aA
Lietuvoje jau trečius metus visuomenę šviečia internetinė mokslo populiarinimo laida „Mokslo sriuba“. Kas ją kuria? Savanoriai! Aš esu viena iš jų ir šiandien papasakosiu kas vyksta už kadro, o vėliau kartu galėsime nuspręsti ar Lietuva pasaulio žemėlapyje kada nors bus pažymėta ne tik kaip krepšinio, bet ir kaip mokslo šalis?!
Vaizdų laidoms filmavimo akimirkos

Kiekviena idėja gali tapti realybe

Viskas prasidėjo 2012 metų pradžioje, kai idėjos autorius Ignas Kančys nusprendė išmokyti Lietuvą į mokslą pažvelgti kitaip. Vaikinas suklijavo studijos foną, su muzikos kūrimo programa sukūrė laidelei muzikinę užsklandą ir iš apversto nešiojamojo kompiuterio sukonstravo laidos teksto skaitymo aparatą.

Pirmoji „Mokslo sriuba“, įkelta į „YouTube“, sulaukė nemažo žmonių dėmesio. Komentarų būta įvairiausių. Vieni palaikė novatorišką idėją, kiti juokavo apie laidos vedėjo išvaizdą ir balsą. „Jei apie tave kalba, vadinas tu esi“,- mąstėme mes ir džiaugėmės, nes bet koks dėmesys mums tada buvo labai naudingas.

„Mokslo sriubos“ sukūrimas buvo nepaprastas nuotykis ir išbandymas. „Išsikeli tikslą, turi užduotį ir bandai tai padaryti, ir viskas, dirbi“, - sako Ignas. Vedinas tokių minčių kiekvienas galime pasiekti tai, apie ką svajojame, svarbu tik susitelkti ir nepasiduoti. Kiekviena idėja gali tapti realybe!

Geras pavyzdys užkrečia

Pasirodžius pirmosioms laidoms, pradėjo burtis savanorių komanda. Nepatikėsite, šiuo metu „Mokslo sriubą“ verda apie 30 savanorių! Daugiausia esame studentai iš įvairių miestų. Eidami gatve kai kurie prasilenktume ir neatpažintume vieni kitų, nes realiai susitikę yra tik keletas iš mūsų. Visas veiksmas vyksta slaptoje „Google“ grupėje, o vilniečiai kartą per mėnesį susitinka pasitarti „gyvai“.

Mus palaiko vien idėja ir noras tobulėti, bei kurti ką nors nepaprasto, naudingo visai šaliai. Kas daugiau, jei ne šalies jaunimas yra pagrindinis tautos ramstis, vedantis į tobulėjimą? Viena iš ilgamečių „Mokslo sriubos“ savanorių Aušra Šmaižytė (ji laidoje darbuojasi jau antrus metus) sako: „MS - tai vieta, kur gali plėsti savo akiratį, atrasti kitus mokslus, mokslininkus, susipažinti su jų darbais, o taip pat ir kitais žmonėmis, kam tai įdomu“.

Kita savanorė Martyna Petrulytė tvirtina, jog Mokslo Sriuba - „tai svajonių virtuvė, kurioje gali realizuoti save, augti, tobulėti ir siekti aukščiausių tikslų“. Ši iniciatyva - tai ne tik internetinė laida visuomenei, bet ir šauni gyvenimiška mokykla, norintiems save išbandyti ir pažinti.

Kokybė – mūsų credo

Kiekviena laida – tai naujas iššūkis visai mūsų kūrybinei komandai. Nei vienas nėra gimęs viską žinodamas. Net ir Algimantas Čekuolis! Todėl kurdami laidą daug skaitome, ieškome informacijos ir bandome nepaklysti tarp jos gausos. Šį sezoną pradėjome bendrauti su mokslininkais ir specialistais.

Jaučiamės kaip tikri žurnalistai. Susitariame, atvažiuojame, užduodame gausybę klausimų ir ištempę ausis klausomės. Kartais jie mus pamoko, kad reikia daugiau pozityvumo. „Kodėl žiniasklaida skleidžia daugiausia neigiamas žinias? Kodėl tiek daug tamsos?“, - jie klausia mūsų.

Norime pakeisti pasaulį

Sudėjus visus sklaidos kanalus, kiekvieną „Mokslo sriubos“ laidą peržiūri apie 15 tūkst. žmonių. Tai tik 0,5 proc. Lietuvos gyventojų. Didžiąją dalį žiūrovų sudaro vyrai. Pagal „Youtube“ statistiką jų - net 81 proc. Ieškau atsakymo, kodėl taip yra.

Draugės sako, kad mokslas nelabai įdomus merginoms. Gal jos juokauja? Kai nesidomime, tai nežinome, kas vyksta pasaulyje. Badas, konfliktų sprendimas naudojant ginklus, socialinės problemos, tokios kaip smurtas ir patyčios, – tai pavyzdžiai, kad turime labai daug kur tobulėti.

Kuo daugiau savo gyvenime kalbėsime, mąstysime ir mokysimės, tuo greičiau susikursime tokį pasaulį, apie kokį svajojame. Kartu mes galime daugiau!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atviras laiškas: Lietuva be mokytojų – jauni žmonės be ateities (18)

Leisk aš tau papasakosiu, kodėl tu niekada taip nieko ir nepasieksi.

Plungės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Gondiga“ minės 30-ies metų kūrybinės veiklos sukaktį

Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „ Gondinga “ yra vienas iš žinomiausių ir...

Gautas raštas įskaudino ilgametį ugniagesį: ar taip norima pasityčioti? (28)

Į DELFI redakciją kreipėsi nusivylęs ugniagesys , kuris jau ilgus metus dirba tokį darbą. Jį...

Lietuvos beisbolo jaunimo rinktinė Floridoje iškovojo trečiąją vietą

Floridoje, lituanistinėje mokykloje „Saulėtas krantas” svečiavosi stipriausios pasaulyje...

Top naujienos

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių (26)

Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai? (162)

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Praėjus metams po dingimo Argentinoje aptiktas povandeninis laivas

Argentiniečių povandeninis laivas, prieš metus sprogęs ir dingęs su 44 žmonių įgula,...

Pažadai nesutilpo į mokytojo piniginę: atlyginimų žirklės stulbina (2)

Geresnių laikų mokytojams dar teks palaukti. Iš prognozuoto iki 17 proc. atlyginimų šuolio...

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (138)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (110)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Vaikamušių judėjimo aktyvistams: gavote tai, ko nusipelnėte (94)

Dar savaitė, kita ir Lietuvos miestai bei miesteliai pradės varžytuves, kieno įžiebta Kalėdų...

Neįtikėtinas rašytojos Colette gyvenimas: vyras vogė jos talentą, o ši keršijo romanais su jo 16-mečiu posūniu ir kitomis moterimis (1)

Netrukus kelionę po Lietuvos kino teatrus pradės juosta „Koletė“ – dar vienas svarbus...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (109)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Šeimos tradicija, virtusi spontanišku nuotykiu – kaip keliauti su vaikais ir neišprotėti? (7)

Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, kitiems jos neatsiejamos nuo...