aA
Paskutinį mokslo metų ketvirtadienį Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke įvyko pasirenkamojo kūno kultūros modulio „Krašto gynyba“ varžybos, kurias organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centro specialistais.
© Organizatorių nuotr.

Tai jau trečios varžybos ir tampa tradicija, kuomet mokslo metų pabaigoje stipriausi ir ištvermingiausi Lietuvos moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų įgyvendinančių „Krašto gynybos“ modulį susirenka pademonstruoti įgytą patirtį ir sukauptas žinias.

Smalsu, kas tokį gražų vasaros pradžios rytą paskatino vienuoliktokus, užuot mėgavusis pirmosiomis vasaros dienomis, braukti prakaitą nelengvose rungtyse.

„Šios varžybos – nemenkas iššūkis pačiam sau. Jautiesi sustiprėjęs, grūdini valią, ištvermę. Juk ne kiekvienas sugebėtų išsiropšti iš dviejų metrų gylio betoninės duobės lygiais kraštais, pereiti siauru „per upę“ permestu rąstu ar įkopti į aukštą sieną. Neapsakomai malonus jausmas įveikti vis sudėtingesnes užduotis ir įsitikinti, kad tai gali. Po tokių pratybų imi suvokti, kad viskas – tavo paties rankose, ir net patekęs į kebliausias gyvenimo situacijas visuomet surasi išeitį,“ – noriai dalijosi savo motyvais pakalbinti jaunuoliai.

„Puiku jausti komandos dvasią, draugų palaikymą, žinoti, kad esi atsakingas už kitus, lygiai kaip tavo komandos draugai atsakingi už tave, ir kad nuo tavęs, kaip ir nuo kiekvieno, priklauso visų sėkmė. Visa komanda tampa tarsi vienu kūnu, yra it vienas kumštis. Tai fantastiškas jausmas.“ Ne vienas moksleivis prisipažino, kad savo ateitį ketina sieti su krašto gynyba, o sėkmingai baigus šią programą stojant į Karo akademiją bus pridedamas papildomas konkursinis balas.

Kaip gimė šios, jau tradicija tapusios varžybos? 2011 m. pradžioje darbo grupė, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų specialistų, pasiūlė mokykloms kūno kultūros išplėstinio kurso krašto gynybos modulį – 34 valandų trukmės programą, skirtą 11 klasių mokiniams, kurios metu mokiniai susipažintų su būsimo krašto gynėjo fizinio pasirengimo reikalavimais ir vertybinėmis nuostatomis, ugdytųsi pilietinės atsakomybės, bendradarbiavimo komandoje ir grupėje bei lyderio savybes, grūdintų fizinę ištvermę, stiprintų sveikatą, ir pan.

Projekto tikslas – ugdyti tvirto charakterio, savarankišką, nebijantį atsakomybės, ištikimą Tėvynei, besilaikantį įstatymų ir elgesio normų asmenį, gerbiantį savo šalį ir turintį ateities viziją tapti Lietuvos gynėju. Projektas buvo sėkmingai įgyvendintas ir štai jau ketvirti metai mokiniai gali pasirinkti papildomą krašto gynybos programą, kurios pamokose vertinami ne sportiniai mokinių rezultatai, o vyksmas, pokyčiai ir asmeninė pažanga. Šiais mokslo metais programoje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus licėjaus, Vilniaus Žemynos gimnazijos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos.

Prieš varžybas dalyviai apsilankė ir susipažino su bazinių karinių mokymų kasdienybe, gyvenimo sąlygomis, ginklais bei karine ekipuote. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios varžėsi tiek asmeninėje, tiek komandinėje įskaitoje karinio kliūčių ruožo, karinės granatos metimo, šaudymo iš ginklo G-36 lazerinėje šaudykloje ir kliūčių ruožo įveikimo su sužeistuoju rungtyse.

Po sėkmingai pasibaigusių varžybų visi dalyviai buvo apdovanoti pažymėjimais, o užėmusieji prizines vietas – diplomais bei atminimo dovanėlėmis, kurias įsteigė Krašto apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

„Džiugu, kad jaunimas domisi Lietuvos kariuomene ir jau mokykloje susipažįsta ir pradeda ruoštis krašto gynybai, sustiprėja fiziškai, o įgyti įgūdžiai tikrai pravers“, – džiaugėsi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM mobilizacinio ir pilietinio pasipriešinimo rengimo skyriaus specialistai.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM greta kitų veiklų įgyvendina ir pasirengimo pilietinei gynybai politiką, koordinuoja krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės pilietinio patriotinio ugdymo ir švietimo programas, propaguoja ir puoselėja tautinės savimonės, pilietiškumo, patriotizmo, laisvės ir nepriklausomybės vertybes. Viena iš departamento misijų – siekti, kad būtų ugdoma jaunimo pilietinė nuostata ginti savo Tėvynę.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įlipo į autobusą su 50 eurų ir negavo bilieto: ką tokiu atveju darytų kontrolė? (105)

Vilnietė viešajame transporte norėjo įsigyti bilietą, tačiau neturėjo smulkių pinigų. Ką...

Pensininkai tapo valstybinių įstaigų įkaitais: gal jau metas sukilti? (167)

Jau kuris laikas skamba žinia, kad pasikeitus „Sodros“ pensijų „išnešiotojams“ pensininkai...

Žiemos linksmybės: kaimynai išgražino automobilį (2)

DELFI skaitytojas Deividas Žemgulys pasidalijo smagiu vaizdo įrašu. Ar norėtumėte tokių kaimynų?

Utena įrodė: ir valstybines šventes galima švęsti įdomiai

Pirmą kartą mane nustebino, kad valstybinė šventė gali būti įdomi, labai jautri, kad gali...

653 eurus uždirbantis jaunas vyras atskleidė, kaip jam pavyksta išgyventi (456)

653 eurai – tiek uždirbu per mėnesį ir to net nesiruošiu slėpti. Lietuvoje tai vadinama...

Top naujienos

Gyvai / LKL akistata: „Žalgiris“ – „Nevėžis“ tiesioginė rungtynių transliacija (3)

Po labai svarbios pergalės Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ (16-2) „Betsafe- LKL “ čempionate...

Užkalnio nuosprendis: restoranas daro daugiau blogo negu gero (28)

Azijos restoranų Lietuvoje (na gerai, Vilniuje) yra tiek, kad jie jau nieko nebestebina ir greitai...

Skandalas Žiežmarių gimnazijoje: paviešinti pamokos garso įrašai verčia krūptelėti papildyta direktorės ir švietimo ministro komentaru (1665)

Šeštadienio vakarą Žiežmarių gimnaziją apgaubė tamsus šešėlis – mokymo įstaigos...

Feisbuko fenomenas Laurynas Maybach merginos ieško jau 6 metus: lietuvės – barakudos, todėl planuoja emigruoti (302)

Daug lietuvių dėmesio internete sulaukiantis Laurynas Maybach socialiniuose tinkluose kuria vaizdo...

Su klastinga liga susigrūmęs Andrius Kulikauskas dabar gyvena kitaip (1)

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko iškilminga ceremonija –...

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynės: „Juventus“ — „Šiauliai“

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynes „Juventus“ — „Šiauliai“ žiūrėkite sausio 20 d....

Aloyzas Sakalas įvardijo pagrindinį „valstiečių“ trūkumą: dėl to jie pralaimės rinkimus (850)

Lietuvos socialdemokratų partijos ( LSDP ) garbės pirmininkas Aloyzas Sakalas nepripažįsta...

Tragiška avarija Kėdainių rajone: du žmonės žuvo, dar vienas sužalotas papildyta vaizdo įrašu (262)

Kėdainių rajone sekmadienį įvyko tragiška avarija .

Šalavijų sėklos – mažos, bet labai galingos: tikras sveikatai naudingų maistinių medžiagų šaltinis (10)

Nepaisant miniatiūrinio dydžio, ispaninių šalavijų (liaudyje vadinamų čija ) sėklos yra...

4 šių metų interjero tendencijos, kurias būtina išbandyti

Šią savaitę Kelne, Vokietijoje, prasidėjo viena didžiausių pasaulyje baldų ir interjero parodų...