aA
Vos įvažiavus į sostinę iš Panevėžio į Vilnių A2 keliu mus pasitinka Šviesoforų gatvė (kitaip žinoma kaip Ukmergės g.). Nemaža dalis vilniečių ir Vilniaus svečių jau ne vienerius metus džiaugiasi kiekvienu iš įrengtų šviesoforų. 9 šviesoforai įrengti 2,70 km atkarpoje (nuo Perkūnkiemio iki Senukų) išdėstyti maždaug kas 300 metrų.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vienas malonumas važiuoti per juos – juk tiek patogumo vairuotojams ir saugumo pėstiesiems! Juk pėsčiajam paėjėti 140 metrų iki šalia esančios perėjos ar tilto – neįveikiamas dalykas (tokios šviesoforinės perėjos šioje atkarpoje įrengtos net trys). Bet neliūdėkite, greitai (vakarinio aplinkkelio pabaigoje) atsiras dar vienas šviesoforas – 3,00 km atkarpoje džiaugsimės jubiliejiniu dešimtuoju šviesoforu.

Šviesoforai Vilniui!

Deja, bet ši gatvė ne rekordininkė! Vilniečiai džiugiai sutiko žinią, kai sužinojo apie dar vieną šviesoforą Rygos gatvėje. Pasirodo, posūkis į naują „Rimi“ parduotuvę yra būtinas, kaip ir šviesoforas, mat šalia esančiose sankryžose apsisukti tiesiog sudėtinga. Viso to pasekmė: turime 600 metrų atkarpą su 4 šviesoforais t.y. kas 150 metrų. Tikras malonumas akiai sankryžoje matyti, kad ir sumaišytas mūsų trispalvės spalvas.

Šviesoforai – greičiui mažinti!

Pasirodo – šviesoforai puiki priemonė, siekiant mažinti greitį. Dar iš studijų laikų prisimenu Antakalnio gatvę. Tikriausiai būsiu jau pamiršęs šviesoforų skaičių – 1,8 km ir 10 šviesoforų (o gal 11?). Tai reiškia, 180 m atstumas tarp šviesoforų, o žinant Antakalnio g. būklę, kartu su šviesoforais ši puikiai veikia greičio kontrolę.

Į Molėtus!

Na, nemažai mūsų esame važiavę Molėtų kryptimi. Taip, kelio danga ten nuostabi, kol ratai nepriliečia „betonkės“. Šiemet įrengtas dar vienas šviesoforas Molėtų plente, nudžiuginęs ne vieną vilnietį, tik išvien likau kiek nustebęs, kad naujoji „Rimi“ šviesoforo nepasistatė. Didžiausią džiugesį šioje, A14 kelio pradžioje, teikia Molėtų pl.- Riešės g. sankryža, kurioje, anot mūsų gerb. mero Remigijaus Šimašiaus, bus pakoreguoti ciklai. Viaduką, kažin, ar ir po 10 metų turėsime.

Labas, naujasis šviesoforų prospekte!

Dalis vilniečių dar visai neseniai, maždaug prieš dešimtmetį, džiaugėsi sutvarkytu Pilaitės prospektu ir patogiu susisiekimu su miestu. Tačiau visai neseniai iškilo Pilaitės gyventojų ir tolėliau gyvenančių gyventojų džiaugsmas – vadinamoji „Prismos“ sankryža. Pagal naują tvarką įrengtas šviesoforas veikia nuostabiai, tik kad sunku beprisiminti, kada paskutinįsyk teko prie jo nesustoti, ypatingai važiuojant „Centras-Pilaitė“ kryptimi.

Bet Pilaitės gyventojai, ar girdėjote, kad netrukus atsiras dar viena nauja sankryža su šviesoforu ties „Lukoil“(Sidaronų g. tęsinys)? Ne, ir tikrai ne toje vietoje, kur žuvo žmogus, eidamas (ar važiuodamas?) per nereguliuojamą perėją ties Pilaitės st. Ši perėja išliks. Taip, šioje vietoje sankryža atliktų tą pačią funkciją, jungiamoji gatvė būtų trumpesnė, o papildomai būtų panaikinta nereguliuojama perėja bei problematiška dviračių tako atkarpa per senąjį Pilaitės kelią.

Naujoji sankryža (žinoma, įrengta naująja tvarka) iškils arčiau vakarinio aplinkkelio, tiksliau, prie pat jo, kad dar pavažiavę 500 metrų sustotume pastovėti „Prismos“ sankryžoje, dar 600 metrų – Laisvės pr. sankryžoje.

Bet, žinokite, projektas tikrai vertas dėmesio, šis savo logiškumu ir poreikiu sudomintų net patį merą Remigijų Šimašių, kuris labai viską pamėgo optimizuoti. Gal dėl to, kad turime daug pinigų, tai nutiesime dar vieną gatvę į Pilaitės pr. (Mozūriškių g. tęsinį), ir dar kitų gatvelių – juk tai didžiausios svarbos gatvelės pievoje, kur galbūt atsiras komerciniai centrai (juk palei Pilaitės pr. turėjo būti nemažai jų)! Privalote pamatyti tai žemėlapyje!

5 dalis
5 dalis

Negana to, Sidaronių g. tęsinyje, 480 metrų atkarpoje, planuojamos 5 sankryžos (kol kas tik viena šviesoforinė) – ateityje galbūt turėsime Vilniaus rekordą – šviesoforus 96 metrų atstumu.

Statybos darbų pirkimas (galite rasti visą projektą ir puikias idėjas) įvyks iki rugpjūčio 25 d. ir dar šiais metais džiaugsimės prasidėjusiais darbais.

Baigiamoji dalis

Lietuvoje yra 12 krepšininkų ir 3 milijonai trenerių – šį posakį galima būtų pritaikyti ir šiam straipsniui. Tikrai teisiu ir smerkiu architektus, projektuotojus, kurie neretai, atsiprašant, durniškai projektuoja kelius, statinius kt. objektus. Nesuvokiama yra, kai projektas rengiamas neįsigilinus į miesto poreikius, neįsigilinus, kaip šis projektas atrodys po 10 metų.

Vadovautis reiktų ne „PIGU-GREITA-TRUPUTĮ PATOGU“, o greičiau „DEVYNIS KARTUS PAMATUOK-DEŠIMTĄ KIRPK“ pasakymu. Geras darbas projektuotojams – padarei darbą, tau sumoka, o kad tas projektas galėtų būti keliskart geriau padarytas, tai nesvarbu. Juk pinigų nėra... Bet gal geriau 2 kokybiški projektai nei 4 „po truputį“?

Taip, visiems neįtiksi, bet vis dėlto šiandien kuriame rytojų, savo ateitį, ir kaip manote, ar džiaugsimės didžiąja dalimi sprendimų, kuriuos atliekam šiandien?

Post scriptum

Gaila man ir dabartinio mero Remigijaus Šimašiaus. Didelė dalis projektų palikta po buvusios kadencijos, kuriai, atrodo, rūpėjo parodyti, kad yra nutiesta gatvė, nesvarbu kur ir kaip. Dalis projektų jau „užrišti“, tačiau ne visi „sugaudyti“, ne visus meras sužiūrėti ir gali.

Linkiu mūsų merui ir jo komandai bei kitiems atsakingiesiems žiūrėti ne tik į trumpalaikius ar vidutinio laikotarpio tikslus, kaip žiūrėjo ankstesnė valdžia, o į ilgalaikius – 2030, 2040 metų – tikslus... Žinokite, mere, 1 milijonui gyventojų tikrai nebus gera gyventi šiame mieste, kur kas kelis šimtus metrų po šviesoforą ar bus įrengtas šaligatvis, vedantį į pievas. Susimąstykite.

Skųstis yra lengva, negu daryti. Bet ką šiuo atveju daryti?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Užfiksavo daugkartinius KET pažeidimus kelyje: važiuoja, kaip nori (4)

DELFI skaitytojas neapsikentė, kad vairuotojai kiekvieną kartą toje pačioje vietoje prie...

Mokytojų atlyginimų perskaičiavimas: įvertino grėsmes ir galimybes (5)

Kartais, būdami itin mokyti, elgiamės arba neprotingai, arba inertiškai. Kas dėl to kaltas? Kalta...

Lietuvaičiai investuoja į nekilnojamą turtą Ispanijoje, o ten gyvenanti verslininkė – į medžius Lietuvoje (3)

Lietuvos ateitis rūpi gyvenantiems užsienyje – Jungtinėje Karalystėje šiuo metu gyvenanti...

Vilnietei kelia įtarimų Lazdynėlių g. atnaujinimo darbai (6)

Atrodytų viskas gražu – Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi miestiečių gerove –...

Nuomonė. Reikia ne bendruomenių, o savivaldos! (6)

Dažnai girdžiu piliečių nepasitenkinimą valdžia. Ko skundžiatės, jei jūs ir esate valdžia,...

Top naujienos

Svarbiausios NATO pratybos nuo Šaltojo karo laikų: scenarijus – lyg iš įtempto siužeto trilerio (20)

Desantinės operacijos metu užpuolama NATO valstybė, o 5-ąjį Šiaurės Atlanto sutarties...

Siurprizas dirbantiesiems savarankiškai: mokesčiai didės (8)

Vyriausybės pateiktame „ Sodros “ biudžeto projekte – paslėptas siurprizas. Kartu su juo...

Infliacija rusus stumia į neviltį (5)

Rusijos vartotojus slegia niūrios nuotaikos, nes infliacija vis labiau pakerta jų perkamąją galią.

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (8)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (162)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Orai: anticiklono įtaka Lietuvoje menks (1)

Ruduo mūsų norų nepaiso, teks susitaikyti, jog ketvirtadienis – paskutinė spalio diena, kai...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (80)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Pribloškiantis Sabonio sezono startas: istorinis dvigubas dublis, žvėriškas dėjimas ir puiki pergalė (3)

Fantastišku pasirodymu reguliarųjį NBA sezoną pradėjo Domantas Sabonis ir Indianos...

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (243)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Puikiais perdavimais išsiskyręs Valančiūnas ir „Raptors“ sezoną pradėjo pergale prieš „Cavaliers“

Sėkmingai naujajame 2018-19 metų NBA reguliariajame sezone startavo Toronto „Raptors“ (1-0)...