Instruktoriai, kurie įsiminė visam gyvenimui. Būtent taip apie mokyti vairavusius vyriškius atsiliepia dvi DELFI skaitytojos – Jovita ir Jolita. Merginos pasidalino istorijomis apie savo vairavimo instruktorius.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

DELFI skaitytoja Jovita: per pamoką išmokau automobilį stumdyti

Oi, instruktorių turėjau tokį, kad turbūt knyga išeitų. Pirmiausiai išvaizda – apsileidęs senis, turintis tik du apatinius dantis ir tie patys – žali ir tarsi apsamanoję, vadinom su mama Žaliadančiu (pavardės ir vardo nepamenu, garbės žodis).

Antra – netvarkingas „Peugot 105“ – pirmą pamoką nuvažiavus 3 km, teko man jį parstumti iki mokyklos. Atbulinis bėgis neveikė, pavarų svirties bumbulas jungiant pavarą dažnai likdavo rankoje, automobiliukas cypė ir girgždėjo. Na, ne jo kaltė, šeimininko Žaliadančio.

Pats Žaliadantis nuolat man kalbėdavo, kaip jam patinka liesos mergaitės (man buvo 18, svoris 50 kg nesiekė), nuolat graibydavo už kojų (nesvarbu, ar būdavau su sijonu, ar su kelnėmis). Dar vienas jo bjaurus įprotis – rūkyti automobilyje. Ir ne bet ką – cigaretes „Klaipėda“. Langų, žinoma, neatidarydavo, o paklausti manęs, ar galima, nė minties nebūdavo. Važiavimas buvo kaip dūminėje pirtelėje – prasklaidai ranka dūmus prieš akis ir važiuoji. Aikštelėje su tuo instruktoriumi nebuvau nė karto (o ir kokia prasmė, atbulinis gi neveikia), tačiau instruktoriaus garaže pusvalandį pasėdėti teko (užsuko namo papietauti vidury pamokos).

Visada rašydavo aštuonetus, beveik nieko nemokė, matyt, tikėjosi, kad pirksiu jo papildomas pamokas. Pašvilpk, Žaliadanti! Papildomas pamokas pirkau iš kito instruktoriaus (simpatiškas, malonus ir mandagus, vardu Bronius), jis per dvi pamokas išmokė daugiau nei Žaliadantis sugebėjo per dešimt!

Rezultatas – vairuotojo pažymėjimas išlaikytas pirmu bandymu (Žaliadančio mokiniai išlaikydavo paprastai iš 4-o). O gerbiamas Žaliadantis dar ilgai mane vaikėsi, nes kažkur pamiršo mano parašo paprašyti... Žaliadančio instruktoriaus mokymo pliusai – galiu važiuoti bet kokiu „grabeliu“, ne problema, jei „dingsta“ stabdžiai ar dar kas nutinka. Minusai – iš jo tik tiek ir išmokau, be to, gerai automobilius stumdau.

DELFI skaitytoją Justiną nustebino instruktoriaus vaišingumas

Mokytis vairuoti atėjau su dideliu užsidegimu, išlaikius mokyklinį teorijos egzaminą su nekantrumu sėdau į automobilį, tačiau instruktorius didelio įspūdžio nepaliko – įkopęs į septintą dešimtį, išvaizda gan atgrasi, tačiau tai juk vairuoti netrukdo.

Nuolatos vėluojantis, susiraukęs, rėkiantis dėl menkniekių, tačiau vieną dieną nustebino savo vaišingumu. Man bevairuojant jis pareiškė, kad šiandien nepietavo, o žmona įdėjo valgyti, todėl sėdėdamas šalia jis išsitraukė dėžutę su maistu ir pradėjo pietauti.

Pietūs – bulviniai blynai, permirkę riebaluose. Ima juos rankomis, o vėliau griebia už maniškės, kad perjungtų bėgius... Bet tai tik pradžia. Bevairuojant jis pasiūlė pasivaišinti ir man, tačiau kai pasakiau, kad aš juk vairuoju ir netrukdytų man, jis tarė: „Ak taip, kaip tu paimsi... Išsižiok, aš tau į burną įdėsiu“. Šis instruktoriaus vaišingumas įsiminė visam gyvenimui.

Pasidalink! Traukitės iš gatvių – mokausi vairuoti!

„Kaskart, kai vairuodama padarydavau klaidą, vairavimo instruktorius skaičiuodavo lavonus – vienas, du, trys... Neva tiek žmonių žūtų, jei vairuočiau viena“, – DELFI apie neprofesionalaus ir nuolat „su kvapeliu“ pasirodydavusio mokytojo pamokas pasakojo skaitytoja.

Kitas prisiminė, kaip laikius vairavimo egzaminą, instruktorius su vairuotojo nesikalbėjo, o jam pasibaigus be žodžių išlipo iš automobilio. „Pradėjau jam šaukti – kur einate? Jis užstaugė, kad į darbą. O aš turiu važiuoti į kasą. Nustebau, kam. Paaiškino, kad už teises susimokėti“, – komišką situaciją atpasakojo skaitytojas Kęstutis.

O kiek dar istorijų apie keiksmus, prasivardžiavimus ar net mušimus per rankas yra tekę girdėti... O gal atvirkščiai? Pasidalinkite ir papasakokite savo istorijų apie vairavimo instruktorius ar kuriozus siekiant gauti vairavimo teises.

Patarkite būsimiems „žaliems“ vairuotojams, kaip išsirinkti instruktorių, ką galima toleruoti, o ką ne, galų gale, kaip nusiraminti ir gerai vairuoti?

Geriausias istorijas publikuosime. Vienam žmogui padovanosime trijų mėnesių žurnalo (pasirinktinai – „Panelė“, „Tavo vaikas“, „Cosmopolitan:, „Moteris“, „Mano namai“ arba „GEO“) prenumeratą. Laimėtojas bus paskelbtas lapkričio 18 d.

Nugalėtoją galite išrinkti jūs, balsuodami ir prie temos žinučių spausdami raudoną arba žalią mygtuką.

Laiškus galite siųsti el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Teisės“ arba naudodamiesi nuorodomis žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rokantiškių kapinių prieigose griaunami gėlių kioskai privertė sunerimti (5)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kurią nustebino savivaldybės įmonės „Grindos“...

Gavęs smarkiai išaugusią mobiliojo ryšio sąskaitą sutriko: įspėja kitus būti atidžius (137)

DELFI skaitytojas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.), gavęs paskutinę sąskaitą...

Tėvelis pasidalino jautriu sūnaus laišku: jis skiriamas visiems lietuviams (46)

Tėtis pasidalino su DELFI redakcija savo sūnaus laišku lietuviams, kuriame ragino didžiuotis...

Kviečia dalyvauti gerumo akcijoje „Spalvotas pavasaris“

Jau devynerius metus Lietuvoje vyksta graži akcija „Spalvotas pavasaris“, kurios metu siuvame,...

Apsemtos Kauno Vainatrakio kapinės supykdė skaitytoją – atstovai tikina išsprendę bėdą (6)

Lietuvoje prasidėjus polaidžiui ir tirpstant prieš tai gausiai iškritusiam sniegui, DELFI...

Top naujienos

Sužinojusi kainą avalynės taisykloje panoro griebti batus meistrui iš rankų ir bėgti (96)

Pirkdami naujus batus dažnai nepagalvojame, kad kaina, kurią sumokame už naują pirkinį,...

Konservatoriai bandys atgaut Kauną: ėmėsi Liudo Mažylio (553)

Vasario 16 aktą suradęs ir visos Lietuvos žvaigžde tapęs profesorius Liudas Mažylis sulaukia...

Misija „Išsilaikyti aštuntuke“: kiek pergalių trūksta „Žalgiriui“ ir kokia vieta gresia? penki scenarijai, apklausa (29)

Iki Eurolygos reguliariojo sezono pabaigos liko viso labo trys savaitės arba keturi turai. Tačiau ir...

Rusijos santykiai su JK: Putinas nebijo, o be reikalo (147)

Greita Jungtinės Karalystės ministrės pirmininkės Theresos May reakcija į mėginimą Solsberyje...

Turtingos amerikietės pagrobimas sukrėtė visą šalį, tačiau mįslingiausi įvykiai prasidėjo po to (31)

Tai Patty Hearst. Buvo 1975 metų rugsėjis, Federalinis tyrimų biuras ( FTB ) ką tik buvo ją...

Jazzu papasakojo apie tikrąją išsiskyrimo su Somovu priežastį ir nuskustus plaukus: neberandi vietos ten, kur visada buvo tavo namai (84)

Po grandiozinių atsisveikinimo koncertų į Tailandą išskridusi atlikėja Justė Arlauskaitė –...

Atkirto Skverneliui: pažiūrėkite, kaip vyksta vaiko pinigų teikimas papildyta (72)

Kilus diskusijoms, kas kaltas, kad tėvams net tris mėnesius vėluojama išmokėti vadinamuosius...

Tyrimas: kurie vitaminai beverčiai ar net pavojingi sveikatai, o kurie būtini? (2)

Po kelis dešimtmečius trukusių tyrimų nerasta svarių įrodymų, kad vitaminai ir papildai yra...

Buvusi Hawkingo žmona: santuoka gali baigtis ir vis tiek būti sėkminga (16)

„Pažvelk, ką mes nuveikėme“. Visi, iki tol tramdę ašaras, žiūrėdami finalinę juostos...

Sugrįžta žvarbūs orai (18)

Šeštadienio rytą visoje Lietuvoje buvo giedra. Tačiau įdienojus padaugės debesų ir kai kur...