aA
Vasario 16-ąją atšventę lietuvaičiai panoro su DELFI skaitytojais pasidalyti, kaip minėjo ypatingą jiems ir tėvynei dieną. Kviečiame paskaityti įspūdžius jų atsiųstuose straipsniuose.
Vasario 16-ąją – minėjimai ir miestuose, ir mokyklose
© Organizatorių nuotr.

Modernioje progimnazijoje kūrybingai paminėta vasario 16-oji

„Vilniaus Balsių progimnazijoje Vasario 16-oji paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtais renginiais. Šiemet šią mūsų tėvynei svarbią datą buvo nuspręsta paminėti originaliu būdu – mokiniai savo delnus išsitepė geltona, žalia ir raudona spalvomis, vėliau, liesdami delnais Lietuvos žemėlapį, mokiniai jį nuspalvino valstybės vėliavos spalvomis.

Nepriklausomybės paskelbimo dienai paminėti taip pat įvyko istorijos olimpiada, kurią suorganizavo istorijos vyr. mokytoja Vilma Martinkėnienė. Kitų dalykų mokytojai taip pat skyrė didelį dėmesį šiai mūsų valstybei svarbiai datai, pamokų metu buvo aptariama laisvės svarba, mokiniai diskutavo apie Lietuvos ateitį“, – rašė Vilniaus Balsių progimnazijos geografijos mokytojas Mantas Karanauskas.

Šventė vyko ir Kauno „Aušros“ gimnazijoje

„Valstybinės šventės skatina atsigręžti į savo tautos istoriją, prisiminti asmenybes, aplinkybes ir priežastis, kurios lėmė konkrečius istorijos lūžius. Vienas tokių lūžių lietuvių istorijoje – 1918 m. Vasario 16-oji, kai Lietuvos Taryba pasirašė Nepriklausomybės aktą, skelbiantį, kad atstatoma demokratiniais pamatais sutvarkyta Lietuvos valstybė su sostine Vilniumi.

Prieš 98-erius metus pasirašytas Nepriklausomybės Aktas pradėjo sunkų, bet garbingą valstybės kūrimo kelią. Mums, aušriokams, didžiulė garbė kalbėti apie tai, jog net trijų signatarų – S. Banaičio, P. Dovydaičio, M. Biržiškos – veikla glaudžiai susijusi su mūsų gimnazijos istorija.

Vasario 16-oji – Lietuvai svarbi data: mūsų valstybės gimtadienis, „ypatingas tautos pulsas, kuris kiekvieni metai turės atsiliepti, kai po iš bedugnės išsiveržusi laisva, skaisti ugnis, nušviečianti savo sūnums ir vargų praeitį, ir trokštamą ateitį“ (laikraštis „Lietuva“,1919-02-18). Šiandien atsigręžiame ne tik į praeitį, bet žiūrime ir į ateitį – Lietuvos ateitis visų mūsų rankose. Jei būsime atsakingi už save, šeimą, gimnaziją, miestą, valstybę ir tautą – įveiksime visus sunkumus.

Kadangi mūsų tauta visais istoriniais laikotarpiais, kad ir kaip sunku bebūtų, dainavo, Lietuvos gimtadienio šventę mano mokykla minėjo savitai – patriotinės dainos konkursu „Kovok už Laisvę su daina“.

Laisvė – tai vertybė, kurią reikia saugoti, branginti kiekvieną dieną. Taip teigė net aštuoni gimnazijos klasių chorai, dalyvavę dainos konkurse, norėdami pasakyti svarų ačiū tiems, kurie praeityje įdėjo daug darbo, kad mes būtume laimingi šiandien.Vienas po kito į sceną kilo gimnazistų chorai, parengę muzikines-choreografines kompozicjas: 1c klasės choras „Patriotai“ daina prisiekė, jog „gali būti ašaros akyse, viltis širdyse, tačiau tėvynę gynė ir visada mylės.“

2b kl. choras „Pusė tono“ atliko baladę: „Ir kodėl kodėl gi, broli,/ Tu ir vėl, ir vėl išjoji,/ Ginti mūs tėvynės, Lietuvos?“ 2e klasės gimnazistai savo daina prašė „šviesti žvaigždę aukštai, kad naktyje nepasiklystų.“ 2c kl. „Baltieji“ dainavo, jog nenori išvažiuoti iš vaikystės ir gimtos šalies. 3-iokų jungtinis choras deklaratyviai įrodė, jog „mes – ne statistiniai vidurkiai.“ Tačiau didžiausią staigmeną minėjime pateikė mokytojai – jie atliko dainą pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius, kviečiančią susimąstyti apie žmogaus ir Tėvynės ryšį.

Vertinimo komisijai teko labai sudėtinga užduotis – išrinkti laimėtojus. Žiuri pirmininkas, vaikinų grupės „Picaso“ narys Rokas Laureckis, džiaugėsi, kad gimnazijoje yra daug ir puikiai dainuojančių klasių, ypač šaunu, jog tiek daug dainuojančių (ir gerai dainuojančių) vaikinų. Kol žiuri skaičiavo taškus, gimnazijos scenoje pasirodė stepo šokių studijos „Fany beat“ vaikinai. Buvo baisu dėl scenos, kad neįlūžtų, ir žiūrovų delnų, kad neplyštų. (esu įsitikinęs, kad kitais metais švęsdami Lietuvos valstybės gimtadienį mes šoksime).

Geriausiai įvertinti 2f klasės, 3-ų klasių jungtinio choro ir 2c klasių pasirodymai. Nugalėtojų daina simboliška: ji sukurta pagal poetės, buvusios mūsų mokinės, Erikos Drungytės žodžius, primenančius, kad „šitą žemę man likimas dovanojo“, jog „man jos grožio, kiek yra, tiek ir pakanka“ ir „į kurią pasaulio pusę benueitum“, „vien tik ji yra prasmė tikroji“, nes „nepakeis jos niekas niekada“, kadangi „ji tavo pradžia ir tavo pabaiga.“

Visada švęsdamas Vasario 16-osios dieną suprantu, kad esu dėkingas tiems žmonėms, kurių pastangomis ši data ir valstybė yra gyva. Šiandien dėkingas savo „Aušros“ gimnazijai – moderniai, tačiau tradicijas puoselėjančiai mokyklai, kad sugalvojo šią dieną paminėti kitaip, - organizuoti chorų dainų konkursą „Kovok už Laisvę su daina“. Mėnesį laiko gimnazijoje po pamokų netilo balsai, gimnazistai kibo į darbus: repetavo, dainavo, grojo, šoko, kūrė video pristatymus...

Smagus ir prasmingas buvo pasiruošimo laikas, įdomus ir jaunatviškai žaismingas minėjimas-konkursas. Mes dėkingi muzikos mokytojui už idėją, pagalbą ir puikų renginį, įrodžiusį, kad daina suvienija, daina pralinksmina, daina atgaivina prisiminimus ir originaliai padeda švęsti valstybines šventes. Stebėdamas, kaip mokiniai ruošiasi, kiek darbo ir pastangų įdeda, suprantu, kaip svarbu šiuolaikinei kartai saugoti Lietuvos Laisvę“, – apie šventę gimnazijoje papasakojo Kauno „Aušros“ gimnazijos mokinys, Gimnazistų tarybos prezidentas, konkurso vertinimo komisijos narys Karolis Dragūnas.

Vasario 16-ąją – minėjimai ir miestuose, ir mokyklose
© "Miesto laikraštis“

Vasario 16-oji Trakuose – po vandeniu

„2016 metai vasario 16-oji – šią dieną Lietuvai sukako 98 metai. Trakų miestas, buvusi šios didžiosios šalies sostinė su visais savo gyventojais bei šiemet susikūrusiu nardymo klubu „Trakai Divers Gang“ nori pasveikinti Lietuvą. Sveikinant bei rodant Lietuvos piliečiams gimtadienio progai sukurtą vaizdo įrašą, klubo nariai nori pagrįsti, kad Lietuva turi ne tik savo garsų istorinį vardą, ne tik garsius miestus pasižyminčius savo grožiu, bet ir žmones, kurie yra stiprūs tiek valia, tiek drąsa bei tikėjimu! Su Vasario 16-ąją!

Šios dienos proga, mes su pasididžiavimu imame Lietuvos trispalvę į rankas, ir garbingai parodome, kad ši vėliava suteikia mums drąsos tiek nušokti nuo garsiojo Trakų pilies tilto, pajaučiant kaip kadaise senai ji vėjo gūsiais skraidė netgi prie Juodosios jūros. Taip pat Vėliava bus panardinta garsiajame Galvės ežere, kur patirs daug naujų įspūdžių“, – rašoma trakiečių atsiųstame laiške.

Vasario 16-osios minėjimas vyko ir Marijampolėje. „Nors oras šiandien ir nelepina, Marijampolė iškilmingai minėjo Vasario 16-aja. Su gimtadieniu Lietuva! Sveikinimai iš Marijampoles. O taip ją švenčiame mes“, – nuotraukomis pasidalijo marijampolietė Aistė Adomaitienė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Meili ir draugiška Kalcita ieško namų: padėkite pamiršti praeitį

Kalcita yra 3-4 metų amžiaus kalytė, prieraišumo, mielumo, ir džiaugsmo įsikūnijimas, jau...

Kaunietis išsakė kitokią nuomonę apie „trikojus“ – svarsto, kada žmonės susiprotės (103)

Nors pokalbiui pasisukus naujųjų mobilių greičio matuoklių tema, daugelio vairuotojų nuotaika...

Studentę apstulbino bibliotekininko atsakymas: kas iš tų modernių sienų, kai vidus mena tamsiuosius amžius? (29)

„Jūs nesate pirma kelianti šį klausimą. Nežinau kodėl pas mus taip yra. Gal todėl, kad...

Užfiksavo, kokia situacija Lietuvos keliuose: dėl tokių žioplių vairuotojai gali sumokėti brangiai (22)

Žaliosios rodyklės – nesaugu. Nesaugu tiems, kas nenori būti apsaugotas. Kadangi, kaip...

Nusistebėjo agresyvia lietuvių reakcija: ar tikrai žmonės taip nežino KET? (115)

Sekmadienį į DELFI kreipėsi moteris, kuri šeštadienio vakarą nukentėjo Vilniuje, Kalvarijų g....

Top naujienos

„Vilniaus vandenys" ir aplinkosaugininkai buvo akli: plastikas į Nerį tekėjo jau nuo praėjusių metų pabaigos (143)

Visą mėnesį į Nerį nuotekų vamzdžiu tekančios plastiko atliekos, apie kurias pranešė ne...

Savaitgalį Vilniuje praūžęs neblaivių nepilnamečių vakarėlis nesibaigs ramiai: pareigūnai aiškinasi detales (13)

Penktadienio vakarą Vilniaus centre jaunuoliai surengė audringą vakarėlį, kuriame su alkoholio...

Rojus, kuriame atostogauja egzotikos trokštantys lietuviai, – pavojingiausia šalis žemėje (23)

Atostogų kelionės šiuo metu ypač populiarios, jas dažnai renkasi šeimos ar draugų kompanijos....

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio diagnozę kasmet išgirsta šimtai moterų: kaip išvengti šios mirtinos ligos gydytojos atsako į skaitytojų klausimus (48)

Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai atliko pirmą išsamų prevencinės programos dėl gimdos...

Premjero patarėjas dėl Narkevičiaus skandalo: aš pasakysiu, ko galbūt neturėčiau (246)

Premjeras pirmadienį interviu DELFI pareiškė, kad diskusijų dėl susisiekimo ministro Jaroslavo...

„Regitra“ įvardijo 5 būsimų vairuotojų prasimanymus, kuriais nereikėtų tikėti (38)

Mitų netrūksta kiekvienoje srityje. Su jais susiduria ir „ Regitra “, kurioje retas nėra...

Ką sugalvojo Putinas? Ekspertai – apie realiausią scenarijų (73)

Nuo pat tos akimirkos, kai Rusijos prezidentas kreipėsi į Federalinę Asamblėją ir atsistatydino...

6 pavyzdžiai, kaip reguliarus seksas gerina jūsų sveikatą

Naujas tyrimas rodo – reguliarus seksas saugo nuo ankstyvos menopauzės. Apskritai nemažai...

Pasipiktino aikštelių apmokestinimu šalia prekybos centrų: gerai neapsižiūrėjus galima gauti baudą (261)

Į DELFI redakciją kreipęsis vilnietis Eugenijus pasakojo pastaruoju metu susidūręs su nauja,...

Erika Umbrasaitė

Prancūzų meilė maistui ir etiketui

Prancūzai galbūt ir išrado meilės meną, bet už kulinarijos meną jie turi būti dėkingi...