aA
Taigi, atlikau 9 mėnesius trūkusią nuolatine privalomąją pradinę karo tarnyba – trumpai NPPKT, šiame tekste papasakosiu viską detaliai nuo pradžios iki pabaigos ir paaiškinsiu, kaip vyksta užsiregistravimo procesas, medicininis patikrinimas ir viskas iki antrosios dienos.
Imitaciniai šoviniai
Imitaciniai šoviniai

Kai pradėjau NPPKT buvo 2018-jų lapkričio 5, prieš tai buvau atsipūtęs videomontuotojas, žaidimų technikos apžvalgininkas, Pirmojo, Antrojo, Trečiojo pasaulinių, Vietnamo, Trojos karų veteranas, praėjęs kruvinus kelius Bastonėje, Sindžare, Stalingrade ir kituose karštuose pasaulio taškuose. Tad nusprendžiau viską, ko mane išmokė kompiuteriniai žaidimai, tokie kaip „Insurgency“, „Squad“, „Red Orchestra“ pritaikyti realybėje ar bent jau pažiūrėti kuo skiriasi vaizdas.

Šaukimo loterijos nelaimėjau – užsirašiau savanoriškai, nes norėjau išbandyti savo, kaip Lietuvos Respublikos piliečio, teisę tarnauti, tačiau nesmerkiu tų, kurie nenori to daryti, nes gyvenime tam yra priežasčių. Viskas, ką reikėjo padaryti norint užsirašyti – tiesiog ateiti į artimiausią komplektacijos skyrių, kur dėdė sėdėjo prie kompiuterio, žaidė „Solitaire“ ir sužinojęs, kad einu savo noru, pasiūlė dalinius, apie kuriuos geriausi atsiliepimai – iš pradžių buvau pasirinkęs Prieštankinį. Žinoma, prieš tai reikia parodyti asmens dokumentą ir užpildyti porą blankų, kad tikrai einu savo noru, kas rekomendavo, ar yra draugų, kurie norėtų tarnauti su manimi ir panašiai. Tada siunčia į medicinine patikrą – jį vyksta keliose vietose, mano atveju, Panevėžyje. Po šios patikros turėjo paaiškėti, ar esu tinkamas karinei tarnybai.

Kalbant apie ją:

Med. Patikra

Medicininė patikra prasidėjo 9 val., prieš ją buvo nurodyta nieko nevalgyti ir negerti apie 12 val. Jos metu nieko naujo nesužinojau, tik tiek, kad esu žmogus su trūkumais ir mano sveikatos kategorija yra B, ji eina po geriausios A ir yra geresnė už C ar D. Iš pradžių laukia įprasti tyrimai: kraujas, šlapimas, širdis, rega, klausa, pėdos, nugara. O po jų tokie įdomesni – intelekto testas ir klausimynas.

Nesu ir niekada nebuvau labai storas vaikinas, sveriu iš viso 62 kilogramus ir mano ūgis – 183 cm. Prieš tarnybą visiškai nesportavau, negėriau, nerūkiau, nevalgiau mėsos. Su širdimi viskas gerai, turiu pirmo laipsnio plokščiapadystę, matau šiek tiek silpniau, vieną ausis truputi silpniau girdi, bet pagal viską esu tinkamas tarnybai.

Klausos testas buvo gan įdomus, kadangi uždarė į tokią budelę, kurioje visiškai izoliuotas garsas iš aplinkos ir reikia nuspausti mygtuką išgirdus garsą iš ausinių.

Klausimynas

Tačiau man labiausiai įsiminė po visų patikrinimų laukęs gan ilgas klausimynas, kuriame kelis kartus buvo klausiamą apie tarnybą:

Ar nori tarnauti?

Nenori tarnauti?

Aš ruošiuosi ginti tėvynę?

Bent septyni ar aštuoni klausimai (buvo tokie patys tik kitaip užduoti).

Keli vienodi klausimai tema, ar nori nužudyti, kenkti, žaloti ką nors kitą ar save.

Toliau sekė įdomesni klausimai:

Ar tau patinka gėlės?

Ar tu myli savo mamą?

Ar norėtum būti gėlininku?

Ar norėtum būti mergina? (įdomu, ar merginų klausia, ar jos norėtų būti vaikinais?)

Ar jautei, kaip siela palieką kūną?

Ar girdėjai dvasių balsus?

Telefone turiu nufotografavęs ir išsisaugojęs kiek daugiau nei puslapį klausimų, bet negadinsiu malonumo tiems, kurie greitai ar negreitai patys turės atsakinėti į šiuos klausimus.

Atsakinėjimo metu aš jaučiausi panašiai kaip kažkada, labai seniai, gimnazijos suole teksto suvokimo metu bandžiau atspėti kokio atsakymo iš tavęs trokšta vertintojas, todėl atsakinėjau labai atsargiai. Kai kurių fiziškai sveikų kandidatų nepriimą į tarnybą vien dėl to, kad neskaitę klausimų jie kaip nori atsako. Pavyzdžiui, ar mėgsti rengtis moteriškais rūbais – taip, ar tu myli savo mamą – ne. Gerai, kitas. Pasirodo, yra tam tikra kreivė, kuri eina pagal kandidato atsakymų tipą, ji gali nurodyti ar kandidatas linkęs į savižudybę, kamuojamas depresijos ar šiaip mėgsta rengtis moteriškai rūbais. Šį etapą įveikiau.

Vėliau reikėjo spręsti intelekto testą, kuriame reikėjo gerai pagalvoti ir įsivaizduoti kaip atrodys figūros kita perspektyva, kaip eina seka ir t. t. Po jo galvojau, kad jau greitai ir baigsiu viską, nes buvo apie 11 valanda, bet, deja, reikėjo laukti dar tris valandas, kol pasirodė ponas Psichologas ir ponia Psichiatrė. Šiems dviems asmenims reikėjo atsakyti į tris klausimus: ar galvoji apie savižudybę?; Ar vartojai narkotikus?; Ar nori tarnauti?; Ir parodyti rankas„ kad tikrai niekur nesibadžiau ir nesipjausčiau, nes būdamas žmogus su labai geru „Fortnite“ įdegiu, atrodau įtartinai. Tas bereikalingas laukimas buvo vienintelis negatyvus aspektas iš visos medicininės patikros.

Personalas elgėsi profesionaliai, o pats patikrinimas praėjo gan sklandžiai. Jo pabaigoje sužinojau teigiamą medikų verdiktą.

Kas toliau?

Toliau sekė keli mėnesiai laukimo, po kurių paskambino vyrukas iš komplektavimo skyriaus ir pranešė, kad sveikas, kolega, deja, turiu liūdnų žinių – tarnyba nukeliama. Tarnauti turėjau pradėti rugsėjį, tačiau likimas taip susiklostė, kad spalį ji turėjo prasidėti, bet tada vėl atėjo skambutis: atleisk, vyruti, vėl teks nukelti, šįkart į gruodį. Tada paklausiau, ar yra koks dalinys, kuris pradeda ankščiau ir atsakymas buvo taip. Tas dalinys priklauso oro pajėgoms ir jie vaikšto su tokiomis gan juokingomis beretėmis.

Gavau šaukimo nurodymą – lapkričio 5 d. pasirodyti komplektavimo skyriuje 8 val., prieš tai turėjau daug veiksmo, nusifilmavau filme, keletoje TV laidų, praėjau per „GameOn“, o praėjus savaitgaliui atėjau kaip „zoniakas“ į komplektacijos skyrių, kur išrikiavo daug žmonių, išskirstė pagal dalinius ir autobusu išvežė į sandėlius, kur išdalino tarnybai skirtus daiktus, tokius kaip LU, tai yra lauko uniforma, su kuria šauktiniai vaikščioja visus 9 mėnesius – jų mes gavome dvi poras.

Tada gavome neperšlampamas kelnes ir striukę, žieminę striukę, dvi poras kerzų: vasarinių ir žieminių, ir daug kitų dalykų. Visą inventorių susirinkti užtrunka. Paskui mus nuvežė į Radviliškio Oro gynybos Batalioną (OGB), kur karo policininkai apžiūrėjo visų daiktus ir gavome pirmąją vakarienę.. Pirmoji diena praėjo gan linksmai, be ypatingų ceremonijų. Nebent tai, kad atsirado žmonių, kuriems mano ir kitų kolegų įpročiai nepatiko.

Pasakysiu tik tiek, kad tarnauti ėjau ne dėl pinigų, nes tarnybos metu karys gauna visus 140 Eur/mėn., o jeigu visus savaitgalius važiuoja namo, tai šį suma pakyla iki 200 eurų. Už tiek žmogus atsiduoda tik iš meilės Tėvynei. Taip pat, kiek sutikau žmonių, kurie nori tarnauti, jie turi klaidingą įsitikinimą, kad po tarnybos išmokės apie 3 tūkstančius eurų, jeigu tarnybą pasirinkta savo noru. Tačiau turiu nuvilti, nes tikroji suma bus nuo 900 iki 1700 (priklauso, ar esate savanoris ar pašauktasis) + paskutinio mėnesio 200. Bet ir tai dar priklauso nuo jūsų tarnybos įvertinimo ir kitų niuansų, apie kuriuos jūs sužinosite vėlesnėse serijose.

Tiesa, prieš tarnybą yra išduodamas reikalingų daiktų sąrašas, kuriame rašoma, kad tai rekomenduojami daiktai, tačiau didžioji dalis jų yra privalomi taip pat prie jų reikia įsidėti palapinių kuoliukų ir virvučių. Vienintelis daiktas tame sąraše, kurį išdavė, buvo 20 metrų virvė. Reikalingiausi daiktai – kišeninis peilis, ragelis, batų tepalas, plaukų/barzdos mašinėlė ir drėgnos servetėlės. Rekomenduoju paimti ir talpesnius nešiojamus kroviklius, nes krauti bet kada negalėsite.

Susikrovęs visus daiktus laukiau kitos dienos.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
4.3846

Moteris apie iškirstus medžius sostinėje: miesto plėtra žaliųjų erdvių sąskaita (2)

Visuose Lietuvos miestuose stengiamasi išsaugoti kuo daugiau žalios gamtos, tačiau ne visada tai...

Nepavykus pasinaudoti e.sveikatos paslaugomis pacientė kreipėsi į kliniką – atsakymas šokiravo (1)

Šiuo metu norint apsilankyti gydymo įstaigose pas gydytoją, galima vizitui registruotis ne tik...

Netvarka pasų poskyryje suerzino vyrą: jie imituoją veiklą, o rezultatas – kaip visada (1)

Noriu papasakoti, kokie mano įspūdžiai apie tvarką prie Migracijos departamento pasų išdavimo...

Vilniaus miesto gyventojai pasipiktinę savivaldybės sprendimu: jie nesiskaito su gyventojų nuomone Papildyta (2)

Gyvenant daugiabučiuose namuose, gyventojams reikia prie daug ko prisitaikyti. Visi norime gyventi...

Atvykę į užsakytą sodybą svečiai liko šokiruoti: jie apgaudinėja savo klientus Su nuotraukomis (7)

Norime papasakoti, kad potencialūs klientai žinotų, kokių „verslininkų“ turime Lietuvoje.

Top naujienos

Reikšmingas posūkis dėl Turkijos: NATO oficialiai pakvies Švediją ir Suomiją į Aljansą (10)

Turkija antradienį vakarą pareiškė, jog „gavo, ką norėjo“ iš pokalbių su Švedijos ir...

Delfi PliusDaiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“

Lūžis, kuris atgrasytų Putiną net nuo minties apie Baltijos šalis: po naujų grasinimų – perspėjimai Lietuvai (10)

Kol Lietuvoje aiškinamasi dėl Kaliningrado tranzito, Estijos premjerė perspėja apie rimtas bet...

Rio de Žaneire apsigyvenęs vilnietis Marius: mūsų lietuvaitės brazilų nesuviliotų (11)

Vilnių į Rio de Žaneirą iškeitęs Marius Rudalevičius sako, kad jo gyvenimas pasikeitė...

Rusijos ekspertas: Putinas jau suprato, kad yra pasmerktas (6)

Rusų publicistas Andrejus Piontkovskis kanalui „Ukraina 24“ nurodė, kokius ciniškus...

Žiemos sezonas gyventojams gali būti itin sunkus: siūlo imtis veiksmų, kaip susimažinti išlaidas šildymui (2)

Ateinančiam šildymo sezonui nežadant gerų žinių, bandoma spartinti daugiabučių šilumos...

Po alinančios kaitros laukia dar stipresnės liūtys ir kruša: galingos stichijos įsismarkaus

Atmosferos slėgiui nukritus, anticiklonas po truputį praranda savo jėgas. Jau vakar dieną ir...

Neoficialūs šaltiniai: EK linkusi nusileisti Maskvai ir padaryti Kaliningrado tranzitui išimtis (16)

Panašu, kad Vladimiro Putino ultimatumas dėl Kaliningrado tranzito veikia – neoficialūs...

Delfi PliusAgnė Keizikienė

Lytinių organų plastinė chirurgija: pasakė, kokias operacijas renkasi vyrai ir kam reikalinga G taško injekcija

Plastinė chirurgija kuo toliau, tuo sparčiau žengia į priekį. Jei anksčiau tai buvo daugiau...

Ispanijos grandų lauk išprašytas prancūzas: viskas pasikeitė atėjus Jasikevičiui (1)

Madrido „Real“ klube dėl sportinio režimo pažeidimo į atsarginių suolo galą nugrūstas...

Karas Ukrainoje. Po Medvedevo grasinimų – Ukrainos atsakas: Krymas bus susigrąžintas iškart Rusijos kariai pagrobė Chersono merą (8)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...