aA
Visai neseniai savo prisiminimų kraitelį papildžiau dar viena, tikrai nebloga bei pamokančia istorija, kuria galėsiu pasidalinti su savo vaikais, anūkais ir artimaisiais. Ją jau girdėjo nemažai mano draugų ir iš jų sulaukiau vienbalsį verdiktą - parašyti šią istorija Jums.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Viskas prasidėjo pakankamai gražų vakarą, kai su draugais nesprendėme vykti į Trakus pasigrožėti muzikos ir lazerių spektakliu. Jis buvo gražus, buvome visi patenkinti, žinoma, kaip ir dauguma Lietuvos jaunuolių be alkoholio taip pat neapsiėjome. Visi išgėrėme po taurę gardaus alaus ir pasibaigus šou sulipę į automobilį patraukėme namų link. Garbė vairuoti ir parvežti kompanionus namo teko man. Pats gyvenu Vilniuje tačiau teko padaryti posūkį Lentvario link, kad ištuštinčiau automobilį ir palikčiau draugus namuose. Štai čia visa istorija ir įgauna žavesio.

Pasukus nuo pagrindinės gatvės į siaurą tamsų keliuką tarp gyvenamų namų pastebėjau priešais šviečiančius automobilio žibintus. Keliukas siauras, vienoje pusėje kalniukas, kitoje šaligatvis - teko kažkaip prasilenkti, tad nusprendžiau pusę automobilio užvaryti ant šaligatvio ir taip prasilenkti su kitu automobiliu. Man prie jo priartėjus buvau tiesiogine to žodžio prasme išgąsdintas policijos švyturėlių. Aš jų tikrai nesitikėjau, nes man artėjant prie jo nedegė ant stogo esantis įspėjamasis flakonas. Buvau stabdomas, tad paklusau ir sustojau.

Priėjęs pareigūnas maloniai pasisveikino, paprašė pateikti visus dokumentus, kurie buvo pateikti patikrai. Kadangi visai nesenai buvau vartojęs alkoholio, buvau paklaustas pareigūno, ar esu išgėręs ir aš jam nuoširdžiai atsakiau - „taip, mes visi esame šiek tiek išgėrę“.

Tuomet man buvo liepta papūsti į alkoholio matuoklį. Visiškai nedvejodamas sutikau, buvau įsitikinęs, jog „įpūsiu“, bet taip pat buvau įsitikinęs, jog tai bus leistinas kiekis. Stažą turiu, tad nebuvo, ko bijoti. Ir štai alkoholio matuoklio rodmenys mane nustebino - 0,43 promilės. Pamačius šiuos skaičius nieko nelaukiant prasidėjo protokolų rašymas, tralo kvietimas.

Man buvo pasakyta, kad palaukčiau automobilyje, kol viskas bus užpildyta, su pareigūnais niekada nesiginčiju, tad dariau kaip liepė. Po poros minučių atsikvošėjau po patirto šoko ir pamaniau, jog tai dar negali būti pabaiga. Nukulniavau pas pareigūnus ir paprašiau, kad jie man po dešimties minučių leistu pabandyti dar kartą, galbūt tokie rodmenys tik dėl to, kad gėriau visai nesenai, tačiau pareigūnai man pasakė, jog to jie daryti negali, nes mat jų alkoholio matuoklyje yra saugoma kažkokia stebuklinga informacija ir jie antrą kartą pūsti negali duoti. Vėl grįžau i automobilį svarstyti, kaip suktis iš situacijos, supratau kad teises jau teks palikti, tad susirūpinau dėl automobilio.

Kadangi stovėjome maždaug 3 metrų nuotoliu nuo daugiabučio stovėjimo aikštelės paprašiau, ar neleistų tiesiog pastatyti automobilio šalia, kad išvengčiau bent jau nutempimo ir daugiau nemalonumų - neleido. Tralo pralaukėme daugiau nei valandą, palikti automobilio nenorėjau, o iki ligoninės nusigauti kaip neturėjau, tad stovėjau ir laukiau. Pasirodžius tralui, pareigūnai pasišalino. Negaliu parašyti teises atėmusiu pareigūno pavardės nes jos negaliu įskaityti ant laikino leidimo. Daugiausia ką matau - tik inicialus K.N. Tad čia viskas baigta, belieka laukti teismo.

Teismas buvo dar įspūdingesnis. Jis truko nei daug nei mažai - apie 3 minutes. Atsisėdus priešais Trakų rajono Apylinkės teismo teisėją Č.Malinovską, buvau paprašytas pateikti asmens dokumentą, ir manęs paklausė poros klausimų - dėl teistumo (nesu teistas), bei ar turiu galiojančių nuobaudų.

Mano nelaimei, turėjau vieną galiojančią dėl automobilio vairavimo be techninės apžiūros, o tai padarė įtaką baudos dydžiui. Visa tai truko porą minučių, buvo liepta palaukti už durų, kol bus atspausdintas teismo nutarimas. Pasiginčyti, išsakyti savo nuomonę ar bent paaiškinti aplinkybes man nebuvo duotas šansas. Kol buvo spausdinamas mano lapas, buvo pakviestas ir pradėtas teisti jau kitas asmuo. Kol kitas teisiamasis buvo teisiamas, aš buvau pakviestas į vidų tam, kad padėčiau parašą, jog gavau atspausdintą lapą, pasakyta, kad turiu 40 dienų sumokėti baudą ir išlydėtas pro duris.

Jokių paaiškinimų, nei kur mokėti tą baudą, nei ką toliau daryti, kaip atgauti teises, negavau. Teismas nusprendė skirti 1250 Lt baudą ir teisių atėmimą metams ir trims mėnesiams. Tikrai neapsidžiaugiau... Galiu apeliuoti teismo nuosprendį, tačiau neturiu lėšų nei advokatui, nei pačiam bylinėjimuisi.

Moralas - nesitikėkite teisybės,nes teisėje jos nėra be pažinčių ar pinigų. Jei pakliūnate į tokią situaciją, nebūkite malonū s, spardykitės kandžiokitės ir visaip kitaip ginkite savo interesus. Mano padaryta klaida, jog su teisėsauga nesiginčiju ir tikėjau jos teisumu, šioje vietoje man pakišo koją. Ir nevairuokite išgėrę net ir nedaug - neapsimoka.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

LKPT vyresnioji specialistė Marija Kazanovič :

Pagal pateiktą skaitytojo informaciją, darome prielaidą, kad policijos pareigūnai nepažeidė jų veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų. Jei vairuotojo neblaivumo nustatymas vyko pagal prietaiso instrukciją, leisti pakartotinai tikrintis neblaivumą vairuotojui policijos pareigūnai neprivalėjo. Šiuo atveju pareigūnai taip pat turėjo teisę priverstinai nuvežti transporto priemonę.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Akimirka Anykščiuose, kurios ilgai nepamirš – dėmesį patraukė kilnus jaunuolio poelgis (27)

Anykščių miestas turbūt geriausiai žinomas dėl savo garsių rašytojų, Puntuko akmens, Laimės...

Šiaulių gimnazistai galėjo susipažinti su kino industrija iš arti

Lapkričio 7 dieną nemaža grupė Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos mokinių vyko į edukacinę...

Ligoninės maistas ir vėl pakraupino – net seselė negailėjo kritikos (229)

Po įvykusių daugybės diskusijų žiniasklaidoje dėl maitinimo gydymo bei švietimo įstaigose,...

Senolio elgesys prie vairo šiurpina giminaičius – bijo skaudžių pasekmių (119)

Turbūt būtų sunku paneigti mintį, kad vairavimo įgūdžiai susilpnėja ne tik pavargus ar...

Švenčionių gyventojai neviltyje – eilės pas dantų gydytoją sunkiai suvokiamos (42)

Švenčionyse patekti pas dantų gydytoją nėra taip paprasta: siekiant tą patį mėnesį gauti...

Top naujienos

Liūdnos nuotaikos „apačių“ stovykloje: kas galėtų laimėti Prezidento rinkimus? (152)

Kandidatams į prezidentus rikiuojantis prie starto linijos, valdančiosios Lietuvos valstiečių ir...

„Gazprom“ turės susitaikyti: Lietuva žengia kitą atsijungimo nuo Rusijos energetinių sistemų žingsnį (36)

Suskystintų gamtinių dujų terminalas buvo pirmas, bet ne vienintelis žingsnis, reikalingas...

Europa sulaikiusi kvėpavimą laukia sprendimo dėl Italijos: gali baigtis blogiau nei su Graikija (13)

Europos Komisija ( EK ) pasirengusi nenusileisti savo kovoje dėl Italijos biudžeto. Nepaisydami...

Nausėda ėmė piešti niūrius scenarijus: jei taip toliau – valstybė ateities neturi (632)

Galimas kandidatas prezidento rinkimuose Gitanas Nausėda šiandieną pristatė savo programines...

Lietuvis pasidalijo atrasta pigių kelionių schema: aplink pasaulį per dvi savaites už juokingai mažą sumą (79)

„Aplink pasaulį per 14 dienų“. Skamba neįtikėtinai? Taip pasirodė ir mums, kai gavome taip...

Spauda skelbė apie princesės Dianos meilės aferas ir sunkias ligas, bet štai, kas paaiškėjo tik jai mirus (3)

Princesė Diana ilgą laiką buvo didžiulio smalsumo ir žavėjimosi objektas visame pasaulyje. Jos...

Buvusių alkoholikų nėra: devintą abstinencijos mėnesį dantimis bandė atidaryti butelį (47)

„Devintą abstinencijos mėnesį laikiau butelį rankose. Buvau išsekusi fiziškai, o psichologinė...

Valančiūno rezultatyvumo seriją nutraukę „Pelicans“ pažemino „Raptors“ jų pačių tvirtovėje

Skaudžią nesėkmę NBA pirmenybėse patyrė Toronto „Raptors“ (12-2) ekipa. Kanados...

Orai: laukia labai žvarbi ir permaininga savaitė (4)

Skaičiuojant paskutines savaites iki kalendorinės žiemos pradžios, teks susitaikyti ne tik su...

Neeilinį sezoną su Jasaičiu prisiminęs Kalnietis mėgaujasi šansais Parkerio klube (5)

Europos taurės šeštojo turo rungtynėse C grupėje antradienį Liono-Vilerbano „Asvel“ su Mantu...