugės, kameros bus įrengiamos dar daugiau viešojo transporto priemonių.

Šiuo metu įlipimo ir išlipimo per priekines duris taisyklė taikoma ne visose stotelėse. Šių metų liepos pabaigoje keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą į viešąjį transportą tik pro priekines duris nuspręsta atlikti dalyje stotelių. Esame nustatę problemines viešojo transporto stoteles, kur dažniausiai sutinkami netvarkingi, didžiausios socialinės rizikos asmenys. Įvertinus šių asmenų tikslines kelionių kryptis, didžiausią koncentraciją maršrutuose, dabartinius keleivių srautus stotelėse, sudarytas probleminių stotelių sąrašas.

Į jį patenkančios stotelės yra išskirtinai paženklintos informacinėmis žalios spalvos lentelėmis, o šiose stotelėse įlipimas į viešąjį transportą galimas tik per priekines duris. Taip siekiame užtikrinti, kad į viešojo transporto priemones nebūtų galimybės įlipti neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų, skleidžiantiems aitrų kvapą, apsirengusiems nešvariais drabužiais asmenims, kitokiais veiksmais pažeidžiantiems galiojančias Keleivių ir bagažo vežimo autobusais ir troleibusais Vilniaus mieste taisykles.

Be to, viešojo transporto keleivių kontrolieriai šių stotelių patikrai skiria didesnį dėmesį.

Keleivių apie viešajame transporte vykstančias nemalonias situacijas visuomet prašome pasidalinti su vairuotojais, pranešti SĮ „Susisiekimo paslaugos“: (8 5) 210 70 50, el. p. info@vilniustransport.lt. Apie tokias ir kitas amoralias, grėsmę keliančias situacijas taip pat prašome pranešti policijai telefonu 112.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I-asis Vilniaus rajono muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų ir akordeono etiudų konkursas „VIRTUOSSO“

Š. m. balandžio 14 d. Pagirių meno mokykloje vyko I-asis Vilniaus rajono muzikos ir meno mokyklų...

Ieško romantiško laiško autoriaus – nebegali užmigti naktimis (30)

Į DELFI redakciją kreipėsi DELFI skaitytoja Jurga, kuri gavo paslaptingą ir jausmingą laišką,...

Mažinamą „Statyk ir važiuok“ kainą vadina absurdu: bilietai turėtų būti piginami visiems (50)

Kiek girdėjau, nuo gegužės mėnesio Vilniuje, aikštelėse „ Statyk ir važiuok “ galima bus...

Pragaras autobuse: žmonės, kur jūsų kultūra? (150)

Rašau, nes esu pasipiktinusi situacija viešajame transporte . Kultūra, kultūra, žmonės, kur...

Atsakymas Avuliui: siūlote atimti iš būsto pirkėjų galimybę rinktis (16)

Šią savaitę keliuose naujienų portaluose pasirodė straipsnis „ Arvydas Avulis : daugiabučių...

Top naujienos

Aprūpino darbu, automobiliu ir butu kurorte: išskirtinės sąlygos kelia dar didesnių įtarimų (2)

Vyriausybei vis garsiau kabant apie valstybinių įmonių veiklos optimizavimą, aiškėja, kad kai...

Lietuvoje mįslingai daugėja pinigų iš Rusijos (11)

Daugiausia mūsų tautiečių yra turtingose Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje. Ilgai pinigų...

Jasikevičius prakalbo apie serijos pabaigą, bet komandai turi sąlygą (49)

Kas prieš šešis mėnesius būtų pasakęs, kad Kauno „Žalgiris“ brausis į Eurolygos finalo...

Šlykšti kiaulystė: „Žalgirio“ krepšininką su pergale „pasveikino“ vagys (36)

Džiaugsmas įveikus Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) klubą ir priartėjus prie Eurolygos finalo...

Priklausomybė nuo sekso skelbiama pasiekusi epidemijos lygį: politikai mano, kad atėjo laikas tai sutvarkyti atlikite testą (579)

Kasdien galvojate apie seksą ir galbūt kone nuolat? O pačiu seksu užsiimti nepraleidžiate...

Skyrybų dramą išgyvenančiai Monikai Šedžiuvienei sukako 26-eri: materealūs dalykai negali atnešti laimės (3)

Trečiadienį 26-ąjį gimtadienį sutinkanti atlikėja Monika Šedžiuvienė sako, jog nieko...

Pasakiškas vakaras Kaune ir „Žalgiris“ – per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto (584)

Žalia sirgalių jūra dar nesibaigus rungtynėms traukė pergalės skanduotes: į namus po antrųjų...

„Olympiakos“ strategas skaičiavo aukas: žaidėjams teko leisti vaistų nuo skausmo (5)

Belgradas pavojingai tolsta nuo Pirėjo „Olympiakos“ komandos: Eurolygos ketvirtfinalio serijoje...

Po naujausio Kim Jong Uno žingsnio – įspėjimas: tai spąstai (104)

Šiaurės Korėjos lyderiui vien susitikimas su JAV prezidentu yra didžiulis pasiekimas, nes taip...

Prieš vidurnaktį Telšių turguje užsiliepsnojo prekybos paviljonai (10)

Vėlų antradienio vakarą, 23.35 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu...