aA
Taip jau išėjo, kad vakarykštį ketvirtadienio vakarą teko užsibūti darbe. Nors ir turėjau planų dar nueiti į koncertą, bet pasijutau pavargusi ir nusprendžiau iš karto važiuoti namo. Rami nuėjau į šalia darbo esančią stotelę, pasitikrinau, kada turi atvažiuoti autobusas ir laukiau jo atvykstant.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Man reikalingas 40 autobusas važinėja dažnai, todėl prispausta šaltuko ir nuovargio, tiksliai nepasižiūrėjau į atvažiavusio autobuso numerį ir įlipau.

Neilgai trukus susivokiau, kad atsidūriau ne toje viešojo transporto priemonėje, kai autobusas pasuko į priešingą mano maršrutui pusę. Viduje žmonių buvo mažai – pavieniui sėdėjo trys keleiviai gale ir maždaug tiek pat arčiau vairuotojo. Kadangi nežinojau, kaip man susigaudyti į kokį autobusą įsėdau, nusprendžiau pasiklausti kurio nors sėdinčio žmogaus. Pati stovėjau arčiau galinių sėdynių, todėl pamačiusi pačiame gale sėdinčią moterį, nusprendžiau prie jos prieiti ir pasiklausti.

Tačiau nespėjau to padaryti, kai mano širdis vos nenusirito į kulnus. Einant pro vienas sėdynes, mano žvilgsnis susidūrė su skustagalviu vyru. Jo žvilgsnis atrodė tuščias, vyzdžiai kiek išsiplėtę, ant plikos galvos matėsi randai. Jo rūbai taip pat buvo netvarkingi ir nešvarūs, tad mintyse sumečiau, kad jis gyvena tikrai vargingai. Vis dėlto ne tai mane sukrėtė – netyčia mano žvilgsnis nukrypo žemiau ir pamačiau, kad jis sėdi nusmauktomis kelnėmis (?!) ir ranka save tenkina.

Tuoj pat nukreipiau žvilgsnį, susinepatoginau, bet norėdama dar įsitikinti, ar man nepasivaideno, užmečiau vėl akį. Deja, tai nebuvo košmaras, o realybė, kai beveik tuščiame autobuse sėdėjo pusnuogis, besimasturbuojantis, atgrasus vyras. Jo, atrodė, mano žvilgsnis beveik visiškai nesutrikdė.

Nedrįsau rėkti ar nepuoliau drausminti – pirma, patyriau šoką nuo tokio netikėto vaizdo, antra – bijojau. Įžūlusis vyras tikrai neatrodė, kad „jam visi namie“ ir aš nežinojau, kokia gali būti jo reakcija, jei pulsiu čia plėšytis. Tiesiog nubėgau į priekį ir iš ten sėdėjusios kitos moters sužinojau, kad įsėdau į 43 autobusą. Per susijaudinimą negalėjau tiksliai mąstyti, bet susivokiau, kad privalau tučtuojau išlipti. Nenorėjau su neprognozuojamu vyru važiuoti vienu autobusu.

Kai tik kitoje stotelėje sustojo autobusas, išlipau ir dar per nuvažiuojančio transporto langą nužvelgiau visiškai akmeniniu veidu sėdintį nepagarbų vyriškį. Nežinau, koks buvo jo gyvenimas – sunkus ar lengvas, bet pagalvojau, kad toks elgesys neturi būti toleruojamas. Galbūt reikia įvesti vėl lipimą pro priekines duris, jog atsisijotų neaiškūs tipai, o niekuo dėti keleiviai, labiausiai vaikai ir moterys, galėtų jaustis saugiai naudodamiesi viešojo transporto paslaugomis.

Taip pat būtų įdomu sužinoti, ar verta apie tai pranešti – vairuotojui arba policijai?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja „Susisiekimo paslaugų“ Viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Tomas Šiuškus

SĮ „Susisiekimo paslaugos“, kaip viešojo transporto eismo organizatorius, siekia užtikrinti kokybiškas, patogias ir saugias viešojo transporto paslaugas. Dėl to norime atsiprašyti, kad keleivei teko susidurti su tokia situacija.

Siekiame kontroliuoti tokius atvejus – netvarkingų asmenų keliamas problemas sprendžiame sistemiškai. Įgyvendiname skirtingas priemones ir į pagalbą pasitelkiame įvairių institucijų specialistus: bendradarbiaujame su policijos pareigūnais, kurie vieną kartą per savaitę organizuoja tikslinius viešojo transporto kontrolės reidus dėl asocialių asmenų. Taip pat bendradarbiaujame su UAB „Vilniaus viešasis transportas“ – viešojo transporto vairuotojai yra įpareigoti pastebėjus transporto priemonėje apsvaigusius nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų asmenis, netoleruoti tokių pažeidimų ir apie tai informuoti policijos pareigūnus arba išlaipinti minėtus asmenis iš viešojo transporto priemonių.

Kai kuriuose Vilniaus mieste važinėjančiuose naujuose autobuse jau dabar yra sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, o kitąmet, kai naujų autobusų sostinės gatvėse tik daugės, kameros bus įrengiamos dar daugiau viešojo transporto priemonių.

Šiuo metu įlipimo ir išlipimo per priekines duris taisyklė taikoma ne visose stotelėse. Šių metų liepos pabaigoje keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą į viešąjį transportą tik pro priekines duris nuspręsta atlikti dalyje stotelių. Esame nustatę problemines viešojo transporto stoteles, kur dažniausiai sutinkami netvarkingi, didžiausios socialinės rizikos asmenys. Įvertinus šių asmenų tikslines kelionių kryptis, didžiausią koncentraciją maršrutuose, dabartinius keleivių srautus stotelėse, sudarytas probleminių stotelių sąrašas.

Į jį patenkančios stotelės yra išskirtinai paženklintos informacinėmis žalios spalvos lentelėmis, o šiose stotelėse įlipimas į viešąjį transportą galimas tik per priekines duris. Taip siekiame užtikrinti, kad į viešojo transporto priemones nebūtų galimybės įlipti neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų, skleidžiantiems aitrų kvapą, apsirengusiems nešvariais drabužiais asmenims, kitokiais veiksmais pažeidžiantiems galiojančias Keleivių ir bagažo vežimo autobusais ir troleibusais Vilniaus mieste taisykles.

Be to, viešojo transporto keleivių kontrolieriai šių stotelių patikrai skiria didesnį dėmesį.

Keleivių apie viešajame transporte vykstančias nemalonias situacijas visuomet prašome pasidalinti su vairuotojais, pranešti SĮ „Susisiekimo paslaugos“: (8 5) 210 70 50, el. p. info@vilniustransport.lt. Apie tokias ir kitas amoralias, grėsmę keliančias situacijas taip pat prašome pranešti policijai telefonu 112.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Jauną mamytę situacija Kauno „Akropolyje“ stebina: ar pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa? (236)

Trečiadienį socialiniame tinkle pasklido nemažo atgarsio sulaukusi žinutė apie naudojimąsi...

Vilniaus jaunimas nepraleidžia progos pasisemti žinių (1)

Nors ruduo jau nuspalvino medžius , o orai pradėjo džiuginti nuostabiu oru, šį savaitgalį...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (130)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

Atviras kliento laiškas draudikams: ar jums atrodo logiška siūlyti kabrioleto draudimą artėjant žiemai? (54)

Miela draudimo bendrove, Skundžiuosi Jūsų kliento patirtimi. Dvi savaites karštligiškai bandėte...

Po motinystės atostogų į darbą grįžusi mama buvo šokiruota: ar valstybė mus apgavo? (36)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kuri teigė, esą valstybė apgavo mamas, esančias vaiko...

Top naujienos

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (20)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (56)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Trumpas užsimojo prieš dar vieną sutartį: šį kartą gali nukentėti ir Lietuva (219)

Į lėktuvą sulipa kelių šalių ginkluotės inspektoriai, orlaivis pakyla ir skrenda virš šalies...

Julijai anytos išmokytas užsiėmimas virto sėkmingu verslu: klientai nepagaili atvažiuoti ir keliasdešimt kilometrų (36)

Prieš keletą metų per motinystės atostogas iš savo anytos išmokusi gaminti sūrius, Julija...

Arūnas Valinskas turi genialų klausimą tėčiams, kurie mano, kad vaikų auginimo atsakomybė skirta tik moterims (17)

Seime dirbantis Arūnas Valinskas jaunesnysis ir jo mylimoji, burnos higienistė Viktorija...

Smurtą arenoje pasmerkęs Adomaitis: tai blogiausios sezono rungtynės (104)

LKL lyderių akistatoje intriga laikėsi tik pirmą ketvirtį: Vilniaus „Rytas“ (5/1) namuose...

Deimantė Kazėnaitė: savo neturėjimas yra blogiausia, kas gali nutikti žmogui

Žinoma vizažistė ir populiari nuomonės formuotoja Deimantė Kazėnaitė nuolat žavi tobulais...

Panevėžys prieš 400 metų: legendos apie vilku paverstą seniūno sūnų ir krikščionybei besipriešinantys vietiniai (18)

Tarpukaryje rytų Lietuvos sostine tituluoto miesto gyvenimas tekėjo vėžio žingsniu. Manoma, kad...

Okinavos ilgaamžių paslaptis – kitokia mityba (9)

Įvairių šalių gyventojai nuo seno ieško jaunystės eliksyro, o neseniai buvo susidomėta...