aA
Paskutinį mokslo metų ketvirtadienį Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke įvyko pasirenkamojo kūno kultūros modulio „Krašto gynyba“ varžybos, kurias organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centro specialistais.
© Organizatorių nuotr.

Tai jau trečios varžybos ir tampa tradicija, kuomet mokslo metų pabaigoje stipriausi ir ištvermingiausi Lietuvos moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų įgyvendinančių „Krašto gynybos“ modulį susirenka pademonstruoti įgytą patirtį ir sukauptas žinias.

Smalsu, kas tokį gražų vasaros pradžios rytą paskatino vienuoliktokus, užuot mėgavusis pirmosiomis vasaros dienomis, braukti prakaitą nelengvose rungtyse.

„Šios varžybos – nemenkas iššūkis pačiam sau. Jautiesi sustiprėjęs, grūdini valią, ištvermę. Juk ne kiekvienas sugebėtų išsiropšti iš dviejų metrų gylio betoninės duobės lygiais kraštais, pereiti siauru „per upę“ permestu rąstu ar įkopti į aukštą sieną. Neapsakomai malonus jausmas įveikti vis sudėtingesnes užduotis ir įsitikinti, kad tai gali. Po tokių pratybų imi suvokti, kad viskas – tavo paties rankose, ir net patekęs į kebliausias gyvenimo situacijas visuomet surasi išeitį,“ – noriai dalijosi savo motyvais pakalbinti jaunuoliai.

„Puiku jausti komandos dvasią, draugų palaikymą, žinoti, kad esi atsakingas už kitus, lygiai kaip tavo komandos draugai atsakingi už tave, ir kad nuo tavęs, kaip ir nuo kiekvieno, priklauso visų sėkmė. Visa komanda tampa tarsi vienu kūnu, yra it vienas kumštis. Tai fantastiškas jausmas.“ Ne vienas moksleivis prisipažino, kad savo ateitį ketina sieti su krašto gynyba, o sėkmingai baigus šią programą stojant į Karo akademiją bus pridedamas papildomas konkursinis balas.

Kaip gimė šios, jau tradicija tapusios varžybos? 2011 m. pradžioje darbo grupė, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų specialistų, pasiūlė mokykloms kūno kultūros išplėstinio kurso krašto gynybos modulį – 34 valandų trukmės programą, skirtą 11 klasių mokiniams, kurios metu mokiniai susipažintų su būsimo krašto gynėjo fizinio pasirengimo reikalavimais ir vertybinėmis nuostatomis, ugdytųsi pilietinės atsakomybės, bendradarbiavimo komandoje ir grupėje bei lyderio savybes, grūdintų fizinę ištvermę, stiprintų sveikatą, ir pan.

Projekto tikslas – ugdyti tvirto charakterio, savarankišką, nebijantį atsakomybės, ištikimą Tėvynei, besilaikantį įstatymų ir elgesio normų asmenį, gerbiantį savo šalį ir turintį ateities viziją tapti Lietuvos gynėju. Projektas buvo sėkmingai įgyvendintas ir štai jau ketvirti metai mokiniai gali pasirinkti papildomą krašto gynybos programą, kurios pamokose vertinami ne sportiniai mokinių rezultatai, o vyksmas, pokyčiai ir asmeninė pažanga. Šiais mokslo metais programoje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus licėjaus, Vilniaus Žemynos gimnazijos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos.

Prieš varžybas dalyviai apsilankė ir susipažino su bazinių karinių mokymų kasdienybe, gyvenimo sąlygomis, ginklais bei karine ekipuote. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios varžėsi tiek asmeninėje, tiek komandinėje įskaitoje karinio kliūčių ruožo, karinės granatos metimo, šaudymo iš ginklo G-36 lazerinėje šaudykloje ir kliūčių ruožo įveikimo su sužeistuoju rungtyse.

Po sėkmingai pasibaigusių varžybų visi dalyviai buvo apdovanoti pažymėjimais, o užėmusieji prizines vietas – diplomais bei atminimo dovanėlėmis, kurias įsteigė Krašto apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

„Džiugu, kad jaunimas domisi Lietuvos kariuomene ir jau mokykloje susipažįsta ir pradeda ruoštis krašto gynybai, sustiprėja fiziškai, o įgyti įgūdžiai tikrai pravers“, – džiaugėsi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM mobilizacinio ir pilietinio pasipriešinimo rengimo skyriaus specialistai.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM greta kitų veiklų įgyvendina ir pasirengimo pilietinei gynybai politiką, koordinuoja krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės pilietinio patriotinio ugdymo ir švietimo programas, propaguoja ir puoselėja tautinės savimonės, pilietiškumo, patriotizmo, laisvės ir nepriklausomybės vertybes. Viena iš departamento misijų – siekti, kad būtų ugdoma jaunimo pilietinė nuostata ginti savo Tėvynę.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai vėl švarino mišką (1)

Jau apie du dešimtmečius Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai...

Jubiliejinė šventė „Minties“ gimnazijoje – gausiame skautų būryje

Spalio 18-19 dienomis Panevėžio „Minties“ gimnazijoje kaip niekada iškilmingai, jaunuolių...

Anglų kalbos pamokos, kurios truko po 14 valandų per parą

Spalio 8–12 dienomis Kauno senamiesčio progimnazijoje lankėsi tarptautinio daugiašalio...

Jauną mamytę situacija Kauno „Akropolyje“ stebina: ar pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa? (238)

Trečiadienį socialiniame tinkle pasklido nemažo atgarsio sulaukusi žinutė apie naudojimąsi...

Vilniaus jaunimas nepraleidžia progos pasisemti žinių (1)

Nors ruduo jau nuspalvino medžius , o orai pradėjo džiuginti nuostabiu oru, šį savaitgalį...

Top naujienos

Nuodų katilu virtusi Alytaus įmonė tikrinta ne kartą ir ne du: leidimą veikti gavo net po krūvos pažeidimų (259)

Alytaus padangų perdirbimo įmonėje UAB „ Ekologistika “ kilęs gaisras primena tikrą...

Astrave gyventojų padvigubės: nauji daugiabučiai laukia branduolinės energetikos specialistų iš Rusijos specialiai DELFI iš Astravo (247)

Astravas nuo panašaus dydžio miestelio Lietuvoje skiriasi tik tuo, kad jo viduryje stovi Lenino...

Politikai pavargo nuo Pranckiečio dramos Seime: yra paprastas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais (265)

„Deja, ponas Pranckietis pasirinko kitą kelią – žaidimą procedūromis, kas veda į niekur arba...

Vertingiausia sutartis Lietuvos istorijoje: rankomis trina ir „Pacers“, ir patys Saboniai

Indianos „Pacers“ klubas patvirtino, kad ilgam pratęsė sutartį su 23-ejų metų 211 cm ūgio...

Gydytoja įvardijo paracetamolio ir ibuprofeno vartojimo klaidas: dėl nežinojimo gresia skaudžios pasekmės (39)

Tikriausiai ne kartą temperatūrai mažinti ar skausmui pašalinti esate vartoję paracetamolį ar...

Norvegijos krona rekordiškai nukrito euro atžvilgiu (83)

Norvegijos krona pasiekė rekordiškai žemą lygį euro atžvilgiu ir viršijo ankstesnį rekordą,...

Kas dešimtas lietuvis per metus praranda po 50 eurų: ar jūs irgi savo pinigus išmetate tiesiog į balą? (17)

Manote, jog 10 euro centų užstatas už pakuotę nėra daug? DELFI atliko eksperimentą, kurio metu...

Socialiniai tinklai ūžia: ar tikrai mokslininkai neklydo paskelbdami Bellą Hadid gražiausia pasaulio moterimi? apklausa (108)

Spalio 17 dieną Bella Hadid ir Beyonce tiesiog ramiai gyveno savo gyvenimus, kol mokslininkai...

Katkus: Karbauskis ir „valstiečių“ partija dabar jau pasiekė dugną ir įgijo daugiau priešų (450)

„Kiekviena Lietuvos valdžia pralaimi kitus rinkimus. Tad ši valdžia pralaimės kitus rinkimus, ir...