Mano istorija prasidėjo nusileidus Dakare, Senegale, pirmadienio vakarą. Miestas pasirodė nuostabus, neatrastas. Viešbutis su vaizdu į vandenyną ir skaidrus baseinas, šiltas personalas, burnoje tirpstanti šviežia žuvis – kas galėtų būti geriau?
© DELFI skaitytojos Aistės nuotr.

Tačiau jau antradienį biure kolegos dalinosi ne tokiomis smagiomis naujienomis. Vienas britas, turėjęs dalyvauti susitikime kartu su mumis, oro uoste buvo pagrobtas. Jis buvo nuvežtas į miesto pakraštį, buvo pareikalauta už kelionę susimokėti. Britas pasiūlė sumokėti tuomet, kai bus pristatytas į žadėtą viešbutį. Iš jo buvo atimti grynieji pinigai (jis neminėjo detalių), vėliau jis buvo nuvežtas prie bankomato, kur turėjo padiktuoti savo kodą, taip buvo paimti kreditinėje sąskaitoje buvę pinigai, tikėtina, kiek leido tos dienos limitas.

Po 5 valandų „pažintinės“ kelionės britas buvo grąžintas į oro uosto priemiestį, iš kurio jį jau pasitiko viešbučio transportas. 15 metų po pasaulį keliaujantis britas minėjo, kad prie oro uosto jį pasitiko būtent jo viešbučio logotipą laikęs žmogus ir ant kaklo pasikabinęs darbuotojo kortelę - pakvietė įsėsti į taksi. Kadangi toks viešbutis mieste yra tik vienas ir jame apsistoja dauguma iš užsienio atvykstančių užsieniečių, grobis išties lengvai pasiekiamas. Kaip atpažinti viešbučio personalą, pasitinkantį oro uoste?

Vakaras buvo dar mažiau įtikimas. Viešbutyje buvo paskelbtas aliarmas, visi gyventojai buvo evakuojami. Vietos laiku, tai nutiko apie 20 val. Viešbučio personalas atrodė gan ramus, minėjo, kad gauta informacija apie padėtą bombą. Tačiau iš jų reakcijos, ramiai kontroliuojamos situacijos, susidarė įspūdis, kad galbūt tai vietinių specialiųjų pajėgų pratybos, o gal tai buvo tiesiog telefonu pajuokavęs ir visus ant kojų sukėlęs vietinis gyventojas. Tiksliai situacija nebuvo paaiškinta, tiesiog buvo sparčiai evakuojami žmonės. Prie viešbučio esantis kelias buvo visiškai uždarytas, pats viešbutis ir šalia buvęs prekybos centras buvo evakuoti. Paminėsiu, kad tai vienintelis 5 žvaigždžių viešbutis mieste ir vienintelis prekybos centras. Greitai atriedėjo šarvuoti automobiliai, kariuomenės padalinys su neperšaunamomis liemenėmis, policijos pareigūnai su šunimis, gaisrinė, greitoji pagalba.

Viešbučio svečiai buvo palydėti gatve, iki ribos, kur gatvę atitvėrė policijos pareigūnai. Nuotaika buvo gan linksma. Pareigūnai atrodė visai draugiški, vienas kitas turistas išdrįso fotografuotis su jais. Oficialios informacijos apie įvykį nebuvo, tad visi mielai dalinosi savo ankstesnėmis patirtimis kituose kraštuose ir spėliojo, ar tai tikras įvykis ar ne. Viešbučio svečius kalbino vietinė žiniasklaida, kurios buvo bent 8 brigados su kameromis ir reporteriais. Pirmas klausimas buvo – kaip jaučiamės? Ir ar žinome, kas čia įvyko. Paklausti to paties atgal, jie atsakydavo, kad oficialios informacijos neturi. Tačiau vienas žurnalistas prasitarė, paklaustas, kodėl jų (žurnalistų) yra tiek daug, kad tai yra neeilinis įvykis Dakare ir kad viešbučiai ne taip jau ir dažnai yra evakuojami. Tai sukėlė nerimą, tačiau greitai pasirodžiusios viešbučio personalo užsakytos picos jaudulį išsklaidė. 12 val. nakties viešbučio svečiai jau galėjo grįžti į savo kambarius. Oficialios informacijos taip ir nepavyko sulaukti.

Kitą rytą su kolegomis pusryčiaudami vietinės žiniasklaidos puslapiuose ieškojome savo nuotraukų. Tuomet vienas kolega pasidalino neįtikėtina istorija. Vienas iš viešbučio svečių ryte jo teiravosi, kaip būtų galima patekti į šalia esantį prekybos centrą ir kur yra tiesioginis išėjimas iš viešbučio. Pasisiūlęs jį palydėti, vyras pajuokavo, kad vakar šis praleido tikrą reginį. Tuomet vyras pasisakė, kad būtent dėl tos priežasties jie vakar buvo iškviesti ir atskraidinti iš tarptautinės karinės bazės, kur treniravo specialiuosius dalinius.

Paklaustas, ar tai buvo pratybos, vyras tiesiog atsakė, kad iškvietimų pratybų metu nebūna. Viešbutis buvo evakuotas dėl rimtos priežasties. Kritinė situacija buvo suvaldyta tobulai – jokios panikos, skanios picos, gerai nusiteikęs personalas, ramūs pareigūnų veidai. Vietinė žiniasklaida pranešė, kad aliarmas buvo dėl klaidingo skambučio. Matyt, tokia oficiali priežastis buvo naudingiausia.

Norite pasidalinti neįtikėtinais savo kelionės įspūdžiais? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nebegali atskirti, kur sultys, o kur geriamas vanduo: atsibodo gerti srutas! (3)

Naujosios Akmenės gyventojai Silvai atsibodo taikstytis, kad jų daugiabučiui yra tiekiamas...

Pareigūnai padėjo netikėtoje situacijoje – akimirksniu dingo visas susikaupęs pyktis (6)

Dažna vairuotojų problema – automobilio užstatymas. Tačiau pilietei Jogilei, susidūrus su šia...

„Megos“ kalėdinės dekoracijos išmušė iš vėžių: kaip taip galima? (29)

Prekybos centro „Megos“ lankytoją labai nuvylė naujos kalėdinės dekoracijos – jos buvo...

Juodkrantės bendruomenė įamžino nepelnytai primiršto profesoriaus Adalbert Bezzenberger atminimą (2)

Neringos miesto 56-jų metinių renginiai vyksta jau visą savaitę. Vienas iš jų buvo skirtas...

Šiaulių ugniagesių pagalba merginai – tikras vyriškumo pavyzdys (85)

Ką daryti, kai staiga užgęsta automobilio variklis? Su tokia problema susidūrusi mergina vargu ar...

Top naujienos

Po bemiegės nakties klaipėdiečiai jau tikisi blogiausio (26)

Klaipėdoje jau ne pirmą parą kylantis Danės upės vanduo užtvindė pravažiavimą į Baltijos...

Verygos antausis Gabrieliui Landsbergiui: gyvuliams skirtas tirpalas – ne skystis lęšiams papildyta: žodžių mūšis feisbuke tęsiasi (512)

Socialinėje erdvėje – dviejų politikų žodžių mūšis. Pirmadienį konservatorius Gabrielius...

Pristatė naują mokėjimo būdą papildyta 11:41 val. (14)

Investavęs milijonus eurų į mokėjimų sistemą Lietuvos bankas žada, kad jau netrukus...

Neryje rastas ilgiau kaip mėnesį ieškotos moters kūnas (22)

Lapkričio 20 d. apie 12.20 val. Trakų r., ties Žemųjų Semeniukų kaimu, Neries upėje, rastas...

Toks elgesys važiuojant gatvėmis kainuos brangiai (5)

Portalo „ Kas vyksta Kaune “ redakciją pasiekė skaitytojų siųstas laiškas su nuotrauka,...

Taškų fontanais ištryškęs Orelikas: ši rinktinė neturės išskirtinio lyderio (1)

Gediminas Orelikas vienintelis į Lietuvos rinktinės stovyklą Palangoje atvyko su artimaisiais:...

Prie Argentinos krantų dingusiam povandeniniam laivui – liūdnas scenarijus papildyta 11.40 (5)

Remiantis Argentinos laivyno atstovų pateikiamais duomenimis, pietinėje Atlanto vandenyno dalyje...

Sukilo ir psichologai: konsultacijos brangs ir taps mažiau prieinamos (47)

Dalis psichologų bendruomenės pasipiktino dėl Seime svarstomų siekių licencijuoti jų veiklą ir...

Jagelavičiūtė stebisi mažomis kosmetikos kainomis: tai nusikaltimas prieš moterį (70)

„Galiu tik įsivaizduoti, kaip tokia kosmetika žaloja“, – teigė stilistė Agnė...

Teisme – ir apie tai, kokiais buitiniais būdais nuo promilių gelbėjo D. Gineikaitę (8)

Kauno apylinkės teismas antradienį tęsia liūdnai pagarsėjusios Daivos Gineikaitės ir kitų...