aA
Taip jau išėjo, kad vakarykštį ketvirtadienio vakarą teko užsibūti darbe. Nors ir turėjau planų dar nueiti į koncertą, bet pasijutau pavargusi ir nusprendžiau iš karto važiuoti namo. Rami nuėjau į šalia darbo esančią stotelę, pasitikrinau, kada turi atvažiuoti autobusas ir laukiau jo atvykstant.
Vilnietę ištiko šokas: viešajame transporte pamačiau besimasturbuojantį vyrą
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Man reikalingas 40 autobusas važinėja dažnai, todėl prispausta šaltuko ir nuovargio, tiksliai nepasižiūrėjau į atvažiavusio autobuso numerį ir įlipau.

Neilgai trukus susivokiau, kad atsidūriau ne toje viešojo transporto priemonėje, kai autobusas pasuko į priešingą mano maršrutui pusę. Viduje žmonių buvo mažai – pavieniui sėdėjo trys keleiviai gale ir maždaug tiek pat arčiau vairuotojo. Kadangi nežinojau, kaip man susigaudyti į kokį autobusą įsėdau, nusprendžiau pasiklausti kurio nors sėdinčio žmogaus. Pati stovėjau arčiau galinių sėdynių, todėl pamačiusi pačiame gale sėdinčią moterį, nusprendžiau prie jos prieiti ir pasiklausti.

Tačiau nespėjau to padaryti, kai mano širdis vos nenusirito į kulnus. Einant pro vienas sėdynes, mano žvilgsnis susidūrė su skustagalviu vyru. Jo žvilgsnis atrodė tuščias, vyzdžiai kiek išsiplėtę, ant plikos galvos matėsi randai. Jo rūbai taip pat buvo netvarkingi ir nešvarūs, tad mintyse sumečiau, kad jis gyvena tikrai vargingai. Vis dėlto ne tai mane sukrėtė – netyčia mano žvilgsnis nukrypo žemiau ir pamačiau, kad jis sėdi nusmauktomis kelnėmis (?!) ir ranka save tenkina.

Tuoj pat nukreipiau žvilgsnį, susinepatoginau, bet norėdama dar įsitikinti, ar man nepasivaideno, užmečiau vėl akį. Deja, tai nebuvo košmaras, o realybė, kai beveik tuščiame autobuse sėdėjo pusnuogis, besimasturbuojantis, atgrasus vyras. Jo, atrodė, mano žvilgsnis beveik visiškai nesutrikdė.

Nedrįsau rėkti ar nepuoliau drausminti – pirma, patyriau šoką nuo tokio netikėto vaizdo, antra – bijojau. Įžūlusis vyras tikrai neatrodė, kad „jam visi namie“ ir aš nežinojau, kokia gali būti jo reakcija, jei pulsiu čia plėšytis. Tiesiog nubėgau į priekį ir iš ten sėdėjusios kitos moters sužinojau, kad įsėdau į 43 autobusą. Per susijaudinimą negalėjau tiksliai mąstyti, bet susivokiau, kad privalau tučtuojau išlipti. Nenorėjau su neprognozuojamu vyru važiuoti vienu autobusu.

Kai tik kitoje stotelėje sustojo autobusas, išlipau ir dar per nuvažiuojančio transporto langą nužvelgiau visiškai akmeniniu veidu sėdintį nepagarbų vyriškį. Nežinau, koks buvo jo gyvenimas – sunkus ar lengvas, bet pagalvojau, kad toks elgesys neturi būti toleruojamas. Galbūt reikia įvesti vėl lipimą pro priekines duris, jog atsisijotų neaiškūs tipai, o niekuo dėti keleiviai, labiausiai vaikai ir moterys, galėtų jaustis saugiai naudodamiesi viešojo transporto paslaugomis.

Taip pat būtų įdomu sužinoti, ar verta apie tai pranešti – vairuotojui arba policijai?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja „Susisiekimo paslaugų“ Viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Tomas Šiuškus

SĮ „Susisiekimo paslaugos“, kaip viešojo transporto eismo organizatorius, siekia užtikrinti kokybiškas, patogias ir saugias viešojo transporto paslaugas. Dėl to norime atsiprašyti, kad keleivei teko susidurti su tokia situacija.

Siekiame kontroliuoti tokius atvejus – netvarkingų asmenų keliamas problemas sprendžiame sistemiškai. Įgyvendiname skirtingas priemones ir į pagalbą pasitelkiame įvairių institucijų specialistus: bendradarbiaujame su policijos pareigūnais, kurie vieną kartą per savaitę organizuoja tikslinius viešojo transporto kontrolės reidus dėl asocialių asmenų. Taip pat bendradarbiaujame su UAB „Vilniaus viešasis transportas“ – viešojo transporto vairuotojai yra įpareigoti pastebėjus transporto priemonėje apsvaigusius nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų asmenis, netoleruoti tokių pažeidimų ir apie tai informuoti policijos pareigūnus arba išlaipinti minėtus asmenis iš viešojo transporto priemonių.

Kai kuriuose Vilniaus mieste važinėjančiuose naujuose autobuse jau dabar yra sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, o kitąmet, kai naujų autobusų sostinės gatvėse tik daugės, kameros bus įrengiamos dar daugiau viešojo transporto priemonių.

Šiuo metu įlipimo ir išlipimo per priekines duris taisyklė taikoma ne visose stotelėse. Šių metų liepos pabaigoje keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą į viešąjį transportą tik pro priekines duris nuspręsta atlikti dalyje stotelių. Esame nustatę problemines viešojo transporto stoteles, kur dažniausiai sutinkami netvarkingi, didžiausios socialinės rizikos asmenys. Įvertinus šių asmenų tikslines kelionių kryptis, didžiausią koncentraciją maršrutuose, dabartinius keleivių srautus stotelėse, sudarytas probleminių stotelių sąrašas.

Į jį patenkančios stotelės yra išskirtinai paženklintos informacinėmis žalios spalvos lentelėmis, o šiose stotelėse įlipimas į viešąjį transportą galimas tik per priekines duris. Taip siekiame užtikrinti, kad į viešojo transporto priemones nebūtų galimybės įlipti neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų, skleidžiantiems aitrų kvapą, apsirengusiems nešvariais drabužiais asmenims, kitokiais veiksmais pažeidžiantiems galiojančias Keleivių ir bagažo vežimo autobusais ir troleibusais Vilniaus mieste taisykles.

Be to, viešojo transporto keleivių kontrolieriai šių stotelių patikrai skiria didesnį dėmesį.

Keleivių apie viešajame transporte vykstančias nemalonias situacijas visuomet prašome pasidalinti su vairuotojais, pranešti SĮ „Susisiekimo paslaugos“: (8 5) 210 70 50, el. p. info@vilniustransport.lt. Apie tokias ir kitas amoralias, grėsmę keliančias situacijas taip pat prašome pranešti policijai telefonu 112.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Keturiolikmetės idėja įkvėpė visą šeimą: pasaulyje ši veikla sparčiai populiarėja, o čia – vis dar naujiena (14)

Kotryna nesako tikrojo savo vardo, nes paauglė teigia norinti kalbėti ne apie save, o apie...

Vilniečius nustebino neįprastose vietose besileidžiantys oro balionai: nutūpė visai šalia gatvės (10)

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus gyventojai užfiksavo neįprastų vaizdų. Mirš miesto dažnai...

Konfliktas tarp „Vinted“ narių įtraukia ir administraciją, ir policiją: parodė susirašinėjimus (213)

Dėl 12 eurų kainavusios prekės kilęs konfliktas tęsiasi jau ne pirmą savaitę. Tai, kas...

Ore giedamas himnas – ne riba: parašiutininkai išskleidė ir rekordinio dydžio trispalvę (4)

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną , pirmadienį, 21 val. vakaro visa šalis giedojo...

Paaiškino, kur tiksliai kreiptis įkandus erkei: nežinia kodėl moteriai buvo pasiūlyti trigubai brangesni tyrimai (72)

Noriu pasiteirauti, kokia tiksli tvarka įkandus erkei, kaip elgtis? Nes iš pirmo poliklinikos...

Top naujienos

Parodė nematomą Palangos pusę: turtuolių pliažas, pažinčių skelbimai ir audringų linksmybių namas (73)

Išskirtines ekskursijas Palangoje rengianti Agnė Adomaitytė turistams rodo nematomą šio kurorto...

Gydytoja – apie vitaminų preparatus: turite žinoti, kuo rizikuojate (22)

Pirmadienį žiniasklaidą apskriejo žinia, kad Londone, savo namuose, mįslingai mirė lietuvė....

Kaune nustatyta 18 koronavirusu užsikrėtusių asmenų, atvykusių iš Uzbekistano įmonė laikinai stabdo veiklą; papildyta 20.24 (802)

Vienai Kauno įmonių šios dienos – įtemptos. Liepos 2-ąją iš Uzbekijos į Lietuvą atskridus...

Pasaulinio garso kruiziniai laivai stovi tušti: bendrovės ieško skubių išeičių (27)

Prieš kelias savaites šimtai žmonių rikiavosi prie Glazgo Klaido upės krantų, kad galėtų...

Vilniuje rastas į miškelį įvažiavęs sumaitotas prabangus „Mercedes-Benz“ (74)

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje , Vaidilutės gatvėje, prabangus automobilis nuvažiavo nuo...

Grupė Vilniaus žydų bendruomenės narių kreipėsi į šalies vadovus: Kukliansky taip elgiasi nebe pirmą kartą (95)

Po Geros valios fondo pirmininkų Fainos Kukliansky ir rabino Andrew Bakerio iškeltų klausimų dėl...

Tragiška avarija Šalčininkų r.: žuvo „Audi“ vairuotojas, į ligoninę skubiai išgabentos sužalotos mažametės papildyta (104)

Policijos departamentas informavo, kad Šalčininkų rajone įvyko baisi avarija. Pranešama, kad...

Jurga Jurkevičienė

Antidepresantų Lietuva. Koks neįtikėtinai liūdnas Kavtaradzės sukurtas Lietuvos įvaizdis spec. Delfi Plius iš Romos

Po pandemijos pirmą kartą ruošiamės atgal į Lietuvą. Ištroškę vasaros, lietuviškų...

Verslininkas: išmokite dirbti taip, kaip aš – jums seksis, bet nebebūsite nuolatos užsiėmę (10)

Jei žmogus visada labai „užsiėmęs“ ir niekada „nieko nespėja“, dauguma galvoja, kad jis...

Spausk gazą. Kodėl lietuviai taip mėgsta BMW X5? (24)

Šį kartą „Spausk gazą“ pagrindinis dėmesys – lietuvių taip mėgstamam BMW X5. Izidorius...

|Maža didelių žinių kaina